HCL.HR

Grand Theft Auto 5

  • 3111 Odgovora
  • 944861 Hitova
*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2595 : 17. Kolovoz, 2015., 06:57 »
Ne možeš kupiti "puno jaču" grafičku kada ti je procesor tako star i slab. Jednostavno ju ne bi mogao koristiti do njenog maksimuma i onda si uzaludno bacio lovu. I što je po tebi puno jača grafička kartica?

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2596 : 17. Kolovoz, 2015., 11:32 »
Jel bi mogo igrat GTA5 na high postavkama?
Konfiguracija
Asus B85M-E (LGA 1150)
Intel Core i5-4590
Gigabyte GF GTX960 WF2 OC,2gb
Kingston HyperX Fury 16GB
Seagate SSHD 1TB
XFX Core Edition 650w
Hvala

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2597 : 17. Kolovoz, 2015., 11:49 »
Ne bih ti mogao točno reći, moram prvo pogledati jer većina ljudi koje znam igra na very high ili ultra, ali to su sve grafičke s preko 3GB VRAMa.
Uz sve to nemožeš samo reći high postavke. Danas postavke variraju jer imaš puno grafičkih opcija i filtera s kojima se možeš igrati.
Čak ni razni testovi koje gledaš na tipa guru3d, techpowerup, PCEkspert i itd. nisu isti, iako svuda piše very high ili ultra.
Tu postoje velike razlike.

Uz sve to Andrash ti je u drugoj temi napisao drukčiju, bolje balansiranu konfiguraciju. Ima tu nepotrebnih stvari koje treba izbaciti i ubaciti druge komponente.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2598 : 17. Kolovoz, 2015., 12:09 »
Hvala!

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2599 : 17. Kolovoz, 2015., 13:30 »
Da li postoje ikakve šanse da se GTA V vrti na računalu s ovakvim specifikacijama.

Intel Core i5 4690
8 GB RAM DDR3 1866mhz
Gigabayte GeForce GT 730 v3 2 GB DDR3

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2600 : 17. Kolovoz, 2015., 13:37 »
Ne bih se kladio na neko ugodno igranje. Tu se radi o grafičkoj kartici koja je mrvicu jača od današnjih integriranih grafičkih kartica.
Mogao bi vjerojatno igrati na smanjenoj rezoluciji i low postavkama bez ikakvih filtera.
Čemu uopće tako ne izbalansirana konfiguracija. Zapamti da sve grafičke ispod GTX x50 ili x50ti nisu vrijedne spomena kao grafičke za ikakav normalan gaming (npr. GTX 750, 950, 650, i itd.) ili ispod AMD R7 260.
Ove sve slabije grafičke su namijenjene za gledanje filmova, malo PS i drugih stvari.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2601 : 17. Kolovoz, 2015., 13:48 »
Stvar je u tome,da prekosutra dobijam novi disk,a u 9 mjesec neke nove djelove za računalo tako da ako malo uštedim, moći ću ovo kupiti u rujnu.

1 x Zalman Z3 Plus White
1 x Intel Core i5 4690
1x AsRock Z97 Anneversery
1x 8 GB RAM DDR3 (još se nisam odlučio koji ću ali uglavnom bit će jedan keks od 1600Mhz ili od 1866 Mhz-usput jel to neka velika razlika ili je sve isto)
1x Forton Hyper 500W

I uz sve to ću stavit svoju sadašnju gore naveden karticu a poslije ću stavit G1 GTX 960 od 4 GB.

Ako ne uspijem uštedjeti dovoljno onda ću kuptiti sve isto osim procesora,a onda ću uzet za  400 KN Pentuim G3220

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2602 : 17. Kolovoz, 2015., 13:51 »
Ako ne uzimaš 4690k koji je otključan onda ga ne uzimaj, jer se ne isplati za gaming. Uzmi onda 4460 i uštedi koju kunu.
Skupljaj lovu i probaj uštedjeti ili za GTX 970 (od MSI ili Asusa) ili za AMD R9 390!
I onda si miran nekoliko godina i pošteno ćeš se naigrati.
nemoj uzimati 960, pričekaj radije malo pa ćeš imati pošteno računalo.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2603 : 17. Kolovoz, 2015., 14:07 »
Znam da je to računalo jedno od najisplativijih i najboljih za tu cijenu i svi ga kupuju,ali ja imam nekoliko razloga da malo promijenim konfiguraciju.

Prvo želim imati sve jaće od prijatelja koji ima 4460 i GTX 750.
Drugo rođak mi ima i5 4690k i GTX 970 a ja si to nemogu priuštiti (mislim mogu ali dugo će mi trebati.
Treće ja to gledam na game debate,i za GTX 970 preporućeno procesor je i7 4770K a on mi je preskup,a za GTX 960 je i5 4690K,pa mi je to bila i prva zamisao sastaviti računalo od i5 4690k i GTX 960.

Sad bi ja volio znat koliko bi trajala verzija sa i5 4690 i G1 GTX 960,
koliko ista samo sa k procesorom i aftermarket hladnjakom,a koliko ova što ste mi vi predložili.

Na novom računalu igrat ću i snimati prvensveno igre tipa GTA V minecrat,sve igre koje sam dosad imao,(razni serijali tipa AC,Hl i Cod)
to bi računalo također koristio za renderiranje Minecraft rendera koji zahtjevaju jaki procesor.Znam da nije tema za ovo ali kad god ovo napišem u konfiguracije niko mi neda baš dobro objašnjenje,premjestite ako smatrate da ovo tamo ide.
Hvala unaprijed,

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2604 : 18. Kolovoz, 2015., 15:30 »
Ne znam jel neko spominajo problem s fps dropom..znaci igram noramlno nekih 5 minuta i onda na 10ak sekundi padne na nekih 20 fps-a nije stvar s postavkama jer se isto događa na low i maximalnim postavkama..pa ako neko zna kako rjesiti neka pomogne

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2605 : 18. Kolovoz, 2015., 15:36 »
Znam da je to računalo jedno od najisplativijih i najboljih za tu cijenu i svi ga kupuju,ali ja imam nekoliko razloga da malo promijenim konfiguraciju.

Prvo želim imati sve jaće od prijatelja koji ima 4460 i GTX 750.
Drugo rođak mi ima i5 4690k i GTX 970 a ja si to nemogu priuštiti (mislim mogu ali dugo će mi trebati.
Treće ja to gledam na game debate,i za GTX 970 preporućeno procesor je i7 4770K a on mi je preskup,a za GTX 960 je i5 4690K,pa mi je to bila i prva zamisao sastaviti računalo od i5 4690k i GTX 960.

Sad bi ja volio znat koliko bi trajala verzija sa i5 4690 i G1 GTX 960,
koliko ista samo sa k procesorom i aftermarket hladnjakom,a koliko ova što ste mi vi predložili.

Na novom računalu igrat ću i snimati prvensveno igre tipa GTA V minecrat,sve igre koje sam dosad imao,(razni serijali tipa AC,Hl i Cod)
to bi računalo također koristio za renderiranje Minecraft rendera koji zahtjevaju jaki procesor.Znam da nije tema za ovo ali kad god ovo napišem u konfiguracije niko mi neda baš dobro objašnjenje,premjestite ako smatrate da ovo tamo ide.
Hvala unaprijed,

Problem i jako limitirajući faktor kod GTX 960 kartice je količina VRAMa koja je samo 2 GB! GTA V koristi u 1080p preko 3,3GB VRAMa, što znači da si u samom startu poprilično limitiran i nećeš moći izvući ono što si želio iz igre... U ovom slučaju tebi limitirajući faktor nije CPU nego sama grafička kartica.
Ako već ideš prema high end stroju i tako jakim procesorom onda je smiješno i jadno kupovati išta ispod GTX 970 i/ili R9 380


Ne znam jel neko spominajo problem s fps dropom..znaci igram noramlno nekih 5 minuta i onda na 10ak sekundi padne na nekih 20 fps-a nije stvar s postavkama jer se isto događa na low i maximalnim postavkama..pa ako neko zna kako rjesiti neka pomogne

Orginal igra ili ne? I kakva ti je mašina?

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2606 : 18. Kolovoz, 2015., 15:38 »
orginal s cd-a
   
    fx 8350
    8 gb rama
    vtx3d hd 7870 
   

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2607 : 18. Kolovoz, 2015., 15:44 »
Jesi skinuo najnovije drivere?!? Skini ih ovdje.
Koji točno Windows imaš?

Opet i kod tebe je limitirajući faktor tih 2GB VRAMa. Kako uopće misliš da si igrao na max kad maks nemožeš ni pokrenutiu radi manjka VRAMa....
jesi slučajno ugasio ignore suggested hardware limits ili kak se već zove?
Što ti piše koliko VRAMa igra guta?
Jesi ikada čistio grafičku i koje su temperature tijekom igranja? Mislim na temperature i grafičke i procesora i imali procesor zaseban hladnjak ili samo onaj cooler koji si dobio uz njega?

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2608 : 18. Kolovoz, 2015., 15:54 »
driver je onaj kao optimizirani za gta 5 nez sad broj ,windows 7
 kad je na max koristi oko 1800 mb vrama ali s tin da su texture na normal a ostalo na max to sam zaboravio rec sori..
 temperatura graficke je oko 60-70 ali ja msm da nije do toga jer kod ostalih igara bude i veca a za procesor ima posebni hladnjak cooler master tx3evo za temperaturu nisam siguran al bude do 50 a komp cistim bas cesto

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2609 : 18. Kolovoz, 2015., 15:57 »
Hajde ti skini najnovije drivere, jer novi driveri su uvijek must have u svakoj situaciji, pa onda javi rezultate.
Možeš pratiti dok igraš i stanje s grafičkom preko GPU-Z ili MSI Afterburner, a za CPU uzmi coretemp.
Pa javi rezultate.
Ako kod MSI Afterburnera vidiš fluktuacije u upotrebi GPUa ili veće temperature onda je do grafičke.
Uz to je li ti Windows 7 sa svim updateovima do sada? Trebao bi imati sve updateove i radi li ti RGSC normalno, odnosno imaš li zadnju verziju igre?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9