HCL.HR

Konzole nove generacije u 2009.

  • 32 Odgovora
  • 8336 Hitova
*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #15 : 12. Siječanj, 2009., 14:23 »
ti me podsjećaš na putujući cirkus sa svojim izjavama i pisanjem po ovom forumu

Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #16 : 12. Siječanj, 2009., 14:38 »
Citat:
VAU Grad turizmo----prosjecna vozacka sprdnjica

neznam kaj da kažem, pa ću reć onak sve...

 :ave:
 :thumbs:
 :mrgreen:
 :wildboy:
 :tired:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #17 : 12. Siječanj, 2009., 14:42 »
panjina al si me sada sjebao, mislim da ću se rasplakat kako si me ugasio, sam si ti skini grad turizmo i zabavljaj se. Ja više neidem u offtopic

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #18 : 12. Siječanj, 2009., 17:25 »
A ti me podsjecas na moje govno kad se iserem. :thumbs:

I govno te owna u svakom pogledu postojanja?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #19 : 12. Siječanj, 2009., 17:59 »
A da prestanete bit djeca i nastavite on topic  :kava:

Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #20 : 12. Siječanj, 2009., 20:04 »
To je ko da neko iz Reala prijeđe u Barcelonu ili iz Dinama u Hajduk.
Ili pak iz Ferraija u Mercedes...

To se zove izdaja


 :tired:
Da, Tekken je totalno Sonyjeva franšiza. Kao i Final Fantasy. I još mnogo njih.
To što si ti igru prvi put zaigrao na Playstationu je druga stvar. Okej, priznajem, igra je postala planetarno popularna izlaskom na Playstationu, ali to nema nikakve veze sa samim Sonyjem, već kvalitetom igre i raširenošću Playstationa.

Ne znam koliko znaš o razvoju igara, ali troškovi razvoja jedne (pazi, JEDNE) igre za trenutačnu generaciju konzola broje se u stotinama tisuća dolara. Što je ogromna brojka, budući da razvojni tim zapravo od prodaje jedne kopije igre na kraju dobije mizerni dio. Izdavač, royalties koji plaćaju Sony-ju, distribucija i sve ostalo pojedu velik dio.
E sad PROBAJ na trenutak razmisliti. Znam da je teško, ali probaj. Ne znam točne brojke, no PS3 se dosad prodao u cca. 13 milijuna komada, dok se Xbox 360 prodao u cca. 22 milijuna. Kad bi ti razvijao igru... ma ne, naravno da bi ti SAMO ZA SONY HUE HUE. Preformulirat ću. Kako će razvojni tim imati veći profit. Ako ponude igru 13 milijuna igrača ili ako istu igru ponude 35 milijuna igrača? S obzirom na vrlo visoke troškove izrade igre, konverzija je najmanji problem.
Ali HEJ! Ni meni nije jasno zašto će igru izdati i za Xbox 360, budući da se svi Sony fenboji slažu da je bezobrazno i drsko da osim njih igru mogu igrati i prljavi Xboxovci!!  :thumbs:
Napravimo peticiju, kao što su je napravili za DMC4.  :wildboy:


I da, baš me zanima jedna stvar. Jesi li kupio koji nastavak Tekkena original?

Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #21 : 12. Siječanj, 2009., 20:08 »
Prosječna igra za ps3 košta 15 milijona dolara.  :ementaler:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #22 : 12. Siječanj, 2009., 20:09 »
Ixy, čemu?
Inače, men draga ova nova multiplatform politika.
Još samo da je većina konverzija na razini F3 i BioShocka, ne bi nam bilo kraja.
 :piva:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #23 : 12. Siječanj, 2009., 20:20 »
Ixy:
XBox: 27 
PS3: 19

Citat:
Kad bi ti razvijao igru... ma ne, naravno da bi ti SAMO ZA SONY HUE HUE. Preformulirat ću. Kako će razvojni tim imati veći profit. Ako ponude igru 13 milijuna igrača ili ako istu igru ponude 35 milijuna igrača? S obzirom na vrlo visoke troškove izrade igre, konverzija je najmanji problem.

Razumijem šta želiš reći, al po toj logici se onda MS-u nikako nije isplatilo radit orginalni box, a pogotovo se ekipi nije isplatilo radit igre za njega.
Il, još očitije, ama baš nitko nije radio GC ekskluzive?

Il, danas se onda isplati izdavat samo na Wii-u?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #24 : 12. Siječanj, 2009., 20:39 »
Mislim da su brojke koje navodiš broj isporučenih konzola, al ajd. Nije ni bitno.

Pa MS-u se i nije isplatilo raditi Xbox. Nisu ostvarili profit na njemu.  :ementaler:
Ali ja bih radije izostavio baš konzole iz rasprave, jerbo nije isto. Ni približno.

Što se tiče ekskluziva za Xbox i GC, jasno mi je na što ti ciljaš, ali opet nije ista usporedba. Jedno je kad developer razvija igru za samo jednu konzolu zbog hardverskih mogućnosti (Xbox - bio je jači od PS-a 2, a i razvoj igre je bio prilično sličan razvoju PC igara, te je portanje između tog dvoje bilo prilično lako), specifičnih mogućnosti gameplaya (Wii, Eyetoy, bilo što slično), ciljane publike...

Tekken je igra koja ne iskorištava maksimalne mogućnosti konzole (barem vizualno nikad nije), pa sumnjam da bi igra izgledala bolje da izlazi samo na PS-u 3, a ciljana publika su i PS3 i Xbox 360 gameri. Osim toga, mogući DLC bi im mogao donijeti popriličnu zaradu, a Xbox Live je tu vrlo pogodno tlo. Iste stvari vrijede i za DMC i 90% ostalih prije-ekskluzive-sada-multiplatform igara.

Tu je i čimbenik zanimanja Sonyja, Microsofta i Nintenda za igru. Sigurno znaš da su neke igre (GTA San Andreas, Resident Evil 4) bile privremene ekskluzive jer su vlasnici konzola to plaćali. Nakon svih problema sa PS-om 3, crnim baterijama za Sonyjeve laptope i ostalih gluposti, Sony je imao velike gubitke, pa čisto sumnjam da još uvijek imaju dovoljno novca da zadrže sve ekskluzive. Ako i imaju novca za neke, očito su procijenili da im Tekken i nije toliko bitan.

I da, vjerujem da je trenutno najisplativije raditi igre za Wii. Odnosno, ovisi o tome kakvu igru radiš.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #25 : 13. Siječanj, 2009., 12:46 »
Mislim da su brojke koje navodiš broj isporučenih konzola, al ajd. Nije ni bitno.

Pa MS-u se i nije isplatilo raditi Xbox. Nisu ostvarili profit na njemu.  :ementaler:
Ali ja bih radije izostavio baš konzole iz rasprave, jerbo nije isto. Ni približno.

Što se tiče ekskluziva za Xbox i GC, jasno mi je na što ti ciljaš, ali opet nije ista usporedba. Jedno je kad developer razvija igru za samo jednu konzolu zbog hardverskih mogućnosti (Xbox - bio je jači od PS-a 2, a i razvoj igre je bio prilično sličan razvoju PC igara, te je portanje između tog dvoje bilo prilično lako), specifičnih mogućnosti gameplaya (Wii, Eyetoy, bilo što slično), ciljane publike...

Tekken je igra koja ne iskorištava maksimalne mogućnosti konzole (barem vizualno nikad nije), pa sumnjam da bi igra izgledala bolje da izlazi samo na PS-u 3, a ciljana publika su i PS3 i Xbox 360 gameri. Osim toga, mogući DLC bi im mogao donijeti popriličnu zaradu, a Xbox Live je tu vrlo pogodno tlo. Iste stvari vrijede i za DMC i 90% ostalih prije-ekskluzive-sada-multiplatform igara.

Tu je i čimbenik zanimanja Sonyja, Microsofta i Nintenda za igru. Sigurno znaš da su neke igre (GTA San Andreas, Resident Evil 4) bile privremene ekskluzive jer su vlasnici konzola to plaćali. Nakon svih problema sa PS-om 3, crnim baterijama za Sonyjeve laptope i ostalih gluposti, Sony je imao velike gubitke, pa čisto sumnjam da još uvijek imaju dovoljno novca da zadrže sve ekskluzive. Ako i imaju novca za neke, očito su procijenili da im Tekken i nije toliko bitan.

I da, vjerujem da je trenutno najisplativije raditi igre za Wii. Odnosno, ovisi o tome kakvu igru radiš.

Čuj ovako,

Ja NE mrzim Xbox ili bilo koju koinzolu.
Istina, volim Sony, tj. Playstation ali to apsolutno nema veze sa Xboxom ili Wii-em...

Ja samo hoću naglasiti 1 stvar: da eksluzive moraju to i ostati.
Kako je recimo na Xboxu bil Gears of War, tako je trebalo i ostati.
Pogotovo to mislim i za Tekken jer to je svojevrsna naljepnica za PS


Nisam protiv niti jedne konzole ali branim Tekken i to će tako ostati...
Enivej, uz PS3 želim i Xbox 360 i Wii zbog igara koje pružaju
Ipak, PC rula
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #26 : 13. Siječanj, 2009., 12:58 »
Pa šta ne bi volio zaigrat Tekken na PC-u? ili Gran Turismo 5?

Ja bi volio da baš sve igre mogu zaigrat na baš svim platformama koje mogu isporučiti istu kvalitetu igre. Daklem na PC-u, Xboxu 360 i Playstationu 3, ako govorimo o aktualnim konzolama.

To ne znači da time ne podupirem PS3, Xbox ili neku drugu konzolu, jer bi ovime te konzole izgubile ekskluzive, i bile manje prodavane. To samo znači da sam željan dobrih igara na igraćoj platformi koju sam izabrao kao sebi najisplativiju i najbolju.

Dakako, govorim o idealnom svijetu, jer zbog prodaje konzola, pa i troškova razvoja igara ovo će teško biti moguće za baš svkau igru. ALi bilo bi odlično da imamo sve igre dostupne na svim platformama, pa tako možemo izabrati konzolu koju želimo kupiti čisto po tome koliko nam je ta marka konzole draga, koliko nam se sviđa dizajn konzole, njena pristupačnost, neke dodatne tehnologije za gledanje filmova i slušanje muzike primjerice i slične stvari. Trenutno je takva situacija ( zapravo oduvijek je takva situacija ) da ove stvari koje sam u prethodnoj rečenici naveo utječu na kupnju konzole samo u najmanjem smislu, a glavninu te odluke koju konzolu ćemo kupiti snose same igre koje su izašle ili će izaći ekskluzivno za tu konzolu.

Ipak, ovo o čemu pričam je prilično nemoguća stvar, u nekim drugim pogledima čak i loša. Ali u pogledu jednog gamera željnog igara koji smao želi igrati što više igara, mislim da bi takvo stanje bilo apsolutno idealno.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #27 : 13. Siječanj, 2009., 13:20 »
Ja samo hoću naglasiti 1 stvar: da eksluzive moraju to i ostati.

Enivej, uz PS3 želim i Xbox 360 i Wii zbog igara koje pružaju

onak, pametnije bi ti bilo da želiš jednu konzolu zbog tri igre nego tri konzole zbog jedne igre. financijski, barem.
još jednom ponavljam: ekskluzive gube smisao ako ne koriste prednosti platforme kojoj su vjerne
jebeš svu tradiciju tekkena i ff-a ako im prodajni rezultati budu loši odluče li se samo za jednu konzolu.ta tradicija je zadnja stvar na koju treba gledat ako na konkurentskoj konzoli imaš priliku pridobit novu publiku i tako uz onu staru povećat dobit. tko danas gleda na čemu je koji serijal potekao - barem 90% igara najavljenih za 2009. koje su nastavci PC legendi dolazi i na konzole. jer bolje da se prodaju dobro i da dobiju još dva kvalitetna nastavka (a velika bi zarada trebala garantirat kvalitetu), nego da se uopće ne prodaju i padnu u zaborav sljedećih 20 godina.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #28 : 13. Siječanj, 2009., 13:58 »
A i s kim se vi raspravljate.  :ave:
Uglavnom, multiplatform je odlična stvar, dok god se radi o dobrim portovima.
I dobrim igrama, jel.

Oču više igara sa WiiWare-a, XBLA i PSN.  :ementaler:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #29 : 13. Siječanj, 2009., 14:17 »

barem 90% igara najavljenih za 2009. koje su nastavci PC legendi dolazi i na konzole. jer bolje da se prodaju dobro i da dobiju još dva kvalitetna nastavka (a velika bi zarada trebala garantirat kvalitetu), nego da se uopće ne prodaju i padnu u zaborav sljedećih 20 godina.
Nikad skoro velika zarada nije garantirala kvalitetu.
Obicno su velika vecina multiplatform big budget igara skroz osrednja zabava. Ne remek djela il slicno.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9