HCL.HR

Life is Strange

  • 133 Odgovora
  • 39003 Hitova
*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Life is Strange
« Odgovori #105 : 04. Siječanj, 2016., 12:09 »
Ja sam ranio Franka, isto sam premotavao bar 10 puta.

Odg: Life is Strange
« Odgovori #106 : 04. Siječanj, 2016., 14:12 »
[EDIT] Ipak ne radi ovo za prekrivanje spoilera, a ne mogu izbrisat. Tako da, ako tko želi izbjeć spoilanje, unaprijed sam upozorio. Isprike :)
Smatram da su na ovoj temi samo oni koji su ovo odigrali. No, ipak. Napisati "SPOILER: *važan dio igre*" nema baš smisla. Krajem oka ćeš, u najmanju ruku, vidit što i kako se dogodilo. Ovo je igra stvarno koj se nebi trebala spoilat, za mene najbolja i najljepša radnja do sada. Obilježila mi je 2015. godinu što se gaminga tiče, to moram ponovit jednostavno. Nisam ju ni igrao od dana kada je izašla, da bih čekao svaku pojedinu epizodu. Mislim da sam to prakticirao da bih poludio kolko je ponekad to sve znalo neizvjesno bit, čekajući to.
Ugl. sad da se nadovežem i ja malo na vašu priču o samoj radnji :D

SPOILER (ovaj tekst sadrži spoiler tako da ga ne čitajte ako još niste igru prošli sami):
Frank mi se nije baš sviđao, ali imao je neke svoje vibracije koje su mi ga činile dobrim likom. Tj. zanimljivim. Dok mi je David bio totalni control freak i čudak. No, kako to biva, sve se okreće. Jer je puno puno tih twisotva. Franka sam ostavio neozlijeđenim, uz ona vraćanja vremena. Mislim i sam da sam ga prvotno ranio, ali mi ga je bilo žao na neki način jer je i sam bio tužan i zaglavio u svom filmu nekom. A što se Chloe tiče, on mi je najjači lik. Sam njen stav, stil i to sve. Ja mislim da svi koji su žrtvovali nju za grad nisu u potpunosti se uživili. Ne znam, možda ja imam samo razmišljanje takvo. Koliko sam skužio puno ih je žrtvovalo Chloe uz obrazloženje da je ona neka vucibatina bez perspektive. Dok sam se ja zamislio u liku Max, cijela radnja igre kao da se nije dogodila ako žrtvuješ Chloe. Jer samim time ti nastvljaš od trenutka kad odeš na wc u prvoj epizodi di ti pred očima ubija prijateljicu. Ne znam, nije toliko etički žrtvovt koju tisuću ljudi radi jedne osobe, ali opet sva ta priča kroz par dana gdje se one konačno pomire i budu zajedno opet kao prije mi je super. Drukčije to ispada da se nije dogodil bez obzira na onaj upečatljiv razgovor u zadnjim trenucima
« Zadnja izmjena: 04. Siječanj, 2016., 16:29 Memphis »

Odg: Life is Strange
« Odgovori #107 : 04. Siječanj, 2016., 15:46 »
Jel opet nepotrebno stavljaš istu sliku ili ti je to potpis ?  :bonk:
Ova plava.

btw mislim da nitko nije žrtvovao Chloe jer je vucibatina bez perspektive looool
više volim vjerovat da su razmišljali relativno moralno kao ja tj. da je premisa bila "manje zlo je uvijek bolje" (al je ipak zlo jbg)
Ako si ti već odgovoran za sva sranja i za sranje na kraju, zar nije bolje ubit jednog nego neezz 5000 ?

Citat:
Ne znam, možda ja imam samo moje razmišljanje takvo
Pa TVOJE razmišljanje imaš samo ti, da.  :loludara:
« Zadnja izmjena: 04. Siječanj, 2016., 15:48 malimicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Life is Strange
« Odgovori #108 : 04. Siječanj, 2016., 15:49 »
Ako si ti već odgovoran za sva sranja i za sranje na kraju, zar nije bolje ubit jednog nego neezz 5000 ?


A gle, ja to gledam očima igre jer to i je igra.
Ako sam ulupao 10h u igru pokušavajući spasiti nekog lika onda želim da taj lik bude spašen  :hihi:
Nisam ni sekunde razmišljao što ću napraviti na kraju. Prveviše sam uložio a ionako grad je pun propalica i debele djece  :loludara:

Odg: Life is Strange
« Odgovori #109 : 04. Siječanj, 2016., 15:57 »
A jesi preletio :p


25 sati samo za jedan prolaz kod mene :D

Citat:
Ako sam ulupao 10h u igru pokušavajući spasiti nekog lika onda želim da taj lik bude spašen
Istina. Ali tvoj lik želi sprječiti tornado doslovce od samog starta igre.
Doslovce od prve scene. Nekako sam se više vodio time jer je to početna najava kraja, pa reko nisam valjda sve uzalud pa bu sad tornado poharao Arcadiu,
A Chloe tolko puta krepa da je i sama prihvatila sudbinu i očigledno je da je njena sudbina da krepa xd
Ali pošto nam igra govori da Max može mijenjati sudbine dozvoljen nam je taj izbor.
« Zadnja izmjena: 04. Siječanj, 2016., 16:03 malimicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Life is Strange
« Odgovori #110 : 04. Siječanj, 2016., 16:02 »
A jesi preletio :p


25 sati samo za jedan prolaz kod mene :D


Kad si ti umjetnička duša, a ja sam baraba koji je uništio cijeli grad  :hihi:

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Life is Strange
« Odgovori #111 : 04. Siječanj, 2016., 16:03 »
SPOILER
Isto sam spasio Chloe...
Ali sam spasio i Katu te tada ima dio igre kada ju posjetimo u bolnici...

Odg: Life is Strange
« Odgovori #112 : 04. Siječanj, 2016., 16:27 »
Jel opet nepotrebno stavljaš istu sliku ili ti je to potpis ?  :bonk:
Ova plava.

btw mislim da nitko nije žrtvovao Chloe jer je vucibatina bez perspektive looool
više volim vjerovat da su razmišljali relativno moralno kao ja tj. da je premisa bila "manje zlo je uvijek bolje" (al je ipak zlo jbg)
Ako si ti već odgovoran za sva sranja i za sranje na kraju, zar nije bolje ubit jednog nego neezz 5000 ?

Citat:
Ne znam, možda ja imam samo moje razmišljanje takvo
Pa TVOJE razmišljanje imaš samo ti, da.  :loludara:
čitajući tvoj odgovor, shvatio sam da si neki skeptik. Svaka primjedba ti je s nekom gorčinom, tj. skepsom baš. Malo sam se krivo izrazio, ali vjerujem da si shvatio kaj sam htio reć. Skužio sam, hvala bogu il nekom, ali znam engleski. I komentari na youtube-u jasno kritiziraju lik Chloe. Da ne duljim, jer ćeš vjerojatno imat primjedbu. Ugl. ovdje vidiš da ima istomišljenika, mojih naravno. I to je igra, dobio si opcije da izabereš. Ja sam odabrao priču kako je meni odgovara (ne posve, nekad je bilo težih odluka). Ali kad mi dođe netko pa me ide učit moralnim načelima... Pa proljev dobijem  :tired:
Osim toga, od samog početka razmišljaš i kako ćeš se pomirit s Chloe. Dođi do zaključka, molim te, da svatko ima svoje tumačenje za svoje postupke. Nije sve u tome kako ti misliš, pa ni kako ja ili netko drugi misli. Ali, 'ajde, frende malo tolerancije. Nebi bilo zanimljivo da igramo kako nam ti ili netko kaže.
Svako dobro  ;)

Odg: Life is Strange
« Odgovori #113 : 05. Siječanj, 2016., 00:43 »
Kakav emač  =D>

Nisam ja nit skeptik nit sam ti ja rekao kako da prolaziš igru. Čitaj s malo više razumijevanja. Jednostavno sam napisao kako sam ja rješio i zašto tako razmišljam. Kaj si se odma našao prozvan čovjeće ?
 

i daj pliz makni tu ružnu trebu kao potpis (jer nije potpis nego slika mogao si stavit najveću moguću sliku tako da jedan tvoj post zauzme 90% stranice  =D> )

jer je ovo jednostavno premala slika

« Zadnja izmjena: 05. Siječanj, 2016., 00:50 malimicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Life is Strange
« Odgovori #114 : 05. Siječanj, 2016., 00:55 »
Čim se probudim, ljubavi :D
Mi "emači" se drogiramo i te stvari pa ne stignemo :D
Daj, stari, laganica. Razumio sam te kaj si htio reć. Al previše si se uzjebao oko tog. Malo odlazi u offtopic ovo. Pa daljnje rasprave možemo nastavit u porukama. Naravno, konstruktivne rasprave. ;) No hard feelings prijatelju. Ne volim u neke prepirke uživo, a kamoli preko foruma, tako da svako dobro :)

*

theth1ef

  • **
  • 219
  • Učiš dok si živ.
Odg: Life is Strange
« Odgovori #115 : 12. Ožujak, 2016., 18:46 »
Napokon sam smogao vremena da odigram ovo.
Priča me je oduševila, a mislio sam da će kraj biti takav kakav je.

SPOILER
Kad mi je bila ponuđena opcija da spasim Chloe ili Arcadiu prvo što sam pomislio je bilo:
"Pa koji k*rac sam je spašavao cijelu igru?" Ali sam na kraju ipak bio good guy i ubio ju.  :wildboy:
« Zadnja izmjena: 23. Ožujak, 2016., 18:06 theth1ef »

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Life is Strange
« Odgovori #116 : 12. Ožujak, 2016., 18:58 »
Napokon sam smogao vremena da odigram ovo.
Priča me je oduševila, a mislio sam da će kraj biti takav kakav je.


Spojlaš malo,a? Znaš da neki nisu ni prešli igru.  :ne:
« Zadnja izmjena: 12. Ožujak, 2016., 19:00 Hrv4tin4 »



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Life is Strange
« Odgovori #117 : 01. Travanj, 2016., 00:09 »
IGRA JE ČUDNA.

S jedne strane ovo što Deadwalker kaže, ima više interaktivnosti i sitnih detalja negoli Telltaleove igre. Ali meni opako smrdi na još jedan Gone Home zaplet, i previše mi je girly atmosfera. Tako da ne vjerujem da ću vidjeti kraj te priče.

Po mojoj mjeri prenategnute ocjene je dobila, koje su možda prije vezane uz nadu kako će se ovo kasnijim epizodama pretvorit u interesantnu igru negoli uz objektivno viđenje kakva je prva epizoda zapravo. A nije ništa posebno. Čak je i ta funkcija premotavanja vremena uvjetovana, ako igra odluči da se nešto mora dogoditi Max ne može vratiti vrijeme dalje od tog trenutka, tako da mi zapravo ne drži vodu.

I recimo, za razliku od igara Quantic Dreama, koje inače ne volim ali eto, ovdje imam taj glupi dojam umjetnog svijeta u kojemu je sve dizajnirano tako da se vrti oko mene i da čeka moj input. Tipa ona scena na predavanju u početku igre, točno se čeka da igrač napravi selfie da se akcija nastavi. A s obzirom da se ta scena ponavlja dvaput nekako mi je bezveze da mi developer daje priliku da još jednom točno vidim kako priča bez moje interakcije uopće ne može nastaviti. Mislim da mi je to kod ovakvih igara sputavajuća činjenica i džaba im je onda što pokušavaju stvoriti uvjerljiv, živi svijet u kojemu postoje izborii poslijedice, kad se taj svijet pomiče isključivo po mom navođenju. Po meni je "ne napraviti ništa" također jedan od poteza, ali daj ono - nemoj mi ga ograničavati na jednu tipku, daj ga pusti da se dogodi prirodno.
...
Sve u svemu, dosta površno po mom mišljenju.

Koji krele lol

Završio igru konačno i baš je čole/10. Pregrmio sam prvu epizodu da vidim priču dalje i baš mi je drago da jesam jer me priča totalno okupirala. Gore sam vajnao oko svijeta koji se pomiče po navođenju glavnog lika što je totalno govno od teze jer se kasnije toliko stvari izmakne kontroli da je to genijalno. I sve mi to djeluje prirodno, tj. ne mogu za vrijeme igranja predvidjeti što bi se dogodilo zbog neke odluke. Npr. taman prije ovoga sam igrao Telltaleov Game of Thrones i tamo sam na jednom dijelu znao - ovo se dogodilo zato što sam povukao x odluku; a da sam povukao y odluku bio ti tu y lik umjesto x lika. Ovdje to nisam primijetio.

Najbolje od svega, općenito hejtam temu putovanja kroz vrijeme. Uvijek se s time ode preduboko i zakompliciraju se stvari do razine da je ili teško pratiti ili totalno van razuma da moraš ubaciti twist sa sudbinom kako bi imao opravdanje za rupe u priči. Life is Strange je to odradio vrhunski, bolje nego išta drugo u recentnoj memoriji, a za ovakvu manju produkciju nestvarno dobro. Ne znam što su se ljudi žalili na zadnju epizodu, nju sam vidio kao kulminaciju te priče o moći koja ti je dana. Čitavu epizodu sam doživio kao jednu veliku poruku da vraćanje vremena nikad neće završit ishodom koji bi ti bio po volji. I kad odvrtiš sve te ishode jednostavno ostaviš dio svojih razmišljanja u tim alternativnim stvarnostima tako da onu primarnu gledaš drugačije nego kad ju doživljavaš prvi put.

Uh, strašno je što su napravili s time, kad bolje razmislim. S kompletnom igrom zapravo. Mislim da je Life is Strange ostvarenje svih aspiracija koje su postojale u igrama Quantic Dreama, u Gone Home i sličnima. I bio bi grijeh da ovo ne odigram ponovo s drugačijim odlukama.

Pored Witchera 3 osobno druga najbolja igra 2015.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Life is Strange
« Odgovori #118 : 01. Travanj, 2016., 06:33 »
Ma jedna od boljih igaraa sta sam odigrao.Nikad nisam mogao pomislit da cu uzivat igrajuci u ulozi mlade djevojke u pubertetu, al eto doslovno sam uzivao.

Odg: Life is Strange
« Odgovori #119 : 02. Travanj, 2016., 08:38 »
GG WYZ

Reko sam ljudima već prije da pregrme prvu epizodu kasnije će ih zaokupirat.
I eto vidiš da ti se svidjelo.

Također meni osobno odmah iza W3 u igrama 2015.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9