HCL.HR

Mass Effect 3

  • 476 Odgovora
  • 96374 Hitova
*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #270 : 18. Ožujak, 2012., 15:11 »
Nezz, valjda nikad nije bilo lakse odgovoriti na nesto.

Postoji razlika izmedu mastovitosti i naivnosti.

Ne radi se o tome da ljudi podcjenjuju igre u ovom slucaju.
Radi se o tome da igra, tj. writeri i glavonje koji su se odlucili na takav zavrsetak podcjenjuju ljude.

Indoctrination teorija je dosla cisto od strane igraca. "Leakovi" su od HL2 leaka postali prakticki mainstream PR taktika, tako da na neke leakane scenarije zapravo treba gledati kao i na fanfiction - totalno nebitno.
Ima topic na sluzbenim Bioware forumima o izradi igre gdje je producer/writer/tko god jednostavno pri kraju razvoja izbacio originalni kraj i odabrao jedan koji ce donijeti tonu spekulacija.
Dostupan je app na iStoreu u kojem je to detaljnije prikazano/opisano.

Zasto je odabran kraj sa tonom spekulacija? Ili cista glupost, ili unaprijed kalkulirana odluka za publicitet.

Indoctrination teorija je dosla od strane igraca. Ljudi ne kuze da EA/Bioware PR ekipa sve to skupa vrlo radoznalo promatra i gleda kako bi se moglo zaraditi na svemu tome.

tl;dr
Indoctrination teorija nikad nije bila sluzbena, sto je i potvrdeno u raznim sluzbenim i nesluzbenim materijalima, poput spomenutog appa.
Ljudi koji se drze za to kao pijan plota su jednostavno naivni.  :wildboy:

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #271 : 18. Ožujak, 2012., 15:36 »
O cemu ti pricas Shazaam? :hihi: Donnie Darko :hiha: Da, to je vrh sto se tice ljudskih dostignuca :wildboy: Stvar je u tome sto ako je teorija tocna, ovo je valjda najlosiji nacin za prezentaciju takvog kraja. Ako nije tocna, opet je govno.

Starcraft II je imao odlicno ispricanu i zaokruzenu pricu, imao je i kraj i sve. Ono, kompletna igra, nece kraj bit u drugom dijelu.

Ovo je samo dobro promisljen biznis potez (nazalost), nije nikakva filozofija ili socijalni komentar i dokazivanje da je ljudski um ne znam kakav :wildboy: Mislim okej, mozda i jesu dokazali da je ljudski um nametanju tudjeg misljenja, ipak su vec odavno nametnuli misljenje da su njihove igre dobre, iako to nije tocno :hiha:

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #272 : 18. Ožujak, 2012., 15:47 »
Ma koda je vise bitno. Vrijeme ce pokazati :D

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #273 : 18. Ožujak, 2012., 16:38 »
Prešao upravo. Totalno sam razočaran krajem. Nikako mi se ne uklapa u ostatak igre i imam osječaj da ga je radila neka treća rendom osoba.
Način na koji se igra nastavlja nakon završetka  :fpalm:. Neznam, ne želim davat ocjenu uopče.

Sad idem pročitat zadnjih pet stranica.

 :(
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #274 : 18. Ožujak, 2012., 16:46 »
Tek sad sam se zabrinuo  :(

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #275 : 18. Ožujak, 2012., 16:48 »
Zabrinuo si se tek kad je dosao WEAPONX. Hvala Cole :hiha2:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #276 : 18. Ožujak, 2012., 16:50 »
E da. Hajpanje Clint Mansella kao composera soundtracka.
Radio samo na 2 skladbe u cijelom soundtracku. Mrtvi PR.  :fpalm:

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #277 : 18. Ožujak, 2012., 16:55 »
Istina... sto se tice glazbe igra je isprazna ima par super trackova poput Leaving Earth i Mars, ali nista previse. Za razliku od jedinice i dvojke u kojoj te glazba prati na svakom koraku, bez obzira gdje si i sta radis, glazba u ME3 je zaista oskudna.

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #278 : 18. Ožujak, 2012., 17:25 »
Sad sam se sjetio. Ovoliko me je razočarao jedino kraj Evangeliona.

Ova teorija o indokrinaciji nema veze sa vezom i neznam zašto se o tome uopče raspravlja.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #279 : 18. Ožujak, 2012., 17:39 »
Zabrinuo si se tek kad je dosao WEAPONX. Hvala Cole :hiha2:

NHF nisam uopće čitao topik, nego me zanimalo što oružje ima za reć.  :(

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #280 : 18. Ožujak, 2012., 18:41 »
Ova teorija o indokrinaciji nema veze sa vezom i neznam zašto se o tome uopče raspravlja.

Pa ni kraj igre nema ali ga je netko ipak producirao   :mrgreen:

« Zadnja izmjena: 18. Ožujak, 2012., 20:05 croice »

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #282 : 18. Ožujak, 2012., 21:23 »
Evo vam još jedan zanimljiv članak koji NARAVNO sadrži SPOILERE astronomskih proporcija: http://www.holytaco.com/why-all-the-endings-of-mass-effect-3-are-terrible-a-long-diatribe/
Ukratko, govori o tome kako cijeli Mass serijal forsira igrača da donosi odluke za koje mora kasnije odgovarat da na samom kraju to apsolutno ništa ne znači. I zanimljivo je ono što je rekao o četvrtom izboru, da Shepard NE ODABERE NEKU OD TRI OPCIJE nego da Caspera (The Genocidal Ghost ilitiga catalyst )pošalje u govna i pokuša flotom rasturiti reapere. Fora, ha? :D

http://social.bioware.com/633606/polls/28989    
 OK Sad znam da nisam skrenuo i više se ne moram brinut da će me strpat u ludaru, raspravljat možemo ali brojke ne lažu.... :ave:
« Zadnja izmjena: 18. Ožujak, 2012., 21:45 lavisti »

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #283 : 18. Ožujak, 2012., 23:24 »
Pozz, trenutno prelazim igru treci puta (da, treci, tolko mi je igra dobra) te o igri imam samo rijeci hvale, pogotovo zato jer sam fan i jedinice i dvojke. Uz relativno krasnu grafiku, mjuzu, gameplay i sve ostalo, daleko najvise mi se svidjela kolicina likova koji su se pojavili iz prethodnika. Ne mislim samo na neke companione (iako mi je jako falio wrex u roosteru :( ) vec i na, neke vise neke manje, sporedne likove kojima sam pomogo/odmogo prije par godina. Ono što ova igra uspjeva, barem u mojem slucaju, je to da me totalno uvuce u pricu te emotivno poveze sa likovima. Bez da spoilere postam, na jednom djelu sam maltene cmoljio ko justin bieber, te sam sutradan naprosto moro otic na cevape i pivu da vratim barem dio izgubljenog testosterona.
Sto se kraja tice, ne vidim u cemu je problem. Ok, dal sam sve od sebe i rezultat je odokativno ko HDZ.ov na proslim izborima. Sad znam kak se Jaca osjecala. Jbg, ak nist, spasil sam Zemlju. Isto sam ocekivao da ce sve zavrsit u maniri hollywooda sa kadificama, ljiljanima, crvenim tepihom i toplesom, ali nije. I nisam imao poriv cmoljit po sluzbenim forumima.
A ako se smijem pridruzit tinfoil hat ekipi - da, ja isto ne vjerujem da kraj koji sam videl je "stvarni" kraj. Prvo kaj sam skuzil je da je grad u daljini blurry, kao suma u onim "snovima". Dalje, kuzim zasto sam "ja" bil usporen, ali zakaj su huskovi bili usporeni? Kak je Anderson uspio flisnut nutra prije mene bez ogrebotine? I na kraju, u onoj "skrivenoj" sceni, kolko ja mogu vidit, Shepard lezi medju komadima betona (valda Citadel ni od armiranog betona) i na kraju udahne, tj., u mome skromnome misljenju, cimne se iz nekakve Reaper virutalne stvarnosti, matrx style.

Sve u svemu, 99/100
"If you whine long enough, someone will eventually hear you. If you keep whining after you're heard, someone will eventually shoot you."

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #284 : 19. Ožujak, 2012., 01:13 »
Commander Shepard is named after Alan Bartlett Shepard, Jr., the second person and the first American in space (May 5, 1961). He later commanded the Apollo 14 mission in 1971 and became the fifth person to walk on the Moon.
Shepard's birthday (April 11) is the same day that Apollo 13 (an American attempted manned moon landing mission that almost ended in disaster) was launched (April 11, 1970).

April 11 you say? Interedastingly interedasting :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9