HCL.HR

No Man's Sky

  • 373 Odgovora
  • 98450 Hitova

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #226 : 12. Kolovoz, 2016., 19:23 »
Čudi me kako ovdje nema ljudi koji su je uzeli i igraju. Znam da su se mnogi opekli na pre-order i sve te bajke oko igrica, ali da baš niko osim uredništva nema igru to mi nije jasno.

Vjerojatno su se preomislili u zadnji tren poput mene kada su developeri počeli muljati i kada se klupko počelo odmotavati. Mnogi koji su je probali su dali jako loše ocjene, a i činjenica da nisu igrice dali recezentima prije izlaska isto nešto govori ( iako su neki imali je prije, ja neznam je li ijedna recenzija izašla prvi dan, a svi su objavili naslov kako je recenzija u procesu ), ekipa je htjela zaraditi na hypeu, dok se ljudi nisu otrijeznili i shvatili da je igra fail nakon nekoliko sati.

Ja se nadam da sam u krivu jer mi se igra na papiru sviđa, zbog toga i čekam recenzije, ali što vrijeme dalje ide moje su sumnje sve veće.

doslovno je prije 2 sata izišla na steamu lol,
neću valjda uzeti na konzolama gdje je fov zaključan na 4 ili nešto.

uglavnom, prvi dojmovi su solidni. djeluje baš dosta CHILL. :faca:

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #227 : 12. Kolovoz, 2016., 19:53 »
Ne igraju svi na PC, neki ljudi su si kupili PS4 da igraju igre i to jako veliki broj njih. Ja pričam o tome da je  na PS4 već 2 dana vani, a kada si me već povukao za jezik, ljudi već prijavljuju da im se ruši igra i da imaju probleme sa frame dropovima itd...A samo je 2 sata vani...
Ali to je opet rat Konzole vs PC, kojemu nema kraja pa neću ulaziti u to.

Bolje ti meni reci jel po prvim dojmovima misiliš da će ovo biti dobro na neke duže staze ili da će dosaditi ubrzo, tj. postati repetativno.
A vidim i da mnogi imaju problema sa mjestom u odjelu i na brodu, premalo se može spremiti predmeta.
Znam da na početku izgleda sve lijepo i opušteno, ali čak i Igorovi gameplay komentari su prepuni frustracija oko toga i oko konfuznog suučelja. Plus, uopće mi se ne sviđa paleta boja, i reci mi jel ima na iti jednom planetu na kojemu si bio ikakve promjene gravitacije ili nešto drugo osim generiranja biljnog i životinjskog svijeta, ili jedina razlika u planetima je što ti piše u lijevom donjem kutu da je planet pretopal, prehladan, preradioaktivan, pretoksičan....


Za igru koja je toliko bila razvikana prije izlaska na tržište, kada su je ljudi napokon zaigrali nastala je poprilična tišina. Sa svih strana.
« Zadnja izmjena: 12. Kolovoz, 2016., 20:41 DeusNIikola »
 

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #228 : 12. Kolovoz, 2016., 20:29 »
mda, još su zasrali i PC verziju... Random trzanja bez ikakvog razloga, užasan screen tearing i s uključenim vsyncom; za svaku promjenu u postavkama grafike potrebno je restartat igru  :fpalm: i još ne zapamti postavke koje namjestiš.

Alt+tab kreša igru...

Trenutno: smeće od PC porta.
« Zadnja izmjena: 12. Kolovoz, 2016., 20:40 wyzard »

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #229 : 12. Kolovoz, 2016., 21:55 »
mda, još su zasrali i PC verziju... Random trzanja bez ikakvog razloga, užasan screen tearing i s uključenim vsyncom; za svaku promjenu u postavkama grafike potrebno je restartat igru  :fpalm: i još ne zapamti postavke koje namjestiš.

Alt+tab kreša igru...

Trenutno: smeće od PC porta.
Kako se izlazi iz igre ?! Ja svaki put moram Alt + Tab (Koji mi ne kreša igru btw) i onda X u task bar-u ili kill process u task manageru.
Vjerojatno ću refund i čekat ću neku akciju i promatrat neko vrijeme kako će se razvijat situacija se update-ima.
Također iz nekog razloga mi se sad više igra GTA V ili CS:GO nego NMS. Wtf? :( That's sad...

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #230 : 12. Kolovoz, 2016., 22:04 »
Hahahha Typical Hog o ovoj si igri sanjao mjesecima i na kraju izvisio.

Ja sam bio u pravu sa svojim tvrdnjama da je igra ne dovrsena i da nece dostavit pola stvari sta obecava.

Napisi Seanu Murrayu poruku i reci mu da ti je unistio zivot.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #231 : 12. Kolovoz, 2016., 22:15 »
Kako se izlazi iz igre ?! Ja svaki put moram Alt + Tab (Koji mi ne kreša igru btw) i onda X u task bar-u ili kill process u task manageru.
Vjerojatno ću refund i čekat ću neku akciju i promatrat neko vrijeme kako će se razvijat situacija se update-ima.
Također iz nekog razloga mi se sad više igra GTA V ili CS:GO nego NMS. Wtf? :( That's sad...

Pod options imaš quit game dolje.

Uspio srediti da ide koliko toliko... postavke su boarderless window, vsync isključen (uključen u control panelu) i max fps postavka... Trzanja ima, ali eto.

Kontrole su definitivno bolje na PC-u, iako ne savršene. Upravljanje brodom je grozno (izvodi se pomoću miša)... Nije ni na PS4 idealno (probao sam i tamo), ali PC ima prednost na planetima jer npr pri skupljanju stvari ne trebaš sklanjati prst s desnog analoga, pa ponovno vraćati da okreneš kameru. To me strašno usporava, dok na pc-u usmjeriš kameru, pokupiš, i već si okrenut u drugom smjeru, nema pomicanja palca s analoga na kocku.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #232 : 13. Kolovoz, 2016., 10:02 »
Ja sam probao malo posto je ''izasla'' GOG verzija, i na mom kompu igra ide ocajno (i5+GTX 970, instalirana na SSD)...pao momentalni uninstall. ALi vidim da se dosta ljudi zali da igra jako brzo dosadi, svi su odusevljeni u pocetku, a onda igra postaje repetitivna...
Preveliki hype su digli oko ove igre.

Ajd, bas me zanima sto ce skypp reci o igri posto on voli te spejs simove.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #233 : 13. Kolovoz, 2016., 10:33 »
Nezz jesam to samo ja ili je borba u svemiru nemoguće retardirana. Napadnu me tri broda, nigdje ne vidim lock-on opciju, da ne kažem kako ih je teško uopće uočiti odakle dolaze, indikatori gdje se nalaze su abnormalno mali i stope se s bojom pozadine - u početku nisam ni primijetio da uopće postoje... I da, šanse za pobjeći su valjda 10%, jednostavno ili ćeš ih uništiti ili si pokojni... pri čemu se, kao u dark soulsu, moraš vratiti na to mjesto ako želiš iteme natrag.

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #234 : 13. Kolovoz, 2016., 15:39 »
No Man's Sky? Prije ce biti "no man's buy"  :loludara:

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #235 : 13. Kolovoz, 2016., 16:52 »
Ajd, bas me zanima sto ce skypp reci o igri posto on voli te spejs simove.

Skipp nije kupio igru - niti će  :D

Od samog početka mi je to smrdilo na fail. Iako nemam predrasude prema ljudima, ovaj lik mi je oduvik bio antipatičan i ljigav. Gledaš ga na intervjuima i očito je da frajer mulja nešto. Samo se blentavo cereka i gleda u pod/sa strane dok priča s nekim. To da je blatantno lagao ljude neću uopće komentirati.

Što se igre tiče - iz prvih videa mi je combat izgledao kao dječja arkadica. Način na koji se kamera miče... jeftini efekti kod lasera/projektila... zvuk još gore. Doslovno ko nekakva mobilna igrica sa napucavanjem u svemiru za 4,99$. Ja stvarno obožavam sve space-sim igre, al NMS mi nikad nije djelovala ozbiljnom.

Preferiram combat dio, a kako je 90% NMSa minecraft na šarenim planetama (sa božemesačuvaj texutrama) i 10% letanje svemirom koje je na arkadnoj razini - preskačem dok ne dođe na neku akciju za 5-10$ na Steamu.

A sad odo tražit aliene u Eliteu  :mrgreen:

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #236 : 13. Kolovoz, 2016., 16:56 »
Potpisujem sve sta je Skipp rekao, pogotovo ovo vezenao za Seana da je ljigavi muljator.Muckin sin, sve nas je opljackao sa svojih 18 trinkviljuna planeta.PC port mu je skoro gori od Batmanovog...Eto mu sa njegovim prekrasnim timom od 10 ljudi.Dobro su ista napravili.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #237 : 13. Kolovoz, 2016., 17:29 »
Meni je igra od početka bila smješna. Te palete boja, generirani svemiri i planete, kao i razne rase i vrste. Odmah me ovo zadnje podsjetilo na Spore koji je dosadan nakon prvog svijeta i više se nikada ne bih vratio u igru.


Jednostavno precjenjeno i preskupo s obzirom na ono što igra nudi. Kako ono kaže većina ekipe na Steamu - No Man's Buy.




*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #238 : 13. Kolovoz, 2016., 22:36 »
Eto mu sa njegovim prekrasnim timom od 10 ljudi.Dobro su ista napravili.

Najbolje od svega je što se tih 10 ljudi sad fino grca u lovi. Samo na Steamu je peak bio od preko 210k ljudi koji igraju istovremeno. Znači samo sa steama je došlo preko 12,5 mil $ prometa. Smeće il ne smeće - frajer se obogatio... Gameri, kao i uvik su izvukli deblji kraj.

Na žalost, ovo se nikad neće promijeniti dokle god ljudi unaprid bacaju lovu developerima u žep i to sve temeljeno na kvazi-hypeu i par šajni screenshota.

Nadalje, siguran sam da će određeni dio ljudi tražiti refund, al isto tako - 90% njih će jednostavno reći "Meh... sranje" i zaboraviti da imaju NMS u libraryu. Nikad mi nije bilo jasno zašto su gameri u posljednjih par godina totalno glupi na ovakve stvari.

Zamisli da ti crkne brava na autu. Daš mehaničaru XY kuna da ti popravi. Frajer ti umjesto brave instalira lokot. Lokot se ne da zatvoriti baš svaki puta, a ako se i zatvori - nemaš ključ. Jer ključ je osto kod mehaničara koji ti se smije i obećaje da će sve biti OK i kako će ti dati ključ... kroz neko vrijeme. Lovu je naravno pobrao.

Bili frajeru uvaljali 2 triske ili bi rekli: "Meh... sranje" i otišli kući?  ;)

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #239 : 13. Kolovoz, 2016., 22:45 »
Das mu 2 triske ili reces "meh,sranje" isto ti se pise, on je skupio lovu i zadovoljno se smjeska, a ti si svakako izvisio.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9