HCL.HR

Stranded Deep

  • 22 Odgovora
  • 14683 Hitova
*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Stranded Deep
« : 05. Veljača, 2015., 21:45 »
Ovo je još jedna u valu survival igara kome nema kraja, što je dobro i loše.
Dobro je zato što svako ima konkurenciju i ko se uspava je propao, a loša strana je što smo se svi prezasitili ovakvih igara.Zatamljeni tekst je spoiler:
Igra počinje slično LOST-u, avion vam se sruši i dođete na ostrva.
Zašto bi ova igra bila posebna?
Pre svega je po pitanju grafike na istom engineu kao The Forest, a optimiziranija je dosta, forest ultra ne vise od 20 fps-a dok ovde lagano ultra pri 40 fps-a, a razlike u grafici nema. Onda svet je nasumično generiran i oseti se ona čar raznovrnosti kao u minecraftu ili bilo kojoj igrici gde je svet nasumičan ali smislen. U igri ima kraftinga kao i u svakoj drugoj survival igri koji je malo čudan (doduše no lajferu MC-a), ali funkcioniše, igra pati od bagova, ali je tek u alphi ako se ne varam, novi pach je rešio po meni većinu iritantantnijih bagova, evo nekih najgorih bagova koji su rešeni u novom peču:
-Nestajanje brodića, pre vam je prodić tokom plovidbe sam od sebe nestajao pa ste postali lak plen za ajkulu, ali ste prisiljeni da idete na drugo ostrvo kako bi ste si usigurali resurse.
-Više kamena na ostrvima, kamen je i dalje najvredniji resusrs, ali ga ima dovoljno da na ostrvu nadjete barem 10, a ne u prošlo verziji 1 ili 2.
U igri imate i olopine koje mozete lootat i dobijate nasumicni loot, i nasumicne olupine u nasumicnom svetu.
Izvinjavam se ako već postoji tema, ja sam trazio, ali nisam nasao.
EDIT: Evo malo da uredim
Evo nekoliko slikica


Jedan moj shot:

Moj osobno najbolji komentator Stranded Deep-a na ovim prostorima
« Zadnja izmjena: 05. Veljača, 2015., 22:07 StreetFigter88 »
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Stranded Deep
« Odgovori #1 : 05. Veljača, 2015., 21:59 »
Kad otvaraš novu temu, slobodno ubaci koju sliku ili video ili oboje.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Stranded Deep
« Odgovori #2 : 24. Veljača, 2015., 18:31 »
Eto nabacio je StreetFigter88 par slikica, ali ja zaboravih ovdje u temu nabaciti i moje videe iz Stranded Deep. :hiha2:

Uglavnom, napravio sam tri komada do sada pa iz jednog u drugi polako možete pratiti kako istražujem što se u ovoj igri uopće može raditi.

1. VIDEO: Izrada nekih osnovnih alata

http://youtu.be/xvihuT-RPwk

2. VIDEO: lov na ribe, vatrica i izrada kuće

http://youtu.be/H46NTPerMCA

3. VIDEO: Put na drugi otok i istraživanje podmorja

http://youtu.be/i3Fd9stLA-s

Odg: Stranded Deep
« Odgovori #3 : 25. Veljača, 2015., 13:52 »
Pozdrav ljudi! Evo da se i ja malo uključim u forum o ovoj fenomenalnoj igri sa nekim korisnim informacijama. Većinu ovoga, ako ne i sve, možete pronaći na netu, ali ja ću ovdje ubaciti neke, po meni, vrlo korisne informacije:
- kompas - najkorisnija stvar (uz veslo) kod plovidbe prema drugim otocima. Sigurno će vas dovesti na željenu destinaciju i po najgušćoj magli i po najjačem pljusku (koji vas obično zateknu negdje na pola puta), a noćne plovidbe postaju rutina. U kombinaciji sa motorom je još korisniji jer ga tada možete držati skroz u ruci i pratiti smjer.
- medicinska oprema - nalazi se u olupinama, u malim, zidnim ormarićima. Trenutno postoje 4 vrste lijekova za 4 vrste ozlijeda/bolesti:
        - morfij - za lomove (obično nakon pada sa palme) - lijeva ruka je u neprirodnom položaju
        - zavoji - za rane nakon bliskih susreta sa morskim psima - lijeva ruka krvava
                     - zavoji se mogu i craftati (1 cloth + 1 ducktape)
        - antibiotici - za bliske susrete sa ribom Lionfish - lijeva ruka u plikovima
        - vitamini - obično za trovanje hranom (sirovom) - zdravlje u opadanju, zvučni signal na satu, lik u igri kašlje
        - u biti, svaku promjenu u zdravlju (opadanju health bar-a) prati zvučni signal na satu
- logorska vatra ima 3 levela ugradnje:
        - camp fire - 5 štapova
        - fire pit - camp fire + 6 kamenja
        - fire spit - fire pit +3 štapa i 1 uže
                                  - hrana se objesi iznad vatre i kad je gotova/pečena, javi se zvučni signal sličan mikrovalki.
                                  - kanta sa morskom vodom se isto može prokuhati, dobije se voda za piće koja se može piti iz kante ili se može
                                    napuniti bočica za vodu
- sastavljeni motor se može postaviti samo na splav, a gorivo za njega se nalazi u kanisterima (jerrycan) koje je potrebno nositi sa sobom zbog povremenog nadosipavanja
- baterijske lampe su dobre za noćno istraživanje olupina, a flare je dobar za tjeranje morskih pasa   
- olupine pod morem su označene mjehurićima na površini koji se, iz nekog razloga, dobro vide samo po noći
- sve tri trenutno prisutne vrste morskih pasa se mogu ubiti (čak i velika bijela - osobno isprobano) sa sjekirom ili mačetom. Sjeckanjem se dobiju 4 komada mesa (tigar i velika bijela) i 1 ili 2 (nisam siguran) komada (grebenski morski pas). Ispečeno meso ima najveću hranidbenu vrijednost. Za sabljarku ne znam što se od nje dobije, nisam ju još hvatao.
- kornjače i raže nemaju neku svrhu, a neke vrste riba su otrovne i nakon pečenja (Angelfish)
- grebenski morski pas nije opasan i neće napasti, tigar i sabljarka će vas probati izbaciti iz čamca/splavi, dok velika bijela to ne radi (barem meni nije), ali je vrlo opasna ako se nađete u vodi s njom
Evo, toliko od mene, nadam se da sam vam otkrio neke nove stvari. Ako imate kakvih pitanja/komentara, slobodno se javite.
I kupite ovu igru, ako već niste i podržite njezine tvorce. Ideja je odlična, igra fenomenalna čak i ovoj ranoj fazi i živo me zanima kako će izgledati finalni proizvod. Pozdrav!                 

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Stranded Deep
« Odgovori #4 : 25. Veljača, 2015., 14:04 »
Preporučam Igoru da počne:

- snimati se dok igra
- raditi glupe face i ispuštati isto takve zvukove
- prelaziti čitave trenutno popularne igre

USPJEH!

Ne znam, imam mnogo zamjerki za HCL općenito (znam više o igricama ne samo od tima koji radi na portalu nego od svih članova na forumu :hiha:), ali i dalje je višestruko bolji od svega prisutnog na balkanskoj GAMING SCENI LOL.  I onda jebeni šabani poput MUĐE ili nekog RENDOM PRD SRPSKOG IGRAČA IGRICA imaju na jednom videu više pregleda nego HCL na 5 njih s prosječnom posjećenošću.

Nisam htio ovo napraviti, ali,,,

hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Stranded Deep
« Odgovori #5 : 25. Veljača, 2015., 15:21 »
I onda jebeni šabani poput MUĐE ili nekog RENDOM PRD SRPSKOG IGRAČA IGRICA imaju na jednom videu više pregleda nego HCL na 5 njih s prosječnom posjećenošću.

+1

baš glupavo malo

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Stranded Deep
« Odgovori #6 : 25. Veljača, 2015., 15:47 »
Preporučam Igoru da počne:

- snimati se dok igra
- raditi glupe face i ispuštati isto takve zvukove
- prelaziti čitave trenutno popularne igre

USPJEH!

Ne znam, imam mnogo zamjerki za HCL općenito (znam više o igricama ne samo od tima koji radi na portalu nego od svih članova na forumu :hiha:), ali i dalje je višestruko bolji od svega prisutnog na balkanskoj GAMING SCENI LOL.  I onda jebeni šabani poput MUĐE ili nekog RENDOM PRD SRPSKOG IGRAČA IGRICA imaju na jednom videu više pregleda nego HCL na 5 njih s prosječnom posjećenošću.

Pa dobro kralju, jasno je svima što je popularno :hihi: Mi svjesno uložimo više posla da radimo manje popularne stvari jer mislimo da su bitne. A i okupljaju mnogo drugačiju, zreliju publiku (što se ne bi zaključilo ako gledaš prema komentarima, znam).

A ovakve eskapade kao Stranded Deep videi i GTA 5 glupiranja su više zabavni filler sadržaj nego išta drugo iako i u takve videe volim potajno progurat par relativno korisnih informacija. :hiha: Uglavnom, gaming je u industriji zabave, pa nismo ni mi uvijek 100% ozbiljni, ali HCL nije Let's Play deračina portal.

I ej, slobodno reci što zamjeraš portalu, ali pusti to za drugu temu tamo negdje u HCL podforumu.

Ajmo o Stranded Deep dalje plx :piva:
« Zadnja izmjena: 25. Veljača, 2015., 15:48 Ementaler »

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: Stranded Deep
« Odgovori #7 : 25. Veljača, 2015., 17:25 »
Čekaj sa samo malo Black Out ja sam tvoj post shvatio kao post koji ima nameru da uvredi srpske jutjubere, možda sam krivo protumačio ali čemu onda:
Neki glupavi srpski jutjuber, što baš srpski?
Nema veze da ne budem skroz off-topic, sviđa mi se brzina updatea i mislim da će igra dogurati do 1.0.0 verzije, devovi su za sada odgovorni, ali moje pare neće videti do 1.0.0, previše sam skeptičan po pitanju ovakvih igara na Early Accesu.A i mislim da igri odpomaže to što je u ovo vreme izašlo 1239,58 survival igrara.
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

Odg: Stranded Deep
« Odgovori #8 : 25. Veljača, 2015., 21:08 »
Nema veze da ne budem skroz off-topic, sviđa mi se brzina updatea i mislim da će igra dogurati do 1.0.0 verzije, devovi su za sada odgovorni, ali moje pare neće videti do 1.0.0, previše sam skeptičan po pitanju ovakvih igara na Early Accesu.A i mislim da igri odpomaže to što je u ovo vreme izašlo 1239,58 survival igrara.

Nadam se da ćemo dočekati v.1.0.0 ove igre, jer mislim da ima potencijala i ako ju budu razvijali u pravom smjeru, mogla bi biti u vrhu survival žanra. Izgleda odlično čak i u ovoj ranoj fazi i meni nije žao tih 15€. Bit će mi jedino žao ako projekt propadne, ali čisto sumnjam da će do toga doći, jer, sudeći po videima na youtube-u i forumima, već je skupila velik broj poklonika. No, živi bili pa vidjeli. Pozdrav!

Odg: Stranded Deep
« Odgovori #9 : 27. Veljača, 2015., 17:56 »
Što se tiče Youtube-a black_out, ja sam snimao 200 videa kao što se Lets play snima pa su me djeca pratila, ljudi koji prate HCL su pravi gameri, njih interesira gaming scena, razvoj igara, tržište.
Oni pogledaju video jer ih zanima dali se isplati igru kupiti, jer igre su napravljenje za igru a ne gledanje drugih kako ju igraju.

Da HCL.hr ne snima videe kakve snima gaming na balkanu bi žalostan primjer, ovako barem imaš jednu profesionalnu stranicu koja radi svoj posao kvalitetno i ne moraš ništa tražiti okolo nego odeš na kanal ili pročitaš recenzija i odmah znaš sve o novoj igri i dali ju želiš igrati.

On topic, Stranded Deep je svakako igra sa puno potencijala, no nekako izbjegavam kupnju nedovršenih igara pa vam isto tako ne bih preporučio da trošite previše sati na ovu igru dok ne bude gotova.
Kad izađe gotova verzija možda vam neće biti toliko zabavno jer ste već dosta doga napravili u Alpha i Beta fazi. Osim ako namjeravaju tonu novih stvari dodati onda stvarno nije bitno kad krenete igrati.

Just my 2 cents.. ;)
"Keep that hair short, Clem."

*

DiLoneWolf

  • *
  • 29
  • Bok ljudi, dobrodošli na moj profil!
Odg: Stranded Deep
« Odgovori #10 : 27. Veljača, 2015., 20:56 »
Bok ljudi, ja sam novi na HCL portalu i zasad mi se sviđa i ima puno zanimljivih tema pa sam se htio uključiti u neku od njih kao npr. Stranded Deep.
U Stranded Deep-u najviše mi smetaju bugovi morskih pasa. Kad ga želim ubit, ja ga krenem tuć. :p Onda se on zaleti, ugrize me, uđe u kopno i ostanem zgličan(:loludara:) u kopnu dok ne umrem.
Mislim stvarno, svaka čast =D> Možda se vama to nije dogodilo, ali meni je i to me najviše živcira. Zato bih molio developere da to poprave ako je moguće u sljedećem update-u.
Inače, igra je odlična, stvarno ima solidnu grafiku, dobar crafting sistem i neke fora glitcheve/bugove koji na neki način pridonose zabavnom gameplayu. Dalo bi se popravit par stvari, možda i dodat neke.
Sve u svemu igra je fora iako je ne bih preporučio za kupnju u ovako ranoj fazi igre, vjerojatno malo kasnije dok se igra razvije.
I to je to što imam za reći.
Pozdrav!
DiLoneWolf

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: Stranded Deep
« Odgovori #11 : 27. Veljača, 2015., 21:44 »
Evo za 5 sati sam se naigrao i to je to od ove rane verzije igre, nema više sadržaja od toga, ali moje pare još nisu uzeli... :hiha2:
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

Odg: Stranded Deep
« Odgovori #12 : 09. Ožujak, 2015., 12:24 »
Fale mi veći otoci, nema sadržaja za duže igranje, al odlično s obzirom da je alpha
\o

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Stranded Deep
« Odgovori #13 : 09. Ožujak, 2015., 12:35 »
Vidiš, zaboravih i ovdje staviti i četvrti video iz Stranded Deepa:

http://youtu.be/vOy75UQYTls

Odg: Stranded Deep
« Odgovori #14 : 24. Ožujak, 2015., 10:24 »
Pozdrav ljudi!
Evo smo dočekali i 0.03 update za SD. Dosta novih stvari, ispravljenih bug-ova... A evo i jednog screen-a jednog od tih noviteta:


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9