HCL.HR

The Witcher 3: Wild Hunt

  • 1670 Odgovora
  • 466445 Hitova
*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #825 : 11. Lipanj, 2015., 14:36 »

Nije al nasprem igara koje su dobile 90 ili vise jeste,necu pametovati sta je kome bolje Skyrim ili Witcher, DS ili Skyrim svatko ima svoj ukus,nazalost zivimo u vrijeme kad je ocjena bitinija od samoga iskustva igranja a  igre kao i glazba su personal experience i nitko ih bas na identican nacin ne dozivi.
Problem je ovdje previse ste na tehnikalije isli i smanjili ocjenu,igra ima ono nesto sto rijetko koja igra ima a to je "dusu" bar iz moga iskustva samo to i fantasticna prica za RPG su meni dovoljni za 90 i vise ocjenu.
A sto se tice tehnickih problema fixaju se poprilicno brzo i u 102 sata igranja imao sam 4 crasha i nula game breaking bugova.
A koliko sam vidio recenzija je radjena na PS4,ovakva igra se treba na PCu recenzirati za potpuni dozivljaj.
Sve stoji osim zadnje rečenice....PC master elita kako li se već takvi nazivaju sranja :)
Na PC-u je priča bolja, ima više questova te je naravno zalazak sunca ljepši :)

*

IaMarmageddoN

  • **
  • 209
  • i7 Core 5820; 16 GB DDR4; SLi GTX 970 Gigabyte
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #826 : 11. Lipanj, 2015., 14:59 »

Nije al nasprem igara koje su dobile 90 ili vise jeste,necu pametovati sta je kome bolje Skyrim ili Witcher, DS ili Skyrim svatko ima svoj ukus,nazalost zivimo u vrijeme kad je ocjena bitinija od samoga iskustva igranja a  igre kao i glazba su personal experience i nitko ih bas na identican nacin ne dozivi.
Problem je ovdje previse ste na tehnikalije isli i smanjili ocjenu,igra ima ono nesto sto rijetko koja igra ima a to je "dusu" bar iz moga iskustva samo to i fantasticna prica za RPG su meni dovoljni za 90 i vise ocjenu.
A sto se tice tehnickih problema fixaju se poprilicno brzo i u 102 sata igranja imao sam 4 crasha i nula game breaking bugova.
A koliko sam vidio recenzija je radjena na PS4,ovakva igra se treba na PCu recenzirati za potpuni dozivljaj.
Sve stoji osim zadnje rečenice....PC master elita kako li se već takvi nazivaju sranja :)
Na PC-u je priča bolja, ima više questova te je naravno zalazak sunca ljepši :)
Da, malo je glupo (makar istinito) stalno govoriti da PC može imati jači hardver ali to je nebitno kod ove igre. Jednostavno su postojali neki problemi sa PS4 verzijom i to je sve. Čak je i HCL to stavio kao minus kod ocjenjivanja. I samo da ti kažem... Vidljiva je razlika u multiplatform igrama no to je samo zbog fluidnosti koja je povezana sa brojem frejmova. Da, mnogi pretjeruju no PC ipak može biti hardverski napredniji od PS4. Ne znači da ne postoje igre poput GTA V koje su na x360/ps3 i x0/ps4 imale 20x manje bugova od PC verzije. I na low end računalima ti problemi koje recenzent spominje na PS4 tamo nisu postojali. A i da igra ljepše izgleda na jakom PCu, ne možeš reći da nije no da se mijenja priča, mehanika ili nešto drugo svakako ne!

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #827 : 11. Lipanj, 2015., 15:04 »
Stvar je u tome da je kao minus naveden nestabilan framerate na PS4 konzoli, što ometa igranje naravno. Na PC platformi framerate je stabilan zavisno o postavkama koje namjestiš. Tu je glavna prednost PC platforme u multiplatform igrama, ukoliko imaš dovoljno jaku konfiguraciju možeš birati između performansa ili kvalitete i sukladno svojoj konfiguraciji namjestiti što ti paše.
Dakle to ne bi bio minus na PC platformi, a po onome što sam pročitao ne bi bio minus ni na Xbox One konzoli jer je tamo igra fluidnija tijekom prvih par tjedana bila :kava:

Da napomenem da samo objašnjavam to stajalište jer ga razumijem, nije nužno da ga podržavam, jer ako je igrano na jednoj platformi i tamo ima problema, ti problemi se trebaju istaknuti. Ali ,kao što sam već komentirao na recenziji, smatram da treba uvesti zaseban sustav ocijenjivanja po platformama, to daje jasniju sliku o kvaliteti same igre i o tome koju verziju se osobi sa nekoliko platforma vise isplati kupiti.
« Zadnja izmjena: 11. Lipanj, 2015., 15:07 Kveki »

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #828 : 11. Lipanj, 2015., 16:04 »
Dva su zapravno globalna problema zbog kojih se ne slažemo s deadom (odakle i te nesuglasice a zapravo se osobno slažem s 95% rece, 5% je da je gameplay ipak za mrvu dublji nego kaj reca tvrdi i da nije tako prokleto lagana da mi se zjev zjeev) a to su:

1: Problematika toga da je on igrao na PS4 mi na PC :wildboy: Imaju različite probleme i iskustvo očito nije isto. Stoga takav cross platforming ne bi trebali komentirat. Nema smisla dok ne odigramo SVI identičnu verziju.

2:
Citat:
Iz moje perspektive, da.
Tu pada objektivnost u vodu :( Bar za ovu recu. Nezz tebi se više sviđaju navedene igre i radiš usporedbu iako bi trebali svi izbasit razmišljanje o drugim igrama iz glave i ne radit usporedbe nego pričat o onome kaj igramo sad. Iako je to užasno teško jer recenzije se 90% puta referiraju na nešto.
Ti kao recenzent ne bi trebao imati svoju perspektivu nego držati nekakvo nepristrano mišljenje o viđenom i onda graditi novu perspektivu vezanu samo za recu. 
Bar mi je tako Igor tuvio u glavu nakon svake moje rece nekoć kao čača sinu matematiku. :hiha2:
I nisi imao perspektivu usporedbe. Osim za gameplay, tamo si i sam naveo kaj ti se više svidjelo drugdje.

Al opet ni meni nije jasan onaj 99 za GTA V kad imaju full slične probleme naslovi. Daleko do toga 85 nije loša ocjena, al kao da tu i tamo ušeta subjektivnost i pristojno gurne objektivnost. Mislim ne smeta, reca dobije nekakav štih, svaki recenzent nekakvu osobnost/odnos prema naslovima poznat na portalu šta ja znam al ono nije zbog usporedbe ocjena na portalu nego zbog toga šta vam u nekim igrama manji problemi ne smetaju dok u drugim problemi iste vrste zaslužuju čak dio u kućici za kraći opis.

Why ?

« Zadnja izmjena: 11. Lipanj, 2015., 16:12 MaliMicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #829 : 11. Lipanj, 2015., 16:38 »
Ti kao recenzent ne bi trebao imati svoju perspektivu nego držati nekakvo nepristrano mišljenje o viđenom i onda graditi novu perspektivu vezanu samo za recu.

Molim te, dešifriraj mi ovu rečenicu.
The greatest teacher, failure is.

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #830 : 11. Lipanj, 2015., 16:44 »
ta rečenica s nastavlja na tvoje: "iz moje perspektive" "e vidiš tamo mi je bilo bolje"
ne bi trebao govorit KAO RECENZENT hurr durr tu mi borba ne paše dovoljno više mi se svidjela u Divinity, odaješ dojam pristranosti a to nije odlika objektivnosti.

Netko to čita i netko na temelju toga potroši/ne potroši novac.

Ja i neki pero s foruma bi trebali napisat : e tamo mi je bolje. ti bi trebo doć i reć: nije objektivno uspoređivat te dvije igre a ne obrnuto

ima mana gameplay, IMA. witcher zapne za gredicu od 15 cm, neke beštije doista ne trebaju nekakvu taktiku niti strašan skill, ima stvari.
ma nezz
neda mi se odo igrat witchera.
« Zadnja izmjena: 11. Lipanj, 2015., 16:48 MaliMicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #831 : 11. Lipanj, 2015., 17:00 »
:hihi:

The greatest teacher, failure is.

*

Shicko

  • ***
  • 851
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #832 : 11. Lipanj, 2015., 18:16 »
Igre imaju 3 stvari na temelju koje možeš donit neki zaključak, estetiku (nažalost svodi se danas večinom na grafiku), priću i gameplay. Witcher he 2/3 stvari vrhunski riješia, a ovu treču je zajeba. To šta ima vrhunski izgrađen svijet neznači da je najbolja igra svih vremena bez ikakve mane i niko joj nesmi dat ispod 99%. Skyrim je bia puno bolje odrađen premda je ima lošiju priču. Svijet je bia  interesantan. za to vrijeme je ima vrhunsku grafiku, gameplay je bia površan ali dobro odrađen, ja ga danas još uvik igra, barem 5-6 sati mjesečno (modiran naravno) Divinity je po meni barem najbolje odrađen rpg u zadnjih 10 godina, nego jebiga, nisu ljudi imali para da igru estetski ispoliraju (premda je meni barem izgledala i zvučala dobro, al razumin da se ljudima ne čita) i zato je izgleda ljudi podcjenjuju.

Govorite čoviku da piše subjektivno jer je odigra igricu na konzoli ko da to značajno mijenja išta. Pretpostvljam da je treba objekitvno  pokorit se vašem subjektivnom mišljenju, onda bi napisa vrhunsku recenziju.

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #833 : 11. Lipanj, 2015., 18:25 »
Problem je sto je igrao na PS4 dao minus kompletnoj igri i svim ostalim verzijimama samim time,mislim puca mi za ocjenu a i da mogu dokazati nesto 85 ce i dalje tamo pisati,a sad kad vidim da je GTA V 99 dobio (fantasticna igra slazem se,ali hvatate se tih tehnikalija po toj logici GTA V treba dobiti 80,jer im je online katastrofa,a da ne kazem da se igra i patch onome tko je kupio preko Rockstarove stranice brzine bile smijesne padajuci i do 50kbs)
Isto kad se usporedi budjet te dvije igre....tj pricam gluposti ne moze se ni porediti,strah me pomisliti sta bi Witcher 3 bio sa GTA ili Destiny budjetom.



Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #834 : 11. Lipanj, 2015., 18:26 »
Skyrim je imao za to doba vrhunsku grafiku ? si ti serious ? Vanilla skyrim je bio grafički tako osrednji naslov da je to bolno, srećom nexus jedva čeka elder scrolls igre.
Nezz dajte se uozbiljite s tim skyrimom, vratimo se na jedan Crysis iz 2007 radim primjera odlične grafike iz nekog "davnog" doba.

Ja nigdje ne napominjem da je best rpg of all time ili čak the best igra ever. Niti govorim drugima da joj moraju dat 99
meni realno nije jebeno jasna zamjerka vrhunskoj igri za sitnice (ne pričam sad u gameplayu koji je deada pomalo razočarao) koje u drugim vrhunskim  igrama (VRIŠTIM GTA V) nisu aposlutno nikakve zamjerke niti minusi. Jer hej bez obzira na odličan paket serviran od strane Rockstara niti GTA V nije 100/100

Htio bih o voljenoj igri u temi rasprave i argumente, više od jednog smajlija za odgovor hvala :tired:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #835 : 11. Lipanj, 2015., 19:25 »
A sorry, što da ti odgovorim? :)
Čovječe, kako mogu napisati kritiku bez perspektive, odnosno mogućnosti prosudbe temeljem ranijeg iskustva s drugim igrama koje sam odigrao, tj. stvariju koje su mi se svidjele kada je nešto bilo dobro napravljeno ili kada nije bilo dobro?
Odnosno kako se to u narodu zove, mišljenje :hihi:
Nisam nigdje u tekstu rekao "hej, nemojte igrati igru jer je gameplay iz RPG perspektive plitak pa Witcher 3 zbog toga ne valja". Samo sam pokušao analizirati sustav koji je CDPR implementirao u igru i povukao paralele prema osnovnoj strukturi žanra u koji developer želi svrstati naslov. Kada nešto nazoveš RPG, ljudi koji igraju taj žanr od samih početaka imaju vjerojatno drugačija očekivanja od današnje populacije koja RPG-em doživljava sve i svašta. I tu moram prema takvoj publici  biti korektan i informativan jer je očito da se igra nije BAŠ SVIMA svidjela u kontekstu gameplaya. I očito postoji razlog za to.
U konačnici, Witcher 3 ima na HCL-u vrlo dobru ocjenu i stavljena je preporuka za igru koja je opisana zabavnom, vizualno impresivnom te naslovom koji u nekim elementima (side questovi) postavlja nove standarde. S druge strane, igra ima svoje mane koje nisam mogao izostaviti.
Ako se netko ne može pomiriti s time, jbg, tu ne mogu baš pomoći :)
The greatest teacher, failure is.

*

Replenisher

  • n00b
  • 3
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #836 : 11. Lipanj, 2015., 21:41 »
Meni nije jasno kako čovjek koji svoju kolumnu započinje rečenicom:  "Kada vas je zadnji puta neka igra toliko uvukla u svoj svijet da pomalo zaboravite da postoji onaj stvaran gdje treba ići na posao, kuhati ručak ili recimo otići barem na wc? Prošlo je već dosta vremena, zar ne? U mojem slučaju, punih 10 godina.", a u zaključku kolumne kaže: "Kada imate sve to, zaboravite da kontrole u gameplayu nisu baš najresponzivnije ili da framerate tu i tamo malo opadne. Apsolutno nebitne stvari prema mentalnom užitku kojeg igra pruža.", na kraju može dati takvoj igri ocjenu "samo" 85. Jasno mi je da ti combat sistem nije baš najbolje "legao" (iako meni igra ima prilično dobar combat sistem, iako ne vrhunski, ima svojih nedostataka, ali meni se sviđa), razumijem to, ali da li je taj problem zaista toliko veliki pa igra nije zaslušila višu ocjenu, pored svih ostalih stvari koje nudi? Mislim da igra koju čekaš 10 godina zaslužuje više, definitivno. I sada ovdje ta ista osoba piše na forumu: "No da mi je nešto najbolje unutrag X godina, nije. Jednostavno nisam imao taj osjećaj nakon end creditsa.". Čudno...

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #837 : 11. Lipanj, 2015., 23:26 »
ma pobro je lovu frajer od Biowera zbog inkvizišna da spusti wičera malo :hihi:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #838 : 12. Lipanj, 2015., 07:58 »
@Replenisher
To je ono kada u recenziji svoj veliki Witcher fanbojizam pustiš po strani :) Iako da, početni super dojmovi su mi se s vremenom malo slegli budući da je kolumna pisana tek kad sam počeo igrati.

@MaliMIcek
Yup, baš su mi danas kolege na poslu novi auto komentirali "ima se, može se".
:hiha:
The greatest teacher, failure is.

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #839 : 12. Lipanj, 2015., 13:09 »
ta rečenica s nastavlja na tvoje: "iz moje perspektive" "e vidiš tamo mi je bilo bolje"
ne bi trebao govorit KAO RECENZENT hurr durr tu mi borba ne paše dovoljno više mi se svidjela u Divinity, odaješ dojam pristranosti a to nije odlika objektivnosti.

Netko to čita i netko na temelju toga potroši/ne potroši novac.

Ja i neki pero s foruma bi trebali napisat : e tamo mi je bolje. ti bi trebo doć i reć: nije objektivno uspoređivat te dvije igre a ne obrnuto

ima mana gameplay, IMA. witcher zapne za gredicu od 15 cm, neke beštije doista ne trebaju nekakvu taktiku niti strašan skill, ima stvari.
ma nezz
neda mi se odo igrat witchera.

e o ovome ja pričam u komentarima. Da se preselim u forumu. I dalje stoji "uvreda" o nepovredivosti hcl-a. čitao sam malo komentare drugih, i mislim da ste se trebali zapitati. Ja msilim da sada gore spavate nego da ste povećali ocjenu ili napisali iskuljučivo dobro ili lošu recenziju. Upravo zbog jako velikog broja i jako negativnih komentara na recenziju (mnogi su se prvi put registrirali da napišu svoje negodovanje) . Nisu ljudi toliko bjesni, koliko zbunjeni velikim oscilacijama u recenziji, prvo super divno krasno, onda jako loš gameplay, i onda opet "obvezna literatura za rpg", ocjena 85... ili ste se trebali odlučit za pod:

a) (hardcore verzija) bit ćemo strogi totalno (bez zaljubljivanja, obvezne literature i sličnih epskih pridjeva) i jasno reči da ste razočarani sve lošijim gameplayom novih rpg-a (sve se vrti oko grafike danas) , lakoćom rpg igara danas, jer ipak imate nostalgiju za starim rpg-ovima i njihovim osloncem na gameplayu, i jasno usporedit igru sa Dark Souls 2 (što je objektivna usporedba), što je kompletno i ok mišljenje, tad bi ocjena  bila čak 80... i da je TW3 dokaz da dobra priča i imerzivnost može biti uništena lošim gameplyom, čak i grafiku kritizirat u većim gradovima i frame drop, kritizirat bugove, česte patcheve, poluproizvode od igara današnjih  (npr. usporedba s unityem). Uglavno osvijestit ljude o važnosti gamepaya (pogotovo u rpg-u)  i ocjenom i recenzijom... pa nek onda komentiraju da im nije jasna ocjena \:D/

b) (normal verzija) reči da je gameplay prosječan (kao što i je, nije tako loš baš) ali da možda u potpunosti neće zadovoljit iskusnije rpg igrače, a da je sve ostalo odlično s obzirom na prosječnog igrača (a takvih je vaših čitatelja očito najviše prema komentarima, onaj koji hoče pravi hardcore rpg ima još pentium 2 i igra diablo 1...), da ste se zaljubili u igru, divno krasno... da je igra spomenik nove generacije igara i ocjena 95...

ova recenzija niti, je jedno niti drugo, ljudi su zbunjeni, i očito su  bijesni (ignoriraju dobro u recenziji, i supoređuju igu sa svim živim i neživim, jer je vi s ničim niste usporedili...).... niti razumiju ocjenu očito,  koliko god vi to "objašnjavali" i recenzijom jako lošeg gameplaya  ispravljali s "obveznom rpg literaturom" na kraju recenzije...i onda opet konfuzija, ocjena 85... mislim visoka je ocjena i 70, ali s obzirom na što? s obzirom na gtaV (99) nije... s obzirom na colonial marinse, je, ljudi hoče neke orjentire u ocjenama i recenziji, pogotovo kod "hitova"... ovako ispada da vas nije briga za mišljenje večine casual gamera (koji se važu ili neki rpg ili fifu ili super maria, tipa pitanje, e šta da igram ovaj mjesec?)  za one koji neigraju na najvišoj razini težine rpg-ove.... ne znam kako se može pisat recenzija bez neke usporedbe s nečim, čak i ekipa i top geara na kraju veli, rađe bi kupio ovaj auto nego ovaj... u odnosu na ovaj auto, ovaj je ovakav...i to ljudi žele čut u što da ulože novac (ako im je važan gameplay ili grafika ili priča)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9