HCL.HR

The Witcher 3: Wild Hunt

  • 1670 Odgovora
  • 466609 Hitova
*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #660 : 22. Svibanj, 2015., 11:14 »
Odlično argumentirano zašto je smeće. Baš si čvrsto pokazao da instalirao i zaigrao.

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #661 : 22. Svibanj, 2015., 11:25 »
Jel igra dobro radi na r7 265


Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2


*

m3tal

  • *
  • 40
  • d0g
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #662 : 22. Svibanj, 2015., 11:53 »
Odlično argumentirano zašto je smeće. Baš si čvrsto pokazao da instalirao i zaigrao.

fala

Witcher 3 uopče nije rpg, nego akcijska avantura sa rpg elementima. Igra nije loša kad je se usporedi sa sranjem koje nam se inače servira. Priča je vrhunska (malo spora ali ima smisla), svijet je jako imerzivan i imaš osječaj da tvoje odluke nešto znače (platiš ekipi piče i za par sati opet naletiš na njih pa te puste da prođeš, jedan side-quest je u potpunosti drukčiji ovisno o tome jesi u prošloj igri pustia nekog da živi ili ne).

Svijet je ogroman, ali su nam lagali, nije open world. Jebe mi se šta ti treba 10-ak sati da prođeš prvu rundu questova u "tutorijal" dijelu svijeta, to nije open world. Ima super količinu sadržaja premda je večina copy paste, ubia san isti bandit kamp na 3 različita mista itd.  Ali isto nalaziš na neke stvari tipa napaljene ekipe koja pokušava zapalit elfa pa ih možeš sprašit, pridržat baklju ili samo nastavit jahat. Sviđa mi se i šta se neprijatelji ne levelaju s tobom, ali mi je to i dosta retardirano. Igra importa toliko toga iz prošlog nastavka ali te ostavlja bespomočnog protiv običnih neprijatelja i bandita bez obzira na to šta si jedan od najbolje istreniranih witchera.

Kontrole su ubi bože. Čujem svakakva opravdanja tipa to je za kontroler.... Pa šta me briga šta je za kontorler ja to igran na PC-u. Ako san platia 50-ak eura za igru na PC-u zašto moran igrat na x box kontroleru?
Konj je ubi bože, ako neideš po cesti zapet češ za SVE, a kad ideš po cesti prolaziš kroz pola.  Borba je ubi me bože, igra san na najtežoj razini i onda san skužia da to nema smisla. Mijenjanje težine samo utječe na to koliko puta ćeš morat ponovit dodge i attack. To nije moja preferenca, to je retardirani dizajn borbe. Sad igran na blood and bones i smanjt ću na najlakše. Kad bi postojala ona opcija da preskočim borbu iskreno bih je uzea, jer nakon 25 sati igranja več mi ide na jetru.

Potioni su svedeni na smijariju, dok imaš alkohola imat češ i potiona, nema više nikakve pripreme prije borbe, gucneš šta te volja kad te volja, mač namažeš sa uljem usred borbe, craftaš bombu za uništit gnjezdo neprijatelja kad ga nađeš... Craftanje je čisti debilni grind, trčiš ljevo desno i kopaš po škrinjama da nađeš materijal, otiđeš u par tamnica da nađeš recept i bum, nađeš tipa u Crows Nestu koji mi je do sad sve moga napravit. Sama oprema nema nikakve finese, pod tim mislim da je jedina važna statistika jeli ti drugi oklop ima više bodova u odnosu na prvi. Koliko san primjetia teži oklopi te ne umaraju, trčiš jedanko brzo itd.
Još vrijedno spomena je oštečenje opreme, koje je malo iritantno ako ne paziš i otiđeš u quest bez popravljanja. Kažem malo iritantno jer sa 90% questova jednostavno odšetaš nazad do grada i popraviš sve za 100 orena...
Skupljanje knjiga je jebeno nepotrebno jer čim ubiješ nekog neprijatelja igra ti napiš šta je efektivno, svaki monster quest ti da informacije i prije nego vidiš neprijatelja. Šta bi bilo ok, ti si ipak withcer i ovo radiš več preko jednog stolječa. I zato šta več radiš nešto preko stolječa ajde sad grindat lvl 5 questove po ciloj mapi kako bi moga ubit 10 bandita koji polugladni danima lutaju po šumi. Logično. Samo levelanje je rudimentarno odrađeno i vidi se da je dizajnirano sa konzolaškim UI-em na pameti. Ograničit glavnu odliku rpg-a, a to je ova igra trebala bit,  zato da ljudima bude lakše levelat lika sa kontrolerom je u najmanju ruku smiješno. Malo i uvredljivo.

Dakle, ukratko. Igra izgleda preljepo, ima zanimljivu priču, bljutavu mehaniku i repetitivnu borbu, neznam kako ikome može bit 10/10 ali eto neka im. 10/10, nema mana :clap:

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #663 : 22. Svibanj, 2015., 11:57 »
Gdje je on napisao da je igra smeće?

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #664 : 22. Svibanj, 2015., 12:27 »
Igra je OGROMNA!
18 sati, lvl 6, (od 50 max :bonk:)
No Man's Land ima ogromnu količinu sadržaja... A još je tu otočje, okolica Khaer Morhena i prva regija koju sam počistio...
Još sam "na početku" pa lika i nisam povezano razvio; išo sam na ono šta najviše korsitim, a posle će se slagat boje i mutageni...



Reko bih da mi ne gine 150+ sati za prelazak ove igre...



A šta se tiče potiona i ispijanja.. Morali su na takav sistem radi open world koncepta. Možeš šarata gdje hoćeš i stalno naletiš na neke spodobe.. Pa zamisli da moraš stalno ići meditirat...
Iako, meni se svidjelo ono iz dvojke, puno više nego ovaa quick bar potion taktika, ali onaj način nemože ići uz ovu slobodu...

Borba može biti odlična ako se ne korsiti samo roll; a vidim na većini videa na internetu ljudi većinom spamaju quick attack + roll i onda njurgaju za borbu...

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #665 : 22. Svibanj, 2015., 12:46 »
Ja sam danas bas skuzio da je ovaj quick dodge puno korisniji i da je s njime lakse vece kolicine neprijatelja pobjediti, dok je roll vise za izbjegavanje monstera koristan.

Nervirali su me spikeovi u framerateu, pa sada igram na sve ultra al lockano na 30fpsa, radi savrseno. Zaboravio sam da RPGove skoro ni nije bed igrat ispod 60 fpsa.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #666 : 22. Svibanj, 2015., 13:34 »
Kontrole su ubi bože. Čujem svakakva opravdanja tipa to je za kontroler.... Pa šta me briga šta je za kontorler ja to igran na PC-u. Ako san platia 50-ak eura za igru na PC-u zašto moran igrat na x box kontroleru?
Konj je ubi bože, ako neideš po cesti zapet češ za SVE, a kad ideš po cesti prolaziš kroz pola.  Borba je ubi me bože, igra san na najtežoj razini i onda san skužia da to nema smisla. Mijenjanje težine samo utječe na to koliko puta ćeš morat ponovit dodge i attack. To nije moja preferenca, to je retardirani dizajn borbe. Sad igran na blood and bones i smanjt ću na najlakše. Kad bi postojala ona opcija da preskočim borbu iskreno bih je uzea, jer nakon 25 sati igranja več mi ide na jetru.

Pa ako ideš marganilizirati sve, onda možeš prikazati sustav na taj način. U biti veći stupanj težine gdje neprijatelji imaju više healtha i jači su im napadi prisiljavaju te da borbama pristupaš upravo suprotno od spama rolla i attacka. Treba koristiti ulja, potione i signeove te provjeriti za svakog monstera što piše u priručniku prije nego li se sukobiš s njime. Uzmi npr werewolfa - ako samo spamaš udarce po njemu, uz njegovo regeneriranje nema šanse da ga ikada ubiješ. S druge strane, ako staviš cursed oil, popiješ blizzard i thunderbolt te mu regeneriranje spriječiš s poison bombom, grdosija padne bez beda.

Potioni su svedeni na smijariju, dok imaš alkohola imat češ i potiona, nema više nikakve pripreme prije borbe, gucneš šta te volja kad te volja, mač namažeš sa uljem usred borbe, craftaš bombu za uništit gnjezdo neprijatelja kad ga nađeš...

Na taj način samo su smanjili gomilu nepotrebnog micro menadžmenta. Sastojaka za potione ima u izobilju, igrači bi samo dodatno nepotrebno trošili vrijeme da stalno random šetaju po livadi tražeći željene biljke za nekakav swallum. Mačeve ne možeš mazati usred borbe, to jednostavno ne stoji.

Craftanje je čisti debilni grind, trčiš ljevo desno i kopaš po škrinjama da nađeš materijal, otiđeš u par tamnica da nađeš recept i bum, nađeš tipa u Crows Nestu koji mi je do sad sve moga napravit. Sama oprema nema nikakve finese, pod tim mislim da je jedina važna statistika jeli ti drugi oklop ima više bodova u odnosu na prvi. Koliko san primjetia teži oklopi te ne umaraju, trčiš jedanko brzo itd.

A kako bi točno trebalo biti da bude odlično? Armor rating nije jedina važna stastika, ima ih još cijeli tucet koji igraju ulogu u borbi. Ne pričaj bezveze napamet

Još vrijedno spomena je oštečenje opreme, koje je malo iritantno ako ne paziš i otiđeš u quest bez popravljanja. Kažem malo iritantno jer sa 90% questova jednostavno odšetaš nazad do grada i popraviš sve za 100 orena...

Zapravo i ne moraš ići, postoje alati da opremu popraviš na putu.


Skupljanje knjiga je jebeno nepotrebno jer čim ubiješ nekog neprijatelja igra ti napiš šta je efektivno, svaki monster quest ti da informacije i prije nego vidiš neprijatelja. Šta bi bilo ok, ti si ipak withcer i ovo radiš več preko jednog stolječa. I zato šta več radiš nešto preko stolječa ajde sad grindat lvl 5 questove po ciloj mapi kako bi moga ubit 10 bandita koji polugladni danima lutaju po šumi. Logično.

Igra zapravo uopće nema nikakvog grinda. Postoje zone kojima se možeš kasnije vratiti, main quest možeš igrati uz potrebu obavljanja tek pokojeg side questa. Uz nekakav prirodan tok igre, osjećaj grinda apsolutno izostane.

Samo levelanje je rudimentarno odrađeno i vidi se da je dizajnirano sa konzolaškim UI-em na pameti. Ograničit glavnu odliku rpg-a, a to je ova igra trebala bit,  zato da ljudima bude lakše levelat lika sa kontrolerom je u najmanju ruku smiješno. Malo i uvredljivo.

Levelanje je tipično za akcijski RPG, nešto dublje u kontekstu ovakve igre ne bi imalo smisla. UI je zapravo totalno rađen s PC-em na pameti, Skyrim je recimo dobar primjer konzolaškog UI-a.

Ukratko, pretjeruješ s gomilom toga.
The greatest teacher, failure is.

*

Shicko

  • ***
  • 851
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #667 : 22. Svibanj, 2015., 14:23 »
Nemam tvoje strpljenje za citiranje pa idemo ovako.

A)
Da, namažeš mač, baciš bombu, popiješ potion i onda se kotrljaš oko protivnika dok ga ne uloviš s leđa, onda ga crit-aš i kotrljaš se okolo dok ga ne uloviš s leđa, onda ga crit-aš...

B)
Slažem se djelomično, kao šta i ti odgovaraš samo djelomično. Nije smanjen micro nego je sveden na nulu. I onda su uveli 2000 novih sastojaka kako bi to na prvi pogled izgledalo ko da postoji, to šta do sad iman par sto biljka koje više nikad neću upotrijebit nema veze. Tek san sad vidia da na X-Box-u nemožeš stavljat ulja na mač usred borbe, na PC-u ih drag and dropam i radi, pretpostavljam da je bug.

C)
Bilo bi odlično da se moran potrudit za dobit bolji oklop a ne molit se Rngesusu da mi u jednu od škrinja postavi dobar nacrt. Koje su to dodante statistike? Misliš resistenci na koje nemoraš obračat pozornost jer je svaki sljedeči armor toliko superioran prošlome da nema skoro pa nikakvog smisla gledat ima li tvoj armor 20% bludgeoning ili piercing resista. Da je tu napravljena neka veča razlika između armora iste klase bilo bi super, ili da armor setovi/skill daju dodatne modifiere.

D)
Isplativije ih je prodat, u prosjeku svu opremu popravim za 100 orena, a 1 kit šta popravlja 50-ak posto jednog dijela opreme prodam za 30-ak orena.

E)
 Nebih se složia, igra nema exp grindanja jer su svi questovi zabavi, ali itekako je grind skupljat pare za kupit neku od formula, a kad nakon 20-30 sati skupiš više manje sve potrebne formule onda dolazi do faze kopanja po kučama u potrazi za itemom za crafting materijalima za sljedeči oklop. Ali to nije ono šta sam ja napisa, ja san napisa da mi smeta šta trebam skupit levele, koje nemogu skupit bez formula, kako bi ubia OBIČNE BANDITE, da dobijen još recepata za armor.  Geralt je star preko stolječa, jedan je od najboljih witchera iz njegove škole. I ja u trečem nastavku igrice u koja se hvali kako je značajno vezana za prošle nastavke iznova moran skupljat formule za osnove napitke i skupljat kvalitetnu opremu? Pa kad su se več ovoliko okrenuli od rpg-a mogli su baren izbacit taj dio igrice i koncentrirat se na borbu više. Priča je više nego dovoljna da zadrži igrače u njoj.

D)
Slažem se, ali to šta je tipično za akcijski rpg neznači ni da je dobro, ni da nije prilagođeno konzolašima. A i to me smeta, nisu konzolaši glupi ni casual igrači, developeri bi in stvarno mogli pokazat malo više poštovanja i povjerenja.


Ka šta san napisa igrica mi je ok, ali ima ogromne mane u dobrom dijelu svog gameplay segmenta.
« Zadnja izmjena: 22. Svibanj, 2015., 14:32 Shicko »

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #668 : 22. Svibanj, 2015., 14:34 »
A)
Da, namažeš mač, baciš bombu, popiješ potion i onda se kotrljaš oko protivnika dok ga ne uloviš s leđa, onda ga crit-aš i kotrljaš se okolo dok ga ne uloviš s leđa, onda ga crit-aš...

Ako se ti kotrljaš ne znači da se i ostali kotrljaju... Parry i dodge isto postoje, a ne samo roll...

A čini mi se da biš ti htio Assassins Creed, a ne Witcher RPG...

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #669 : 22. Svibanj, 2015., 15:24 »
Igra je predivna i vrlo zabavna.
Ne gine mi 150-200 sati igranja :piva:

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #670 : 22. Svibanj, 2015., 15:29 »
Neka covjek ima svoje misljenje, koga briga, uvijek su najglasniji oni kojima se igra ne svidi, dok oni kojima se svidi ju igraju i zabavljaju se i ne cijepidlace oko sitnica i mehanika :ementaler:

Plus cim neko igru zove igricom ne uvazam mu ikakvo kriticko misljenje u vezi igre, mislim da smo prosli to razdoblje, jer ne znam da itko zove filmove filmicima ili knjige knjizicama.
« Zadnja izmjena: 22. Svibanj, 2015., 15:37 Kveki »

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #671 : 22. Svibanj, 2015., 15:39 »
@Ementaler



:hiha:

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #672 : 22. Svibanj, 2015., 15:43 »
Ma nisu ga stvarno dodali :ave: :ave: :ave:

Pričao sam s njima na Gamescomu da bi bilo fora da dodaju mač koji se zove Ementaler i stvarno su to napravili :hihi:

(lažem, naravno, nisam toliko kul :wildboy: ali nice find)

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #673 : 22. Svibanj, 2015., 16:05 »
Malo sam se bacio u umjetničku fotografiju...
Downsampled / Ultra / ReSahde/SFX sa mojim presetom / jim2point0 free camera + manipulacija vremenom

Hanged Man's Tree


Hanged Man's Tree noć


Hangman's Alley

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #674 : 22. Svibanj, 2015., 16:20 »
Neka covjek ima svoje misljenje, koga briga, uvijek su najglasniji oni kojima se igra ne svidi, dok oni kojima se svidi ju igraju i zabavljaju se i ne cijepidlace oko sitnica i mehanika :ementaler:

Plus cim neko igru zove igricom ne uvazam mu ikakvo kriticko misljenje u vezi igre, mislim da smo prosli to razdoblje, jer ne znam da itko zove filmove filmicima ili knjige knjizicama.
+1 :thumbs:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9