HCL.HR

Izgleda da se Sonic vraća na Olimpijske igre

Zoran Žalac prije 2 sata   •   0 komentara


Međunarodni olimpijski odbor dogovorio je s japanskom tvrtkom SEGA novu višegodišnju suradnju s kojom će Sonic ponovno biti vezan uz Olimpijske igre, na neki način.

Prošlogodišnje Olimpijske igre u Parizu bile su prva takva manifestacija u zadnjih 30 godina koja nije imala svoju službenu videoigru. Brzo su se potom pojavila glasina kako je Međunarodni olimpijski odbor prekinuo suradnju s tvrtkama SEGA i Nintendo, čiji je serijal Mario & Sonic at the Olympic Games još od 2007. pratio svako izdanje Olimpijskih igara, uključujući i dva izdanja Zimskih Olimpijskih igara.

Danas stiže vijest kako je Međunarodni olimpijski odbor sada dogovorio višegodišnju suradnju s tvrtkom SEGA, tako da će Sonic u 2026. imati liniju proizvoda sa simbolom Olimpijskih igara.

Hoće li među tim proizvodima biti i nova igra sportske tematike? Za sada to još nije izričito potvrđeno, ali teško je vjerovati kako će SEGA propustiti priliku da iskoristi licencu Olimpijskih igara, pogotovo kad na tržištu zapravo nema konkurentnih igara.

Sljedeće godine se inače ne održavaju ljetne Olimpijske igre, ali su na redu one zimske, pa nije isključeno da bi Sonic ponovno mogao ići brzo – na snijegu.

Označeno sa: , ,

Komentari (0)

Komentirati mogu samo prijavljeni korisnici
PRIJAVI SE ili REGISTRIRAJ i ostavi svoj komentar!

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?