Želite objaviti vaš oglas ovdje ili na drugim atraktivnim pozicijama HCL portala?



Vijesti > PC > Blizzard i Valve na sudu zbog DOTA imena

Blizzard i Valve na sudu zbog DOTA imena

24
Blizzard je zbog preuzimanja imena "DOTA" prijavio Valve američkom Patent and Trademark Office's Trial and Appeal Boardu. Vrijeme je za d-d-d-d-voboj!
Blizzard i Valve na sudu zbog DOTA imena
  • Objavljeno: 10.02.'12 u 16:58
  • Kategorija: PC
  • Napisao: Duje Kozomara
  • Komentiraj
Uvjereni smo da znate ove podatke, no eto, za svaki slučaj: DOTA je izuzetno popularan mod koji su napravili fanovi za Blizzardov Warcraft 3. 2010. godine, Valve je zaposlio jednog od glavnih kreatora moda i najavio da radi na igri DOTA 2. Blizzard, logično, od samog početka nije bio pretjerano oduševljen tom činjenicom, a posebno je zabavno bilo kada je najavio svoju igru - Blizzard DOTA. Čini se kako su sada odlučili doista i poduzeti nešto u vezi toga.

Naime, Blizzard je prijavio Valve američkom Patent and Trademark Office's Trial and Appeal Boardu, zaduženom za, kao što mu ime kaže - patente i zaštitne znakove. Kao argumente koji idu njima u prilog, Blizzard navodi činjenicu da se ime "DOTA" godinama povezuje s Blizzardom, jer je ipak riječ o modu za njihovu igru, dok Valve nikada nije imao veze s tim imenom u nijednom svom proizvodu ili servisu.

Osim što šteti njima, Blizzard tvrdi kako preuzimanje imena šteti i "legiji fanova igre". Iskreno se nadamo samo kako razvlačenje po sudovima neće značiti još odgoda Blizzardovih i Valveovih igara.
 
 
 

Beam me up