HCL.HR

THQ Nordic ponovno je u elementu – otkupili su i Alone in the Dark

Zoran Žalac 20.09.2018.   •   11 komentara   •   Industrija videoigara


Izdavačka kuća THQ Nordic nastavlja skupljati “leševe” i otkupljivati nekad slavne serijale koji posljednjih godina nisu imali dobar tretman.

Austrijska izdavačka kuća THQ Nordic ove će godine definitivno prirasti srcima mnogih igrača. Naime, ova tvrtka postavlja se kao spasitelj za stare serijale videoigara koji su nestali sa scene. Nedavno su tako otkupili prava na TimeSplitters serijal i odbačeni Kingdoms of Amalur, a sada su ugrabili još jednog “kapitalca”.

Dotična je tvrtka od francuskog Atarija otkupila serijal horor igara Alone in the Dark. Za one neupućene, Alone in the Dark je preteča survival horor žanra u videoigrama te je među prvima donio koncept gameplaya kojim se kasnije proslavio Resident Evil.

Ne zna se za koji je iznos ova franšiza otkupljena, ali mnogima će biti drago što jest, s obzirom da dobru Alone in the Dark igru nismo imali… 17 godina, bit će? Umjesto toga imali smo igre koje su bile razočaravajuće prosječne ili pak užasavajuće loše.

Osim Alone in the Darka, THQ Nordic kupio je prava na još jedan IP, strateški serijal Act of War. Ovo vjerojatno znači da ćemo jednom dobiti nove izdanke tih serijala, ali vrijedi napomenuti da bi to moglo potrajati jer THQ Nordic sada ima više franšiza nego samih studija ili partnera koji bi na njima mogli raditi.

Označeno sa:

Komentari (11)

  • nikola65478

    20.09.2018 - 11:18

    Samo nek nastave možda konacno dobijemo dungeon keeper 3.

    • nikola65478

      @nikola65478, 20.09.2018 - 11:19

      Samo nek nastave kupovat

    • Rock_Lee

      @nikola65478, 20.09.2018 - 11:28

      Samo nek nastave možda konačno dobijemo alone in the dark kakav zaslužujemo

    • Rock_Lee

      @Rock_Lee, 20.09.2018 - 11:28

      Samo nek nastave kupovat

    • vlatko2003

      @Rock_Lee, 20.09.2018 - 15:12

      hahahaha

    • Andrash

      @nikola65478, 22.09.2018 - 09:06

      Znaš za dungeons 2 i dungeons 3? Odlični su

  • mili1985

    20.09.2018 - 11:32

    Prva dva nastavka i četvrti su bili sjajni ( treći nisam odigrao).
    Kada bi radili neke remakove, remastere ili rebootove, neka ih naprave u tom klasičnom stilu, a ne u ovim novim sprdačinama.

  • sedf

    20.09.2018 - 12:36

    Ja bi voleo da imaju prava da prave Star Wars igre

  • NeoGames

    20.09.2018 - 12:53

    Jos samo fali da kupe dead space i sve bi bilo savrseno

    • Serpico

      @NeoGames, 20.09.2018 - 13:07

      I ja sam baš to pomislio.

  • 312AE

    20.09.2018 - 14:09

    Da se bar domognu WWE licencu i počnu raditi dobre kečere ili barem onakve kak su bili! Makar dok malo razmišljam, WWE više nije tak popularan i sve je to otišlo u krivi smjer. Možda bolje da ne troše na to pare!

Komentirati mogu samo prijavljeni korisnici
PRIJAVI SE ili REGISTRIRAJ i ostavi svoj komentar!

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?