HCL.HR

Lost

  • 21 Odgovora
  • 2167 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Lost
« : 28. Siječanj, 2015., 23:51 »
Lost/Izgubljeni (TV Series 2004–2010) - IMDb



Pogledao prve dvije sezone i jako sam ugodno iznenađen. Vuče me na još kad god pogledam epizodu. A moram priznat da nakon pogledanih 50 epizoda nisam naletio na nekakvo smaranje u nikojem pogledu. Što dovoljno govori o kvaliteti serije. Na gledanje me potakao RoboWarrior te frend s kojim sam odrasao i skojim se znam dvadesetak godina,  kojemu je Lost i više nego serija, njegova religija valjda xD.

Prva sezona mi je izvrsna, a rula mi kako duboko ulazi u karakter likova te nam otrkiva pozadinsku priču. U prvoj sezoni najdraži mi je bio John Locke, baš rula lik. Svi ostali su također jako dobri. Upozoren sam kako svaka sezona ima neku svoju temu, koje se drži uzduž cijele sezone i to mi se čini kao sjajan koncept. Serija je užasno zanimljiva, intrigantna, mistična i jako dobar odmah od svega drugoga što sam gledao do sada. Trenutno mi uz nju ništa ne fali. Osmica neka za prvu sezonu.

Druga sezona još bolja nego prva, radi Dharme jel. Cijela ta Dharma saga mi je savršena. Sto pitanja, a nula odgovora. Novi likovi u drugoj sezoni su pun pogodak. Ali Mira Jebena Furlan!? Umro sam od smijeha kada sam ju ubrao. Eh, sad više neznam, jel se u prvoj već pojavljuje ili tek u drugoj. Tugica zbog likova koji polako nestaju, iako Ana Lucia; GG tnx J.J. Obožavam odnose među likovima i komunikaciju koju imaju. I Jina koji nezna engleski xD. Čista devetka za drugu sezonu.

Počeo treću sezonu upravo, pozz.
Smaranje zašto lol Lost, 2004 godina > 2015 me nezanimaju. Niste dobrodošli u topic! 4, 8, 15, 16, 23, 42


Odg: Lost
« Odgovori #1 : 29. Siječanj, 2015., 20:21 »
Drago mi je da ti se sviđa... lijepo da si prošao već dvije sezone. :) Iako, sad krećeš na meni osobno daleko najgori (iako i dalje bolji nego mnoge serije mogu sanjati) dio -- prva polovica 3. sezone. Oduvijek govorim da mi to sa onim kavezima nikako nije pasalo, a i dan danas mi bome nevalja. Nezz, nije katastrofa, ali zna smarati. Večinom zato jer su to vrlo spore epizode i bez ikakve radnje, što je fini šamar u lice u odnosu na iznimno dinamičan i plot-driven ostatak serije. Na svu sreću poprave se jako sredinom sezone i polako krenu prema savršenstvu zvanom Through the Looking Glass.

GG samo ti gledaj dalje. Vidim po vremenu u kojemu su pogledao te dvije sezone da si se fino već zaljepio. :hiha:
« Zadnja izmjena: 29. Siječanj, 2015., 20:23 RoboWarrior »
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Lost
« Odgovori #2 : 04. Veljača, 2015., 16:02 »
Došao do 12 epizode, treće sezone.
Sve zanimljivije i zanimljivije mi je. Baš je duboka serija, jer se klupko cijelo vrijeme odmotava, a brijem da ga ima 10x više.
Sayid i Jin mi neizmjerno rulaju.

Fantastičan mi je trenutak kad nađu onaj VW kombi.
Kriste kako me živcirao onaj kreten kojeg je Juliet ubila, kojem je žena popila metak od Sun.


Trenutno me jedino Charlie jako živcira.
A svaki put kada Desmond završi rečenicu sa "brother" doživim orgazam. 10/10

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Lost
« Odgovori #3 : 19. Veljača, 2015., 21:44 »
Cijeli post ću napisat bez spojler trake iako će pisat spojleri pa ekipa koja nije pogledala seriju neka ni ne čita ovaj post.
Pišem tek danas, jer sam trebao dva dana mira da mi splasnu emocije i šok koji mi je priredila serija. Zadnja epizoda serije grande finale od nešto manje od dva sata me emotivno slomio.

Rijetko plačem na filmove i bilo je samo par izuzetaka u cijelom mom životu gdje su suze same krenule, ali ovdje je to bilo u najvišoj mjeri.
Serija se popela na sasvim novi nivo medija kinematografije gdje je uspostavila odnos samnom na potpuno drugom nivou nego bilo koja serija prije ove.
Povezivost s likovima mi se desila već u drugoj sezoni u toj mjeri da sam jednostavno morao pogledat puno epizoda zaredom iako nebi imao realno vremena za takvo nešto.

Serija od 118 epizoda sa 43+ minute trajnosti pogledana je za 32 dana i jedino za čim žalim je osjećaj prvog gledanja serije koji je veličanstven.
Gledam ju skoro pet godina nakon što je njezino gledanje bilo svjetski fenomen i nezz dal da žalim što je nisam gledao kada je bila aktualna da osjetim taj hype ili budem sretan što sam izbjegao čekanje između epizoda i sezona. Vjerovatno ovo drugo. :)

Veličanstven cast kojem skidam kapu od prvog do zadnjeg glumca osim Ani Luciji, koja je dno. Iako mi zrula malo to na kraju s njom.
Kada bi morao najbrojat najbolje likove, nema šanse da bi to uspio, jer sam se u tolikoj mjeri vezao za svakog da malo malo se ulovim kako nekog gurnem na pijedestal, al zapravo su mi svi isto dragi.
Veliko hvala glumcima, scenaristima, režiserima i svima koji su radili na seriji što su mi uljepšali ovih zadnjih mjesec dana, nemam riječi. Fantastična serija, fantastičan kraj.
Manje više nemam pitanja na ništa osim na jednu nelogičnost koja mi otvara novu teoriju koju želim zadržat za sebe i nikad ju ne raspraviti s nekim.

Na kraju serije razmišljajući i držeći u srcu sve lijepo što mi je ova serija donjela shvatio sam da se ne radi sve oko čudovišta, 108-ice, Dharme i rivalstva, nego oko ljudi i njihova postojanja.
Ovu količinu emocija koju mi je serija izazvala ću čuvat što duže mogu, a kada splasne moći ću pogledat sljedeću seriju koja me bude zanimala. :)

Odg: Lost
« Odgovori #4 : 22. Veljača, 2015., 10:22 »
Drago mi je da ti se svidjela... Ako ti se gleda još neka serija gdje ima hrpu mitologije za otkrivati, a nemaš ništa protiv i nešto više SF-a, preporučam da pogledaš Fringe. Da, prva sezona je dosadna i bezvezna jer se radi o monster-of-the-week sistemu (Iliti SF CSI), no na kraju prve sezone je poveći twist i od onda kreće gradnja mitologije koja traje do kraja 5. sezone, a sa njom i serije. Od recimo kraja 2. sezone više niti nema nikakvih "slučajeva", već se radi o gotovo isključivo kontinuiranom pričanju priče. A da ne spominjemo koliko je serija u svom vrhuncu postala zanimljivija, dinamičnija i zabavnija jednom kada su se scenaristi pronašli i skužili što žele od serije zapravo. Kažem još jednom tebi kao i mnogima, nakon Losta, Fringe je najbolja moguća zamjena koju će ikada dobiti.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

Odg: Lost
« Odgovori #5 : 22. Veljača, 2015., 21:16 »
Meni je taj lost jebeno rulao, ali kad su poceli jebavat s nekim time travelima, i kojekakvim glupostima ( nesjecam se tocno sad sta bilo je to pred puno godina) ali ono neke radnje tipa malo su u sadasnjosti, pa 1960-oj, pa u buducnosti nista mi nije leglo nikako, jer je od jedne misticne i zanimljive "realne" serije kakve su bile prve 2 sezone, meni postalo  SF smorno smeće .

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Lost
« Odgovori #6 : 22. Veljača, 2015., 21:35 »
Nisu kojekakve gluposti, nego je cijela serija upakirana po Adventure | Drama | Fantasy | Mistery predlošku.
I nezz, po čemu si mislio da je prva sezona ili što ti je već rulalo dio realnog svijeta. To je baš besmisleno nezz, budući da je već prva sezona puna mislišnosti i fantazije.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Lost
« Odgovori #7 : 22. Veljača, 2015., 21:54 »
Kažem još jednom tebi kao i mnogima, nakon Losta, Fringe je najbolja moguća zamjena koju će ikada dobiti.
Svi serijoljupci koji drže do sebe bi morali odgledati Fringe, čisto remek djelo. Nego, mene interesuje dali važi i obrnuta logika tj. da li je nakon Fringea, Lost najbolja moguća zamjena koju mogu dobiti? U tom slučaju bih prvom prilikom otpočeo sa Lost avanturom.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Lost
« Odgovori #8 : 22. Veljača, 2015., 22:49 »
Baš tri frenda (jedan je najbolji, a druga dvojica su fanovi serija kojima najviše vjerujem po pitanju ukusa za iste), pa kažu da je Lost ne najbolja zamjena, nego najbolja serija. A i ja se slažem s time nakon što sam pogledao. A par tjedana prije pogledao Breaking Bad, za kojeg sam mislio da je sami vrh. Počni gledat ovo, vjeruj mi da ćeš se jebeno oduševiti. Slobodno ako kreneš gledat tu postaj sve što te zanima u spojlerima pa ćemo zajedno prokomentirat sve. Trenutno se borim sa sobom da ne krenem gledat cijeli serijal iz nova. Nakon samo par dana od odgledane čitave serije.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Lost
« Odgovori #9 : 23. Veljača, 2015., 16:21 »
Onda će i bit tako. Nakon što svršim Dextera (trenutno sam na 6. sezoni, još dakle 2 imaju) i onda počinjem sa Izgubljenim :clap:

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Lost
« Odgovori #10 : 29. Prosinac, 2015., 23:04 »
Ovaj Lost sanjam da cu odgledati jos od kad sam bio klinac..Tada bi na TV-u tu i tamo uhvatio koju epizodu i bas sam bio zadivljen.Obozavam misterije, avanture, fantazije, i bas mi je zelja ogledat ovu seriju i nikako da pocmem..Al ako svi kazete da je stvarno toliko dobra moram pocet pod hitno..

*

paco

  • *
  • 38
  • www.kz-team.info
    • www.kz-team.info
Odg: Lost
« Odgovori #11 : 30. Prosinac, 2015., 00:02 »
Po meni odlicna serija i radnja,ali onaj kraj me bacio u depru i u razmisljanje xd.Dok sam gledao neki intervijue ni sami glumci ne znaju sta se ustvari dogodilo po meni malo to glupo ali ono svaka serija koju sam gledao do sada a ima ih mnogo mnogo ima glup kraj pa ono ;) ugl serije je negdje od 1-5,solidna 4

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Lost
« Odgovori #12 : 30. Prosinac, 2015., 14:43 »
Nađi mi te interviewe?

*

paco

  • *
  • 38
  • www.kz-team.info
    • www.kz-team.info
Odg: Lost
« Odgovori #13 : 30. Prosinac, 2015., 15:39 »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Lost
« Odgovori #14 : 30. Prosinac, 2015., 16:32 »
Gledao sam to, neda mi se sada ponovno. Al ne vjerujem da je itko baš zbunjen i da nezna šta se dogodilo.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9