HCL.HR

Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine

  • 16 Odgovora
  • 3049 Hitova
Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« : 25. Prosinac, 2012., 14:14 »
Evo, 2013. godina nam je pred vratima, i koji bi bilo bolje vrijeme nego da se prisjetimo nekih, svakome individualno, najboljih i najlošijih filmova 2012. godine. Podijelite svoja mišljenja sa ostatkom ekipe, što vas je razočaralo, što iznenadilo, raspišite se. Ne mora to biti nekakva lista ili poseban poredak, već jednostavno napišite nekoliko redova teksta.



Meni kao Nolan fanboyu, The Dark Knight Rises je vjerojatno na vrhu ljestvice ove godine. Dobio sam od filma sve što sam očekivao, pa i više. Naravno, priznati ću da film ima svakako nekih mana, no jednostavno su premale da bi uništile iskustvo. Tko nije gledao, moja preporuka je svakako.

Kao nekoga tko je fan serijala od 8. godine, Skyfall mi je bio odličan. Daniel Craig mi je prije bio nekako ženskast i... plav, ali sada mi lik rula iz nekog razloga. Dosta realna ekranizacija današnjeg svijeta i nema nekih suludih klišeja poput dominacije svijeta (Koja je ujedno i tema najmanje polovice Bond filmova) već se bavi modernim temama poput cyber kriminala. Javier Berdem apsolutno rastura kao zlikovac i konačno mu glavni motiv nije, još jednom, dominacija svijeta.

Ben Affleck kao glumac mi nikada nije bio previše zanimljiv, ali kao redatelja ga poštujem itekako. Gone Baby Gone, The Town i sada Argo. Vrlo zanimljiv zaplet kojem svakako pridodaju atmosfera 80-ih i činjenica da je bazirano na stvarnim događajima.

Film koji me je JAKO iznenadio je bio The Hunger Games. Očekivao sam neku twilight-like shit baladu, ali film je sasvim suprotno. Odličan prikaz distopijske budućnosti nakon nuklearnog rata. Jennifer Lawrence je fenomenalna i zasigurno je "the next big thing". Gary Ross vrlo emocionalno prikazuje likovi i situaciji pridodaje to da su svi oni zapravo djeca.

Nažalost, postoji još nekoliko filmova koje kritike obožavaju, a u RH dolaze tek u siječnju. I da, govorim o Zero Dark Thirty i Lincolnu. Sudeći prema onome što sam čuo, oba su fenomenalna. Filmovi također vrijedni spomena ove godine su The Avengers, Hobbit i Looper.


Bond, James Bond



Ne bi to bila godine, bez trash filmova F kategorije koje svi mi volimo. :mrgreen:

Tradicionalno već, i ove godine je jedan od glavnih suučesnika Twilight. Breaking Dawn Part 2 možda i je najbolji Twilight do sad (Ne bih znao, ne gledam ja te bezvezarije.), ali i dalje je daleko od nečeg vrijednog trošenja vremena. Sljedeći po lošosti bi svakako Bio Ghost Rider: Spirit of Vengence o koji nas je sve zadivio prvoklasnom glumom i predivno snimanim akcijskim scenama te uzbidljivom pričom. :hihi:: Vrijedan spomena je i famozni Pirahna 3DD (3 2 D? 6D? WTF? LOL) koji pokušava biti neki hibrid dokumentarnog sranja  i lošeg filma. I bome mu je uspjelo, u 3D! :ne: Godina ne može biti potpuna bez novog sranja iz Sandler radionice, ove godine nazvanoga That's My Boy. Ali hajde, bar lik ne glumi sebe I SVOJU SESTRU. :fpalm: Dalo bi se tu još štošta nabrojiti poput Chernobyl Diariesa, ili možda malo Rihanne iz Battleship, ali ove gluposti ne zaslžuju više moga vremena.


Isusa ti kako uspijete i poster tako fejk napraviti?

A sad se vi raspišite. Što mislite? Comment below, let me know!
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #1 : 25. Prosinac, 2012., 14:34 »
nisi ni pogledao filmove, a govoriš da su najlošiji. :tired:

twilight rula čisto zbog pattinsona.

Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #2 : 25. Prosinac, 2012., 15:05 »
Kako ne jbt, pogledao sam zapravo sve navedene osim Twilighta.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #3 : 25. Prosinac, 2012., 15:29 »
=D>=D>

Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #4 : 25. Prosinac, 2012., 15:32 »
Odite kvragu. Napravio sam temu da se potakne diskusija o ovogodisnjim filmovima, a ne da sad tu gluposti pisemo.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #5 : 25. Prosinac, 2012., 15:45 »
ti si prvi počeo mralju.

Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #6 : 25. Prosinac, 2012., 15:54 »
Dobro, slažem se s vama, ali svi znamo da je Twilight dno dna. Realno.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #7 : 25. Prosinac, 2012., 16:08 »
The Dark Knight Rises je definitivno jedan od najboljih filmova ove godine.On je definitivno na prvom mjestu ali odma posle njaga smatram da su The expendables 2,21 jump street i posto sam ljubitelj animiranih filmova onda cu izabrati Madagaskar 3 i Ice Age 4.Dakle moj top 5 bi bio:
1. The Dark Knight Rises
2. 21 Jump Street
3. The Expendables 2
4. Madagaskar 3
5. Ice Age 4
Bilo je tu jos dosta dobrih filmova ali eto ja sam se odlucio za ove.Posebno preporucujem svima da odgledaju film koji je izasao u martu i koji bas i nije toliko popularan a to je 21 jump street.Radi se o jednoj fantasticnoj komediji koje ce vas oboriti s nogu i to od smijeha.
Najgori film ove godine(da napomenem bilo je dosta losih filmova)za mene je Wrong Turn 5.Nisam bas neki ljubitelj horor filmova,ali volim Wrong Turn.I ovaj Wrong Turn me je naprosto razocarao.On nije ono sto sam ocekivao i nedam se da ce 6 to popraviti.Toliko od mene. :geek:
Suspect

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #8 : 25. Prosinac, 2012., 16:12 »
Dobro, slažem se s vama, ali svi znamo da je Twilight dno dna. Realno.
okej, ali svi već znamo o čemu se radi i šta možemo očekivat tako da je bičanje nepotrebno i dosadno.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #9 : 25. Prosinac, 2012., 16:46 »
Dobro, slažem se s vama, ali svi znamo da je Twilight dno dna. Realno.

a je, stvarno. :wildboy:

napravim poslije listu svojih, trebam malo pogledat po listi
 
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #10 : 25. Prosinac, 2012., 17:05 »
Najbolji:

1. Skyfall i The Hobbit - dijele prvo mjesto jer mi je Bond bolji, a Hobbit draži film.
2. Novi Betmen, ne znam ni kako se zove, ustaje, pada, polijeće nešto

*kraj liste*


ostalo nisam gledao :kava:

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #11 : 25. Prosinac, 2012., 17:19 »
Najbolji filmovi 2012. godine by Jadran:

Najbolji, dirkaju osjetila
1. Savages
- bez neke konkurencije al stvarno, nisam ni sekund razmišljo i nijedan film nije imao toliki impact ni blizu kao on. Čista desetka, jedina ove godine.
2. Skyfall
3. Dark Knight Rises
4. 21 Jump Street
5. Prometheus

Vrlo dobri iako klasa ispod, al opet definitivno pogledati
- Resident Evil Retribution
- American Reunion
- Argo
- Dredd
- Cloud Atlas
- Get Gringo

Dobri, ali imaju par felera
- Total Recall
- Battleship
- Hobbit
- Lawless
- John Carter
- Ides of March
- Step up 4D
- Rock of Ages

Mehasto/loše al opet gledljivo
- Ides of March
- Chronicle
- Dangerous Method
- Super 8
- Avengers
- Journey 2
- The Watch
- Bourne Legacy

Hrpa jadnog smeća

5. Men in Black
4. Awakening
3. Hunger Games
2. Expendables 2
1. Looper
« Zadnja izmjena: 25. Prosinac, 2012., 19:28 Jadran »
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #12 : 25. Prosinac, 2012., 17:55 »
Ne bih se bas slozio da je ovo zadnje smece! :ne: :ne: :ne: :ne: :ne:
Suspect

Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #13 : 25. Prosinac, 2012., 18:16 »
Zašto pobogu svi toliko hejtate Loopera?
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Najbolji i najlošiji filmovi 2012. godine
« Odgovori #14 : 25. Prosinac, 2012., 19:10 »
Jer je fors smeće.

Meni najbolji ove godine: Seeking a Friend for the End of the World
:hiha: :hiha:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9