HCL.HR

Recenzije Sherlocka Holmesa 2

  • 11 Odgovora
  • 1945 Hitova
*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Recenzije Sherlocka Holmesa 2
« : 08. Siječanj, 2012., 10:06 »
ajde pišite, treba bi pet šest dobro sročenih rečenica o novom sherlocku holmesu
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: Recenzije Sherlocka Holmesa 2
« Odgovori #1 : 08. Siječanj, 2012., 11:41 »
Evo jedna subjektivna i pristrana.

Prvi put sam ga gledao kada je projekcija počela negdje oko 00:20. Negdje na polovici filma sam počeo gubiti kontakt sa fizičkim svijetom; tu i tamo sam zakrmio pa se na koju minutu probudio, pa opet zakrmio, i tako u krug. Kalvarija. Kad sam došao doma bio sam se sjećao samo kako je početak fora, kako je atmosfera kul, kako sam sve akcijske dijelove prespavao i da mi je kraj bio nenormalno dobar, napet i ono, highlight filma. Da sam otišao na imdb, dao bi mu 8. Ali nisam, neg sam ga za par dana opet pogledao u kinu, u neko realno doba večeri i mogu samo reći da je film napet, dovitljiv, atmosferičan do bola, zabavan, da ima dušu, da mi je rame uz rame sa prvim dijelom i da, dok sam ga gledao, nisam htio da završi. Neću o detaljima i neću ništa drugo reći, samo da ga preporučam stvarno svima. 10/10

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Recenzije Sherlocka Holmesa 2
« Odgovori #2 : 08. Siječanj, 2012., 12:02 »
pa i treba bit subjektivna i pristrana. hvala ti.



MOAR LJUDI!!!1  :hiha2:
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Recenzije Sherlocka Holmesa 2
« Odgovori #3 : 08. Siječanj, 2012., 12:21 »
A zašto ti...treba? Jer zvuči ko da ti treba za neku treću stranu nešto. Znatiželja.

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Recenzije Sherlocka Holmesa 2
« Odgovori #4 : 08. Siječanj, 2012., 12:38 »
pa i je. za jedan projekt koji radim za faks, filmske kritike i to. dam link kad sve završi.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Recenzije Sherlocka Holmesa 2
« Odgovori #5 : 08. Siječanj, 2012., 13:51 »
Brijem da ću ga opet pogledat - doma.
Prvi dio davno gledao i bio mi savršen, pa pogledao prije dva tjedna drugi, pa odmah prvi i shvatio kako bez obzira što ga nisam skroz doživio da mi je drugi bolji.
Neznam nekako mi je savršen.  :wildboy:
Drugo gledanje želim.

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Recenzije Sherlocka Holmesa 2
« Odgovori #6 : 08. Siječanj, 2012., 15:52 »
 :hihi: mere

treba bi za navečer.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Recenzije Sherlocka Holmesa 2
« Odgovori #7 : 08. Siječanj, 2012., 15:57 »
 :(
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Recenzije Sherlocka Holmesa 2
« Odgovori #8 : 08. Siječanj, 2012., 16:27 »
Znaci vazno je rec da Sherlock gotovo nema veze sa licnosti iz knjige.
Da briljantan je i genije ali gospodin iz Doyelovih romana je totalno nestao,Sherlock je ovdje totalno drukcija licnost sto po meni uopce nije losa stvar.
Hilight filma je odnos izmedu Sherlocka i Watsona koji zapravo i vodi kroz vecinu filma.Odglumljeno odlicno i ta njihova interakcija je jedan od najboljih djelova filma.
Sukob Moriraritia i Sherlocka je takoder predobro odglumljen te taj sukob dva velika uma mi je osobno postavio jednu od najboljih atmosfera u filmovima opcenito.
Film je sam po sebi konstantno zabavan, smjesan te prepun akscijskih scena.Kraj je jedan od najboljih djelova filma te je totalno neocekivan.

Nezz film mi je jednostavno presavrsen,ponajvise zato kaj sam veliki fan Holmesa nezz jednostavno  :wildboy:

10/10

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Recenzije Sherlocka Holmesa 2
« Odgovori #9 : 08. Siječanj, 2012., 21:11 »
hilight  :hiha:

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Recenzije Sherlocka Holmesa 2
« Odgovori #10 : 08. Siječanj, 2012., 22:08 »
ajmo ljudi, imate veliku šansu da se vaše kritike filma nađu na jednoj obrazovnoj ustanovi. naravno, neću vas potpisat tak da se ne morate sramit. osim ak to ne želite  :( :ementaler:
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Recenzije Sherlocka Holmesa 2
« Odgovori #11 : 09. Siječanj, 2012., 00:04 »
ajmo ljudi, imate veliku šansu da se vaše kritike filma nađu na jednoj obrazovnoj ustanovi.

Jej. Nadahnuće.  :wildboy:

Enivej Sherlock 2:

Film koji je rađen za kino i kao takav zadovoljava sve aspekte filma u kinu. Štoćereć, lijepo upakirana bezumna zabava.

Ima priču koja se ajmo reći nadovezuje na prvi dio, ima taj glupi klifhenger gdje nije sasvim jasno da je prof Moriarty umro kao ni ona šerlokova ženska (pravilo filma jel, ako se ne vidi da je lik umro SVE JE MOGUĆE), tako da se realno može beskonačno nastavljati u samoga sebe.

Sherlock kao takav nije loš - ali je definitivno pretjeran i preforsan. Cijeli setting tako je pomalo zbunjujuć i teško je doživjeti ijednu scenu ozbiljno kad je ovaj karikatura doslovno. Nijedna 'opasna' scena nije opasna iako se ponekad takvom prikaže, pa eto...da je Sherlock mrvicu ozbiljniji bio bi ozbiljniji i film ali bože moj, tko bi htio takvog šerloka u kinu gledati jel?

Dalje, tehnički gledano film, barem akcijske scene - je isproduciran ko video spot, što je i običaj sa G.R. ili onim frajerom što radi Vočmene. Akcijske scene nisu toliko dobre zbog svog sadržaja koliko zbog načina prikazivanja - što ovaj opet jako dobro radi i zanimljivo je gledati, ali kažem, sve je to 'samo' eye candy. Jako dobar eye candy po meni, jer s obzirom da i nema toliko toga za prikazati, valja unijeti nešto svježe u cijelu priču.

Puno je lakše raditi akcijske scene gdje imate robote, moderna oružja i slično. Ovdje je pravi izazov neku borbenu scenu prikazati na neki originalan način pa je interesantno vidjeti kakvim se sve PODLIM TRIKOVIMA gaj riči i art direkcija služi.

Konačan dojam je da su likovi plitki i teško je za ijednoga se emocionalnoga vezati. Motivi su totalno nerazrađeni i crno-bijeli. Al opet, gledajući sadržajno, cijela priča se vraća na početak kad je to film-za-kino-distribuciju. Dakle, zabavimo mase. Dakle, nema nekog posebnog razloga kopati po priči i tražiti rupe ili motive sporednih likova.

Što se tiče kako to ljudi popularno zovu EFEKATA i tehničkog dijela filma, tu je sve za pet. Ne znam, teško je sad tražiti zamjerke jer se po filmskom jeziku sve kuži, razumije, prostor je jako dobro dočaran kao i vrijeme, zvučno je sve to uhu ugodno većinu vremena i ritam filma, iako rađen po poznatoj holivudskoj špranci dizanja i spuštanja pažnje, svejednako biva jako zahvalan. Sad, voli li netko spotovsku montažu u filmovima ili ne je stvar ukusa jel. Kao i slow-motiona i bullet-tajma.

Film vrijedi pogledati jer danas stvarno ima toliko smeća da je teško naći nešto iole dostojno nečijeg vremena. Šerlok je stvarno ok za pogledati, i nitko ne bi trebalo žaliti za tih sat i nešto vremena.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9