HCL.HR

Serije koje trenutno pratite

  • 2104 Odgovora
  • 252850 Hitova
*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1125 : 23. Veljača, 2014., 21:39 »
Završio danas Todd & The Book of Pure Evil

Započne loše i u biti ne čini se kao ništa posebno, ali s vremenom, pogotovo pred kraj prve i kroz cijelu drugu sezonu postane odlična, a svi likovi i ta cijela priča nekako uraste gledatelju pod kožu. Jedva čekam crtić koji ove godine izlazi kao finale serije, budući da za nastavak snimanja serije kanadska produkcijska kuća više nije imala love :wildboy:
Očekujem svašta, ali najmanje razočarenje.

Isto tako započeo Unsere Mütter, unsere Väter, trenutno se prikazuje mislim na HRT-u, izgleda kvalitetno i dosta podsjeća na Band of Brothers recimo. Radujem se nastavku gledanja, iako nažalost ima samo 3 epizode pa uživanje neće dugo potrajati.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1126 : 24. Veljača, 2014., 12:54 »
Nikita (2010-2014)



Nemoguće je naći prave riječi hvale za ovako savršenu seriju u svom žanru. Inače, kao klinac sam gledao i staru Nikitu koja je također bila dosta dobra ali ova nova ju je u svemu debelo nadmašila. Uzbudljiva i zanimljiva priča (masoni, tajne organizacije, špijuni, assassini itd.) sa brojnim nevjerovatnim obratima i epilozima,  koja je dobro ispričana (sa povremenim vraćanjem u prošlosti i naknadnim objašnjenjem nekih situacija). Vidi se da su ljudi imali viziju kroz ove 4 sezone kako će (glavna) radnja teći. Svaka epizoda je super zanimljiva i u tih 40 min. se desi više nego u većini prosječnih filmova. Likovi su druga stvar koja ovu seriju čini nenadmašnom, počevši od negativaca koji su savršeno okarakterizovani i karizmatični (prije svega Percy i Amanda), glavni likovi (Nikita & Co) svi zanimljivi na svoj način, a dobar scenario tome dodatno doprinosi. Brza adrenalinom nabijena akcija također predstavlja sam vrh ponude ovog žanra. Nezz šta još reći, serija je baš ono savršena, baš zbog toga se nekim neće svidjeti (generična im je) ali treba znati da ovakav tip serije ne cilja na neki pretjeran realizam i ozbiljnost neko prije svega dobro zabaviti gledatelje.

9,5
« Zadnja izmjena: 24. Veljača, 2014., 12:56 Adam Jensen »

Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1127 : 24. Veljača, 2014., 22:35 »
True Detective.

Isuse Bože kakva serija. Ne znam kako ću dočekati još ove dvi zadnje epizode, UBIT ĆU SE
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1128 : 24. Veljača, 2014., 22:57 »
:hiha: :winknkiss:

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1129 : 24. Veljača, 2014., 23:04 »
Jedva čekam da to sranje završi (sezona) pa da napravim jedan dnevni maraton. :hiha:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1130 : 24. Veljača, 2014., 23:12 »
Također. ^^

Gleda mi se serija u 3pm a imam žestoku averziju prema tjednom praćenju. :hiha2:

Isto kako čekam da frajeri napišu srpske titlove za 2. sezonu House of Cardsa pa da mogu konačno i to pogledat. :hiha:
« Zadnja izmjena: 24. Veljača, 2014., 23:14 RoboWarrior »
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1131 : 24. Veljača, 2014., 23:46 »
ja čekam njemačke pa onda talijanske titlove, da vidim usporedbu prijevoda :faca:

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1132 : 24. Veljača, 2014., 23:50 »
:hihi:

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1133 : 24. Veljača, 2014., 23:50 »
:ave::hihi:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1134 : 25. Veljača, 2014., 00:03 »
:hihi:

Al ozb, hrvatskih neće biti, a srpski su najbliže.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1135 : 25. Veljača, 2014., 00:09 »
Pogledao Unsere Mütter, unsere Väter. Teška i kontroverzna mini serija. Gledam sad malo po wikipediji koji su bili dojmovi kada je serija došla u neke ključne države i komentari novinskih kritičara su uglavnom negativni - za razliku od publike koja je seriju pohvalila i vjerujem, kao ja, gledala u jednom dahu. Spominje se kako se ništa nije pričalo o nacizmu kao ideologiji te kako nije bilo eksplicitnog prikazivanja smrti svih onih milijuna židova, ali zar o tome nismo sve saznali iz milijun drugih serija, filmova, knjiga i videoigara? Ovo je priča koja ima fokus na sasvim drugoj stvarnosti Drugog svjetskog rata, onoj osobnoj, i tako je bliska Band of Brothers ili The Pacificu jer se fokusira na odabrane pojedince. No, za razliku od spomenutih američkih serija, ovdje se uglavnom ne radi o vojnicima već o osobama različite pozadine koji su se našli u ratu na ovaj ili onaj način. Osim toga, radi se o mnogo manjem broju glavnih likova koji se međusobno znatno razlikuju pa je običnom gledatelju dosta lakše odrediti tko je tko i o komu se trenutno priča za razliku od BoB-a ili Pacifika.

Ako vas zanima drugi svjetski rat, pogotovo iz surovog, naturalističkog gledišta poražene strane - bolje od Unsere Mütter, unsere Väter ne može ići.

EDIT:
+ svi govore na njemačkom, ruskom, poljskom, ukrajinskom aka na jebačkim jezicima, a ne na već dosadnom engleskom
« Zadnja izmjena: 25. Veljača, 2014., 00:12 Me666 »

Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1136 : 25. Veljača, 2014., 15:02 »
Od serija koje imaju nove epizode pratim:

The Walking Dead - Serija sa zombijima... jednostavno odlicno :thumbs:

True Detective - Vidio sam reklamu na youtube i odlucio sam dati priliku seriji i oduševila me. Sviđa mi se atmosfera i prica, a ugodno me iznenadio glumom Matthew McConaughey.

Misfits - Poceo sam je gledati na preporuku prijatelja, a prve tri sezone sam pogledao u 3-4 dana. Zabavno, random humor, a nakon svake epizode želim još. Trenutna sezona nije nešto.

Supernatural - Za one koji vole nadnaravno

Od animiranih gledam South Park (po meni najbolja animirana serija), Death Note (jedna od boljih prica koje sam gledao)

Od onih koje nemaju nove epizode gledam: Breaking Bad (Ovo je super!!! :thumbs:) i Chuck
« Zadnja izmjena: 25. Veljača, 2014., 15:12 Shitman »
:)bez cilja(:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1137 : 06. Ožujak, 2014., 13:11 »
House of Cards (2013-)



Kaže mi prijatelj: "Ti znaš, jelde, koja je meni najbolja serija?". Ja: "Mentalist naravno, samo o njemu pričaš". On: "E pa nije više, ima jedna koja je duplo bolja". Ja: "No shit :bonk:". I nakon što sam odgledao pilot epizodu: "WTF, pa ne može nešto biti ovoliko dobro :ave:". Još od prve epizode Game of Thronesa nije me početak neke serije više oduševio.

House of Cards je politička drama koja prati američkog kongresmena kojeg su čelnici njegove stranke prevarili i nisu ga postavili na obećano mjesto. On naravno neće preko toga olako preći i ima velike planove kojima će totalno uzdrmati strukturu moći u SAD-u. Trenutno sam na polovici prve sezone i serija rula sve živo. Kevin Spacey je nakon ove uloge definitivno ušao u društvo mojih najdražih glumaca zajedno sa Jeremy Ironsom, Sean Beanom & Co. Čovjek je savršen za ovu ulogu, pršti karizmom, a kada svojim komentarima (ili jednostavnim izrazima lica) probije četvrti zid i obraća se gledaocu :ave:.  Političke igre, manipulacije, te kako "iz sjene" upravlja sa svime, rješava probleme i način na koji to radi, genijalno. Trebali su kao slogan filma koristiti nešto tipa: "Congress is his playground". Pored fenomenalnog Spaceya drugi najjači adut serije su izvrsno napisani dijalozi, nakon ove serije sve ostale serije mi izgledaju plitko po tom pitanju. Inače, epizode traju idealnih 55-60 min (imaju 2 sezone po 13 epizoda do sada, ali obzirom da je rađena za Netflix ima drugačiji način izlaska tj. odjednom izađe kompletna sezona) .

Po meni jedna od najboljih novijih serija, možda ja baš i nisam relevantan za takve izjave jer sam često previše subjektivan po ovakvim pitanjima ali obzirom da ovo ipak nije akcijska serija sa "mačevima i sandalama" pa mislim da sam objektivniji u ovom slučaju. Preporučujem svima da pružite šansu ovoj seriji i odgledate prvu epizodu, nećete se pokajati :thumbs:.

Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1138 : 06. Ožujak, 2014., 13:16 »
Kaže mi prijatelj: "Ti znaš, jelde, koja je meni najbolja serija?". Ja: "Mentalist naravno, samo o njemu pričaš". On: "E pa nije više, ima jedna koja je duplo bolja". Ja: "No shit :bonk:". I nakon što sam odgledao pilot epizodu: "WTF, pa ne može nešto biti ovoliko dobro :ave:".

 
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1139 : 06. Ožujak, 2014., 13:34 »
prijatelju, što imaš reći na ovo?
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9