HCL.HR

Serije koje trenutno pratite

  • 2104 Odgovora
  • 251893 Hitova
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1365 : 30. Rujan, 2014., 08:04 »
Gotham. Dobar je ugođaj u pilot epizodi i stalno se događaju neka sranja, ali gluma je ipak drugorazredna i svaka scena s Bruceom Wayneom je nevjerojatan kliše.  7/10

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1366 : 30. Rujan, 2014., 13:49 »
Asu, kako napravit te scene da nebudu klišej, molim te? :hiha:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1367 : 30. Rujan, 2014., 13:59 »
Sve se može kad se hoće :geek:

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1368 : 30. Rujan, 2014., 15:54 »
Poprilično sam uvjeren da "scena" ne znači isto u Čolinom i standardnom, generalno prihvačenom značenju.

Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1369 : 30. Rujan, 2014., 17:38 »
poceo gledat pokemone. doso do 30. epizode 1. sezone :hiha:
''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1370 : 03. Listopad, 2014., 06:35 »
Nije mi se dalo cekat da se zavrse sezone pa sam poceo gledat i zadnju sezonu Boardwalk Empire-a i Gotham.
B.E. je jos uvijek odlicna serija, ali cini mi se da su lagano poceli gubit ideje (poceli su ubacivat neke stvari koje su trebali ubacit u prve dvije sezone, a ne tek sada, ali dobro...bolje ikad nego nikad, necu nis pisat da ne spojlam), sva sreca da je ovo zadnja sezona, pa valjda nece ukenjat, sto se mene tice ova serija mi je kvalitetom uz bok Sopranosima, GoT-u i Breaking Bad-u, Rome-u (The Wire jos nisam pogledao :( ).


Gotham.....a neznam, mozda je prerano da sudim, inace obozavam Batmana i njegov svjet, ali ovo mi je nekako mlako.
Prva epizoda je bila dosta bolja od druge, ova druga mi je nekako random detektivska serija.
Jedina stvarno zanimljiva osoba IMHO je Penguin, ostalo sve mi je meh.
Ajde, tek je pocelo, ko zna kako ce se razvit sezona, ili mozda poprave u sljedecoj sezoni.
Zasad me se i nije dojmila nakon onog ogromnog hajpa koji se stvorio oko serije.
« Zadnja izmjena: 03. Listopad, 2014., 10:16 Disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1371 : 03. Listopad, 2014., 10:11 »
Meni je Gotham vrh, al' baš vrh. Prva epizoda je bila bila zanimljivija naravno, no i druga ne zaostaje puno. Pingvin je vrh da, Gordon osto tako, baš se vidi kako ga jebe što svi misle da je smako Pingvina. Sad se čeka treća :hiha:

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1372 : 03. Listopad, 2014., 10:28 »
druge gotham ep je bolje prve jer je više klasično detektiv sranje i ima humora dosta što je okej jer ozbiljnog betmena ne mogu gledat baš me iritira to.

cat butra je vrh, rado bi joj razbio te izražene jagodice pimarom,

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1373 : 03. Listopad, 2014., 11:33 »
Nije mi se dalo cekat da se zavrse sezone pa sam poceo gledat i zadnju sezonu Boardwalk Empire-a i Gotham.
B.E. je jos uvijek odlicna serija, ali cini mi se da su lagano poceli gubit ideje (poceli su ubacivat neke stvari koje su trebali ubacit u prve dvije sezone, a ne tek sada, ali dobro...bolje ikad nego nikad, necu nis pisat da ne spojlam), sva sreca da je ovo zadnja sezona, pa valjda nece ukenjat, sto se mene tice ova serija mi je kvalitetom uz bok Sopranosima, GoT-u i Breaking Bad-u, Rome-u (The Wire jos nisam pogledao :( ).
Morat ću uskoro počet gledat tu Boardwalk Empire, već mi je jedna osoba koja je dobro upoznata s mojim ukusom rekla da će mi to biti jedna od 5 najboljih serija ikad kad je pogledam, a sad vidim da je i ti porediš na mojim omiljenim serijama (GoT, BB, Rome) i definitivno se čini da je BE prava stvar za mene.

Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1374 : 05. Listopad, 2014., 11:29 »
Konacno poceo sa Avatarom.  \:D/   Neko ko je gledao western seriju Deadwood da mi napise svoje misljenje o seriji, jer imam u planu da mi bude sledeca. Hvala unaprijed.
'sap homiz? Vana kil sam zombis?

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1375 : 07. Listopad, 2014., 22:21 »
Listi serija koje gledam sam dodao i "Forever".
Dobra serija, sudeći po prve 3 epizode... Pomalo izžvakana tema sa policijom i ferenzikom, ali neki detalji su zaista oriđiđi, pa je to itekako izvlači.
:kava:

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1376 : 12. Listopad, 2014., 00:55 »
Pogledao sam true detective :hiha:

Odavno ga imao skinutog, al se nikako nisam mogao nakanut gledat. Odmah se da vidit da je serija podosta teška i pomalo iscrpljujuća za gledat. Na pozitivan način iscrpna i sjebana zapravo nezz. Dosta simbolike u govoru, mračnog tona, mističnosti i osjećaja tjeskobe,,,
M.M. je glumčina i pol jebemti. Nije da nisam znao prije, al ovo što radi ovdje je van svemira, al i partner mu je dosta dobar.
Odlično montirana sezona od početka do kraja.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1377 : 12. Listopad, 2014., 05:52 »
Ja napokon poceo gledat The Wire i moram rec da je stvarno napeta, nekako je ful realna, vise kao doku nego serija.
Trenutno na prvoj sezoni, cuo sam da je poslje jos bolja.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1378 : 12. Listopad, 2014., 09:31 »
Pogledao 50 epizoda Modern Familya u 3 dana, sad cekam svaki cetvrtak da mi izadje nova epizoda. Savrseno je koliko su se svi promjenili od sezone 4 (trenutno na RTL-2) i sad u sezoni 6. Svi glumci savrseni, pogotovo Ariel Winter koja me uvijek iznenadi makar nema puno screentimea u epizodama, ali u nekoliko zadnjih se sve vrti oko nje i njenog skorog odlaska na faks. Ty Burrell i Julie Bowen savrsen duo, bas ih vidim kao par <3

Uglavnom da 9/10 i jako sam se navukao.
« Zadnja izmjena: 12. Listopad, 2014., 09:34 PhSxX! »
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Serije koje trenutno pratite
« Odgovori #1379 : 20. Listopad, 2014., 21:34 »
Hell on Wheels (2010- )



Odgledao sve četiri do sada izašle sezone i prezadovoljan sam. Nisam još gledao Deadwood (uskoro ću nadam se) pa još ne bih davao izjave tipa "najbolja western serija ikad", ali Hell on Wheels je vrhunska i zaslužuje sve pohvale. Kao i sve aMC-jeve serije i HoW  više cijeni dramski izražaj nego čistu akciju, ali i akcije ima više nego dovoljno. Ama baš sve epizode su zanimljive, likovi su upečatljivi i brzo gledaocu "uđu pod kožu". Premisa radnje je izgradnja željeznice istok-zapad i u paketu s tim svakako dolaze obračuni sa indijanicma i ostalim protivnicima željeznice te problemi sa izgradnjom (kako prirodne barijere, tako i  političke igre unutar kompanije kao i protiv konkurentske kompanije), ali okosnica radnje su ipak međuljudski odnosi i problemi ljudi koji rade za željeznicu stacionirani u naselju/gradu naziva Hell on Wheels. Glavni junak tu slučajno dolazi loveći ljude koji su mu u građanskom ratu pobili porodicu, ali igrom slučaja njegova sudbina neminovno postane vezana za željeznicu... Extra glumci (posebno Anson Mount koji tumači glavnu ulogu), setting, akcija... ma sve. Ko voli western ovo obavezno mora pogledati.
9

Penny Dreadfull (2014- )



Viktorijanski London, vampiri, vukodlaci i njima slične kreature, te posebna skupina koja se bori protiv njih. Koliko god mislili da unaprijed znate šta očekivati, sigurno ćete pogriješiti, barem sam ja. Priča je mnogo kompleksnija a ta čudovišta su popratne pojave i nikako nisu okosnica pojedinačnih epizoda, a prava radnja je vezana uz likove i njihove pojedinačne priče. Svakako je interesantna i pojava brojnih (fikcijskih) likova za koje smo čuli (Frankenstein i njegovo čudovište, Van Helsing, Džek Trbosjek...). Ovo je serija u kojoj su najveće vrijednosti kvalitetno napisani dijalozi, te još bolji glumci koji su ih izgovorili, namjerno kažem "izgovorili" jer sam posebno uživao slušajući npr. Evu Green, baš posebna boja glasa i akcenat, slična stvar je i sa ostalim glavnim glumcima. Pojedini dijalozi toliko odišu, da se tako izrazim, kulturom i umjetnošću. Kad sam već spomenuo Evu Green, do sada je baš i nisam volio, činila mi se odvratna ali to se promijenilo nakon ove uloge. Mala rula sve živo, ne moguće je ne cijeniti njene glumačke kvalitete, a ovo joj je možda i najbolja uloga dosadašnje karijere. Uopćeno govoreći serija je sigurno drugačija od ostalih, ne prati ustaljene šablone što se neće svima svidjeti, i meni je trebalo malo privikavanja. Nakon samo prve sezone je još rano davati ocjene i zaključke, ali može se reći da je u pitanju dobra serija sa potencijalom, pa bit će zanimljivo pratit dalji razvoj događaja.
8

Dominion (2014- )



Obzirom da sam već odgledao sve serija, a TWD i Arror su tek počeli izlaziti sa novim epizodama pa dok se to ne nakupi odlučio sam dati priliku i jednoj (kraćoj) novoj seriji. Uz konsultacije sa sugledateljima izbor je pao na Dominion za koju sam dobio preporuke i od nekih kolega. Serija se inače nastavlja na film Legion, iako film nije bio neke osobite kvalitete ali, mora se priznati, da je to bila zanimljiva ideja i odmah sam bio zaintrigiran kako bi to izgledalo u seriji. Pilot epizoda je ispunila očekivanja, već se mogu nagovijestiti zanimljiva dešavanja koja predstoje, likovi su mi se već na prvu svidjeli, sve pretpostavke su ispnjene i čini se da ovo neće biti loše.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9