HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1691265 Hitova
*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3405 : 28. Siječanj, 2008., 15:34 »
Beowulf - 8/10
Solidan film, zakon mi je to sto izgleda ko da je animiran. Angelina pwna u nekim scenama! \:D/
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3406 : 28. Siječanj, 2008., 16:01 »
Pa izgleda ko da je animiran zato jer je animiran :ementaler:

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3407 : 28. Siječanj, 2008., 16:50 »
Beowulf - 8/10
Solidan film, zakon mi je to sto izgleda ko da je animiran. Angelina pwna u nekim scenama! \:D/


I ja sam gledao prije 2 dana film i film owna naspram igre... Igra je katastrofična... :wildboy:

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3408 : 28. Siječanj, 2008., 17:15 »
Juno (2007)
Kul je i alternativan.

Totalno kul. Meni bolji od No Country For Old Men.

Zast bi to iko uspoređivo?

Zato što su oba filma u kategoriji najboljeg filma na Oscarima. Eto zašto. Inače ne.
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3409 : 28. Siječanj, 2008., 18:41 »
The Shining (1980) - znaci, da pocnem. Iako je dozivio slab uspjeh kod publike, a Stephen King bio se poprilicno naljutio na Kubricka nezadovoljan obradom svog romana, ovaj film i danas isijava strahovitom nelagodom, a mnogi poklonoci horora slazu se da je od rijetkih u kojima je jeza tako autenticna da se trnci i vise nego autenticno sele po kraljeznici gore dole.
Jack Torrence, neuspjesni pisac i ljeceni alkoholicar, u nadi da ce mu mir vratiti inspiraciju prihvaca posao cuvara hotela u Coloradu u zimskom periodu te tamo odvodi svoju obitelj, zenu i sina Dannya, djecaka koji ima parapsiholoske sposobnosti, trenutke "isijavanja" i koji je ocito podvojena licnost. Golemi hotel, veliki hodnici, predvorja i prazne sobe skrivaju vise no sto se na prvi pogled moze zakljuciti. Naime, desetak je godina ranije jedan takav cuvar poubijao svoju obitelj i sada se najprije Dannyu pojavljuju slike iz proslosti hotel, a onda polako i ostalo dvoje dozivljavaju svoju metamorfozu.
Istinska jeza i tjeskoba koja se moze u zraku dotaknuti nije stvorena tradicionalnim rekvizitima horora (iskakanjem iz ormara, naglim pokretima) nego upravo majstorski montiranom muzikom, iritantnom, gotovo neslusljivom. Njegova muzika stvara nelagodu koju osjecamo u zelucu i prati nas od pocetne spice. Kadrovi su dugi, snimani iz interesantnih rakursa, ritam spor, a boje simbolicne, a labirint onaj stvarni u kojem se dogada finale filma, ali i onaj metaforicki pokazuje slozenost i tajnovitost nase svijesti i podsvijesti.
Jack Nicholson je i u ovom filmu odlican; njegove oci i izrazajne obrve, a posebno zajedljiv i zlocest smijeh pojacavaju zlokobnost atmosfere. Njegova recenica Heere is Johnny! spada medu nekoliko najjezovitijih filmskih zvukova. Mali Danny Lloyd je takoder doba, a jedina prava slaba tocka filma je Shelley Duvall cija je gluma zaista iritantna. Unatoc tome, pravi fanovi horoa nebi smjeli zaobici ovaj film.

Little big men (1970) - prastarog, 121-godisnjeg Jacka Crabba, jedinog prezivljelog bijelca u bici kod Little Bighorna, posjedio je neki novinar ocekujuci od njega price o povijesnim dogadajima kojima je Crabb bio svjedokom ili sudionikom. Ono sto slijedi je, ponekad i doslovce najnevjerojatnija prica koju mozemo zamisliti.
U nizu flashbackova Crabb daje posve osobitu sliku americkog zapada, njegovih mitova i legenda izmjenjujuci lirske dijelove s komicnim i izrazito naturalistickim prizorima krvoprolica.. Crabb je u svom dugom zivotu dozivio svasta: bijelo siroce kojem je roditelje ubila banda Poni Indijanaca, a usvojili su ga Cejeni prozvavsi ga Mali Veliki Covjek, otimaju ga bijelci, pokusava postati revolveras uz Divljeg Billa Hickocka (prave karikature onog revolverasa kakvim ga pokazuju klasicni vesterni), zeni se, postaje izvidnik generala Castera (oholog, rastog, narcisoidnog psihopata) i ponovno se vraca Cejenima.
U pozadini su povijesna zbivanja poslije gradanskog rata o kojima klasicni vesterni ne govore ili govore u stereotipima. Godine 1868. je Veliki Bijeli Poglavica potpisao mirovni ugovor sa poglavicom Siouxa Crvenim Oblakom o nepovrednosti njihova teritorija. Medutim, u Crnim brdima pronadeno je zlato sto je ponovno doveli bjelce i plave bluze ovamo. Koristeci razjedinjenost Siouxa, napdaju sela i masakriraju indijance te ce to 1876. godine dovesti do bitke kod Little Bighorna u kojoj ce se sukobiti trojica velikih poglavica s generalom Casterom.
Penn neocekivano bitke smjesta u sredinu filma: scene pokolja na rijeci Washita koji je, u skladu s naredenjem generala Sheridana da je dobar Indijanac samo mrtav Indijacac, napravio Casterov 7. konjicki puk poubijavsi sve sto se micalo. Pokolj se odvija uz pratnju Casterove omiljene koracnice, sluzbene koracnice americkih plavih bluza. Prezivio je samo starac, poglavica Stara Koza jer ga je uspio spasiti posinak Mali Veliki Covjek.
Film je konacno ustolicio Dustina Hoffmana kao velikog glumca u jos jednoj ulozi antijunaka. Sjajnoj glumackoj ekipi pripada i jedan naturscik: indijanski poglavica Dan George koji je za ovu ulogu nominiran za Oskara.

Poosa
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3410 : 28. Siječanj, 2008., 18:56 »

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3411 : 28. Siječanj, 2008., 18:58 »
 :ave: :ave:  :hug

Pilipe, pokazao ti je!  :mrgreen:
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3412 : 28. Siječanj, 2008., 21:38 »

*

Zapi

  • Gost
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3413 : 28. Siječanj, 2008., 22:28 »
Juno (2007)
Kul je i alternativan.

Totalno kul. Meni bolji od No Country For Old Men.

Zast bi to iko uspoređivo?

Zato što su oba filma u kategoriji najboljeg filma na Oscarima. Eto zašto. Inače ne.

to sam isam zakljucio, al nemres usporedivat na osnovi toga..ubiti mozes, samo serem  :D

*

morski_pas

  • ****
  • 988
  • Team Zissou
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3414 : 28. Siječanj, 2008., 22:35 »
Isto sad pogledao Juno, kul je film.  \:D/
And if the dam breaks open many years too soon
And if there is no room upon the hill
And if your head explodes with dark forbodings too
Ill see you on the dark side of the moon ...

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3415 : 29. Siječanj, 2008., 00:20 »
The Princess Bride (1987)
Lepo. Jebeno lepo.  :ementaler:

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3416 : 29. Siječanj, 2008., 00:33 »
Sad kad si već u bajkama, odgledaj Gilliamovu "trilogiju o životu".

Time Bandits
Brazil
The Adventures of Baron Munchausen

Gledaj baš tim redoslijedom.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Zapi

  • Gost
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3417 : 29. Siječanj, 2008., 15:04 »
shining sam gledo jucer, prvi put americki cut..nije me bas impresioniro taj cut, nista ne fali u europskom cutu..

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3418 : 29. Siječanj, 2008., 18:57 »
prvi put pogledao shinning uopće od početka do kraja i mogu samo zaključit da je to jedan jako čudan film. genijalan, ali čudan

u svakom slučaju owna sve današnje horore, trilere i bilokaj kaj se u današnje vrijeme radi s namjerom da "zaplaši" čovjeka....

nikolson owna sve glumce ikad rođene u tom filmu...
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #3419 : 29. Siječanj, 2008., 22:33 »
nikolson owna sve glumce ikad rođene u tom filmu...

Volim te.  :hug
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9