HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1691040 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18750 : 03. Listopad, 2019., 21:57 »
Angel Has Fallen (2019)

R | 2h 1min | Action, Thriller | 29 August 2019 (Croatia)

Secret Service Agent Mike Banning is framed for the attempted assassination of the President and must evade his own agency and the FBI as he tries to uncover the real threat.



★★★½



Budući da sam veliki fan prva dva filma i da sam svaki pogledao više puta, očekivao sam više, barem to mislim ovako na prvu. Prva dva filma imaju daleko bolju režiju i to mi je tu falilo. Ima dosta scena koje nisu kvaliteta prva dva filma. Najviše me obradovala pojava Nick Noltea. Neznam zašto su promjenili u trećem filmu suprugu Leah Banninga, Piper Perabo koja je zamjenila Radhu Mitchell. Ima full dobrih scena, no zadnja definitivno nije u tonu serijala. Moglo je sve to i bolje proć.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18751 : 04. Listopad, 2019., 16:28 »
Taxi Driver (1976)

1h 54min | Crime, Drama | 9 February 1976 (USA)

A mentally unstable veteran works as a nighttime taxi driver in New York City, where the perceived decadence and sleaze fuels his urge for violent action by attempting to liberate a presidential campaign worker and an underage prostitute.



★★★

Ajd da i ovaj filmski klasik skinem s one stvari. Jedna od najpoznatijih scena u povijesti filma, ali film kao film, jest klasik, no nemogu mu dati više nego tri zvijezdice. Jako lajkam ovih godina gledat atmosferu tih sedamdesetih i osamdesetih u americi, pa tako i ovaj film ima sjajne kadrove i setove. De Niro odličan. Iznenadio sam se full nekim glumcima kao što su Wizard - Peter Boyle (tata od Raymonda), 14-godišnja Jodie Foster koja glumi - 12-ogodišnju prostitutku, mladi Victor Argo te full meni smješni u ovoj ulozi Harvey Keitel. Volim ovakve filmove, makar je malo težak za gledat. Surovost tog vremena je kroz atmosferu skoro opipljiva. Klasik, nema šta.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18752 : 05. Listopad, 2019., 22:57 »
The Town (2010)

R | 2h 5min | Crime, Drama, Thriller | 28 October 2010 (Croatia)

As he plans his next job, a longtime thief tries to balance his feelings for a bank manager connected to one of his earlier heists, as well as the F.B.I. Agent looking to bring him and his crew down.



★★★½

Prvi put mi je bio puno bolji, no u međuvremenu je jako puno filmova dobrih i boljih izašlo, pa mi je malo ovaj oslabio. I dalje jako dobar komad akcije. I dalje me podsjeća malo na HEAT iz 1995. Malo neobično vidjet mladog Jeremy Rennera u ovakvoj ulozi. Ipak više volim bad ending kod ovakvih filmova, ili opake twistove koji mi podižu adrenalin. I dalje je jako dobar film.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18753 : 06. Listopad, 2019., 19:21 »
First Blood (1982)

1h 33min | Action, Adventure | 22 October 1982 (USA)

A veteran Green Beret is forced by a cruel Sheriff and his deputies to flee into the mountains and wage an escalating one-man war against his pursuers.



★★½

Nakon što cijeli život izbjegavam Rambo i Rocky filmove, ipak sam odlučio sve pogledat, pa prvo krenuo sa Rambo serijalom. Do pećine mi je super bio, kasnije mi je otišao u bespotrebnu krajnost s pretjerivanjem. No ajde sve se to može prepisat psihi, iako je mogao u puno normalnije raspletu završiti. Iako oduvijek volim akcijske pa čak i over the top filmove nabijene akcijom, neznam ni sam zašto sam izbjegavao serijal.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18754 : 07. Listopad, 2019., 11:25 »
Rambo: First Blood Part II (1985)

1h 36min | Action, Adventure, Thriller | 22 May 1985 (USA)

John Rambo is released from prison by the government for a top-secret covert mission to the last place on Earth he'd want to return - the jungles of Vietnam.



★★★

Ovo mi je već bolje od predhodnika. Iako kao i prošli film, predkraj počinju klasična Rambo pretjerivanja, što ne volim, ali ajde. Jedino mi Stallone dobro glumi od cijelog casta. Mrzim kad filmovi imaju prelošu kostimografiju, pa ona dva debila pod vodstvom Murdocka izgledaju kao da su izašli iz plave kamenice. Plus joj što hejtam zvuk pucanjave iz filmova tog vremena.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18755 : 07. Listopad, 2019., 19:52 »
Bjaži Cole, pao si mi u očima. Kako ti nakon Johna Wicka išta može biti pretjerivanje, tamo on upuca lika u glavu pa ga nakon toga još 2x upuca u prsa i jednom u nogu samo da bi bio više cool

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18756 : 07. Listopad, 2019., 21:04 »
Jel ti znaš kako je sniman John Wick?

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18757 : 07. Listopad, 2019., 21:27 »
Rambo III (1988)

1h 42min | Action, Adventure, Thriller | 25 May 1988 (USA)



★★★

Vidim da je pokupio dosta loše ocjene. Meni je zapravo dosta dobar, negdje kao i dvojka. Nemre bit loš film gdje glumi Mohamed Salah. Ponovno su mi svi glumci osim Stallonea za kiflu osim, Salaha i onog malog, ajde oni su kul. Al ono dobar je setting definitivno. Plus fenomenalno mi je za vidjet za ono vrijeme odnos amerike i afganistana. Šteta što su sve razjebali što se dalo razjebat.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18758 : 07. Listopad, 2019., 23:28 »
Rambo (2008)

R | 1h 32min | Action, Thriller | 24 January 2008 (Croatia)

In Thailand, John Rambo joins a group of mercenaries to venture into war-torn Burma, and rescue a group of Christian aid workers who were kidnapped by the ruthless local infantry unit.



★★★★½

Apsolutno jebeno oduševljen četvorkom! Očekivao sam malo drugačiji film, no ovaj je stvarno nadmašio moja očekivanja. Predhodnici su jako dobra podloga za ovaj film, gluma Stallonea najbolja do sada. Težak je film u dosta momenata. Baš me full evo iznenadio kvalitetom, toliko da bih ga opet išao pogledat. Ima hrpetina baš prebrutalnih scena, kad djelovi tijela lete na sve strane, kao i litre krvi, baš ono prejebeno brutalno. Sad bih odmah išao u kino gledat peticu.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18759 : 09. Listopad, 2019., 22:38 »
Joker (2019)

R | 2h 2min | Crime, Drama, Thriller | 4 October 2019 (USA)

In Gotham City, mentally-troubled comedian Arthur Fleck embarks on a downward-spiral of social revolution and bloody crime. This path brings him face-to-face with his infamous alter-ego: "The Joker".



★★★★★

Iako su mi Avengersi: Endgame draži i pošto ih previše volim oni su za mene druga dimenzija, ovaj film, ovo je za mene film godine. Ova nelagoda, muk u kinu, a brijem, tj. nadam se da samo meni film odgovara, da su svi ostali suviše zgroženi. Došlo mi je da se smijem kao i Joaquin Phoenix. Ovo njegovo ostvarenje je ne za Oscara, nego za životno djelo. Savršen bulid up filma, scenografija, glazba koja je toliko savršena da sam bio kao nikad povezan s glavnim likom. Svaka scena savršeno odmjerena sa savršenim setovima. Najsavršenije mi je kaj je film svoj, kaj nije u nijednoj sceni pokušao kopirati nešto. I zato mi je savršen onaj homage vitezu tame s jednom scenom. Ovo se ne čeka da izađe na torrente; ovo se trči u kino!

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18760 : 10. Listopad, 2019., 07:27 »
Najsavršenije mi je kaj je film svoj, kaj nije u nijednoj sceni pokušao kopirati nešto.

Slažem se sa svime, i za mene vjerojatno film godine, ali to da je svoj... faktualno netočno. Taxi Driver je tu bio uzor do te mjere da ga je totalno iskopirao skoro pa u svemu.

https://youtu.be/bl9XFq49T6U

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18761 : 10. Listopad, 2019., 09:13 »
Najsavršenije mi je kaj je film svoj, kaj nije u nijednoj sceni pokušao kopirati nešto.

Slažem se sa svime, i za mene vjerojatno film godine, ali to da je svoj... faktualno netočno. Taxi Driver je tu bio uzor do te mjere da ga je totalno iskopirao skoro pa u svemu.

https://youtu.be/bl9XFq49T6U

Također bih dodao i Kralj Komedije https://www.imdb.com/title/tt0085794/
Nedavno sam ga pogledao po prvi put. Očigledan utjecaj na Jokera. Halucinacije i slično.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18762 : 10. Listopad, 2019., 11:57 »
Najsavršenije mi je kaj je film svoj, kaj nije u nijednoj sceni pokušao kopirati nešto.



Slažem se sa svime, i za mene vjerojatno film godine, ali to da je svoj... faktualno netočno. Taxi Driver je tu bio uzor do te mjere da ga je totalno iskopirao skoro pa u svemu.

https://youtu.be/bl9XFq49T6U


Pogledao sam taxi drivera prije par dana i nebih se složio da ga je kopirao. Možda malo uzeo inspiraciju, ali daj, baš je i osvrtnik rekao isto...

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18763 : 10. Listopad, 2019., 13:01 »



Prvo da napomenem da mi se doslovce gadilo gledat ovako loše snimljene boksačke scene i stvarno ne razumijem kako su oni uspijeli snimit svih šest filmova na ovaj način. U životu nisam gledao loše odglumljene udarce. Pa u kečerima je borba vjerodostojnija. To me jako mučilo sa svih šest filmova, jer su mi zaista okej. Rocky je poprilično udaren u glavu, odnosno glup lik, no sviđa mi se u svakom filmu ponešto. Lijep mi je taj build up sa Adrian i njenim bratom, čak nakon kulminacije svega i mene emocije potegnu u šestom filmu, koji mi je ujedno i daleko najbolji. Posljednji Rocky je i najprihvaćeniji zapravo kod publike. Meni je jedino peti dio isforsiran i totalno nepotreban. Iako mi je prvim nastavcima govnast malo Carl Weathers aka Apollo Creed volim taj odnos njihov koji se protegao kroz četiri filma.

Isto tako super mi je odnos između Rockya i Gazzoa, u kojem potonji kroz serijal nije isforsiran kao nešto negativno. A koliko mi je savršen odnos bio između Rockya i Adrian, koji je jako lijepa romantična priča, još mi je draži životni put Rocyka i Mickeya, di me emotivno skršilo to što Mickey živi samo radi Rockya. Burgess Meredith je bio maestralan u ovom serijalu. Baš mi je za fun fact bilo kad sam skužio da je žena od Drage zapravo IRL žena Stalloneu nakon tog četvrtog filma i onda se ista pojavi i u Creed serijalu kojeg tek trebam pogledati. Dobri su mi filmovi, iako je gotovo svaki borbom kopija drugog, ne odskače baš od iritantne šprance film, no sve ostalo mi je totalno super i Rocky koliko god bio retardiran sa svojim govorom, lajkam tipa onako mnogo. Plus ovaj zadnji šesti film, je stvarno jako jako dobar film. I mala Marie <3.

Rocky                   ★★★½
Rocky II                ★★★½
Rocky III               ★★★
Rocky IV               ★★★½
Rocky V                ★★
Rocky Balboa      ★★★★

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18764 : 10. Listopad, 2019., 23:51 »
Creed (2015)

PG-13 | 2h 13min | Drama, Sport | 25 November 2015 (USA)

The former World Heavyweight Champion Rocky Balboa serves as a trainer and mentor to Adonis Johnson, the son of his late friend and former rival Apollo Creed.



★★★★

Uf kakva filmčina. Daleko najbolje od Rocky sage. Fenomenalni mi je u svim pogledima. Od prijašnjih filmova ostao je doslovce samo Rocky. Michael B. Jordan mi je odličan ovdje. Al Rocky daleko najbolje glumi do sada. Prekrasna Tessa Thompson odličan dodatak priči i filmu. E sad su to već prave scene boksa, kako treba biti, s Rocky serijalom nebo i zemlja. Priča sa glavom i repom i prekrasan build up filma. Kad u onom jednom trenutku počne svirat Rocky melodija, baš me ono emotivno pogodio film. Baš osjetim impact sad svih prijašnjih filmova, jer sam ih pogledao u šusu prije ovoga, što je i bio plan.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9