HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1691129 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18810 : 16. Prosinac, 2019., 02:08 »
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)

PG | 2h 22min | Action, Adventure, Fantasy | 16 May 2002 (Croatia)

Ten years after initially meeting, Anakin Skywalker shares a forbidden romance with Padmé Amidala, while Obi-Wan Kenobi investigates an assassination attempt on the senator and discovers a secret clone army crafted for the Jedi.



★★★★½

Trenutno najbolji komad SW filmova. Za nijansu bolji od predhodnika. Jednostavno puno mi je prirodnija i gluma i efekti te digitalno doba igraju veliku ulogu u tome da mi je prequel trilogija (još mi fali jedan film; kojeg ću odmah krenut gledati). Najviše sam sretan nekako zbog Ewan McGregora, koji puuuuno bolje glumi nego u predhodnom filmu, kao i Natalie. Anakin Skywalker fino raste iako mi definitivno nije dovoljno uvjerljiv u svojoj ulozi. Dosad mi je ovo najbolja priča i vizualno je film bomba. Kao i predhodnik rastura s prelijepim lokacijama, pa tek sada polako poprimam magnitudu tog svemira i koliko je zapravo impresivna ideja G. Lucasa. S nestrpljenjem čekam, odnosno ne čekam idući film kojeg ću odmah sada krenuti gledati. Također Christopher Lee kao Darth Tyranus je ubio, no kad mr. Lee ne ubije ulogom?! Da nije bilo zadnjeg fajta i fenomenalnog Yode koji mi se definitivno isprofilirao kao trenutno najdraži lik u serijalu bio bi mi čak lošiji od prve epizode, no to mi je naj wow momenat dosada od kada gledam SW sagu.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18811 : 16. Prosinac, 2019., 08:21 »
Evo čitam tvoje star wars recenzije i tjeskobno mi u duši.

A valjda su se tako osjećali ljudi kad su čitali moj last jedi osvrt.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18812 : 16. Prosinac, 2019., 14:17 »
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)

PG-13 | 2h 20min | Action, Adventure, Fantasy | 19 May 2005 (Croatia)

Three years into the Clone Wars, the Jedi rescue Palpatine from Count Dooku. As Obi-Wan pursues a new threat, Anakin acts as a double agent between the Jedi Council and Palpatine and is lured into a sinister plan to rule the galaxy.



★★★★½

Definitivno mi je puno bolja novija - prequel trilogija, iako jako cijenim prvu trilogiju kao pionira SF žanra koji ne samo da je napravio odličnu podlogu za daljni SW univerzum, nego je otvorio vrata općenito za sve SF filmove ikad. Možda nekad originalnu trilogiju prestanem gledat kroz zub vremena, no neke stvari poput jeftinoće i trasha nikad nebudem mogao prožvakati. Isto tako Chewbacca mi je možda i najgora stvar ikad koju sam vidio na TV ekranima, totalno nepodnošljivo, itirtantno i stvarno evo žalim ljude koji apruvaju istog, sry but not sry. Anakinova priča mi je jako dobra, no da je Hayden Christensen deliverao to nešto maestralno pa i nije; mislim da je dobio prezahtjevnu ulogu; no on mi je kao i mladi Mark Hamill, koji kao da ne paše u toj ulozi koja je namjenjena za obojicu. Stariji Mark Hamill je meni čudo od glumca i tu nema govora; no to je moje skromno mišljenje. Možda su mi prijašnje dvije epizode bile čak i draže, no ovo je klimkas film gdje se zapravo sve odvilo. Ewan McGregor mi je napokon sjeo ovom ulogom skroz. Dobra mi je predstava bila od Supreme Chancellor Palpatinea, koji čak na kraju bolje izgleda u remasteriziranom izdanju šeste epizode nego ovdje. Totalno dobro pogođen glumac. Vizualno izgleda preverzno dobro film; a sad slatke brige što se tog tiče s daljnim filmovima.

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18813 : 16. Prosinac, 2019., 15:21 »
Isto tako Chewbacca mi je možda i najgora stvar ikad koju sam vidio na TV ekranima, totalno nepodnošljivo, itirtantno i stvarno evo žalim ljude koji apruvaju istog, sry but not sry.
Potpisujem svaku riječ, ja sam također relativno kasno pogledao SW originalnu trilogiju, i u mnogo čemu sam razumio hajp ljudi, ali njega bi najrađe pod voz bacio.
Kako imam osjećaj da će me neko sad silovati u sljedećem postu.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18814 : 16. Prosinac, 2019., 22:48 »
The Irishman (2019)
Koja filmčina. 3 i po sata proleti. Podsjeća na vrhunske filmove iz 90 ih, sa odličnom postavom.
10/10


Ad astra (2019)
Meni dosta isforsiran Amerikan-style bullshit film. Očekivao sam više, da je poput Interstellara. Ali ni blizu.
4/10

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18815 : 17. Prosinac, 2019., 04:46 »
Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

PG-13 | 2h 18min | Action, Adventure, Sci-Fi | 17 December 2015 (Croatia)

Three decades after the Empire's defeat, a new threat arises in the militant First Order. Defected stormtrooper Finn and the scavenger Rey are caught up in the Resistance's search for the missing Luke Skywalker.



★★★½

Čak me malo i razočarao, jer sam očekivao više. Lajkam Kaylo Rena i Rey kao novopridošlice u serijal, no kraj mi je loš. Opet prelako se porazi neprijatelj i to me zapravo izrazito smeta što je uvijek velika naiva. Također mi je Oscar Isaac uvijek drag kao glumac, pa je i ovdje bio dobar. I jako je lijepo vidjet originalnu trojku Lukea (makar minimalan screen time), Hana i Leiu. Najdraže mi je bilo vidjet Harrison Forda koji mi po prvi put drag u ovom serijalu. Ocjena manje zbog debilnog Chewbacca kojeg organski ne podnosim. First Order je isprva bio poprilično impresivan, jer mi se Kylo Ren dosta svidio pod vodstvom Supreme Leader Snokea kojeg je utjelovio meni predragi Serkis. No taj slom takvog carstva iz praktički ničega. O Finnu nebih ništa previše razglabao osim da ni ne smrdi ni ne miriši. BB-8 mi je zato odličan bio skroz. Puno sam više očekivao od ovog filma, no malo je zastranio.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18816 : 18. Prosinac, 2019., 19:55 »
First Order je isprva bio poprilično impresivan, jer mi se Kylo Ren dosta svidio pod vodstvom Supreme Leader Snokea kojeg je utjelovio meni predragi Serkis. No taj slom takvog carstva iz praktički ničega.
Ja ovaj First Order nisam nikako skontao. Znači 6-ica završava pobjedom dobrih momaka a 7-ica započinje gdje loši momci imaju moć a dobri momci manjina i gerilski se bore a Jedija uopće nema, iskorijenjeni. Nije sad da je prošlo previše godina u međuvremenu (svega par desetina). Možda bi tu trebalo ubacit još neku seriju poput Mandaloriana da rasvijetli ovo vrijeme.

*

Saren

  • *
  • 110
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18817 : 18. Prosinac, 2019., 22:43 »
Znaci First Order ti je u stvari Imperial Remnant tj. ostatak ekipe imperialsa koji su preostali nakon Return of The Jedi filma. Godinu dana nakon RoTJ-a preostali admirali i ostatak Imperialsa skupljaju se na Jakku-u gdje skupljaju sto je ostalo od njih i imaju zadnji veliki fight sa Novom Republikom (rebellima) (imas tu pricu u Star Wars Battlefront 2 single player kampanji izmedju ostalog). Jos koja godina nakon toga oni prezivjeli i ekstremisti bjeze u nepoznati dio svemira, gdje pocinju ponovno izgradnju svega od ljudstva pa nadalje uz vodstvo novog vodje - Snokea. (vise u videu ovdje https://www.youtube.com/watch?v=O0kXxQCVlaQ). Sto se tice toga da Jedi-a nema po ovoj verziji koju smo mi nazalost dobili, moras pogledati Last Jedi film da bi znao sto se dogodilo, ako nisi da ne spoilam, makar je po mom misljenju film zali boze. Ima dobre momente i to ali sve skupa nekako bar meni zbunjujuce i bljedo naspram ostalih filmova, no svejedno ako hoces znati pricu - pogledaj film, bez hypea da se potencijalno ne razocaras.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18818 : 20. Prosinac, 2019., 00:15 »
Rogue One (2016)

PG-13 | 2h 13min | Action, Adventure, Sci-Fi | 15 December 2016 (Croatia)

The daughter of an Imperial scientist joins the Rebel Alliance in a risky move to steal the Death Star plans.



★★★★★

Jebote! Kakva filmčina ej! Neočekivano, ali u potpunosti nisam očekivao zapravo ništa, pa čak nisam ni znao kako je kod kritike prošao. Daleko najbolji komad SW filmova zasada i jedan od najboljih SF-ova koje sam pogledao, ako ga mogu smjestiti u taj žanr. Totalno drugačije od svih onih SW light drekarija. Savršenstvo od scenarija i kako film izgleda. Dinamičniji, mračniji, ljepši, pejsingom presavršen. Obrada zapravo već viđenog scenarija je van svake pameti. Toplo se nadam da će bar još koji SW film biti blizu ovom savršenstvu. Dođe mi da ga odmah sada idem isponova gledati. Likovi, humor, stari likovi, CGI likovi, ma sve je čista jebena desetka. Neznam koliko može bolje od ovoga, ali ovo je stvarno meni totalno iznenađenje. Gareth Edwards - kapa dolje! Felicity Jones me oduševila kao Jyn Erso, kao i Mads Mikkelsen koji je uvijek čudo i ubije ulogu. Po meni nezasluženo mala ocjena na imdbu. Bacio bi blesfemiju da sam bez teksta, ali očito nisam. Ubili su s filmom - ubili! K-2SO i svi ostali likovi - čudo! Uf...

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18819 : 21. Prosinac, 2019., 02:35 »
Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017)

PG-13 | 2h 32min | Action, Adventure, Fantasy | 14 December 2017 (Croatia)

Rey develops her newly discovered abilities with the guidance of Luke Skywalker, who is unsettled by the strength of her powers. Meanwhile, the Resistance prepares for battle with the First Order.



★★★★

Bolje od epizode sedam, no nešto mi u ovom prvom gledanju ne da nije sjelo, nego sam čitavo vrijeme imao feeling da mi radnja filma ne paše, odnosno da je promašena, no tek s krajem mi je sjelo sve na svoje mjesto i shvatio sam zašto je film tako napravljen kako je napravljen. Vjerujem da će mi na sljedeće gledanje biti puno puno bolji, pa čak mislim da bi mogao biti vrlo blizu Rogue One-u, kao drugi najbolji komad SW serijala. Rey još uvijek nisam prihvatio kao izrazito bitnu kariku u cijeloj sagi. Adam Driver kao Kylo Ren mi rastura u svojoj ulozi. Još mi zapravo nitko u serijalu nije dobro oglumio taj svoj konflikt između dvije strane kao on. Iako mi je Finn bio izrazito nepotreban u prošlom filmu te mi je djelovao kao nepotreban must be funny lik ovdje mi je skroz okej. Ponavljam da priznajem grešku što sam htio da ovo bude totalno drugačiji film, pa se nisam na vrijeme opustio i dopustio filmu da bude ono što jest. I da; prokleto dobro izgleda film.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18820 : 22. Prosinac, 2019., 19:21 »
Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker (2019)

PG-13 | 2h 21min | Action, Adventure, Fantasy | 18 December 2019 (Croatia) | CInestar 3D

The surviving Resistance faces the First Order once more in the final chapter of the Skywalker saga.



★★★★★

Iako ocjena sugerira da je film vrh i da je najbolji u žanru ili bar kao Rogue One - nije. Pet zvijezdica nisu zato, jer mi je toliko fantastičan da sam ushićen pohitao kliknut 5/5. Pet zvijezdica je zato, jer su na dostojan način stavili točku na i serijala. Maksimalna ocjena zato, jer su me uspijeli uvjeriti da je Rey ta koja je dostojna zaokružit priču posljednom trilogijom. Jer su uspijeli od mene kojeg je bilo briga oduvijek za SW serijal narpaviti fanom. Uvijek ću smatrat da je Rogue One dragulj nulte kategorije i da ispada izvan okvira SW filma kao vrh piramide. Ima deveta epizoda nešto stvari s kojima se ne slažem. Ali uspijela je prenjet tu emociju i osjećaj da se napokon nešto preokrenulo, a ja kao da sam dio toga svega, to je za mene pobjeda ovog filma, što me uvjerio da sam dio tog svemira, da navijam kao da sam s njima na brodovima krvario. Nisam imao problema nikakvog s načinom kako je došlo do posljednjeg reda, štoviše jako mi se dopala ta priča. Zadnji put se na emotivan način jedan serijal oprostio s Paul Walkerom i to mi je bilo prekrasno, no ovaj film je također napravio nešto nesvakidašnje; na jedan suptilan način se oprostio od svih onih 42 godine koliko su pojednci gradili s Lucasom ovaj serijal glumeći SW junake. Vrlo vjerojatno ću posljednju trilogiju pogledat u jednom dahu čim se pojavi zadnji film u videotekama, jer mi se s ovim filmom malo promjenio pogled na tu istu posljednju trilogiju i to malo na bolje. Humor mi je bio super doziran, što inače zna biti nerijetko over the top kad krenu u tom smjeru. Neke stvari koje su me smetale ću napisati zasebno u spojler postu, no ovaj će biti spojler free kao i uvijek. Kao što rekoh ima stvari koje bi mu definitivno smanjile tu "maksimalnu" ocjenu, no dostojno je završio i nekako sam skroz sretan i zadovoljan, a i vrijeme je darivanja, pa Star Warse, zbogom do neke nove prigode...

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18821 : 22. Prosinac, 2019., 19:32 »
Spojleri za Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker (2019)...

Film puno previše manipulira i bude kontradiktoran te nema muda da napravi pravu stvar kako bi bio rigorozan (tu prvenstveno mislim da fejkanje Chewieove smrti te brisanje C-3PO-ove memorije, ali ne baš). Zašto jebote moraš poništavat dobre odluke. GoT nikad nebi bio GoT bez takvih draskonskih odluka gdje puno riskira, ali to ljudi očito vole, jer ono život i smrt - jebote realno je. Ionako je postignuta zadovoljavajuća razina emocije tokom filma, zašto ideš onak u totalno happy ending krajnost? Reyina priča kroz poglavlje sve tri epizode mogla je i morala je imat više smisla, više začina, više svega. Meni osobno tek s trećim filmom ona sjeda i tek s trećim filmom ju apruvam kao jednu od glavnih junakinja; što je po meni prekasno, ali ajde još to i mogu pušiti. Kylo Ren i Rey?! Okej, zašto? Do tog trenutka u trećem filmu ja nisam vidio nigdje ili osjetio njihovu kemiju, osim kaj sam mislio da postoji BIGGER razlog zašto su toliko povezani i onda se poljube, pa daj fuck off jebote. Općenito mi je Kylo Ren odličan lik i ima super podlogu i build up i preočita je odlična gluma kroz njegove unutarnje borbe, zašto ideš kastrirat to ja ne razumijem. Sveo si ga na ljubavnog tinejđera koji bi umro za ženu koja ganja totalno drugačiji cause. Neznam te neke stvari su totalno bespotrebno nabacane i nisu mi najbolje sjele, no ako sam progutao Chewbaccu kroz cijeli serijal, ovo mi je bila najmanja briga za progledat kroz prste.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18822 : 24. Prosinac, 2019., 00:11 »
The Game Changers (2018)
-Odličan dokumentarac. Preporuka.  :thumbs:

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18823 : 28. Prosinac, 2019., 23:08 »
Star Wars: Rise of Skywalker (2019)
Po meni dosta dobar završetak trologije. Općenito mi je trilogija bila li-la. Bilo je epik stvari i odličnih throwbackova, što jest jest, no bilo je i dosta "djetinjastih fora", pa čak i scena gdje pomisliš "pa je li ovo Star Wars film?". No dobro, uzmimo u obzir da je ipak Disney preuzeo konce, itd... Da je Lucas ostao, bilo bi to malo ozbiljnije odrađeno. Svaki film nove trilogije pogledao sam samo u kinu, trebao bih nakon nekog vremena pogledati cijelu u komadu, da steknem bolji dojam.

Općenito sam ogroman fan SW svijeta i naravno originalna (stara) trilogija mi je najbolja. Nova s Anakinom mi je isto bila dobra (iako su neki hejteri pljuvali po njoj, ali po svemu se pljuje i naravno da ne može biti kvalitetnija od stare epik trilogije s Dart Vaderom i Imperijem.

Ovaj film ne znam ni kako bih ocjenio, ali evo na prvu mu dajem
9/10

May the force be with you!  :thumbs:
 

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18824 : 30. Prosinac, 2019., 06:17 »
The Man Who Invented Christmas (2017)

PG | 1h 44min | Biography, Comedy, Drama | 24 November 2017 (Canada)

The journey that led to Charles Dickens' creation of "A Christmas Carol," a timeless tale that would redefine Christmas.



★★★½

Predobro snimljen neuobičajeni božićni film. Uživao sam od prve sekunde, jer je stvarno poseban i drugačiji od svega ikad. Čak u nekim trenucima i jako mračan i nelagodan. Dan Stevens je maestralan kao Charles Dickens. Scenografija je vrhunska, stvarno je lijepo napravljen London iz 1840-tih godina. Iako nije topli kao što bi trebao biti božićni film, ima svoju poantu i sam je sebi razlog postojanja. Apsolutna preporuka, iako najbolje sjeda kao gledanje za sam Božić.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9