HCL.HR

Bol u leđima od sjedenja?

  • 10 Odgovora
  • 3505 Hitova
*

iris94

  • ***
  • 644
Bol u leđima od sjedenja?
« : 12. Veljača, 2015., 13:06 »
Evo baš me nešto ufati jutros u donjem dijelu. Imam 21 godinu i prvih 7, 8 godina sam proveo bukvalno svaki dan po 12-15 sati sjedeći. Sad sam to naravno počeo da plačam sa oštrim bolem oko donjeg dijela jer ne mogu ništa dugo. Ni sjedit ni hodat.

Uvjeren sam da ovdje ima još gejmera koji imaju sličan problem i zanima me kako se nosite sa tim. Ja sam donekle navikao mada sam primjetio da me gotovo ništa nije bolilo jedan period dok sam intenzivno vježbao kod kuće sa tegovima. Da li imate neke savjete dobre. Evo sad čekam wireless miš sa neta i skupljam lovu za gamepad nebil sebi tako olakšao da ležim dok igram i surfam nekad.
Imate neke savjete? :)

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Bol u leđima od sjedenja?
« Odgovori #1 : 12. Veljača, 2015., 14:21 »
odvoji par minuta nakon 30-60 minuta sjedenja za istezanje. prošeći do kuhinje, wca, gdjegod samo da se protegneš ako čekaš na nešto.
izbjegavaj konstantno sjedenje/ležanje maksimalno što možeš
odvoji vrijeme u danu za vježbanje mišića koje ne koristiš
namjesti si ergonomiju stolice i stola za kojim sjediš što bolje da izbjegneš stres na kralježnicu i mišiće

btw i kod ležanja će ti se početi javljati bolovi zbog ukočenosti ako se ne budeš kretao.

tl;dr: razgibavaj se, prekidaj duge intervale sjedenja sa povremenim kretanjem, vježbaj i pripazi da pravilno sjediš pred računalom

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Bol u leđima od sjedenja?
« Odgovori #2 : 12. Veljača, 2015., 17:16 »
Ne valja ako tako mlad već osjećaš neke probleme sa kičmom, za početak poslušaj što je Des3InY napisao. Nije ni ovo loš savjet :mrgreen::
« Zadnja izmjena: 12. Veljača, 2015., 17:19 Adam Jensen »

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Bol u leđima od sjedenja?
« Odgovori #3 : 13. Veljača, 2015., 00:11 »
Da mogu vratit vrijeme ne bi proveo toliko vremena na PC-u. No šta je učinjeno, učinjeno je. Gledat ću da ne sjedim više od sat vremena u komadu i da makar ujutro radim neke vježbice za leđa :)

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Bol u leđima od sjedenja?
« Odgovori #4 : 13. Veljača, 2015., 00:54 »
Guglaj "Joga vježbe za lumbalni dio leđa"... ;)

Odg: Bol u leđima od sjedenja?
« Odgovori #5 : 13. Veljača, 2015., 09:23 »
Joga je i meni dosta pomogla.. imao sam istih problema, no u nazad par mjeseci sam poceo da vjezbam i sad samo povremeno osjecam bol ili kada radi posla moram biti prikovan po 12 sati na stolici. Ali taj bol, koliko god vjezbao, mozes samo umanjiti, tj. da se ponekad desava, jer steta je vec ucinjena. Ali da ne ide dalje i da popravis malo, vjezbaj.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Bol u leđima od sjedenja?
« Odgovori #6 : 13. Veljača, 2015., 10:03 »
Hvala na dobrim odgovorima. Idem sad šta vježbat pa na učenje :v

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Bol u leđima od sjedenja?
« Odgovori #7 : 13. Veljača, 2015., 10:17 »
Meni je izletio disk u kraljeznici pa mi sjednje ni lezanje nije pametno (ovo se ne desi od sjedenja, nego kad dizes krivo teret i kad se preforsiras i slicno), ali da neki oblik vjezbanja barem 20ak min dnevno ce ti puno pomoc, ne samo kod bolova u ledjima nego i kod kondicije, bices razgiban, fit. Uglavnom bolje se osjecas, barem ja :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: Bol u leđima od sjedenja?
« Odgovori #8 : 13. Veljača, 2015., 11:20 »
Mene bole svi mišići ako posle sat vremena ne odem da se istegnem i da malo odem da se prošetam, ne sedim na stolici duže od 3h dnevno.
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

Odg: Bol u leđima od sjedenja?
« Odgovori #9 : 13. Veljača, 2015., 20:44 »
Imao sličnih problema. Uz vježbice nema ti druge nego da si pikneš i malo kvalitetniji (čitaj skuplji) direktorski stolac :hiha:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: Bol u leđima od sjedenja?
« Odgovori #10 : 13. Veljača, 2015., 23:15 »
OK, hvala buraz, sad koristim neku fotelju iz Kulina Bana koja se našla u podrumu moje obitelji, ali uglavnom udobna, i bolje igram igrice. :ementaler:
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9