HCL.HR

Esports i mediji

  • 13 Odgovora
  • 8242 Hitova
*

9mlg9

  • Gost
Esports i mediji
« : 28. Siječanj, 2016., 19:07 »
Dragi moji, došlo mi je vrijeme pisanja završnog rada. Pišem na engleskom, tema mora biti povezana s medijima, pa sam razmišljao o temi Esports i mediji. Zanimljivo je da jedan ESPN prenosi esports turnire, da u Americi možeš dobiti vizu kao profi gejmer, a sve je to povezano s medijima. No, strah me da neću naći dovoljno literature za opsežan rad. Što mislite, ima li tu dovoljno toga za ispričati za dvadesetak stranica?

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: Esports i mediji
« Odgovori #1 : 28. Siječanj, 2016., 19:40 »
Ima i više nego što misliš. Jedina referntna literatura je internet, ali iz pravih izvora. Bolje pisati nešto što želiš, voliš i shvaćaš, nego nešto o čemu je dostupna literatura, ali te zaboli uvo.

Probaj preko društvenih mreža, linkedin-a, i slično doći do snoopeh-a, on se bavio time, relevantan je izvor, možda neki caster DotA, LoL, HotS. Ili tipa Guru u smislu TotalBiscuit-a. Vjeruj mi, ako si fer i korektan pomoći će ti. Imam i ja neke kontakte pa ti mogu probat pomoći. Imao bi jebacki završni i kasnije ako ćeš se bavit nečim vezanim uz esports, it, medije, imat ćeš dobre reference. A vjeruj mi, gleda se to. 

 :ave: za ideju, samo naprijed

PS dolazak esportsa u medije, je slično kao i u završni rad, odnosno realiziranje nečega što je do jučer praktički bilo geek, danas hit, eto ti, sam si doprinjeo :D

*

TheP

  • *
  • 12
Odg: Esports i mediji
« Odgovori #2 : 28. Siječanj, 2016., 19:40 »
Imaš na Internetu hrpetinu toga. Ako nisi jako ogranicen vremenom imas u nakladi MIT-a dosta knjiga na temu e-Sporta, a ako ti mentor dozvoljava (a trebao bi) internetske izvore nebi trebao imati problema.

Ja sam diplomirao na temu "Profesionalizacija e-Sporta" tak da je moguce  ;)

Odg: Esports i mediji
« Odgovori #3 : 28. Siječanj, 2016., 23:30 »
Počneš samo od subreddita svakog od pojedinih popularnih esport naslova (csgo, lol, dota2, smash, smite?, sc2, hs, hots, itd) i pocnes od najpopularnijih linkova objava iz medija jer dosta tih stvari se hypa kada mainstream prepozna neki od aspekata esporta kao 'valjan'. Da ne ulazim u filozofiju, vjerujem da si upoznat, mislim da i previse smeca ima na netu u vezi toga pa pripazi i filtriraj. Preumoran sam ti vise pomognem, ali probaj po top postovima koje sam gore naveo naci barem pocetak. Valjda nisam 4 5 god zivota potratio na to beze umjesto TVa mrtvog :D   :bonk:  sretno
The blood of youth is bubbling back..

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Esports i mediji
« Odgovori #4 : 30. Siječanj, 2016., 15:55 »
Da, pokušao sam kontaktirati Snoopeha odmah, ali ne odgovara na Twitteru. Dapače, niti "naš" Sa1na nije bio preentuzijastičan kad sam ga pitao da mi odgovori na par pitanja, tako da nije spektakularno startalo istraživanje  :mrgreen:

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Esports i mediji
« Odgovori #5 : 30. Siječanj, 2016., 16:03 »
Može li se znati koja si pitanja imao na umu?

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Esports i mediji
« Odgovori #6 : 30. Siječanj, 2016., 16:46 »
Budući da su oni obojica bili igrači, htio bih vidjeti njihovu perspektivu razvoja Esports scene te općeprihvaćenosti u medijima. Još mi nije odobrena tema pa nisam išao u detalje s ovim.

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: Esports i mediji
« Odgovori #7 : 30. Siječanj, 2016., 18:44 »
Nije ti Twitter neki odabir za takvu komunikaciju.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Esports i mediji
« Odgovori #8 : 30. Siječanj, 2016., 18:51 »
Obično je Snoopeh dosta aktivan tamo i odgovara fanovima. Samo sam napisao upit, nisam odmah pisao pitanja i to. Ali da, probat ću ga kontaktirati mailom, iako mi se to čini kao još manja šansa da će primjetiti.

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: Esports i mediji
« Odgovori #9 : 30. Siječanj, 2016., 20:24 »
Ako ti zatreba help, nije bed poslat poruku.

Odg: Esports i mediji
« Odgovori #10 : 31. Siječanj, 2016., 00:21 »
Probaj napravit temu na subredditu, znam osobno da na /r/dota2 ima dosta pitanja radi istrazivanja i da se casteri ili igraci javljaju, nominalno blitzdota i slicna ekipa :) Samo lijepo pitas i objasnis se. Ako ti odgovara naravno:)

The blood of youth is bubbling back..

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Esports i mediji
« Odgovori #11 : 31. Siječanj, 2016., 13:43 »
Hvala puno ekipa, vaše sugestije su dosta pomogle. U utorak imam ispit kod profesorice pa ću je pitati može li ta tema, 99% će prihvatit, pa se onda bacam na istraživanja.

*

TheP

  • *
  • 12
Odg: Esports i mediji
« Odgovori #12 : 31. Siječanj, 2016., 16:46 »
Iskreno pusti streamere i osobe iz regije jer neces puno saznati.
Pišeš o medijima u e-Sportu, primi se espna, mlg-a, blizzarda, twitch tv-a(amazona) i sponzora tj. ozbiljnih referenci a ne x y z streamera koji ce ti rec jednu stvar... da je scena u hr loša i bla bla... a za medije ti je HR scena nebitna.

Literatura
https://mitpress.mit.edu/disciplines/game-studies

Opet, pisao sam o tome i imas brdo literature na koju se možeš referirati, a iskustva iz prve ruke neces moc iskoristiti osim ako si na novinarstvu pa ti je interview bitan izvor.

Možeš mi se javiti porukom jer imam:
Korea's online gaming empire - Dal Yong Jin
Raising the Stakes - T. L. Taylor

 pa možda možemo skemijat nekaj.
« Zadnja izmjena: 31. Siječanj, 2016., 16:49 TheP »

Odg: Esports i mediji
« Odgovori #13 : 01. Veljača, 2016., 20:34 »
Možeš pitati SupremeNexus, to je jedan srpski Twitcher i Youtuber. Valjda odgovori
ease my mind

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9