HCL.HR

Gaming kolekcionarstvo

  • 17 Odgovora
  • 5562 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Gaming kolekcionarstvo
« : 05. Siječanj, 2013., 21:01 »
Kolekcionari, svi ih volimo, svi im se divimo, no koliko zapravo ima to sve smisla?

Osobno sam prije jedno godinu dana kupio Super Mario 64, Zelda Ocarina of Time i Bond 007 čisto zato što sam dobio dobar deal. Tada sam ih uzeo za 200 kuna, vjerujem da danas vrijede 300 kuna, a za 5 godina možda i više. No, u ovom trenu gledam sve ove oglasnike pune PS3 igara, no niti jedna nema "potencijal" postat dio nečije jače kolekcije.

Imate li kolekciju igara i postoje li neki "jači naslovi" u njoj?

Koje igre bi, recimo, voljeli imati u kolekciji i zašto?


*

meyer

  • *
  • 110
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #1 : 05. Siječanj, 2013., 23:36 »
Smješno mi je kada ameri kažu da skupljaju igre da nebi izgubili dio svoje kulturne povjesti, i sl... LOL! Ja gaming kolekcionarstvo shvaćam tako da si pokušavam nabaviti igre koje sam igrao kao mali ili igre koje su mi se svidjele. A ako naletim da nešto povoljno i rijetko, kupim, probam i prodam dalje, a para u džepu za igre koje doista želim nabaviti jer nema mi slisla skupljati npr. snes, nes kolekcije kada imaš na tisuće igara. Uglavnm su rjeđe igre one koje su se slabo prodavale(čitaj: dosdne igre), pa nekužim kada netko da više od 200kn za tak neš.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #2 : 05. Siječanj, 2013., 23:51 »
Još uvijek imam sav hardver (gamepad, joystick, miš, par originala) što sam igrao ko mali, fali mi samo stari komp kojeg smo se riješili, turbo tipka <3 monitor i dalje koristim isti... kao mali sam bio smrdljivi pirat tako da ne cijenim previše igre, prodavao sam jaja okolo i imao sve igre koje sam htio :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #3 : 06. Siječanj, 2013., 05:59 »
ja sve svoje konzole i igre čuvam, to mi je nekako drago :ementaler:
jedna od draži stvari koje posjedujem je japanska verzija final fantasy 3 za famicon

definitivno bih volio nabaviti The world ends with you ( nigdje je :wildboy: ) i još par FF naslova

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #4 : 06. Siječanj, 2013., 08:49 »
Svoju ću gaming kolekciju sigurno početi graditi kada završim sa svojom kolekcijom knjiga čitaj nikad hiha

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #5 : 06. Siječanj, 2013., 09:21 »
Ja imam PS1 i hrpetinu igara.Ali nekako mi najdraza crash bandicoot.Takodje imam PSP kolekciju.Jos nisam poceo raditi na svojoj PC kolekciji ali hocu i to ubrzo!
Suspect

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #6 : 06. Siječanj, 2013., 11:08 »
No, u ovom trenu gledam sve ove oglasnike pune PS3 igara, no niti jedna nema "potencijal" postat dio nečije jače kolekcije.
Kako mislis? Ima puno odlicnih igara, samo sto ih je jos uvijek lako nabavit od ducana pa naravno da nemaju kolekcionarsku vrijednost.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #7 : 06. Siječanj, 2013., 11:12 »
Žal mi je ful što sam morao prodat svoj PS3 početkom prošle godine.
Nisam zagriženi kolekcionar, ali ne volim prodavat stvar koje sam kupio. Imam još PSX koji uredno radi kod nečakinje, a razmišljam si da si nabavim PS2, jer nikad nisam ni minutu proveo za tom konzolom. :ementaler:

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #8 : 06. Siječanj, 2013., 12:26 »
No, u ovom trenu gledam sve ove oglasnike pune PS3 igara, no niti jedna nema "potencijal" postat dio nečije jače kolekcije.
Kako mislis? Ima puno odlicnih igara, samo sto ih je jos uvijek lako nabavit od ducana pa naravno da nemaju kolekcionarsku vrijednost.

Pa, recimo, ajde mi navedi jedan naslov koji je bio ultra hit, izdan u limitiranom izdanju (nema ga u dvajst miliona vani) i za kojeg će, za 10 godina recimo, netko reć "jebote, to je ona igra".

Primjerice Final Fantasy 7 black label koji je rijedak u oglasnicima ko pizda u ixija.

Ne znam, bilo bi kul imat nešto što bi mogao onako, sinu/kceri za 50 godina pokazat i reć "ehe, vidiš, ovo ti je tad bilo kul, sad ti vrijedi 50k €"


*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #9 : 06. Siječanj, 2013., 12:43 »
Evo jedne koja mi pala na pamet sada i bila bi zanimljiva za imati u kolekciji za recimo 10 godina:
http://www.vgchartz.com/game/45149/el-shaddai-ascension-of-the-metatron/

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #10 : 06. Siječanj, 2013., 14:23 »
@Syzy

Aha, razumijem. Ima MGS puno takvih edicija, neke se prodaju skuplje nego PS3 :hihi: Al danas je isto >>problem<< sto limited edition znaci ono... koliko uspijemo prodat, e na toliko je limited :hiha:

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #11 : 06. Siječanj, 2013., 14:56 »
A i, evo, recimo.

- igra koja nije dostupna na torrentima
- igra koja nije dostupna na ebayu za svega par dolara
- igra koja nije dostupna u velikom broju na ebayu

Najbolji primjer; Zelda Ocarina of Time, gold edicija, ima ih svega stotinjak na netu za prodaju upravo.
Isto tako Chrono Trigger drži cijenu od $50 na gore, no ima više od 1000 dostupnih primjeraka na prodaji.

Onda imamo Nintendo Power Glove, al nekako mi je lista mala :wildboy:
« Zadnja izmjena: 06. Siječanj, 2013., 15:06 Syzygy »

Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #12 : 06. Siječanj, 2013., 15:21 »
To nema smisla. Koja igra ne postoji na torrentima?

A ovo drugo i treće vrijedi za više-manje svaki limited/collector's edition ikad il nešto.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #13 : 06. Siječanj, 2013., 15:47 »
zone of the enders pal ja ful tesko nac na torentima, kao i neki ps1 klasici tipa dino crisis, čisto primjer. 

ovo drugo i trece si samo bubno bez da si provjerio, oh tulavi ixy :mrs:

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Gaming kolekcionarstvo
« Odgovori #14 : 06. Siječanj, 2013., 16:08 »
Ja sam prije dosta kupovao originale i imao sam solidnu PS1/PS2 kolekciju. Onda sam to sve prodao,PARE . Ipak mi malo žao,trebao sam si bar FF-ove i još poneki rpg ostavit,čisto iz sentimentalnih razloga.

Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9