HCL.HR

GIRLS & GAMES

  • 96 Odgovora
  • 28525 Hitova
*

MrVivi

  • **
  • 287
GIRLS & GAMES
« : 12. Prosinac, 2011., 16:22 »
Video Games and the Female Audience

Mišljenja, komentari, rantovi.


Osobno sam mišljenja da što više to bolje :), često cure imaju pogled na igre koji meni nikad nebi pao napamet što vodi ka zanimljivim raspravama a i chat nikad nije tih kad su žene u gildu, onog što nam treba manje je balavih kretena koji napanu ženu/curu dok otkriju kojeg je spola i po mom mišljenju to je jedan od najvećih prepreka povećanju ženske populacije u igrama.
« Zadnja izmjena: 12. Prosinac, 2011., 16:59 MrVivi »

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #1 : 12. Prosinac, 2011., 16:53 »
Žene jednostavnu ne briju tak, rađe gledaju turski sapun, exkluziv i slične pizdarije. A i ovo šta kažeš čim se spomene da je žena u priči odmah počnu čobanski uleti i balavurdijske šprehe pa je normalno da im se to neda trpit. Inaće na xfireu postoji inicijativa u vezi toga koja broji čak 7,5k članova, adminka će ti iz prve ruke reć u kojem grmu leži zec  :hiha:

A i budimo realni, naravo da bi rađe da mi je cura svaki dan par sati na aerobiku nego da klikče mišem.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #2 : 12. Prosinac, 2011., 18:12 »
Video gore govori sve praktički, jako lijepo rečeno  =D>

Evo još jednog donekle povezanog na kojeg random naletio, u biti ovaj prikazuje sve što ne valja u trenutnoj percepciji "cura gamerica" kao... moraju biti HOT da bi to bilo zanimljivo. A u biti ne bi ništa od toga trebalo biti zanimljivo. Cure su i igraju igre. Vau.

9 Hottest Girls who Play Videogames: V-LIST #1

U principu, tek kad se počnu raditi videi najzgodnijih muškaraca koji su gameri, onda smo riješili ovaj "problem".
« Zadnja izmjena: 12. Prosinac, 2011., 18:15 Ementaler »

Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #3 : 12. Prosinac, 2011., 18:26 »
Izjeba bi je šakom u cice. HEJ JA SLUČAJNO SNIMAM IZ OVAKO VISOKOG KUTA,,,,,,,,,,
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

MrVivi

  • **
  • 287
Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #4 : 12. Prosinac, 2011., 20:15 »
nazalost ima i zena koje su dio problema mislim da je i to onaj gore video pokrio

*

sajo

  • **
  • 417
Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #5 : 12. Prosinac, 2011., 21:39 »
Realno, nisam siguran da poznajem nijednu gamerku, ako poznajem onda i ne znam da je ona gamerka. To mi je stvarno žalosno, jer bih volio imati nekoga takvoga. Ali kada kazem gamerka, mislim na cure koje igraju prave igre, a ne fawmwille ili takvo nešto. Možda njih ima u društvu više nego što mislimo, ali ih je strah da se izjasne, jer bi mogle biti ismijane i izopćene iz društva. Jer većina cure imaju takav stereotip, video igre su za djece, kao "ajj, vidi ga kupio igricu, ko malo dijete" - rečenica koju čujem prečesto nažalost.

I zato - CURE, POZVANE STE!!
if life suddenly just got a bit harder, you most likely just leveled up

*

MrVivi

  • **
  • 287
Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #6 : 12. Prosinac, 2011., 22:00 »
vani se to pomalo mjenja kod nas su cure jos uvijek veoma zatucane po tom pitanju

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #7 : 12. Prosinac, 2011., 23:17 »
Realno, nisam siguran da poznajem nijednu gamerku, ako poznajem onda i ne znam da je ona gamerka. To mi je stvarno žalosno, jer bih volio imati nekoga takvoga. Ali kada kazem gamerka, mislim na cure koje igraju prave igre, a ne fawmwille ili takvo nešto. Možda njih ima u društvu više nego što mislimo, ali ih je strah da se izjasne, jer bi mogle biti ismijane i izopćene iz društva. Jer većina cure imaju takav stereotip, video igre su za djece, kao "ajj, vidi ga kupio igricu, ko malo dijete" - rečenica koju čujem prečesto nažalost.

I zato - CURE, POZVANE STE!!

Slažem se. Ja osobno znam dvije gamerice, od kojih mi je jedna sestra, a druga bivša cura  :hihi:
I kad kažem to, mislim zaista na prave gamer(ic)e, ne "farmville ili takvo nešto"  :ementaler:

I slažem se da ih fali, baš zato što znam neke - kako je netko rekao (vivi?) - imaju nekada malo drugačiju percepciju, i recimo u MP igrama samo zbog toga što su žene daju malo na raznolikosti kod komunikacije, kao i u stvarnim razgovorima. Nije isto družitit se/pričati sa frajerom i sa nekom ženskom.

A i nervira me ta zatucanost - već sam 2 puta vodio rat sa dvije frendice (posebno s jendom prije 2 godine, posebno s drugom nedavno), i na žalost imaju nekako krivu perspektivu o tome. Ali opet, mislim da to nije problem žena, jer znam i muške koji su rekli iste stvari.

Hmmm, ne znam što bih sada pametno rekao ovdje zapravo pa se javim sutra kada neću biti pospan i nastavim svoju misao  :ementaler:


...


a možda u međuvremenu nekto kaže nešto na što bih se mogao nadovezati  :hiha:

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #8 : 12. Prosinac, 2011., 23:38 »
Video gore govori sve praktički, jako lijepo rečeno  =D>

Evo još jednog donekle povezanog na kojeg random naletio, u biti ovaj prikazuje sve što ne valja u trenutnoj percepciji "cura gamerica" kao... moraju biti HOT da bi to bilo zanimljivo. A u biti ne bi ništa od toga trebalo biti zanimljivo. Cure su i igraju igre. Vau.


+1

Općenito, ako je cura HOT ;)))) zanimljivo je, ako nije, dosadno je. Zapravo je tužno pomalo :hihi: Primjerice, dosta ima gitarističkih covera koje rade žene na jubitou i normalno da je 75% komentara "HURR OŽENI ME" "DOBRE CICE" itd. Derp. Al to nam je u prirodi valjda, iako je meni žena s gitarom ili joystickom totalni turnoff, djeluje mi kao attention whoring :wildboy:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #9 : 13. Prosinac, 2011., 00:08 »
cure koje igraju... znam da je jedna starija, oko 30g, igrala cod4 i igrala je jako dobro, bila je medju boljima na serveru. ovako znam iz vidjenja par njih za koje sam cuo da igraju world of warcraft. a vecina, ako uopce igraju nesto, najveci domet je super mario u flashu i slicno. mislim da je curama dobra igra - worms, ne znam otkud mi, ali zvuci realno.

na svom yt chanelu imam 110 000 pogleda, od toga 90 000 cini video sa alice madness returns i statistika videa kaze da to igraju vecinom cure od 15 - 35 godina, naravno ima i mladjih i starijih. video sam uploadao sasvim slucajno ocekivao sam 1000 pogleda najvise. znaci to bi bila igra za cure vecinom. mozda je stvar u tome da jednostavno nedostaje igara za njih. ili nekog lika (likice  :mrgreen:) s kojim bi se mogle identificirati. AMR je zapravo jednostavna igra, platformer, ima akcije, mastovita je, ima zenskog lika koji izgleda dobro, a nije razgolicen, mozda je u tome stvar, mozda je to recept?

« Zadnja izmjena: 13. Prosinac, 2011., 00:11 Lord of Destruction »

*

summertime

  • **
  • 198
  • Save it for the DA, Chico.
Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #10 : 13. Prosinac, 2011., 11:12 »
dajte sisa  :hiha2:
"Words are like leaves and where they most abound, much fruit of sense beneath is rarely found."
-Darksiders

Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #11 : 13. Prosinac, 2011., 11:39 »
Čudom se čudni čudi ali znam 3 gejmerice.  :mrgreen:

Jedna frendica igra Starcraft na battlenetu i dobra je. Druga frendica igra sve i svašta na PS3 i PC i uživa u igrama i zna neke preći i po 3-4 puta. Dugo smo se zajebavali i u Left 4 Dead 2 MP. A treća je cura  :ementaler:
Igrala je neke flipere i need for speedeve sa mlađom braćom al u pravog gejmera sam je pretvorio ja. Prošli smo Alice: Madness returns, ona je prošla Limbo i L.A. Noire te sam ju navukao na Angry Birds i Super Meat Boya.

E sad sva tri primjera mogli bi se uzet kao nešto više od casual gejmera. Igraju sve tri i igraju dosta. Ali da li su hard core gejmeri šta igraju svaki dan već 10 godina ne znam. Mislim da to kod žena ne postoji. No i bolje je da su "casual" .Kako je rekao Mzehn bolje je da skače na aerobiku nego da klikče mišem iako bi ja radije da se bavi sportom s tobom jer tam joj netko drugi gleda skakutavo dupe no ajd druga je to tema  :mrgreen:
Ne znam nije mi turn off, nekako mi je seksi i napaljujuće naročito ako cura izgleda dobro a ne ko Irski brkavi morž i ako dobro igra, a nije ultra noob. Bez obzira jel netko hard-core gejmer (m i ž) do izgleda i zdravlja se mora držat. E i da zaboravih da sam skoro cijelu prošlu zimu proveo kod 3 frendice (2 sestre i frendica) di smo ubili sate i dane na Tekkenu 5.

Ima ih dečki, samo što izgube interes puno brže od nas muških  :hiha:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

mort

  • *
  • 10
  • i am 12 and what is this
Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #12 : 13. Prosinac, 2011., 13:16 »
odlican video, dotice se puno zanimljivih tema i nadam se da ovaj post nece ispasti odvratan rant jer trenutno mi je puno toga u glavi. dakle:

zenski gameri. osobno, mrzim svaku zensku koja ima youtube channel i uploada videe sebe s push-up grudnjakom i tonom sminke kako prica o video igrama. da, pricam o onim attention whoreovima koje se spominju u videu. onim glupacama koje skinu majicu pa se slikaju sa joystickom i FF-jem i onda to postaju po internetu. zbog njih automatski odlucujem da bilo koja cura koja se deklarira kao gamer nikada nista posteno nije odigrala i vjerojatno ne vidi dalje od simsa i super marija. i to paper marija. svi smo puni predrasuda, no kako da ne budemo kad su najpoznatije "gamerice" obicne kurve koje zele biti popularne na internetu? tesko.

s druge strane, postoje, uvjetno receno, "prave" gamer girls koje igraju, znaju sto igraju, znaju sto vole i jos bolje- DOBRE su u tome! takve su rijetke, na zalost, i osobno ih ne znam puno, ali volim nekolicinu koju poznajem.

problem je sto su cure koje zasluzuju nositi naziv gamer cure prilicno obicne izgledom, a cini se da je muskoj populaciji draze popricati  sa zatucanom glupacom koja nikad nije cula za heavy rain (jer je bila zauzeta igrajuci halo, ili neku drugu igru za koju misli da ce dobiti cred), a ima velike sise, nego sa prosjecnom curom koja zna sto igra i koja igra (recimo halo, da ne ispadne da basham igru) zato sto uziva u tome.

nemam rijesenje za ovaj problem, ali buduci da video igre postaju sve popularnije, nadam se da ce to znaciti i pritok ovih normalnih cura koje znaju sloziti dvije postene recenice i preci bilo koju igru na "normal" settingu. barem. isto tako se nadam da ce vecinska populacija gamera prestati razmisljati kurcem i shvatiti da slinjenje za polugolim n00bovima obeshrabruje normalne zenske i cini ih nevoljkima kad je u pitanju gaming diskusija i druzenje sa ostalim gamerima. znate kako kazu: "u nadi je spas". s druge strane; "nada je kurva".

dotaknuti cu se i druge strane videa; kako igre uciniti primamljivijima zenskoj populaciji.
sumnjam da je to moguce. barem preko one "casual" granice. iskreno mislim da je vecina zenskog roda prezatucana za neke stvari i nista im u zivotu nece biti bitnije od hihotanja i kupnje cipela i sminke, a uzitak ce vuci iz istih (da ne spominjem tracanje, pricanje o deckima ili citanje twiligtha), a ne iz prelazenje GoW-a ili headshotanje n00bova u CS-u. na zalost, trenutno je to tako. naravno da bi svi mi, pa tako i ja, voljeli vidjeti bilo kakvu pozitivnu promjenu po tom pitanju, ali realno je za reci da jos dugo godina necemo, ako uopce.

sve ovo dovodi me i do teme otvorene u videu, a to je pretjerani seksipil zenskih likova u igrama i pretpostavka da bi to trebalo "skresati" kako bi video igre postale privlacnije zenskoj publici. mislim ta to nije tako, iz jednostavnog razloga sto se ovdje pretpostavlja da zenama smeta gledati druge zene. koje su, eto, seksi. to jednostavno nije istina, ali cinjenica da su ti seksi likovi krivo promovirani jest. primjer sa larom croft je bio spot-on. nikome ne smeta to sto ona ima ogromne grudi, tanak struk i zaobljenu guzu! ono sto smeta vecini zena (a i ponekom muskarcu) je cinjenica da se taj seksipil koristi kako bi se promovirale igre. igre koje su u vecinskom djelu dovoljno kvalitetne (vise-manje bile, jer fransiza ide godinama unatrag) da se prodaju zbog samog gameplaya!

i jos nesto; muski likovi u igrama su jednako tako "pretjerani" kao i zenski. vecina ih je vizualno i vise nego privlacno zenskom rodu, pa zato ne vidim zasto bi sve zenske likove u igrama trebalo pretvoriti u casne sestre kako bi se privukla zenska publika. osobno mislim da bi gaming industrija vise profitirala kada bi prestala diskriminirati zene na intelektualnoj razini, izbacujuci tonu poluproizvoda na trziste i nazivajuci ih igrama za cure. pricam o masi igrica s ponijima, kuhanjem i presvlacenjem malih beba, dok su igre za "decke" brush-upane senzacije sa mind-blowing grafikom i u vecini slucajeva sasvim solidnom pricom. a opet, da li je uopce zdravo za industirju dijeliti igre na one za "cure" i one za "decke"?

dotaknut cu se jos necega spometutog u ovom videu; a to je reakcija muske populacije kad cuju zenski glas na svom serveru i cinjenice da se zenski gameri (oni normalni, koji se ne kurvaju za pozornost pa ih ovakve stvari smetaju) u vecini slucajeva osjecaju izolirano u "stvarnome zivotu".

eto, ja sam gamer, i sasvim slucajno zenska osoba. iz iskustva znam da ako progovorim dok igram TF2 izazvati cu shitstorm od n00bova koji ce me potjerati u kuhinju (ili kurac), a istovremeno mi poslati friend request i nonsalantno traziti sliku. ta negativna pozornost je u potpunosti zamjenjena igroriranjem ako, recimo, u "stvarnom" zivotu pokusam sa svojim (zenskim) prijateljima popricati o video igrama, i da, biti zenski gamer je pomalo otudjujuci osjecaj.
igram igre jos od prvih nastavaka dooma i duke nukema, a sjecam se i heretica, ranih dungeon siegeva, prince of persia i red alerta, pa cak i laisure suit laryja, paperboya, bombermana, etc, etc. da ne pricam o "segi-megi", atariju i nintendu koji su svi prosli kroz moje ruke. dakle, vec dugo game-am i mogu slobodno reci da je "pravih" zenskih gamera (dakle, NE racunam "casual" gamere) danas MALO vise nego onda. kljucna rijec je "malo", pa tako mislim da je pristup koji gaming industrija trenutno ima ka rijesavanju ovog problema (?) kriv. osobno neznam koji pristup bi bio "bolji", ali, eto, nadam se da ce to dokuciti oni pametniji od mene.

osim ako sam ja fulala poantu, pa smo zadovoljni i sa rastucim brojem samih "casual" gamera, u kojem slucaju sam osobno razocarana. jednostavno zato sto sa takvima ne mogu pricati nista vise nego sto mogu sa ne-gamerima uopce. pa tko normalan igra simse i singstar?

btw, ispricavam se za wall-of-text. jebiga.
has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #13 : 13. Prosinac, 2011., 15:05 »
EJ LJUDI ZNATE DA ĐENIFER ENISTON IGRA VIDEO IGRICE?!?!

Mislim ono, žene igraju igre. Pa? Gotovo jednaka rekacija kao da i muškarac ===> kuha. :hiha:

Glupost, igre su za svakoga. :approve
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: GIRLS & GAMES
« Odgovori #14 : 13. Prosinac, 2011., 15:14 »
Da, samo sto ne igraju :hiha: Mislim, realno.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9