HCL.HR

Igre koje su pokazale pravu snagu konzole

  • 14 Odgovora
  • 5730 Hitova
Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« : 23. Svibanj, 2012., 12:26 »
Čitao sam jutros na Neogafu neke topice gdje je ekipa raspravljala o igrama koje su doslovno iscijedile svaki atom snage te konzole. Odnosno, kazite za koje igre mislite da su prikazale graficki maksimum te neke konzole? Od NES-a do današnjih generacija? Uključujući i handheldove.

Evo npr za Gameboy advance:
GBA - Asterix and Obelix XXL - Gameplay
Asterix i Obelix, igra je u 3Du na GBA što je dovoljno nevjerojatno samo po sebi. Izgleda kao rana ps1 igra.

Za PS1:
Vagrant Story Trailer
Realno Vagrant Story je iscijedio sve što se dalo iz jedinice. detaljni na likovima, ingame cutscenes
Final Fantasy IX isto tako.

PS2:
Final Fantasy XII
Otvoreni tip igre, uzasno detaljni likovi, broj likova u gradovima, summoni ma sve.

Black na PS2, igra je bila bas dizajnirana za PS2 hardver. Ne znam kolki je bio FPS al znam da je dosta bila brza sa particle efektima i detaljnim krajevima. bas je ostavila taj wow efekt

God of War 2 mi je baš ostavio isto taj wow dojam
God of War 2


Koji su vaši kandidati? Ajde ajde  :ementaler:

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #1 : 23. Svibanj, 2012., 12:53 »
slažem se za black. najljepša igra na ps2.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #2 : 23. Svibanj, 2012., 19:09 »
PS1;
ništa valjda, lol.
Iako; Spyro i definitivno Crash 3.
Wip3out SE (high res mod i widescreen ftw!11)
I GT2?

Dreamcast;
Shenmue

PS2;
Uz Black i GOW2 bi još stavio i MGS2/3. Čudo jedno i dan danas. Imo. Odličan art direciton i podosta impresivne teksture i odličn animacija svega.
Eh, i GT4. Megastabilnih 60 fpsa i hrpa animiranih sitnica na kolima (aktivni aero, antene, bla...)
Shadow of the Colossus - iako na pola. Igra forsira do tad hrpu na konzolama neviđenih gotovo next gen stvari (motion blur, fejk HDR, fur šederi, self-shadowing, volumetric smoke,...i fantastična animacija likova). Što se i vidi s obzirom da se vrti u bijednih 5 fps-a, lol.
ZOE 2.

I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #3 : 23. Svibanj, 2012., 19:59 »
Shadow of the Colossus - iako na pola. Igra forsira do tad hrpu na konzolama neviđenih gotovo next gen stvari (motion blur, fejk HDR, fur šederi, self-shadowing, volumetric smoke,...i fantastična animacija likova). Što se i vidi s obzirom da se vrti u bijednih 5 fps-a, lol.
ZOE 2.


Itekakva istina :hihi:

Evo ja bi za Gamecube naveo:
Star Wars Rogue Squadron, da je veće reze mogla bi komotno proći kao rana xb360 igra

Metroid Prime 1 i 2 isto, pogonio ga je jako modani Unreal Engine 2
FZero - konstatnih 60, uber detaljan okolina. bas wow
Onda za Wii:
Super Mario Galaxy 1 i 2, geometrija i shaderi skoro kao rana xb360 igra bas wow.
Metroid prime 3

Nintendo 64:
Conker Bad fur day. Nisam je odigrao na konzoli vec na emulatoru i bas mi je bilo wow, od mjuze, grafike, voice over, djelovalo je nesto kao napravljeno graficki iznad N64 ispod Dreamcasta

SNES:
Donkey Kong Country - pseudo 3D, super fx cip efekti
Starfox. Kad sam bio mali meni je to bilo omg jer mi je bila prva ajmo rec 3D igra, 3D na snesu omfg11

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #4 : 23. Svibanj, 2012., 20:44 »
snes - donkey kong country. još i danas izgleda prihvatljivo za 2D platformer.
ps one - soul reaver možda. u doba kad su loadinzi trajali po dvije-tri minute bilo je pravo osvježenje vidjeti level od tridesetak minuta bez loadinga.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #5 : 23. Svibanj, 2012., 22:34 »
za NES Final Fantasy III
za GBA možda Golden Sun serijal koji je izgledao odlično
za PS Chrono Cross http://www.youtube.com/watch?v=923fVDDwaHo (još i dan danas se mogu izgubiti na onoj prekrasnoj mapi)

*

dado01

  • *
  • 105
  • no time for money
Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #6 : 24. Svibanj, 2012., 13:08 »
Jao što me sada uzdrmaste sa "BLACK"-om... Odoh odmah otkopati i igru i playku da ga još jedom rasurim.

*

Deyo22

  • **
  • 485
Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #7 : 24. Svibanj, 2012., 14:45 »
PS one:GT 2 i FF IX
XBOX:Conker:Live & Reloaded (igra je ostavljala  :ohnoes: efekt kad je izašla)
PS2:GT 4 definitivno,ali tu su i već navedeni Black,Shadow of the Colossus,MGS 3 itd.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #8 : 24. Svibanj, 2012., 17:53 »
3ds re:revelations :ementaler:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #9 : 24. Svibanj, 2012., 19:34 »
 :solidus: :solidus: :solidus: Meni favoriti za PS2 su CoD 2, CoD 3 i Black, ali mi je CoD 2 najnajnajdraži, bio mi je prva igra na PS2, i totalno sam uživao
Pshyco

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #10 : 24. Svibanj, 2012., 20:32 »
:solidus: :solidus: :solidus: Meni favoriti za PS2 su CoD 2, CoD 3 i Black, ali mi je CoD 2 najnajnajdraži, bio mi je prva igra na PS2, i totalno sam uživao
Ovdje se ne prica o najdrazoja igri, nego o igri s najboljom grafikom za xy platformu.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #11 : 24. Svibanj, 2012., 21:08 »
Jbg, CoD 2 rulza
Pshyco

Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #12 : 24. Svibanj, 2012., 21:42 »
za NES Final Fantasy III
za GBA možda Golden Sun serijal koji je izgledao odlično
za PS Chrono Cross  (još i dan danas se mogu izgubiti na onoj prekrasnoj mapi)


Final Fantasy3 za NES slazem se  :ementaler: Jao nisam smio viditi ovaj CC video sad me nostalgija oprala kolko je igra super bila  :wildboy:
Golden Sun isto, super otkrice

Disco, vidio sam bas u algoritma demo od resija ostao sam paf, moglo bi komotno proci sa tim shaderima kao rana xb360 igra  :ementaler:

Za originalni DS: Metroid Prime Hunters. Jedna od prvih igara al izgleda super, rijetko je tko uspio tu razinu 3Da rekreirati na DSu

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #13 : 26. Svibanj, 2012., 07:47 »


Final Fantasy3 za NES slazem se  :ementaler: Jao nisam smio viditi ovaj CC video sad me nostalgija oprala kolko je igra super bila  :wildboy:
Golden Sun isto, super otkrice

Disco, vidio sam bas u algoritma demo od resija ostao sam paf, moglo bi komotno proci sa tim shaderima kao rana xb360 igra  :ementaler:

Za originalni DS: Metroid Prime Hunters. Jedna od prvih igara al izgleda super, rijetko je tko uspio tu razinu 3Da rekreirati na DSu
[/quote]

meni je dovoljno sjetiti se mape od cc i suza mi niz oko krene http://www.youtube.com/watch?v=EbeeMm9LQSM

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Igre koje su pokazale pravu snagu konzole
« Odgovori #14 : 26. Svibanj, 2012., 21:23 »
za NES Final Fantasy III
za GBA možda Golden Sun serijal koji je izgledao odlično
za PS Chrono Cross  (još i dan danas se mogu izgubiti na onoj prekrasnoj mapi)


Final Fantasy3 za NES slazem se  :ementaler: Jao nisam smio viditi ovaj CC video sad me nostalgija oprala kolko je igra super bila  :wildboy:
Golden Sun isto, super otkrice

Disco, vidio sam bas u algoritma demo od resija ostao sam paf, moglo bi komotno proci sa tim shaderima kao rana xb360 igra  :ementaler:

Za originalni DS: Metroid Prime Hunters. Jedna od prvih igara al izgleda super, rijetko je tko uspio tu razinu 3Da rekreirati na DSu
Na DSu, odlicno izgleda rimejk ff3.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9