HCL.HR

Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?

  • 46 Odgovora
  • 15710 Hitova
*

9mlg9

  • Gost
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #15 : 03. Veljača, 2014., 17:09 »
Heroes of Might and Magic 3 te Monkey Island. 2 klasika iz djetinjstva.

*

ddoxy

  • **
  • 203
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #16 : 04. Veljača, 2014., 11:15 »
Medal of Honor PSX, upravo ganjam :D ... nakon više od desetljeća

Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #17 : 04. Veljača, 2014., 14:03 »
Moje:
Tom Clancy's Splinter Cell Serijal
Hitman Serijal
Assassin's Creed Serijal
Call of Duty Serijal
Medal of Honor Serijal
Mafia I / II
Quake
ma sve šta sam igro :)
\:D/

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #18 : 06. Veljača, 2014., 09:26 »
Resident Evil 1,2,3
MGS 1,2,3
Flashback
Doom
Batman sa NESa
Bucky O'Hare sa NESa
Tetris :mrgreen:
Jedi Knight 2 i 3
Moh: Allied Assault
Return to castle wolfenstein
Jazz Jackrabbit
Commander Keen serijal
Warcraft/Starcraft/Red Alert/C&C svi RTSovi
Cave Story
Raptor: Call of Shadows
A neznam, neda mi se dalje ni nabrajat, ima ih tona :mrgreen: :hiha:

3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

pass

  • Suradnik
  • *
  • 84
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #19 : 12. Veljača, 2014., 19:19 »
Terra Nigmu moram opet odigrat.. Skies of Arcadia, nać neku verziju Capcom VS SNK 2 (imao sam i za GC i za PS2 i za DC, ne mogu ni jedan disk nać XD), Ikarugu usavršit, to mi je želja već dulje vrijeme... Viewtiful Joe 1, obavezno.
I Perfect Dark završit Perfect Agent. Već drugi put da sam došao do pola igre na perfect i zapustio
“Everything not saved will be lost"
― Nintendo Quit Screen

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #20 : 12. Veljača, 2014., 21:31 »
PES6.

Engine star više od 10 godina koji omogućuje svaku zamislivu situaciju koja se može dogoditi dok 22 šabana ganjaju ovčji mjehur. Niti jedna nogomet igra poslije toga nije označila ni najmanji pomak prema naprijed od šestice. Niti jedan jedini bug, niti jedna nasumičnost, sve je savršeno određeno, matematički točno u najmanju sitnicu. Jako, jako blizu savršenstvu.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #21 : 13. Veljača, 2014., 01:10 »
PES6.

Engine star više od 10 godina koji omogućuje svaku zamislivu situaciju koja se može dogoditi dok 22 šabana ganjaju ovčji mjehur. Niti jedna nogomet igra poslije toga nije označila ni najmanji pomak prema naprijed od šestice. Niti jedan jedini bug, niti jedna nasumičnost, sve je savršeno određeno, matematički točno u najmanju sitnicu. Jako, jako blizu savršenstvu.

Slažem se da je PES6 legendaran, al nebih baš rekao da omogućuje svaku zamislivu nogometnu situaciju, niti da nakon njega nije bilo pomaka. Noviji pesovi, iako ne baš savršeni, ipak su realnija simulacija nogometa...
Igrao sam i ISS kad se zvao, al je po meni PES 3 bio neviđena evolucija gameplaya i fizike (iako jako slab s licencama). PES 2008 po meni najgori (golmani wtf), a od 11 slabije igram i pratim, od tada više fifu jer je postala realnija...

BTW, PES6 udarci van 16 :ave: - inter - Recoba se izvadi iz rezervi i stavi u prvi sastav i cca 90% čistih šuteva van 16 ulazi :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 13. Veljača, 2014., 01:12 Andrash »

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #22 : 13. Veljača, 2014., 03:51 »
noviji pesovi i fife su prenekonzistentni da bi se u njima iole uživalo ili postalo dobrima u njima. Previše bugova, loš nedorađen fizički engine.
stvar zbog koje je pes6 funkcionirao je baš konzistencija, u svakom trenutku si znao što će se dogoditi ukoliko napraviš određenu akciju ili pritisneš neku tipku.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #23 : 13. Veljača, 2014., 04:27 »
Pa nije li to generično onda? Bez imalo živosti? :wildboy:

Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #24 : 13. Veljača, 2014., 11:12 »
Fallout 2,3, New Vegas

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #25 : 13. Veljača, 2014., 13:14 »
noviji pesovi i fife su prenekonzistentni da bi se u njima iole uživalo ili postalo dobrima u njima. Previše bugova, loš nedorađen fizički engine.
stvar zbog koje je pes6 funkcionirao je baš konzistencija, u svakom trenutku si znao što će se dogoditi ukoliko napraviš određenu akciju ili pritisneš neku tipku.

Ovisi što voliš, meni to nije to kad točno znaš što prolazi a što ne prolazi... S današnje perspektive taj pes je arkada.
Noviji nogači simuliraju više realnijih situacija, postoji više mogućnosti, nepredvidljiviji su i realniji (iako i oni naravno imaju svoje fore što prolazi, a što ne - ali u manjoj mjeri).

Recimo PES6 (a kolko se sjećam i par ovih prije njega) - glavna fora je prebrojavanje (kao u rukometu) - dođeš do gola (ne brza kontra), i onda se laganini strpljivo (bez brzog trčanja) nadodaješ sa suigračima dok se ne stvori višak, jedan ostane sam i gol. Također i ono što sam već spomenio - igrač sa kvalitetnim udarcem (recoba, adriano, gerrard i sl.) - kad nije igrač na njemu ili odmah pred njim, te ako je namješten na pravu nogu  - samo šut od 16 do cca 30-35 m je siguran gol. Šanse za promašaj minimalne (gotovo nepostojeće)

Također je igra imala "bug" kad si na određenoj poziciji (blizu centra sa strane), golman malo izleti, pa ako imaš igrača sa kvalitetnim udarcem - možeš bez beda zabit gol. To sa beckhamom sigurno, provjereno prolazi - bratić mi je "mali milion" takvih golova zabio sa svoje polovice.
Neke situacije što postoje u nogaču u pes6 gotovo nikad (ili baš nikad) nisu mogle proći - recimo nabacivanje po sredini. Znači da sa svoje polovice nabaciš naprijed svom napadaču - a da u uspije primit loptu, il nedaj bože da mu nabaciš u for

U ovim pesovima nakon toga je glavna fora brzi drkađija (tehnički sposoban, ala ronaldo, robben) na krilu koji pobjegne - drugi im ne mogu ništa, mogu samo gledat... Ako ima igrača za prepreku - kad si blizu igrača - promjenama smjera se (bez držanja brzog trčanja) bez problema prelaze igrači kao da su čunjevi. Također ubačaji s krila i gol glavom su isto konzistencija (barem s nekim momčadima). Jedan frend je znao indentičan scenarij s chelsea ponavljat, ako ti pobjegne na krilu u prvoj akciji s centra možeš samo gledat kako ti drogba zabija glavom.

Čini mi se da su ovi najnoviji te šeme s brzim krilima i mega igračima malo smanjili (PES 11 najbolji bio), "recepti" ne prolaze tako stalno, više animacija kretnji, više različitih situacija, realnija lopta i sl., golmani izgleda u nekim nastavcima opet mutavi, al kažem nisam igrao mnogo, prešli svi na fifu...

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #26 : 13. Veljača, 2014., 15:23 »
Pa nije li to generično onda? Bez imalo živosti? :wildboy:

nije, to je ono što čini skill-based igru, a ne randomnosti i bugovi.


Recimo PES6 (a kolko se sjećam i par ovih prije njega) - glavna fora je prebrojavanje (kao u rukometu) - dođeš do gola (ne brza kontra), i onda se laganini strpljivo (bez brzog trčanja) nadodaješ sa suigračima dok se ne stvori višak, jedan ostane sam i gol.

ne kužim, nije li to nogomet koji igraju većina dobrih timova trenutno u svijetu? :hihi: neznam kakve veze to točno ima sa igrom a koliko sa nogometom kao takvim. Parkiraš im se u šesnejsterac, dodaješ se, čekaš višak. Protivnik pokušava counterat. Ne vidim kako bi to bio "trait" same igre.

Citat:
Također i ono što sam već spomenio - igrač sa kvalitetnim udarcem (recoba, adriano, gerrard i sl.) - kad nije igrač na njemu ili odmah pred njim, te ako je namješten na pravu nogu  - samo šut od 16 do cca 30-35 m je siguran gol. Šanse za promašaj minimalne (gotovo nepostojeće)

klasično pretjerivanje koje čujem baš svaki put kad se priča o starim pesovima. Ne, nisu šanse gotovo nepostojeće. Šanse za gol u tim situacijama ovise o tisuću stvari, i gol iz daljine daleko da je lagano dat. Em ti se igrač mora namjestit, em mora bit na pravoj nozi, em mora imat ispred sebe prostor, em mu obrambeni nesmije smetat. Puno tih faktora ovise o protivničkom igraču i njegovoj igri obrane.
Ali ako imaš odličnog igrača, koji ima dobar šut, pa logično je da je on opasnost za gol iz daljine. To je matematički tako u pes6, nema nikakve veze sa "realnošću". Igrač ima visoku ocjenu za šut, zvjedice, etc = visoka mogućnost gola iz daljine. Ako spriječiš, spriječiš, ako ne- jebiga.


Citat:
Također je igra imala "bug" kad si na određenoj poziciji (blizu centra sa strane), golman malo izleti, pa ako imaš igrača sa kvalitetnim udarcem - možeš bez beda zabit gol. To sa beckhamom sigurno, provjereno prolazi - bratić mi je "mali milion" takvih golova zabio sa svoje polovice.

urgiram te da mi nađeš youtube video tog buga ili bar ikakav dokaz da to postoji a da ustvari ne misliš na ISS3. (za koji znam da taj bug postoji).

Citat:
Neke situacije što postoje u nogaču u pes6 gotovo nikad (ili baš nikad) nisu mogle proći - recimo nabacivanje po sredini. Znači da sa svoje polovice nabaciš naprijed svom napadaču - a da u uspije primit loptu, il nedaj bože da mu nabaciš u for

mogle su ali su zahtjevale ogromnu količinu vježbe. Zašto ne bi mogle proći? PES6 je imao potpuno funkcionalan manualni sistem nabacivanja uz normalan skriptirani.

Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #27 : 13. Veljača, 2014., 15:25 »
jel se to odnosi na pes na PCu ili na PS2?

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #28 : 13. Veljača, 2014., 15:31 »
oboje su identnični afaik,,,,
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Igre toliko drage, da ćete ih uvijek ponovo zaigrati?
« Odgovori #29 : 13. Veljača, 2014., 15:44 »
Ne znam, nisam igrao na PCu zato pitam, ali ako govoriš za PS2 verziju sve ovo, onda si previše zaljubljen u ideju pametnosti koju pokazuješ redovitim elaboriranjem da je PES6 najbolja simulacija nogometa što postoji. :hiha:
Mislim, mogu razumijeti da govoriš to o matematičkoj točnosti, da, ako stisneš dva put kocku s igračem s jakim šutom pod određenim uvjetima izračunava se da će ta lopta brzo letjeti pod prečku gola u nekom mahnitom lobu. A ako STOJIŠ malo na svojoj polovici pa tuđi golman izađe.. golovi mogu lako padati =) Ima dosta takvih primjera, pogotovo ako prihvatiš i uvježbavaš igrati to kao simulaciju nečeg sličnog nogometu, ne simulaciju nogometa, i rula naravno pun kurac, ali ono. Govoriti da je besprijekorna je malo berlavo nezz =)

Ali kužim zašto govoriš to u sklopu ovog topica, btw, kakvo je ovo retardirano ime? Kao imamo uvijek i ponovo i onda glagol zbivanja, nezz, nema smisla. Mislim, može se skužiti što se želi reći ali je retardirano.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9