HCL.HR

Internet - fenomen koji je uništio gaming

  • 37 Odgovora
  • 11995 Hitova
*

Sylenth

  • *
  • 28
  • Nemesis
Internet - fenomen koji je uništio gaming
« : 02. Veljača, 2015., 21:26 »
Evo još jedne teme oko koje me zanimaju vaša mišljenja. Neću puno filozofirati, ali smatram da je internet u velikoj mjeri uništio gaming. Ne, nisam odrastao na Atariju i na Amigi, ali odrastao sam uz doba kada internet ili nije postojao ili je bio toliko skup da ga je imalo svega 1% građana, i to onaj najsporiji. Dakle, govorim o '90-ima i ranim 2000.

U prošloj temi kada sam stavio da izlazi hrpetina igara i da se nema vremena sve prijeći, pročitao sam neke zanimljive komentare, a i nasmijao se :)

Recimo kolega sa nickom Lovac je puno toga rekao, i praktički jednako razmišljam. Eto, odrastao sam uz PS1, Nintendo 64 i SNES, eventualno još PS2 i sve to BEZ interneta. I stvarno, bilo je tako jednostavno. Kupio si igru, metnio CD ili DVD i igrao. BEZ jeb**** patcheva, bez onih "bisera" od  achievmenta i trophya, do totalnih kretenizma od DLC-a. Mislim, dajte ljudi. Prije sam kupio PES2 ili Diablo i nije bilo nikakvih usranih DLC-a. Dobio si igru "as is", kompletnu i gotovu. A sada uvaljuju dodatne sadržaje da svoje ljene guzice ne natjeraju da rade puno, pa "krpaju" patchevima i DLC-ovima. To je sramota i to me odbija od igara. Evo kupio sam Watch Dogse (na njihovim omraženim "preprodavačkim" stranicama) i pisalo je deluxe edition. Ja se obradovao, kupio sam sve. A ono kita, još uz to postoji 3-4 DLC-a. Pa ko tu koga zaje****? Onda zašto svaka prokleta igra mora biti sa nekom online komponentom? Pa zar jedino avanture mogu igrati SP? Sve više onih ODURNIH (uz dužno poštovanje, ovo je samo moje mišljenje) MMO, MMORPG, MMORTS, MMOkita igara... Sve bliješti, pršti nekim bojama spellovima... Ma katastrofa. Dođe mi da si skinem emulator za PS1 i igram igre iz djetinjstva. Kako vi to doživljavate? Kada znate da kada ste pljunuli 500 kn, JOŠ NISTE dobili kompletnu igru? Je, velike su to stvari, integracija ovo ono, a što ako netko ima spor ili uopće nema internet? Ili nema flat? Pa cijeli Windowsi se uspore jer nema interneta. Ma je** internet! Koliko je puno donjeo, još je više i odnjeo. Sada je fora kada se skupi ekipa na BF4 iz Ekvadora, Nigerije, Kine i Hrvatske i pričaju preko interneta i igraju BF4. Pa zar nije veći gušt (ohhh nostalgija :( ) bio otići sa PRAVIM, REALNIM, OPIPLJIVIM društvom u igraonicu di su računala ili nabaciti LAN party?

Eto to su samo neka moja mišljenja. Ali ako svijet ode u smjeru konstantnog onlinea. Ja odlazim iz tog svijeta.
“I believe… whatever doesn’t kill you simply makes you…stranger.”

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #1 : 02. Veljača, 2015., 21:38 »
Uopće u toj problematici nije internet kriv, nego developeri i ljudi koji podržavaju njihove propuste, loše ideje i poludovršene proizvode.
Kriviti internet je kao da kriviš trgovačke centre da su ljudi debeli, a ne ljude koji neznaju granice ili koji su su sa svojom prehranom sami sebi neprijatelji, kao ja npr. xD
Mislim ljudi su krivi što su općenito dostupnost tehnologije u svakom trenutku pretvorili u minimalnu socijalizaciju, gdje su se izgubili izlasci, druženja i slično, pa sada na kavi kada sjedneš svi su na mobitelima itd.

50,000 ljudi krivi Activision i slične što izdavaju iste igre dopunjene sadržajem i nemaštovitošću, a opet 350,000 ih podržava svake godine, jer svake godine kupuju cijele igre i dodatne sadržaje.
Zašto bi onda jedan takav DEV odustao od takvog naslova s kojim svake godine može izmust novaca više nego jedan drugi DEV kojemu je bitna kvaliteta i dobra ideja, kao i inovacije, kada će takav ubrat deset puta manje novaca. Zato mislim da internet tu nije kriv. Ono ajmo internet krivit za sve. Dobar je internet! :)
« Zadnja izmjena: 02. Veljača, 2015., 21:41 Cole »

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #2 : 02. Veljača, 2015., 22:29 »
Internet nije uništio gaming ali je uništio čar igara u jednu ruku. Prije bez interneta (tj dok je bio slabo dostupan) si o igri slabo znao, nisi gledao launch ili gameplay trailere a da ne govorim o kojekakvim spoilerima (na koje htio ili ne jednostavno naletiš), i onda kada zaigraš dobru igru sve ti je nevjerovatno. Sad gotovo znam šta će mi se u nekoj igri svidjet, a šta neće i ništa me ne može iznenadit. A da ne spominjem onaj osjećaj kada 1h listaš katalog igara i samo po coveru (i/li nazivu) odabireš igru :ave:, pa onda ideš kući i razmišljaš o njoj i pitaš se kakva li je... Nedostaju mi ti trenutci. Pa onda čekaš magazin Info (mi u BiH barem) koji će izaći jednom mjesečno pa jedva čekaš da vidiš koje će igre recenzirati u tom broju, a njihovo mišljenje smatraš bogom danim (jer za druga i ne znaš), znao sam neke recenzije čitati bezbroj puta dok čekam da nabavim tu igru, sad više ni recenzije nemaju neku vrijednost. Kada znaš sve o igri i prije nego što je izašla, onda nema više te misterioznosti oko njih, sad su postale jednostavno random :wildboy:.
« Zadnja izmjena: 02. Veljača, 2015., 22:31 Adam Jensen »

Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #3 : 03. Veljača, 2015., 01:05 »
Dijelim mišljenje sa Adamom Jensenom.

@Sylenth

Ako ne želiš igrati poludovršene proizvode onda ih nemoj niti kupovati, čista logika. Ima mnogo igara na tržištu koje nemaju pečeve i rade odlično od prvoga dana.
Screw you guys, I`m going home!

Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #4 : 03. Veljača, 2015., 01:08 »
Pa isto tako ti i Adam Jensen nemojte gledati trailere?!?!!? LOL!!!

Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #5 : 03. Veljača, 2015., 01:11 »
Nije to tako lako. Čim odem na neki forum odmah slike, traileri i komentari o igrama. Jedino rješenje bi bilo potpuna izolacija od interneta.
Screw you guys, I`m going home!

Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #6 : 03. Veljača, 2015., 01:16 »
Da, ti ludi novi traileri koji se sami puštaju i NE MOŽEŠ IH ZAUSTAVITI NIKAKO!!!!!!

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #7 : 03. Veljača, 2015., 01:31 »
:hihi:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #8 : 03. Veljača, 2015., 01:44 »
Komentare i slike ne možeš zaustaviti. Osim toga na stranim forumima koje posječujem i na kojima sudjelujem za svaku novu vijest se otvara nova tema čiji naziv sadrži spojlere iz vijesti, npr. nedavno je potvrđeno da će FFXV biti seamless open-world i odmah je otvorena tema na jednom forumu sa nazivom "Final Fantasy XV will have huge seamless open-world map" (nešto na tu foru) i normalno odmah je temu bila stavljena na naslovnu stranu jer je bila popularna. Tako da, ne možeš izbjeći spojlere i informacije iz igre nikako, osim ako ne posječuješ gaming stranice.
« Zadnja izmjena: 03. Veljača, 2015., 01:46 buby8992 »
Screw you guys, I`m going home!

Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #9 : 03. Veljača, 2015., 02:02 »
Doslovno ću se ubit kolko si glup.

*

Sramota

  • n00b
  • 2
Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #10 : 03. Veljača, 2015., 02:08 »
Ljudi jednostavno vole da uživaju u svojim omiljenim stvarima; nikog nije briga ni za njihovu drugu omiljenu stvar.

Psaj.

Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #11 : 03. Veljača, 2015., 02:14 »
Doslovno ću se ubit kolko si glup.

Očekivano od tebe da odmah počneš vrijeđati. Nikada nisam vidio da si napisao ijedan smislen post na forumu. Ovaj forum pod hitno treba ignore opciju.
« Zadnja izmjena: 03. Veljača, 2015., 02:17 buby8992 »
Screw you guys, I`m going home!

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #12 : 03. Veljača, 2015., 02:25 »
Nije to tako lako. Čim odem na neki forum odmah slike, traileri i komentari o igrama. Jedino rješenje bi bilo potpuna izolacija od interneta.



Komentare i slike ne možeš zaustaviti. Osim toga na stranim forumima koje posječujem i na kojima sudjelujem za svaku novu vijest se otvara nova tema čiji naziv sadrži spojlere iz vijesti, npr. nedavno je potvrđeno da će FFXV biti seamless open-world i odmah je otvorena tema na jednom forumu sa nazivom "Final Fantasy XV will have huge seamless open-world map" (nešto na tu foru) i normalno odmah je temu bila stavljena na naslovnu stranu jer je bila popularna. Tako da, ne možeš izbjeći spojlere i informacije iz igre nikako, osim ako ne posječuješ gaming stranice.

Nemoj čitati vijesti i forume, odi samo na dio s popisom recenzija da vidiš što je novo izašlo.

Općenito, besmisleno kmečiš.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #13 : 03. Veljača, 2015., 02:28 »
Kmeee.

Nez kralju, što da ti kažem kad pišeš takva smeća lol.
Ne, stvarno nije NEMOGUĆE izbjeći spoilere i slično o igrama.

Pazi sad!!!
PAZI!!! Slijedi vrući savjet!

Nemoj otvarati topike za igre o kojima ne želiš znati ništa?!!?!? PAUUUUUUU, bomba savjet.
Ajde evo, što ti očekuješ da će biti u topiku "Dragon Age: Inquisition" ako ne screenshotovi iz igrice Dragon Age: Inquisition i informacije o igrici Dragon Age: Inquisition?

I što je bio sadržaj tih gaming časopisa koji vam toliko nedostaju :((((((((((( ako ne screenshotovi i informacije o igrama? XDDDD


Nemoj ići na forume koji pišu naslove koji "spoilaju" igre.
Nemoj otvarati topike igara o kojima ne želiš ništa znati.
Nemoj gledati trailere.

Eto, riješio sam ti problem.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Internet - fenomen koji je uništio gaming
« Odgovori #14 : 03. Veljača, 2015., 09:52 »
Bas to, ne gledaj trailere, let's play i npr first 15/10 ili kako gode se zovu ti videi, ne otvaraj teme o nekoj igri o kojoj ne zelis nista znat. Problem rijesen.
Ja sam npr i u '90ima gledao video recenzije i gameplay na Modulu 8.

A inace se slazem s Coletom, nije internet nista kriv nego eto, izrada igara je postao odvratno naporan i skup sport, dok se neka AAA igra za PS1 realno mogla napravit u 6-12mj, za danasnje konzole izrada traje cca 24mj i kosta enormno vise, jer su timovi od 10-15 ljudi narasli na timove od 100-150ljudi. Izdavaci i budet ih tjeraju da izbace igru ''as is'', pa ce je lako pokrpat ''po putu''.
Tu je jos uvijek jedan Nintendo koji je po svemu zaglavio u nekim proslim vremenima, ali su im igre max ispolirane i igrive prvi dan, stvarno se ne sjecam nekog veceg gafa kod njihovih igara (ajde najveci bi bio wuhu island exploit u multiju u mario kartu 7, koji je poslje pokrpan).
Danas smo i u dobu najvecih govnarija u svijetu gaminga, mobiteli i igre na njima su jako popularni, pa se njihovi free2play, pay2win, paywall, inapppurchase i ostali modeli primjenjuju u nekim AAA igrama za velike konzole i PC (Ubisoft je ovdje glavni baja). BF4, ili mozes igrat multi i pomalo skupljat oruzja i dodatke, ili isprsi X novaca i sve je tvoje odmah, nemoras igrat. Naravno da takve igre izbjegavam u sirokom luku.
I slazem se da je bila posebna car, kad bi se pocetkom 200ih nas 10 skupilo kod nekog doma na LAN party-u i onda igrali najcesce Day Of Defeat. To su bila lijepa vremena, druzenje, lokanje, prezderavanje, igranje i razmjena igara i filmova :thumbs: Ali nije bilo ni lako teglit komp i CRT monitor sa sobom, pa onda u 7 ujutro polumrtav to teglit nazad doma (ajme da mi je bio jedan gamerski laptop u to doba!)... Sve ima svoje prednosti i nedostatke.
Jedina stvar i apsolutno retardirana odluka nekih studija koja ima veze sa internetom je always online za igre koje igras SP (simcity, diablo 3....) .
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9