HCL.HR

Kako su nastali vaši gaming nickovi?

  • 48 Odgovora
  • 37581 Hitova
Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« : 06. Srpanj, 2017., 13:41 »
Eto, vrlo kratko i jasno, zanima me kako ste vi došli do ideje za vaš nickname koji koristite u igrama?  :clap:

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #1 : 06. Srpanj, 2017., 14:41 »
Bartul je nadimak koji mi je dala uciteljica u osnovnoj i od tada me svi znaju kao Bartula, inace dobiveno od prezimena Bartulović. Onda mi je jedan prijatelj radio adresu za mail tamo 2008. godine i napravio je ime koje ide bartul_9 i eto, tako sam malo po malo preuzeo to ime kao moje gaming ime i ime koje koristim za bilo kakve online racune i gaming, u biti to je moje gamersko ime.

Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #2 : 06. Srpanj, 2017., 16:27 »
Slučajno, smišljao sam razne kombinacije i niti jedna nije bila dobra kao Cheesemassacre...

Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #3 : 06. Srpanj, 2017., 16:39 »
Tad mi je bilo smesno, kratko i jasno. :D

Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #4 : 06. Srpanj, 2017., 20:58 »
 Bio sam zaluđen zmijama a tree boa mi bila najdraza, a _ i 22 bi stavljao kad bi se prijavljivao na neke stranice di trebaju brojevi i znakovi pa tako ostalo sve skupa na kraju  :D
AMD je kao i Alfa Romeo, sretan si kad kupiš a još sretniji kad prodaš...

*

Mrky

  • **
  • 260
Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #5 : 06. Srpanj, 2017., 21:25 »
Prvi dan srednje skole, dosao sam na predavanja sav namrgoden (A ja sam inace krupan i visok 2 metra). I nakon velikog odmora manjina me prozvala Mrki, kao mrki medo. I sa vremenom sam u cjeloj skoli postao poznat kao Mrki, nitko me vise nije zvao mojim imenom, osim profesora. I sa vremenom sam poceo koristiti ime Mrki u igrama, jel mi je dojadilo izmisljat badass imena kao ( Crusher, Destroyer, DarkMesar, Jahac Mracnih Sila, itd.) i dodam sa vremenom umjesto "i" "y" i tako sam poceo dan danas u igrama koristit ime Mrky.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #6 : 07. Srpanj, 2017., 06:08 »
Iz čiste zafrkancije i sarkazma. I što je najbolje - uopće nije moja ideja jer nisam toliko maštovit.
Bilo je to tamo 90ih kad smo u nekoj igri radili svog borca i onda mu naravno napucali sve atribute, visinu, težinu, itd.
I tad je frend provalio daj ga nazovi Hrvatina.


I tako je taj lik u igri dobio nick. A pošto ja nemam nikakav nick (samo skraćenica mog imena) onda sam jedini nick koji sam znao iskoristio i dodao broj 4 umjesto slova a.
A super mi je zato da vidim kako ekipa reagira, jer kad vide ovakav nick odmah misle da se iza njega krije nekakav nacionalist i frajer koji nosi zastavu nasred čela. Zabavno je vidjet kako ekipa koja me ne poznaje ide komunicirat samnom - s kakvim predrasudama i drugim stvarima.


Tak da zapravo niti stojim iza nicka niti ideje - jednostavno sam ga posudio  :mrs:

*

aca

  • **
  • 171
Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #7 : 07. Srpanj, 2017., 08:01 »
haha sasvim slucajno, u to vrijeme sam igrao WOW i posto nisam imo ideja i maste isao sam na Random name opciju ispod okvira gdje se treba uposati(igrao sam TBC da se razumijemo) i svasta nesta dobivao aliii nije to to.... također u to vrijeme sam bio jaaako zaluđen sa glazbom i obozavo sam da tuce bass, i tako jedne veceri se vratio iz bosne i u garaži gasim radio i slucajno na radiu vidim pise Xbass.... sve ostalo je povijest :D


tema je prebolesna, svidja mi se sve pohvale autoru :piva:
When power of love overcomes love of power the world will know peace! - Jimmy Hendrix

Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #8 : 07. Srpanj, 2017., 08:44 »
Zovem se Dino, a Dinix je izvedenica imena :)

Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #9 : 07. Srpanj, 2017., 15:09 »
Također jasno da je izvedenica mog imena, a nastao je još u periodu kad sam prvi put kreirao e-mail

*

snoozly

  • **
  • 279
  • I'm the king of the world! :D
Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #10 : 07. Srpanj, 2017., 16:57 »
Gledao sam nekog stranog youtubera te je nazvao neko biće u igri SnoozLee ili tako nešto, pa sam onda ja od toga izveo Snoozly  :D

Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #11 : 07. Srpanj, 2017., 17:42 »
Bravo za temu  :piva:
Ime mi je Milovan i dugo godina su bili nadimci tipa Mile, Lemi i sl. što mi je bilo ok. Sve do prije desetak-malo manje godina kad me je jedan prijatelj fino odlučio (tetkasto) me nazvati Mili. Naravno svi su me odmah počeli tako zvati i to se zadržalo.
I eto, i danas ga koristim, baš iz inata. Još sam dodao godinu rođenja, znam vrlo originalno, jer na moje iznenađenje, ima dosta nickova pod imenom mili/Mili, a nisam nešto jako originalan i inovativan, pa sam išao s tim.
« Zadnja izmjena: 07. Srpanj, 2017., 17:47 mili1985 »

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #12 : 07. Srpanj, 2017., 19:26 »
Gledao sam nekog stranog youtubera te je nazvao neko biće u igri SnoozLee ili tako nešto, pa sam onda ja od toga izveo Snoozly  :D

To ime zvuci kao neki slinavac ili nesto.. hahah

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #13 : 08. Srpanj, 2017., 16:17 »
Bilo ih je više. Počevši sa starim ogame danima i Matheus, jer eto, zovem se Matija, pa me jednom prilikom frend oslovio s lothar matthäus i tak je ostalo. Danas uglavnom mlg (inicijali) i volim broj 9, Kula od stakla (draga pjesma) ili Lepi (nadimak).

*

Filzex

  • *
  • 107
Odg: Kako su nastali vaši gaming nickovi?
« Odgovori #14 : 08. Srpanj, 2017., 17:14 »
Moj nick je nastao negdje prošle godine kada sam po prvi put instalirao Steam na starom Pc-ju da isprobam neke free2play naslove kao Tf2, Dota2...
I tijekom pravljenja profila pitalo me kakav nick želim i tu sam proveo nekih 30 minuta razmišljajući da izgleda kao moje ime Filip ali da bude malo drugačije i jedinstveno(da budem jedini s takvim imenom), pa mi je palo na pamet Filzex i eto od tada se tako zovem na svakoj gaming platformi. :thumbs:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9