HCL.HR

Kako zaraditi novac za Igre ??

  • 20 Odgovora
  • 34780 Hitova
*

Eddie99

  • n00b
  • 4
Kako zaraditi novac za Igre ??
« : 28. Kolovoz, 2016., 23:47 »
Došao sam na ideju da otvorim ovu temu da vidim kako ljudi zaradjuju za igre i na koji način (ako nije tajna) :P
Da li postoji neki način zarade onlajn za gejmere preko nekih sajtova ?
:D

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #1 : 29. Kolovoz, 2016., 06:26 »
A kako bi ga zaradio ako ne nekim poslom?
IMaš studenste poslove, ljetne, honorarne i itd.


Ja sam jedno vrijeme i radio ankete za neku stranu firmu pa sam na konto toga dobivao eure na paypal. Al mislim da ti je to jako smješna cifra, možda sam dobio 10€ u tadnjue 2 i pol godine.


Sve te zarade preko "sajtova" su navlakuše i ništa konkretnije nećeš i ne možeš zaraditi.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #2 : 29. Kolovoz, 2016., 08:39 »
Sve te "takve" zarade preko sajtova su nula bodova, to je istina,... a i prošlo je vrijeme ikakve ozbiljnije zarade preko tih laganih "klikanje/farmanje/anketiranje" poslova.
No postoji i drugi način online zarađivanja, a zove se freelancing.

Tu možeš raditi ali baš hrpu stvari... od programiranja i projektovanja, pa do crtanja i dizajna.
Ono što moraš znati je engleski jezik, rad na računaru i naravno- znati onaj posao u koji se upuštaš, odnosno za koji apliciraš.
Stranica na kojima se rade takve vrste poslova ima dosta, no najpoznatija i svakako najbolja je UpWork.
I tako dalje... guglaj po netu, po forumima pa ćeš saznati više o tome.

Btw, da ne kažeš da mlatim praznu slamu o tome, ja tako radim več cca 4 godine.
I to mi je jedini posao, od kojeg živim, kupujem, gradim, putujem... i sve ostalo što ide uz to. U startu je bilo čupavo, jer živim sam pa sam se morao boriti za svaki dolar, a usput nisam ni znao kako sve to tačno funkcioniše, no, sad već imam stalne klijente, pa mi je i zarada dosta regularnija i daleko veća nego na početku. No bez obzira na sve, i dalje zna skakati između recimo 3000 i 16.000 kuna na mjesec.
 :kava:


PS: Pohvalno je čuti da netko traži način za kupnju igara, a ne jogurt linkove.  :thumbs:
« Zadnja izmjena: 29. Kolovoz, 2016., 08:52 metalni »

Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #3 : 29. Kolovoz, 2016., 11:11 »
Trenutno imam placu pa kupim igre, a dok nisam imao prodavao preko Njuskala sto sam imao.

*

d1cme

  • *
  • 134
Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #4 : 29. Kolovoz, 2016., 12:46 »
Imam posao i ulažem u CSGO iteme, makar mislim da cu prestat s CSGO itemima nakon zatvaranja svih ovih betting stranica.
npr. kupim za vrijeme Majora hrpu stickera za 10-15€. Nakon pol godine vrijednost ima naraste 4-5 puta i prodam. I onda potrosim to na nekom summer/winter saleu :D

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #5 : 29. Kolovoz, 2016., 13:57 »
Ja do prije 3-4 godine nisam imao internet i nisam upoznat sa online shoping-om.

A do tad sam kupovao igre u CD shop-ovima.

Još dok sam bio u školi znao sam da ne kupujem ništa ni jest ni piti, jer mi je đžeparac bio koliko je jedna igra koštala. Onda sam ubrzo kupio ps3 krajem 2008, a igre su bile skupe tak da. Kupovao sam jednu igru u 4mj, sjećam se da je čak i jednu godinu ležao ps3 u kutij nisam ga ni dirao. Onda je 2013 izašao GTA V jedva sam se skrpio za njega i napravio preloader i došla mi igra dan sutra nakon izlaska. :) Ja mislim bila odgođena 3dana samo. 

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk




I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #6 : 29. Kolovoz, 2016., 14:54 »
Ja sam bio pirat od malih nogu sve do prije pola godine kad sam poceo radit i odlucio kupovat igre sa svojim novcima.

Dok sam bio klinac jedine igre koje bi igrao su bile one sta bi dosle u selo i sta bi ih neki od prijatelja nabavio.Onda bi mi posudili cd, instalirao bi igru i bio miran.Kasnije kad sam kupio novi PC doznao sam da mi se jedan od susjeda bavi prodajom piratskih igara i otisao bi u njega 2,3 puta mjesecno, vidio sta ima i uzeo 1,2 naslova.Cjena je bila 25 kn po DVDu, 2 DVDa 50kn.Imao sam hrpu igara sta sam kupio u njega, prodao sam ih kasnije sve za mizernih 100kn.Ostalo mi je samo par naslova poput STALKER Clear Sky i Fallout3.

Takoder kad sam bio klinac i dobio prvi PS1 slim, odma sam ugradio cip i nabavljao igre od prijatelja.Sjecam se da sam nakon nekog vremena imao hrpu piratskih CDova u kuci, doslovno se toga kroz godine nakupilo hrpu.Dosao bi u susjeda posudit nesto, a on bi imao po 30,40 igara, sve izvan kutija, pa biraj i trazi igru ciji naslov ljepo zvuci, naslo bi se ljepih iznanedenja.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #7 : 29. Kolovoz, 2016., 15:03 »
Nema para bez lopate.
Jednostavno,ako si učenik imaš učeničke servise,odeš raspitaš se nađeš posao.
Pranje brodova ti je ekstra radiš većinom samo subotom i ako imaš volje raditi možeš po jednoj suboti dobiti oko 400 kn,bar sam ja toliko ovoga ljeta uspjevao.
Ako si stariji valjda sam znaš kako zaraditi,ali ukratko sve ponude za rad na internetu su ti glupost i od toga nema kruha,a igara pogotovo.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #8 : 09. Rujan, 2016., 13:49 »
Živim u turističkom mjestu, tako da mi za vrijeme ljetnih mjeseci nikad nije bio problem pronaći posao. Imam 19god, evo ovo mi je bila već peta sezona da radim (4 preko ugovora, prva nije bila, bio sam premlad :mrgreen: ). Preko zime sam znao konobarit u jednom kaficu (citaj klubu navecer) petkom i subotom i dignut jos koju glavu. Tako da ugl. odgovor na tvoje pitanje je rad, rad i rad. Vjerujem kad si postavio ovakvu temu da si još relativno mlad za radit ali za steknuti neke radne navike nikada nije prerano :). Nema boljeg osječaja nego kad znaš da imaš neku svoju lovu sa kojom možeš napraviti šta ti želiš.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #9 : 10. Rujan, 2016., 09:26 »
Prije su me plaćali da plivam, sada imam posao. Također dodatni prihodi su mi community management jedne Facebook stranice, cjelokupni PR jednog plivačkog kluba, kao i rad preko Upworka, što je metalni spomenuo. Toplo preporučam tu stranicu.

Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #10 : 11. Rujan, 2016., 15:54 »
Uvek se ima nekoga posla za pronaci,pogotovo preko leta,ovo leto sam isao brati metlice sa kukuruza i dobio sam nekih 500kn

Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #11 : 11. Rujan, 2016., 22:29 »
ja več par dana tražim neke stranice kao upwork.. dobro da sam otvorio ovu temu i sad našao.. et hvala.. :D inače radim i kupim igre al trenutno mala kriza prodo ps4 pa sad čekam pro pa čemo vidit šta dalje :D

 

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #12 : 12. Rujan, 2016., 16:21 »

Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #13 : 22. Rujan, 2016., 19:29 »
Slazem se gore sa metalnim, jedini pravi nacin da zaradite online je freelance, ili da odrzavate neki komjuniti poput HCL-a.

Radim kao freelancer game development oko dvije godine i uspio sam mnogo novca zaraditi za nase pojmove, fakultet nemam niti sam ikada imao ideju da idem na isti. Jedini problem kod freelanca je konstantnost, jer ne mozete uvijek imati posla, pa nekad zna biti kriticno, no sada sam izgradio portfolio i konacno mogu napraviti konstantu sa klijentima/poslovima. Sada sam uspio direktno supiti u kontakt sa klijentima, dok sam prije koristio Upwork i ovo mi je dalo veliki boost.

Programer kao freelancer moze zaraditi i do 75$ po satu, a neki i mnogo vise. To se odnosi na mnogo iskusne programere, no opet junior programer moze da zaradi 20 dolara po satu, a zamislite da je kod nas na balkanu cak i satnica od 5 dolara mnogo, to je oko 900 dolara mjesecno, sto je za BiH plata direktora u pojedinim firmama.

*

DarKnight

  • n00b
  • 4
Odg: Kako zaraditi novac za Igre ??
« Odgovori #14 : 24. Rujan, 2016., 09:46 »
Ja dobivam besplatno igre koje god želim na allkeyshop stranici.
Imaš opciju da igraš agar.io na njihovoj stranici i šansa da dobiš game of choice po danu ti je nekih 5%
Ako si baš dobar u agaru kao ja, onda možeš winati pointove koje ulažeš u giveawaye.
Ako ne winaš na giveawayu, svi pointovi ti se refundaju, ako winaš, uzmu ti pointove ali dobiješ odabrani game.
Ja sam već winao 2 puta game of choice (recimo Overwatch) i Ark Survival Evolved.
Baš nisam aktivan na ovom forumu pa ne znam da li ću još odgovoriti na neko pitanje u vezi ovoga

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9