HCL.HR

Kickstarter u RH

  • 7 Odgovora
  • 7865 Hitova
*

Tomina

  • **
  • 235
Kickstarter u RH
« : 22. Veljača, 2016., 15:31 »
Ovako, imam jednu laganu ideju, koja je već u izradi, radi se o 3d android igri, više malo za razmišljanje,ali će imati odlične 3d efekte bla bla.
U biti Unreal Engine 4, skinite si Epic Citadel da vidite mogučnost tog engine-a za mobitele, prvenstveno android.

Plan mi je skupiti između 2-3 tisuče dolara, nisu to veliki novci, ali potrebni meni da iz vlastitog doma kroz 2-3 mjeseca sve to napravim (od nečega moraš živjeti bem mu).
Igra bi naravno bila poslje kao free uz nešto manje sadržaja, a cijena nebi bila veća od dolar-dva.

Pročitao hrpetinu stvari, i ono što me najviše muči je kako dobiti novce u RH ako ti projekt uspije - a na više strana sam vidio da je to nemoguće. Da moram otvoriti firmu negdje vani itd itd.
Ima tko kakav info, ili možda kontakt od nekoga tko se okušao da pokušam dobiti koju informaciju?

Hvala!

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Kickstarter u RH
« Odgovori #1 : 24. Veljača, 2016., 19:29 »
Mislim da je bilo dva ili tri Kickstartera od hrvatskih studija, ali se ne sjećam tko ih je otvorio. Mislim, ne bi li trebala takva informacija biti na samom Kickstarteru?

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Kickstarter u RH
« Odgovori #2 : 24. Veljača, 2016., 20:11 »
Koliko se sjećam, gotovo svi naši projekti na Kickstarteru su imali bazu u UK baš zbog ograničenosti zemalja. Probaj Indiegogo, frend je tamo imao kampanju s tvrtkom u Hrvatskoj.

Odg: Kickstarter u RH
« Odgovori #3 : 24. Veljača, 2016., 22:30 »
Ne ide kickstarter kod nas.
Veće mi je iščekivanje google payouta :/

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Kickstarter u RH
« Odgovori #4 : 26. Veljača, 2016., 07:40 »
da, dobio sam info iz jednog domaćeg projekta da ili Amerika ili UK.

U Engleskoj znam da mogu otvoriti odavde firmu, sa virtualnom adresom itd, ali i dalje postoje velike nepoznanice za isplatu tih novaca, koliko ti poreza odere još naša država itd.
Znam za postotak koliko Kickstarter uzme recimo, ali to prebacivanje još moram saznati.

Pokušat ću prvo na Indiegogo, mislim da bi iznos i od oko 1000 dolara bio dosta za napraviti ovo.
Mislim od nekud da krenemo :D

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Kickstarter u RH
« Odgovori #5 : 26. Veljača, 2016., 09:02 »
No kad već pišem, zanima me što mislite o mojoj ideji, tj jednoj od ideja.

Neznam da li se sječate one igre za Android po imenu cca Castle Rush - radilo se o tome da ste imali katapult i kamenje i morali rušiti one dvorce, gdje sa rušenjem elemenata dvorca ste ubijali njene stanovnike :D

E pa nešto slično ja doma testiram, ali radi se o 3d rušenju građevina.

Evo testne slike gdje se vidi veličina neke bezvezne građevine u odnosu na igrača.



Rušenje večeg tornja:



Sve testirano na šrotu od mobitela sa 512 mb rama itd, trenutna vrijednost po jačini oko 1/10 :D

Dok na LG Bello radi savršeno.

Naravno, ovo je čisto bilo da se isproba gravitacija i utjecaj toliko elemenata na performanse.
Trenutno postoji i okoliš kreiran i kreira se dalje itd.

U kratko - vi ste "stručnjak" sa rušenje građevina, i cilj je sa dinamitom srušiti određeni građevinski kompleks, a da napravite što manje štete na okolnim zgradama i prirodi. Ono što igru nosi bi trebalo biti to što je 3d i ti efekti rušenja građevine i razmišljanja gdje postaviti eksploziv unatoč vjetru itd.

Igra bi eventualno bila besplatna u određenom nivou ili koštala 1 dolar maksimalno. Cilje je od nekuda krenuti, da možeš doma na miru po cijeli dan raditi na razvoju nečega.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Kickstarter u RH
« Odgovori #6 : 26. Veljača, 2016., 10:22 »

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Kickstarter u RH
« Odgovori #7 : 26. Veljača, 2016., 11:52 »
Hvala, vidiš ovo nisam znao niti pronašao.

Mislim sve ja to razumijem, radiš po zakonima iz te zemlje, platiš tamo porez itd itd.
Ali kako naši haračari na to gledaju? Jel ti mogu šta ili ne?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9