HCL.HR

Koliko vam je bitan framerate? I da li reducirate grafičke postavke?

  • 36 Odgovora
  • 14191 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Koliko vam je bitan framerate, odnosno glatkoća izvođenja pojedine igre? Svi znamo da za većinu današnjih igara trebaju i dosta jake PC mašine, što si naravno nemože svatko priuštiti. No pitanje koje je postavljeno traži određeno odgovore, tipa koliko vam je bitan framerate, odnosno kakav on mora biti da bi vama bio prihvatljiv? Ima ljudi koje ne smetaju povremena trzuckanja odnosno povremeni framedropovi, a ima pak onih koji moraju imat što glađe izvođenje kako bi sačuvali svoje tanke živce koji su osjetljivi na grafičke postavke radi istog problema.

A drugo pitanje je ovisno o prvom, pa njime sam htio upitat, da li prelazite preko povremenih ili učestalih trzuckanja, ili reducirate grafičke postavke kako bi dobili što ugodnije izvođenje pojedine igre? Osobno sam dosta velika grafička picajzla, no primaran mi je osjećaj fluidnosti, pa često tražim što ugodnije izvođenje, a da ne pretjeram s reduciranjem kvalitete prikaza.

« Zadnja izmjena: 25. Siječanj, 2014., 23:19 Cole »

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li ga reducirate?
« Odgovori #1 : 25. Siječanj, 2014., 22:59 »
Mogu izdržati,najmanje 20 FPS-a,a mogu preći preko trzuckanja. :thumbs:

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li ga reducirate?
« Odgovori #2 : 25. Siječanj, 2014., 23:10 »
ja sam dost velika picajzla, ak negdje zašteka oću znat zašto i kako da to riješim, iako sam ko klinac sa starim kompom znao igrat Morrowind sa konstantnim FPSom od negdje 11 xD

ova povremena trzanja uzrokovana random glitchevima mi ne smetaju pretjerano osim ako se dogode u ključnom trenutku. ako igra generalno šteka smanjim postavke pa nastavim dalje. ako je fluidnost slike bitna (racing i FPS igre) onda snizim grafiku i do prosječnih razina kako bi dostigao onu magičnu granicu od 60ak FPSa, no ako nije problem onda tražim neki balans između podnošljivog frameratea i imerzivne grafike :D

FPS minimum 30, optimalno 60+

Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li ga reducirate?
« Odgovori #3 : 25. Siječanj, 2014., 23:38 »
ima sve vise igara koje su losi portovi konzola pa kao PC gamer, cesto se susrecem s igrama koje imaju framedropove. mogu podnit reko bih 45 (eventualno 40) FPS, ali nista manje. grafika mi je jako vazna, ali sto ljepse to bolje.
''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li reducirate grafičke postavke?
« Odgovori #4 : 25. Siječanj, 2014., 23:54 »
Ispod 35 slicica ne dolazi u obzir,msilim naravno da ce uvijek pasti na mjestima mozda cak i do 20,al to me ne smeta ako se vecinom vrti oko 35 pa nadalje.Bez antialiasing-a nemogu da zivim, on uvijek mora biti nastiman najmanje na 2x. S obzirom da vecinom igram na 1920x1080 lijepo se to opet nekako popuni.

Povremeno trzuckanje sam zadnji put osjetio u Battlefield 3 ako se nevaram, nije smetalo jer nije bilo ucestalo.Eh sad taman mogu ovdje pitat.Imam i sad ovu "GTS 450 1024MB GDDR5" i brijem da joj vrijeme istice.Jel se moze ovo smece overklokirat i ako da kolko bi otprilike % dobio na performancama?

*

Crosby

  • **
  • 273
Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li reducirate grafičke postavke?
« Odgovori #5 : 26. Siječanj, 2014., 00:13 »
Ja sam isto picajzla, zato si uvjek podesavam postavke kako bi mogao glatko igrati. Jer se meni trzuckanja uvjek, ali bas uvjek dogode u vaznom trenutku gdje puknem i jao onaj tko je blizu mene nakon toga. Ali ako mi ne pomogne smanjenje grafike na nekih medium, igru brisem posto opet ne zelim igrati igru sa losom grafikom.

Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li reducirate grafičke postavke?
« Odgovori #6 : 26. Siječanj, 2014., 01:19 »
S obzirom da imam posječnu konfiguraciju (geforce 460 gtx, intel i5 750, 4 GB rama) često sam bio u situaciji da moram smanjiti grafičke postavke kako bih igrao na zadovoljavajućem framerateu. No onda sam uzeo bežični X360 kontroler i kupio si 27 inčni monitor te sada igram bez ikakvih problema moderne naslove poput Tomb Raidera, FarCry 3, Max Payne 3 na high-ultra postavkama i 30-40 fps-a, što na tipkovnici i mišu nije jednostavno bilo moguće. Tako da moj savjet svima koji bi htjeli visoke postavke, a nemaju dovoljno jak PC kupite si X360 kontroler i nećete imati nikakvih problema sa framrateom.

A mislim da ni ne moram govoriti o tome kako kontroler pruža udobnost kakvu miš i tipkovnica nikada neće moći. Jednostavno legneš na krevet i rokaš, nemoraš stalno biti u sjedećem položaju.
« Zadnja izmjena: 26. Siječanj, 2014., 01:25 buby8992 »
Screw you guys, I`m going home!

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li reducirate grafičke postavke?
« Odgovori #7 : 26. Siječanj, 2014., 09:12 »
šta :ave::hihi:

60fps prioritet u svemu


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Crosby

  • **
  • 273
Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li reducirate grafičke postavke?
« Odgovori #8 : 26. Siječanj, 2014., 10:39 »
S obzirom da imam posječnu konfiguraciju (geforce 460 gtx, intel i5 750, 4 GB rama) često sam bio u situaciji da moram smanjiti grafičke postavke kako bih igrao na zadovoljavajućem framerateu. No onda sam uzeo bežični X360 kontroler i kupio si 27 inčni monitor te sada igram bez ikakvih problema moderne naslove poput Tomb Raidera, FarCry 3, Max Payne 3 na high-ultra postavkama i 30-40 fps-a, što na tipkovnici i mišu nije jednostavno bilo moguće. Tako da moj savjet svima koji bi htjeli visoke postavke, a nemaju dovoljno jak PC kupite si X360 kontroler i nećete imati nikakvih problema sa framrateom.

A mislim da ni ne moram govoriti o tome kako kontroler pruža udobnost kakvu miš i tipkovnica nikada neće moći. Jednostavno legneš na krevet i rokaš, nemoraš stalno biti u sjedećem položaju.
Mislis kontroler za PC da kupimo? :D Ja imam kontroler, ali sam ga sjebao u 2 dana.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li reducirate grafičke postavke?
« Odgovori #9 : 26. Siječanj, 2014., 10:46 »
Bitan je framerate naravno, ali ne toliko da nebi igrao nešto jer mi trza malo. Da je tako, nebi odigrao pola stvari ikad. Grafičke postavke su apsolutno nebitne, bitno je da ide što glađe.

Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li reducirate grafičke postavke?
« Odgovori #10 : 26. Siječanj, 2014., 11:32 »
Da i meni je bitan frame rate naravno ali mogu izdržati na 25-30 fps-a, ali nastojim da mi svaka igra ide preko najmanje 30. Što se tiće grafike nije mi bitno je na low ili high bitno je da ne laguje previše i da je fluidno igrati jer ako mi previše lagga odustanem od igranja.

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li reducirate grafičke postavke?
« Odgovori #11 : 26. Siječanj, 2014., 12:44 »
Kupio sam Dayz mod na humble bundleu nadajuci se da ce runnat na ovoj #2008. kanti, al ide u 25 fpsa, dok singleplayer radi na 70 i instantno sam obrisao jer ne mislim igrati ako nije savrseno.
Primjer Counter strike global offensive, to sad igram ZA OZBILJNO i 80 fpsa imam uvijek, kad padne osjeti se i traljavo je strasno. Na primjer, profesionalni igraci igraju sve na low i 1024x768 da postignu tu fluidnost.
Inace u igrama mi je najbitniji fps, ako ne ide tecno i brzo radije ne igram.
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li reducirate grafičke postavke?
« Odgovori #12 : 26. Siječanj, 2014., 13:18 »
Tako da moj savjet svima koji bi htjeli visoke postavke, a nemaju dovoljno jak PC kupite si X360 kontroler i nećete imati nikakvih problema sa framrateom.

;)

60 fps za sve. the way it's meant to be played. Bez kompromisa. Pc master race.

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li reducirate grafičke postavke?
« Odgovori #13 : 26. Siječanj, 2014., 14:02 »
S obzirom da imam posječnu konfiguraciju (geforce 460 gtx, intel i5 750, 4 GB rama) često sam bio u situaciji da moram smanjiti grafičke postavke kako bih igrao na zadovoljavajućem framerateu. No onda sam uzeo bežični X360 kontroler i kupio si 27 inčni monitor te sada igram bez ikakvih problema moderne naslove poput Tomb Raidera, FarCry 3, Max Payne 3 na high-ultra postavkama i 30-40 fps-a, što na tipkovnici i mišu nije jednostavno bilo moguće. Tako da moj savjet svima koji bi htjeli visoke postavke, a nemaju dovoljno jak PC kupite si X360 kontroler i nećete imati nikakvih problema sa framrateom.

A mislim da ni ne moram govoriti o tome kako kontroler pruža udobnost kakvu miš i tipkovnica nikada neće moći. Jednostavno legneš na krevet i rokaš, nemoraš stalno biti u sjedećem položaju.
Na kojem principu bi to radilo molim te? USTEKAS ĐOJSTIK I ODMAH RADI SVE 10/10.
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

Odg: Koliko vam je bitan framerate? I da li reducirate grafičke postavke?
« Odgovori #14 : 26. Siječanj, 2014., 15:26 »
Tako da moj savjet svima koji bi htjeli visoke postavke, a nemaju dovoljno jak PC kupite si X360 kontroler i nećete imati nikakvih problema sa framrateom.

;)

60 fps za sve. the way it's meant to be played. Bez kompromisa. Pc master race.

60 fps-a je u većini igri potpuno nepotrebno i to je ništa drugo nego običan bulšit izmišljen od strane PC elitista koji moraju imati neki razlog za opravdati ulaganje u nove komponente s obzirom da su većina igri koje izlaze konzolaški portovi bez naprednih grafičkih postavki.

Na kojem principu bi to radilo molim te? USTEKAS ĐOJSTIK I ODMAH RADI SVE 10/10.

Kretnje  na kontroleru pomoću analognih gljiva su dosta sporije i tromije od onih na mišu i tipkovnici te ne zamiječuješ tako manjak frameratea kao na mišu i tipkovnici, osim toga sa kontrolerom se također možeš udaljiti od monitora/TV-a tako da opet manje zamiječuješ takve stvari. Upravo iz toga razloga se nitko na konzolama gdje su skoro sve igre zaključane na 30 fps-a ne žali, dok PC elitisti kmeće i na sve ispod 60, što je opet potpuni apsurd, jer je većina naslova i na m&k sasvim igriva na 45-60 fpsa (a neke i manje), jedina iznimka su mp shooteri.
Screw you guys, I`m going home!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9