HCL.HR

Komentari na listu odigranih igara

  • 792 Odgovora
  • 312090 Hitova
*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #270 : 13. Siječanj, 2015., 23:15 »
Prvi UPDATE ove godine

Pid odnosno Planet in distress, s kojim sam počeo još 2013' igrao malo po malo i tek danas uspio dovršit, zbilja nemilosrdno teško na momente.
Battleblock Theater

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #271 : 14. Siječanj, 2015., 19:14 »
The greatest teacher, failure is.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #272 : 14. Siječanj, 2015., 19:21 »
Dap, i ja nabacio prvu igru na popis. Sada se bacam na Hotline Miami i Infamous: First Light :ementaler:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #273 : 15. Siječanj, 2015., 19:43 »
Jensen ti tog Witchera igraš već zadnjih 5 godina :hihi:
Indeed :mrgreen:. Ali sad sam si obećao da ću nakon što uskoro završim Hitmana da neću ništa novo počinjat dok Witchera ne dovršim. Moj je problem što sam perfekcionist i hoću da sve (i najmanje) questove riješim, da u svaki kutak mape zavirim i sl. i zbog toga mi je problem kada počnem igrati veliku igru kao što je Witcher jer mi treba 100h da je riješim. Do sada sam u njemu potrošio vremena koliko u 2 prosječne igre a brijem da nisam prešao više od 1/3 :mrgreen:.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #274 : 15. Siječanj, 2015., 19:59 »
Ne treba ti 100 sati. Ja sam doslovce svaki quest rješio za 63 sata xD

Još maksimalno dodatnih petnaestak sati ako ćeš igrat one dvije mini kampanjice što dobiješ u enhanced editionu, a isplate se odigrati svakako pošto su napravljene po uzoru na kratke priče

Witcher igre nisu nešto posebno dugačke (kada govorimo o RPG-ovima) ali se čini kao da traju puno dulje nego što zapravo traju zbog jako puno pamtljivih likova/lokacija/kvestova i skoro svega između, tako da da, i meni se činilo kao da sam igrao preko sto sati  :approve

Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #275 : 15. Siječanj, 2015., 20:19 »
Witcher igre traju kriminalno malo za jedan RPG. Još jedinica donekle ali dvojka sa svim sporednim kvestovima traje oko 45 sati. Katastrofa. Isto kao i Mass Effect igre.
Screw you guys, I`m going home!

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #276 : 15. Siječanj, 2015., 20:38 »
Dvojka se isto komotno može razvući na 60+ sati. Pošto u drugom chapteru, dijelu koje se zove crossroads ako me pamčenje služi, biraš Iorvetha ili Rochea, a od te točke ima barem 15-ak sati igranja na obje strane i to da pošteno izrushas sve. Mislim da niti nemožeš reći da si prešao igru i shvatio cijelu priču ako ne odigraš obje strane. Evo npr meni steam kaže da sam igrao ravno 40 sati W2, a samo sam Iorvethov put odigrao.

Ali da, u suštini to jest jako malo vremenski za jedan RPG. Zato će W3 trajat duže nego prve dvije zajedno  \:D/

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #277 : 15. Siječanj, 2015., 20:47 »
Iskreno, ne kužim baš to cendranje oko manjka satnice. Uvijek preferiram kraće i zaokruženije iskustvo, nego da ganjam gomilu fetch questova jer eto - to je RPG pa mora imati satnicu.
The greatest teacher, failure is.

Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #278 : 15. Siječanj, 2015., 21:01 »
@Mzehn
Ja sam Witcher 2 prešao 3 puta sa svim sporednim kvestovima rješenima i nikako nisam uspio napraviti više od 50 sati. Iako nisam igrao ovu enhanced edition pa možda tu ima još dodatnog sadržaja. Znam da su nadodali onaj arena mod, ali mislim da je on odvojen od same igre.

Iskreno, ne kužim baš to cendranje oko manjka satnice. Uvijek preferiram kraće i zaokruženije iskustvo, nego da ganjam gomilu fetch questova jer eto - to je RPG pa mora imati satnicu.

Nije stvar u fetch kvestovima, nego što glavna priča prekratko traje. Otkako su RPG-evi uveli glasovnu glumu i sve te cinematic pizdarije trajanje glavne priče se je smanjilo dosta. Ja se sječam u starijim FF-ovima  da mi je bilo normalno da samo glavna priča traje oko 30 sati.
Screw you guys, I`m going home!

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #279 : 15. Siječanj, 2015., 21:01 »
Što se tiče satnice u Witcherima, meni je baš taman.
A i nema baš tih fetch questova u Witcher igrama. Mislim, pokupiš sve s notice boarda, popričaš s ljudima po gradu i u taverni ovako i onako, i rješiš te quests putem dok rješavaš ostale stvari.

Rekli su da će tako biti i u W3. Svako seoce će imat par "bitnih" i par tih misc/fetch questova koji će se "sami od sebe" rješit putem.

Skyrim je najbolji primjer zadnjih godina kolko smarajuće može biti ovo što si rekao - ganjati besmislene kvestove za koje dobiš 200 golda kad ih već imaš 200 000 u inventoriju, a takvi questov iuzročno-posljedično opravdavaju postojanje sto skyrim sela čisto da mapa bude nepotrebno prevelika.
Istovremeno, Fallout: NV je možda najbolji primjer dobrog omjera kvalitete i kvantitete kad su questovi a i veličina svijeta u pitanju (pogotovo kad je u pitanju ultimate edition). Iskreno nemogu se sjetit jednog jedinog dosadnog questa iz te igre.

@Mzehn
Ja sam Witcher 2 prešao 3 puta sa svim sporednim kvestovima rješenima i nikako nisam uspio napraviti više od 50 sati. Iako nisam igrao ovu enhanced edition pa možda tu ima još dodatnog sadržaja. Znam da su nadodali onaj arena mod, ali mislim da je on odvojen od same igre.

Odvojen je da, ali ima nekoliko "easter egg" questova ukomponiranih u EE
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2015., 21:04 Mzehn »

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #280 : 15. Siječanj, 2015., 21:04 »
Ja ne znam tko stariji od 18 ima vremena za RPG-ove duže od 40h :wildboy: (osim ako taj jedan RPG misli igrati cijele godine, a to realno nema smisla)

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #281 : 15. Siječanj, 2015., 21:08 »
Šta to znači :hihi::ave:

I da naravno da ima smisla ako je igra vrhunska. Ono što zapravo nema smisla je igrati jedan vrhunski RPG, kao npr sve gore navedene, manje od 40 sati...

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #282 : 15. Siječanj, 2015., 21:09 »
Nije stvar u fetch kvestovima, nego što glavna priča prekratko traje. Otkako su RPG-evi uveli glasovnu glumu i sve te cinematic pizdarije trajanje glavne priče se je smanjilo dosta. Ja se sječam u starijim FF-ovima  da mi je bilo normalno da samo glavna priča traje oko 30 sati.

Opet mi argument nema smisla - u čemu bi recimo Witcher bio bolji da ima main story koji duže traje? Što su točno mogli postići? Napiši nešto konkretno, umjesto "meni bi više odgovaralo da je priča duža jer eto...mogla bi biti".
The greatest teacher, failure is.

Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #283 : 15. Siječanj, 2015., 21:53 »
Nije stvar u fetch kvestovima, nego što glavna priča prekratko traje. Otkako su RPG-evi uveli glasovnu glumu i sve te cinematic pizdarije trajanje glavne priče se je smanjilo dosta. Ja se sječam u starijim FF-ovima  da mi je bilo normalno da samo glavna priča traje oko 30 sati.

Opet mi argument nema smisla - u čemu bi recimo Witcher bio bolji da ima main story koji duže traje? Što su točno mogli postići? Napiši nešto konkretno, umjesto "meni bi više odgovaralo da je priča duža jer eto...mogla bi biti".

Duža glavna priča = opširnija i bolja priča, više zapleta, likova, interakcije između likova...

Sad na primjeru Witchera ti ne bih mogao objasniti jer sam igrao igru prije prije 4 godine pa se baš više i ne sječam što se je sve događalo. Uglavnom, igri nikako duža priča nemože naškoditi.

A i nije stvar samo u priči nego i u dijalogu, koji je kod AAA RPG-ova poprilično siromašan. Mislim ne možeš mi reći da je dijalog u novom Wastelandu 2 i Witcheru na istom nivou.

Screw you guys, I`m going home!

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Komentari na listu odigranih igara
« Odgovori #284 : 15. Siječanj, 2015., 22:03 »
Obično je duža glavna priča = razvučena priča, bez jasnog fokusa, nedosljednje karakterizacije itd tako da ne znam baš da ne može naškoditi.
Pa rekao bi da je u Witcheru na višem nivou. Baš nedavno igrao Wasteland 2 i nezz, nema neke briljirajuće dijaloge. Mislim, rulao mi je humor i prirodnost u komunikaciji, al' dosta nekako random.
The greatest teacher, failure is.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9