HCL.HR

MLG (Major League Gaming)

  • 5 Odgovora
  • 2666 Hitova
*

mr-newization

  • **
  • 359
  • What`s up!
    • hcl.hr
MLG (Major League Gaming)
« : 03. Rujan, 2012., 19:10 »
Major League Gaming osnovan je 2006. godine, te je jedan od najvećih gaming turnira na svijetu. Natjecanja se održavaju diljem SAD-a, i Kanade, a tim koji pobijedi može osvojiti i do 200.000$! Cilj MLG-a je podići računala i konzole na višu razinu te ih predstaviti gledateljima i svijetu. Igre u kojima se ljudi natječu su raznolike, no najpoznatije su League of Legends, HALO, Starcraft 2, Mortal Combat itd... MLG se prikazuje i kod nas na kanalu Playomania (samo za one koji imaju Iskon TV, i MAX TV). Što vi mislite o MLG-u? Biste li i vi sudjelovali sa svojom ekipom da možete? Pišite!


*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: MLG (Major League Gaming)
« Odgovori #1 : 12. Rujan, 2012., 08:22 »
Ma lijepo je sve to, ali to je američka organizacija. U europi imamo svoju pa mi je to naravno napetije za pratiti.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: MLG (Major League Gaming)
« Odgovori #2 : 12. Rujan, 2012., 11:52 »
MLG je notoran po losem prijenosu matcheva i poprilicno nejasnim pravilnicima koje onda iskoristavaju kako im pase.

Recimo, u zadnjem MLG League of Legends turniru, teamovi u finalu su trebali igrat 5 matcheva zaredom, makar su taj isti dan odigrali vec 6 matcheva.
Da bi se osvjezili, odlucili su zaigrati ARAM match. (All random, all mid)
Preostala 4 matcha su odigrali normalno.

U MLG pravilima nije bilo nicega sto zabranjuje ARAM matcheve.
MLG ih je diskvalificirao nakon sto su odigrali svih 5 matcheva, nakon sto su imali ogroman viewer spike tijekom tog ARAM matcha.
Umjesto da dodijeli nagrade za 1. i 2. mjesto teamovima na 3. i 4. mjestu, MLG je inicijalno odbio dati taj novac ikome.

Dakle, odlucili su ignorirat ogromnu kolicinu dodatnih gledatelja koje im je donio taj ARAM, isto kao i cinjenicu da su oba teama u finalu do tad odigrali preko 10 matcheva (svaki preko 40 minuta trajanja) u jednom danu.

Nakon sto su skoro svi poceli prigovarat, od teamova do fanova i manadzera, MLG je ipak dodijelio nagradni novac nizeplasiranim teamovima.
Odluka o diskvalifikaciji je ostala, MLG je promjenio sluzbene izjave u to da je odluka o diskvalifikaciji donesena zbog dogovora u finalu.
Kao, da su se oba teama dogovorila oko toga tko ce biti pobjednik i da ce podijeliti novac.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: MLG (Major League Gaming)
« Odgovori #3 : 12. Rujan, 2012., 11:56 »
 :wildboy:

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: MLG (Major League Gaming)
« Odgovori #4 : 12. Listopad, 2012., 19:23 »
Meni MLG kao takav nije nešto posebno atraktivan. Ima tu i velikih turnira, odličnih teamova i sve to, ali nemaju prste na ovom kontinentu u ničemu. Puno mi je veća fora pratit EU, a još više domaću scenu, a tu se ESL manje više brine za dobar dio toga.

*

mr-newization

  • **
  • 359
  • What`s up!
    • hcl.hr
Odg: MLG (Major League Gaming)
« Odgovori #5 : 13. Listopad, 2012., 10:29 »
Meni MLG kao takav nije nešto posebno atraktivan. Ima tu i velikih turnira, odličnih teamova i sve to, ali nemaju prste na ovom kontinentu u ničemu. Puno mi je veća fora pratit EU, a još više domaću scenu, a tu se ESL manje više brine za dobar dio toga.

Slažem se s tim. BTW, neki dan sam bezveze prebacivao programe i vidim na Playomaniji MLG, i taman na redu natjecanje u LoL-u. Kakvo crno svjetsko prvenstvo u nogometu. Ovdje komentatori viču, sve je napeto, igrači se znoje, miševi crkavaju, ono, da ne povjeruješ.   :hihi:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9