HCL.HR

Mogu li nas kampanje i likovi u novim igrama uopće više iznenaditi?

  • 51 Odgovora
  • 24929 Hitova
zašto bi itko spominjao to govno lol   B||

pogotovo u topiku o iznenađujućim likovima i kampanjama

Pa na moju izjavu da mi je zao kaj nitko nije spomenuo bioshock infinite ja vidim tvoj argument u ovome, zar sam u krivu? lol

I da se razumijemo. Govorimo o igri koja je u moru i moru call of dutyja, battlefieldova i smeca napravila totalno suprotno. Pusti sad Grim Fandango i Silent Hill. To su naslovi iz drugog vremena. Problem je u tome kaj toga vise nema puno, al nemres rec da je bioshock govno jer za razliko od VEEEELIKE vecine ima odlicnu pricu, odlican voiceacting i vrhunski odradene likove. Zanemari pucanje i ostala sranja, govorimo izricito o storydriven elementu, a to malo igri danas nudi...

ali čak i u ovim potpuno besmislenim parametrima koje si ti postavio, ja tvrdim da nema odličnu priču i likove. pa onda mogu reći da je govno.
voice acting... ne znam, rendom. ništa bolji ili lošiji od nekog prosjeka u igrama.

ali čak i u ovim potpuno besmislenim parametrima koje si ti postavio, ja tvrdim da nema odličnu priču i likove. pa onda mogu reći da je govno.
voice acting... ne znam, rendom. ništa bolji ili lošiji od nekog prosjeka u igrama.

A gle, ima nas svakakvih i svatko ima svoje parametre za dobru igru. Moji su tebi mozda malo cudni al ja ti tu nemrem pomoc :D.
Isto tak i ti imas svoje parametre s kojima se ja mozda nebi slozio. Ljudi smo ne.. :)

Uglavnom, htio sam se nadovezati na voice acting. Djelomicno si u pravu ali s druge strane velika vecina igri danas nudi vrhunski voice acting zato kaj su prebjegli trendu zaposljavanja ljudi koji se actually time bave. I zato to zvuci prosjecno.
A ne ko prije kaj je frajer koji je teksturirao oruzija imao najbolji glas pa je on bio glavni "glumac". Karikiram ne. Al znas kaj hocu rec..
Danas se za to uzimaju ljudi koji dobro rade svoj posao i posebno ih se placa za to. Puno vise nego prije..
A Courtney Draper kaj je dala glas Elizabeth je napravila vrhunski posao. Pogledaj malo behind the scenes ak ce ti se dat, ima zanimljivih stvari..

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
zašto bi itko spominjao to govno lol   B||

pogotovo u topiku o iznenađujućim likovima i kampanjama
Možda zato što ga je kampanja iznenadila?

A očito nije jedini jer rasprava među forumašima samo o igrinoj priči je zauzela preko 10 stranica ovdje na hcl forumu i još uvijek se nisu bili 100% usaglasili. Nezz ako to nije argument da je priča, ako ne dobra, onda barem iznenađujuća onda ne znam šta jest.

P.S: Slažem se jedino da likovi nisu ništa posebno
« Zadnja izmjena: 15. Ožujak, 2016., 22:43 Adam Jensen »

*

iris94

  • ***
  • 644
Ne znam za vas ali ja sam siguran da ove godine imamo barem dvije provjereno dobre igre sa jebenom atmosferom, pričom itd itd. To su Dark Souls i Deus Ex. Osim toga, za sve ostalo nemam interesovanje. Radije igram neke starije igre jer mi se smučilo sve novo. Poslije svih BF i COD igara opet se vračam dobrom starom Kanteru. Pored njega prašim Shogun 2 i Shadow of Mordor mada je ova zadnja igra malo očajna po priči no atmosfera i gameplay to nadopunjuju te je makar na nemesis sustavu inovativna.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Neka mladi i friški članovi shvate da je naš Ixy 30% trolera, 30% frika, 30% filozofa, 10% objektivnog gejmera. :hihi:

Onak fantastično mi je kako uletiš ekipi ta igra je govno! Još više se čudim moderatoru svih moderatora Hrvatini. :hiha2:

Ajmo igre ne nazivat govnima nego istaknut što mi se ne sviđa kod igre te na taj način svoje argumente prezentirat na nepokolebljiv način. :hiha:

*

hrv4tin4

  • Gost
Jedva sam se natjerao završiti prvi dio igre, al ono stvarno jedva. Uopće mi se ne sviđa niti napucavanje niti one magije. Cijeli svijet mi nije legao. Dvojku sam odigrao 2h i brzo izbrisao s diska.
Trojku sam igrao cca 5h i u početku je bila zanimljiva, no kasnije me počela smarat. OK. priča je solidna i ona cura koja je zaključana u nekom dvorcu (ko da čitam zlatokosu, sam kaj je ova crna).
Zaista ništa posebno. Od sličnih igara puno bolje mi je legao Dishonored koji mi je genijalan i pričom i likovima i gaming mehanikom. Tako da mi je Bioshock zaista komatozan naspram te igre...

Neka mladi i friški članovi shvate da je naš Ixy 30% trolera, 30% frika, 30% filozofa, 10% objektivnog gejmera. :hihi:

Onak fantastično mi je kako uletiš ekipi ta igra je govno! Još više se čudim moderatoru svih moderatora Hrvatini. :hiha2:

Ajmo igre ne nazivat govnima nego istaknut što mi se ne sviđa kod igre te na taj način svoje argumente prezentirat na nepokolebljiv način. :hiha:

da, jamačno ću pisati post od tri kilometra da bi mi frajer onda napisao jedan red tipa "haha a dobro, svatko ima svoje mišljenje, svi smo drugačiji :D"

plus o infiniteu govorim isto mišljenje otkad sam ga odigrao plus pisao sam već ponešto o tome zašto mislim da je govno u narativnom smislu.
ne vidim zašto je njegovo neargumentirano prozivanje igre remek djelom skroz okej, ali moje neargumentirano prozivanje igre govnom nikako nije.

njemu se ne sviđa igra?! OMFG MODERATORI GDJE STE ZAŠTO NE RADITE SVOJ POSAO!?!?!?!?

Bioshock kec i dvojka su mi ok,dobra prica,zanimljivi likovi Rapture je ludilo.Big daddy seme su mi dobro uradili zanimljivo se rokat s njima al samo napucavanje je katastrofa,krecem se ko tenk,jedva ciljam,po tom pitanju uzas al opet prica dobra da dotjeram igru do kraja.Infinite je te elemente ispravio,bolja oruzja,napucavanje vrhunsko,neprijatelji raznoliki i zanimljivi,sky hook mehanika vrhunska.Svijet je prekrasan,Elizabeth mi je dobar lik,nekako mi je kroz cijelu igru nje bilo zao.Ponasa se ko dijete,prejaka mi je scena kad na onoj plazi ode plesat sa onim likovima na molu,njena prica o New Yorku...Al prica je teska za pohvatat,i neke stvari nisam bas najbolje skontao kao zasto su oni stupili u kontakt s Rapturom i jos neke stvati al nebitno igra je dobra i daleko od sranja.Al bitno je da su serijal osvjezili necim novim i nismo opet dobili nekakve mracne hodnike nego prekrasne vece otvorenije nivoe.A za ovu temu je bitno da je definitivno drugacija od ostatka fps iako sve igre od ekipe koja je nekad radila u looking glass studios a kasnije rasula na sve strane imaju zajednickim elemenata i vidi se da je ista ekipa radila te naslove,thief,bioshock,dishonored.

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Pitanje je što je referenta točka u povijesti video igara. Grim Fandango, Baldur's Gate i slični stariji naslovi imali su vrhunske priče. Problem je što se melju AAA naslovi u beskraj dokle god oni generiraju pare. Danas je dobar dio tih naslova 4., 5., 6. nastavak neke priče, koja je u prvom nastavku možda i njih nekoliko bila dobra ili odlična.  Onaj tko traži priču naći će igru za sebe, samo je sve sad bombardirano s masu igara i teže je pronaći kada se traži nešto specifično.  Neke priče su se pretvorile u universe i svjetove. To je full širok problem od toga što i mi odrastamo s tim igrama, i dolazi do zasićenja nekih oblika priča, da su zahtjevi industrije drugačiji, danas multiplayer igra puno veću ulogu neko što je to bilo prije, samim time priča ne mora biti u prvom planu.  Toliko je neodigranih igara koje imaju puno za reći samo eto, ne izgledaju prekrasno pa nikad nisu došle u prvi plan.  Malo istražiti i bit će to super. Vratit će se i kampanje i lore u prvi plan sigurno, Firewatch je imao odličnu priču, pogledao sam stream u 4h i bio oduševljen. Samo što je u tom slučaju bilo dovoljno pogledat igru, zato je nikad neću zaigrat.
« Zadnja izmjena: 16. Ožujak, 2016., 09:53 level »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
@ixy
Dobro, bilo bi samo zgodno da ponoviš malo i u ovoj temi zašto misliš da je Infinite baš toliko loš u narativnom smislu, nisu svi čitali te stare postove. Jer onako - razvlačiš raspravu o esencijalno ničemu već par postova jer svi samo čekaju da objasniš što to točno ne valja s igrom.

Zaista ništa posebno. Od sličnih igara puno bolje mi je legao Dishonored koji mi je genijalan i pričom i likovima i gaming mehanikom. Tako da mi je Bioshock zaista komatozan naspram te igre...

Ja bi se složio da je Infinite bio solidan kao igra općenito, meni ponajviše zbog scenografije, ali da - ništa previše posebno. Po pitanju priče barem me držao zainteresiranim do kraja, samo sam dobio dojam da je sve to na kraju malo previše pretenciozno prezentireano i nepotrebno zbunjujuće.

Ali Dishonored ej - ne znam kako se to nastavlja poslije dva sata koliko sam u igru dosad uložio, ali nedavno sam pokrenuo to po prvi put i dobio dojam da je priča komično loše napisana i prezentirana... nadam se da dobije neki zanimljiviji twist kasnije, da se prezentacija priče malo uozbilji, ali te linije dijaloga koje sam čuo pri početku igre... ma k'oda se dijete igralo pisanja po prvi put :(

Kao da svakom linijom teksta igra nehotice razbija četvrti zid jer svaka linija dijaloga bez ikakvog skrivanja ili misterije toliko izravno govori igraču što se događa i opisuje karakter nekih likova, da je to strašno. Koda Štrumfove gledam, gdje likovi doslovno imaju ime tipa Mrgud da ti ne bi slučajno promaknulo da se on mršti cijelo vrijeme.

Možda najbolji primjer toga je sam početak - čim dođeš na prvi level svi oko tebe se odmah trude unostit ti se u facu i objasniti ti koliko si važan, cijenjen, kako te carica voli... samo dolaze likovi pred ekran i pune te informacijama da saznaš osnove o glavnom liku s kojim igraš. Kao da je Corva udarila amnezija. Da je Corvo lik u Štrumfovima, zvali ga Cijenjeni, pa malo kasnije Prevareni... i imam neki osjećaj da bi ga na kraju igre opet zvali Cijenjeni.
« Zadnja izmjena: 16. Ožujak, 2016., 10:02 Ementaler »


*

hrv4tin4

  • Gost
Dobro, to je tvoje mišljenje.
Meni je pak Bioshock isprazan i smješan u gameplayu koji mi je uber dosadan, dok Dshonored ima barem stealtha i šuljanja i itd.


Isto tako ja mogu reći da mi je retardirano u Bioshocku što lik ulazi ko kreten u neke male sobice sa stolcem i ruučkom u sredini. Tamo ih stsine pa ga malo odvede u morske dubine, a u 3. ga odvede u grad Letećih medvjedića koji žive na oblacima, a neprijatelje je sama smišljala Vriskica i njezin ujak Ledeni...


Svatko ima svoje mišljenje i meni ta igra smrdi i žao mi je svake lipe koju sam dao za nju. Meni je ta igra smješna i nema mi smisla, dok mi neke druge igre imaju vrlo dobru priču poput Mass Effecta, Alan Wakea i itd.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Ma Dishonored mi je zapravo dosta dobar, ali čisto zbog gameplaya ili preciznije - zbog sustava kretanja uokolo. Leveli su dobro dizajnirani kao igralište na kojem igrač može na kreativne načine iskoristiti te mehanike kretanja - to mi se lajk totalno. A priča bi mogla biti okej, da nije tako banalno prezentirana... doduše, to govorim nakon dva sata igranja, ali tijekom svog tog perioda je filing ostao isti pa sumnjam da će se do kraja promijeniti.

*

hrv4tin4

  • Gost
Dishonord mi je 10 puta bolji. Tu je taj dobar gameplay, osjećaj stealtha. Igra je zapravo i namjenjena za stealth pristup jer ne možeš pobjediti 10 stražara odjednom kada te napdanu.
Isto tako na svim glavnim misijama imaš dosta side ops sadržaja, nekoliko načina kako ubiti metu (trovanje, štakori, direktno) možeš spasiti neke likove u igri ili ih ubiti.
Imaš popriličnu slobodu koju Bioshock uopće ne nudi.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9