HCL.HR

Može li se ovako okončati rat oko piratstva?

  • 99 Odgovora
  • 44022 Hitova
*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #30 : 06. Listopad, 2015., 13:33 »
Alternativno pričekaš jednu od tri godišnje rasprodaje na steamu i kupiš ponekad i deset igara za cijenu jedne jučer izašle i igraš to godinu dana...

Nikad mi nije bio jasan taj NOVA IGRICA SAD I ODMAH 500 KUNA stav kad znaš da ćeš za par mjeseci proć triput jeftinije. I bit će zapravo igriva nakon pedeset patcheva.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #31 : 06. Listopad, 2015., 13:40 »
Pišete gluposti bez imalo razmišljanja. Sad ce te mi reci i da nemate 50kn mjesečno?
Odrecite se koje kave u birtiji, cigareta ili sladoleda pa ce bit i 10€ mjesečno.
Lako se onda kupe i AAA starije igre kako vam Mzhen kaže.
Jedan Far Cry 3 je 5€… Skoro svi Assassins creedovi do Unitya au do 5€! I još hrpetina dobrih igara.

Samo tražite izgovore za svoja krivična djela.

*

imagineak

  • **
  • 238
  • And it's Freddie Mercury!
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #32 : 06. Listopad, 2015., 13:55 »
Da, hocu ti reci da nisam imao 50 kn mjesecno za igre. Nisam pusio, nisam trosio.
Kad sam bio mali dobio sam racunalo, igre posudjivao od prijatelja iz okolice.
Par godina kasnije kad je to sve pocelo, skinuo koju singleplayer igru i presao ju.
I sto sad?
Vec par godina nisam skinuo igru sa neta ilegalno. Bas TO sto sam piratizirao mi je omogucilo da sad ovog trenutka imam za isto TO. Jer sam u tome uzivao i u tome sam bio dobar, i sad isto u tome uzivam i u tome sam dobar i bavim se time sto mi omogucava da kupujem igre.
Normalno, da sam mogao kupiti, kupio bih.

Ako skines igru i podijelis dozivljaje sa nekim. Njemu se mozda svidi, pa ju kupi. Opet, njemu se mozda svidi, pa ju i on skine. Ali prije ili kasnije stvari se okrenu, pa nece cijeli zivot skidati igre sa neta?

Kupio sam par igara koje sam igrao kao mali, iz nostalgije i da podrzim developere. Ako ce netko cijeli zivot biti skrt i piratizirati iako ima i vise nego dovoljno novaca za to, pa neka, vratit ce mu se.

Zelim reci da podrzavam piratstvo do odredenje mjere. Naravno da sve ima granicu...
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange. "

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #33 : 06. Listopad, 2015., 14:03 »
Krivo si me shvatio. Klinci su drugi par cipela, ali ekipa od 18+ koja ima i džeparac i koji rade a ne žele plaćati igre i izvlače se na fore koje si ti gore napisao.
90% ljudi je piratiziralo kao djeca, sto iz neznanja, a sto iz financijskih (ne)mogućnosti.

Al kad vidim da se starija ekipa javlja s Forama da nema 50kn mjesečno ili da to nije nista lose jer developeri ionako imaju love i itd...
Hajde neka oni naprave nekoliko dobrih i popularnih igara i daju ih svima besplatno...

Cijene su u startu paprene, no postoji hrpa trgovina i kao sto je Mzhen napomenuo - ne moraš imati svaku igru istu sekundu.
Ja dosta igara prednarucim ili kupim po izlasku i nikad, ali nikada nisam platio igru vise od 35€ ! Jedina iznimka je GTA V koji me izišao 48€.

Postoje razne stranice za kupnju igara i tko ŽELI nađe načina, tko ne želi nalazi izgovor!

*

imagineak

  • **
  • 238
  • And it's Freddie Mercury!
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #34 : 06. Listopad, 2015., 14:11 »
Sad kužim da jesam napisao par gluposti. Govorio sam o blažoj strani pirata.
O čemu govoriš je naravno jasno. Ima ekstremnih slučajeva i to nadam se nitko ne podržava osim samo njih.
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange. "

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #35 : 06. Listopad, 2015., 14:27 »
Slazem se, s tim da je orginal igra vrjednija nego piratska 100000 puta, ljepsi je osjecaj, vise cjenis igru, nece ti dosadit odma, bas je nekako postujes.A da ne govorim steam prijatelji, achivmentsi, pa jos multiplayer...

*

imagineak

  • **
  • 238
  • And it's Freddie Mercury!
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #36 : 06. Listopad, 2015., 14:29 »
Slazem se, s tim da je orginal igra vrjednija nego piratska 100000 puta, ljepsi je osjecaj, vise cjenis igru, nece ti dosadit odma, bas je nekako postujes.A da ne govorim steam prijatelji, achivmentsi, pa jos multiplayer...

Da, bas se pridruzis zajednici igre i sve je nekako potpuno.
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange. "

*

Tyga

  • *
  • 127
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #37 : 06. Listopad, 2015., 14:41 »
Realno,ja u zadnje vrijeme skidam igre da vidim može li ih moj laptop podržati pa nakon toga ih kupim ako vidim da fluidno idu.Kupujem preko G2A,Paysafeom samo zato što nemam karticu.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #38 : 06. Listopad, 2015., 14:43 »
Ja necu lagat, ja sam do prije skoro godinu dana samo piratske igre uzimao i nabavljao, i nije mi na pamet palo uopce da kupim novu.Zasto?..Prvenstveno do prije par godina uopce nisam imao internet tako da sam kupovao u susjeda przene igre 25 kn jedna igra, a 50 kn ako je na dva dvd-a.
Kad sam nabavio internet prije par godina(ovaj brzi jer sam prije imao stick i na bonove) moj stari PC je vec bio star i sve igre sta sam skidao nisam moga pokrenut.Onda sam od tog razdoblja imao stanku do mozda 12. mjeseca ove godine kada sam kupio PS4, te sam isti nakon 2 mjeseca zamjenio za laptop.

Kada sam nabavio laptop vec sam bio pridruzen na HCL i sprijateljio se ode po prvi put u zivotu sa zajednicom gamer-a te sam tada shavtio da nemogu vise piratizirat, da moram poceti kupovat igre, jednostavno mi nije vise bio gust.Prije me to nije zanimalo jer sam bio nekako sam, nisam uopce razmisljao o tome da kupim orginal, al kad sam usao ode u zajednicu jednostavno me automatski nagnalo da pocmem kupovati orginale i da se uklopim sa ostalima.Jednostavno da budem dio zajednice gamer-a, to jest dio necega sta mi je sastavni dio zivota od kad sam se rodio, al doslovno.

Tako da mislim da je to jedna bitna stavka, danas jednostavno ako zelis uzivat u igrama i biti dio zajednice gamer-a moras kupovati orginale, druzit se i gustat sa ljudima, a onako kada si sam, kao sto sam ja bio, jednostavno nemas nikakav poriv za kupnjom orginal igre, to jest uopce ne razmisljas o tome, jer iskreno dode te na isto.

Zivjeli gamer-i !!   :ave: :ave:

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #39 : 06. Listopad, 2015., 15:54 »
Kad se samo sjetim prije nekih 7-8 godina, jednom u 3 mjeseca se islo u posjet rodbini u Bosnu pa mjesec dana prije nego sto krenes pocnes moliti majku da ti da 20KM (tad sam imao 9-10godina) pa se svrati na bosansku "pijacu" na standu s igricama kupis 5-8 igrica za 20km nisam imao pojma da to nisu originali, dapace uopce nisam znao da postoje originali i pirati, jednostavno bih uzivao mjesecima poslje. :D A prvi susret s originalima je bio legendarni Humble Bundle prije par godina kada je bio Bf3, Mirror's edge,MoH,Dead space, itd...

Od tada pokusavam sto vise kupovati igrice ali iskreno da kazem neisplati mi se kupovati (zasebno) igrice koje nemaju MP jer za svaku skupljam novac najmanje mjesec dana( znaci nema kave poslje skole i ostalih gluposti, a veliki faktor cini to sto koristim Visa Card od roditelja koji mi nedaju da kupujem nesto preko nje ako moje ocjene u skoli nisu zadovoljavajuce tako da nekada nemogu kupiti igricu po dva-tri mjeseca :P ), neki bundleovi su druga stvar. Iskreno volio bih da se piratstvo iskorjeni pa da smo prisiljeni na kupovinu igrica ali bojim se da se to nikada nece dogoditi.
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #40 : 06. Listopad, 2015., 17:14 »
Ako mene pitate sve zavisi iz kakve okruženja i pripizdine (najčešće u našem slučaju) dolaziš. Npr. u mom gradu bilo je popularno kupovati igre u nekoliko CD shopova koji su bili ono legit prostori promocija sve - samo šta su radili- skidali sa neta pržili i vrtili lovu, jer se nije moglo drugačije doći do igrice. (ovdje pričamo o BiH naravno). Dan danas dosta ljudi to isto radi, 1) jer su navikli 2) ne kontaju koncept kupovine i beneficija full verzije igre koja ima milijun featura koje ne možeš krekati 3) igraju SP igre koje smatraju nevrijednim za kupiti kad će oni to skinuti preći i pobrisati. 4) i milijun drugih razloga jer sam i ja piratizirao (igrice) do nedavno.

Znači ove CD Shopovi su većinom snadbjevali ps1 i ps2 trziste, slabo PC jer nije svatko imao - tad se islo u igraonicu igrati; i mene je to zaobislo dok nisam svoj laptop kupio 2008 tada i pocelo sa skidanjem igrica, no uskoro laptop to nije vise podnosio i svelo sa na minimum. U medjuvremenu igram neke f2p ili RTS u lanu krekovane igre ali da sam mogao pokrenuti neke AAA titlove, mozda bi skinuo, ovako nista. Onda je osvanula dota 2 i tu sam svo svoje gamersko vrijeme i novac trosio. Ne nije to bilo izbjegavanje kupovine drugih igara, već i dalje nisam mogao nista vrtiti da valja - iako dotu na 15fps sam trpio, radi ekipe i ljubavi za igrom. Godišnje sam izdvajao par stotina KN/KM za dota 2 stvarcice -international compendium pokoji chest, cisto da vratim igrici sta mi je dala. I ponekad koji bundle ako zaluta na steam, nista strasno, kazem opet laptop. Tako sve do ove godine kad sam se napokon zaposlio i poceo stediti za PC i kupovati igre na steamu saleu bundleu itd. Za par mjeseci imam preko 80 naslova koje sam oduvijek htjeo igrat, od koji je mozda 20 ono dodatak koji je kolateralni dio paketa na bundleu. Danas sutra imam tu gaming za godinu dana ako ne i vise.

Šta je poenta? Ima ljudi koji nisu u poziciji da kupe niti su u poziciji da imaju na čemu gameati - kao ja, uzalud sto sam odavno presisao 18 godinu. Fax troškovi i sve ostalo za šta ti treba svakodnevno novac - ne mozes samo tako ustedjeti masnu paru  za PC pa onda i te igrice koje nisu tako skupe nakon nekog perioda. Hvala bogu u poziciji sam da mogu sebi priustiti, i osjecaj je neopisiv - ne mogu ga prenijeti prijateljima koji jos skidaju - iako puno manje jer sam im uzeo par stvari na steamu da zajedno mozemo, ali znat ce kad mognu priustiti.

Ono na što mi se piratstvo svelo je na serije i filmovi, jer TV je izumrli medij i ne planiram to gledat niti cekat da neka mizerna kablovska kuca napokon omoguci pristupacan HBO paket ili slicno. :chair:

Do slušanja.
The blood of youth is bubbling back..

*

DakiKŠ

  • **
  • 176
  • Koju poslugu porati?
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #41 : 06. Listopad, 2015., 17:15 »
Ja sam isto dete (12 god.), ali jednostavno ganjam igre po internetu ima raznih darivanja itd... Osim toga do sada sam kupio Minecraft, CS:GO, i ugrabio sve Civilization i Total War igre potpuno besplatno na gw-ovima. Kupio sam takodje i Bioshock novi. Inače ja kupujem preko PayPala imaju moji matorci PayPal.
Ljude delim na dve grupe: Gamere (čitaj ljudi kojima nikada nije dosadno) i ostale ljude (čitaj šonje).
-DakiKS 1. april 2015.

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #42 : 06. Listopad, 2015., 17:24 »
Ja sam isto dete (12 god.), ali jednostavno ganjam igre po internetu ima raznih darivanja itd... Osim toga do sada sam kupio Minecraft, CS:GO, i ugrabio sve Civilization i Total War igre potpuno besplatno na gw-ovima. Kupio sam takodje i Bioshock novi. Inače ja kupujem preko PayPala imaju moji matorci PayPal.
Da, ali velika je razlika imati 10-12god sada i prije 10-tak godina, da ne kazem da su neki forumasi imali 10god prije 20-tak.. :)
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #43 : 06. Listopad, 2015., 17:33 »
Ja smatram da piratizacija nije dobra,ali većina djece i nas tinejđera (imam 15),nije u situaciji da si kupe igre.
Savjetovao bih svoj djeci na ovom forumu da se raspitaju o PaySafeCard.Kad su mi prije mjesec dana dobri ljudi s ovog foruma rekli za te bonove znao sam da će se moj svijet uvelike promjeniti.
A to se i dogodilo konačno sam prošli ponedjeljak prestao biti pirat.Kupio sam bon od 200 Kuna kupio Minecraft i osjećaj je božanstven,jedva čekam da kupim novo računalo pa da kupujem igre.
I još sam htio pitati dali sa 40 kuna koje su mi ostale na bonu kupiti npr.Assassin Creed 1 i koliko ima GB kad se preuzima(nemam neograničeni internet).

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #44 : 06. Listopad, 2015., 17:38 »
tko želi dati novce za igru dat će, tko ne želi/ne može - neće. sasvim u redu, također, ova prozivanja o krivičnim djelima, bože dragi :wildboy: :hihi: jeste vi ozbiljni? također, kakve to osobe moraju naglasiti da su kupili igru i da su bolji ljudi zato što nisu skinuli igru s torrenta?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9