HCL.HR

Može li se ovako okončati rat oko piratstva?

  • 99 Odgovora
  • 44209 Hitova
*

DakiKŠ

  • **
  • 176
  • Koju poslugu porati?
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #45 : 06. Listopad, 2015., 18:14 »
Slažem se sa tobom Dragster.
Ljude delim na dve grupe: Gamere (čitaj ljudi kojima nikada nije dosadno) i ostale ljude (čitaj šonje).
-DakiKS 1. april 2015.

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #46 : 06. Listopad, 2015., 18:28 »
Ja sam rekao jos pre,pirat sam od rođenja,ali zbog financijske situacije,cim zavrsim skolu i dobijem posao,respectati cu developere i kupovati igre,za sada sam ustedio za gta v i kupio ga pre par meseci ali nije bilo lako,morao sam jesti mesec dana perece u skoli za uzinu da bih uspeo ustediti

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #47 : 06. Listopad, 2015., 18:31 »
tko želi dati novce za igru dat će, tko ne želi/ne može - neće. sasvim u redu, također, ova prozivanja o krivičnim djelima, bože dragi :wildboy: :hihi: jeste vi ozbiljni? također, kakve to osobe moraju naglasiti da su kupili igru i da su bolji ljudi zato što nisu skinuli igru s torrenta?
Nitko ne naglasuje da je netko bolji zato sto kupuje igre ali kazu da bi bio neki red da se oda postovanje prema developerima jer nije uredu da oni izbace odlicnu igricu a da na njoj ne zarade nista zbog pirata. Nemoj me krivo shvatiti i ja dobar dio svojih igrica jos uvjek piratiziram ali shvacam poantu cijele ove rasprave i potpuno se slazem s tim da igrice treba kupovati. A sto se tice "krivičnih djela" tehnicki i pravno gledano piratiziranje i jest krivicno djelo.. :P
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #48 : 07. Listopad, 2015., 16:40 »
a naglašava bome, netko suptilno netko direktno. poanta je da ne znam, radije skupljajte random smeće s ceste, veći efekt će imati. mislim ako vam je cilj mijenjati nešto :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

karlokarlec

  • *
  • 61
  • pa kriza je,nema se para za osobni tekst
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #49 : 16. Listopad, 2015., 14:05 »
Piratizacija se može spriječiti puno težim kažnjavanjem, a u zapadnom svijetu, mada ga podržavam sve je nekako preblago.
U hrvatskoj imamo paysafecard bonove pa nema isprika da si mlad i nemaš kreditnu, svaki veći grad ima barem 10 tisak trafika/kioska.
Lijepo otiđeš, zatražiš paysafecard bon od x količine kuna (50,100,200,500) i iako ima card u imenu to je običan komad papira kao bon za mobitele. Dođeš kući za računalo, guglaš konverter HRK u USD da saznaš koliko imaš u dolarima, odeš na g2a.com, izabereš igru, klikneš buy, ispuniš detalje i vidiš kod.

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #50 : 19. Listopad, 2015., 23:23 »
Imam pitanje.
Posto trenutno nemam pristup internetu zanima me dali se moze skinuti mgs5 na drugom kompjutora na hard preko steama ili tako nesto da mogu platiti paypal-om, pa da se ta igra iskopira kod mene?
Hvala.

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #51 : 25. Listopad, 2015., 09:14 »
Mislim da nećeš moći to tako riješiti, bar ne na legalan način.
No baci oko na ovo: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=3160-agcb-2555

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #52 : 01. Prosinac, 2015., 18:21 »
KONAČNO!!!!!!!!

Kako je obečano tako je i učinjeno,danas sam prestao sa piratstvom,kupio preko Steam-a svoju prvu igru Skyrima i ko duša se osječam,ovih dana ću makniti sve piratske igre i skiniti Skyrima kada dobijem flat ili kad potrošim sav brzi internet.
Hvala svima koji su mi pomogli na ovom forumu da se informiram o Steamu i paysafecardu :clap: :ave:

p.s. Budući da nisam još skinuo jel mi može reć ko se sjeća koliko je velik Skyrim na steamu,kupio sam za malo manje od 4$ bez dlc,pa me zanima.Volio bih ga što prije skinuti pa zato.

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #53 : 01. Prosinac, 2015., 20:32 »
KONAČNO!!!!!!!!

Kako je obečano tako je i učinjeno,danas sam prestao sa piratstvom,kupio preko Steam-a svoju prvu igru Skyrima i ko duša se osječam,ovih dana ću makniti sve piratske igre i skiniti Skyrima kada dobijem flat ili kad potrošim sav brzi internet.
Hvala svima koji su mi pomogli na ovom forumu da se informiram o Steamu i paysafecardu :clap: :ave:

p.s. Budući da nisam još skinuo jel mi može reć ko se sjeća koliko je velik Skyrim na steamu,kupio sam za malo manje od 4$ bez dlc,pa me zanima.Volio bih ga što prije skinuti pa zato.

Oko 4GB ako se ne varam. Mozda manje.
The blood of youth is bubbling back..

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #54 : 01. Prosinac, 2015., 20:54 »
Hvala puno na informaciji.  :ave:

*

rulle989

  • *
  • 35
  • Kazu da nas je malo al nas ima
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #55 : 08. Prosinac, 2015., 11:08 »
Licno ne podržavam pirateriju mada nikad nisam kupio igru. E sad zasto ipak skidam...
U bosni je takva situacija da je suludo dati za igru 20-50€ sto je skoro cetvrtina necije plate, a hiljadu precih stvari ima.
Razumijem ja da je neko ulozio trud i novac u razvoj igre, ali mislim da ta cijena moze biti razumnija.
Rocstar je od prodaje GTA V zaradio milione ali igra je i dalje preskupa za radnicku klasu.
Mislim da ako skinem igru samo za sebe i ne distribuiram dalje da ne činim nista lose.
Jos jedno moje misljenje je da se ne osudjuje populacija koja skida igre zato sto nema novca da kupi, jer ni jedna kompanija nece propast zato sto postoji piraterija. Imaju ameri i ovi zapadnjaci nek kupuju i nako su opljackali pola svijeta.
Hcl je tu kategorican i surov prema pirateriji ali ih razumijem jer oni suraduju da kompanijama i imaju i neki vid koristi.

Pravda za radničku klasu
« Zadnja izmjena: 08. Prosinac, 2015., 11:12 rulle989 »
Procesor - i3 7th Generation Intel® Core
Memorija - 8 GB DDR4-2133 SDRAM
NVIDIA® GeForce® MX110 2 GB DDR5


Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #56 : 26. Siječanj, 2016., 23:06 »
Ja vam kažem, da se ukine EULA smanjilo bi se piratstvo, ne bi se iskorijenilo NIKAD ( kao niti korupcija, kriminal i sl.) ali bi se smanjilo. Kad servisi poput Steam-a i društva dopuste igraču da sa proizvodom koji je kupio radi što hoće stvari bi se promijenile. Recimo da uvedu razmjenu igara među igračima ili im omoguće da prodaju igre koje više ne igraju i sl, ali ne, jer su pohlepni do bola i oni tu nemaju nikakav profit. Zbog toga ih treba ( s oproštenjem) j*bati do bez svijesti. Iako sam prestao s piraterijom odavno, maksimalno je podržavam.
"We don’t give a shit about a copyright law, we take it from the rich and give it to the poor,

It’s little bit illegal but that’s OK, let’s do it like they do on the Pirate Bay" -> VenomGam3s

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #57 : 27. Siječanj, 2016., 07:22 »
Ja vam kažem, da se ukine EULA smanjilo bi se piratstvo, ne bi se iskorijenilo NIKAD ( kao niti korupcija, kriminal i sl.) ali bi se smanjilo. Kad servisi poput Steam-a i društva dopuste igraču da sa proizvodom koji je kupio radi što hoće stvari bi se promijenile. Recimo da uvedu razmjenu igara među igračima ili im omoguće da prodaju igre koje više ne igraju i sl, ali ne, jer su pohlepni do bola i oni tu nemaju nikakav profit. Zbog toga ih treba ( s oproštenjem) j*bati do bez svijesti. Iako sam prestao s piraterijom odavno, maksimalno je podržavam.


Hajmo ukinuti sva pravila i uvesti anarhiju  :loludara:
Čovječe ti svuda u životu imaš EULA-u! Počevši od upisa u dječji vrtić, školu, posao, račun u banci, bilo kakva garanacija na bilo koji proizvod... Baš ga baljezgaš.
A Steam je dobro uskočio ne s razmjenom igara nego sa Steam library sharing opcijom.
Recimo ja dijelim library s 2 frenda i zajedno imamo cca 1450 igara. Još uz sve to ako netko kupuje nku dobru igru onda javi ovom drugom kako ne bi obojica kupili istu igru.
Znači imamo onda svi nove igre i ne kupuješ ti svaku AAA igru nego onu koju tvoj frend nema.
Sve se može kad se hoće i postoji volja.

*

Tera

  • n00b
  • 4
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #58 : 28. Siječanj, 2016., 01:05 »
Čitao sam kad sam bio mlađi i još nisam bio upućen u razmjere piratstva i borbe protiv istog, ideju jednog od novinara iz hrvatskog gaming časopisa o tome kako završiti rat između pirata i kompanija. Ideja je bila da svaki korisnik interneta uplati mjesečno 5 ili 10 dolara te se tako namire izdavači. Sad kad razmišljam o tome čini mi se kao pametna ideja. Brojka korisnika interneta blizu je 3 milijarde. Uz uvođenje takvog sustava za svakog korisnika interneta to bi bile bezobrazne sume novca na mjesečnoj bazi. Biste li dali mjesečno 10 dolara za slobodan download? I što mislite, može li se na taj način završiti borba oko piratstva?

Zanimljivo, Svi Programi, Igrice ili bilo kakve aplikacije koje rade na offline modu se mogu krekovati ne postoji riješenje koje bi to spriječilo. Jedina solucija da se programi, igrice itd.. sačuvaju od piratstva jeste da ukinu offline korištenje programa, igrica itd gdje bi svaki pristup programima, igricama itd provjeren u bazi podataka poslužitelja. Što se tiče mjesečnog plaćanja za slobodan download ni u kakvom slučaju nebi dale pozitivnu statistiku što više smanjila bi se, iz razloga što bi se opet svelo na onaj minimum plaćanja uvjek postoji ona manjina koja i dalje skida bez ikakvog plaćanja gdje bi vjerovatno onih 70% reklo a zašto bi mi plaćali a oni džaba da skidaju ?...  i kad uzmeš onu manjinu 5% i ovih 70% ostaje ti 25% koji nisu dio pirata vjerovatno bi to sve za kratko vrijeme propalo, Primjer Steam ima dobru taktiku primjer uzećemo igricu Counter Strike  Global Offensive koja košta 11€ od ukupnih 100%  kupiće je 40 % . Raspolovima ovih 40% na 2x 20 % gdje ce prva polovica nastavljati kupovati igrice nezamislivo, a druga polovica je kupila samo csgo jer su i to jedva kupili, međutim postoji ono glavno korijen svega a to jest steam market gdje ova druga polovica prodaje svoje iteme  a ova prva polovica znamo uvjek da zele biti najači jer imaju najviše para i žele biti prvi tako da im novac ne pravi nikakvu prepreku platiće svaki item ili bilo šta da budu istaknuti među drugima, A taj novac naravno ide ovoj drugoj polovici od kojih će oni dalje kupovati igrice preko steam wallet, jednostavno Prva polovica kupuje igrice drugoj polovici :D Steam je na sve mislio, tako da je smanjio jedan broj piratstva. I piratstvo će uvijek biti dokle god bude offline mode :D ili da neko već jednom napravi skriptu koja neće dozvoliti memoriju čitanja preko koje ide 99% krekovanja.

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #59 : 28. Siječanj, 2016., 03:06 »
Nisam čitao cijelu temu ali valjda shvaćate da preko 20% svega novca je iz sive ili crne zone. Da netko želi da se nešto spriječi to i može učiti.  Ovo što pokretač teme priča je nešto slično kao ZAMP u Hrvatskoj. Baš bih volio da se očituje oko istoga ali i drugi što misle o njemu naravno ZAMP-u. To što neki imaju napadaje na piratstvo pa kroz noć postali osviješteni ljudi sa kršćanskim načelima pa piratstvo predstavljaju kao zlo koje treba istrijebiti. Druge strane ne shvaća da su izmanipulirani od medija. Piratstvo je siva zona kao što je droga crna zone te alkohol u legalnoj zoni a ubije koliko sva droga zajedno.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9