HCL.HR

Može li se ovako okončati rat oko piratstva?

  • 99 Odgovora
  • 44020 Hitova
*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #60 : 28. Siječanj, 2016., 11:57 »
+1 za post iznad

Razgovarao sam jednom prilikom sa visoko pozicioniranim duznosnikom MUP-a, koji je tada rekao da su sva ta paljenja droge i slicne stvari predstava za medije, jer ako se stvarno oce ocistiti trziste od droge, nastaje nestasica i raste stopa kriminaliteta.

Piratstvo do odredene granice potiho i presutno podrzavaju samo developeri. Kad je leakealo 4 epizode GoT-a, HBO je u sluzbenoj izjavi rekao da im je bitno da fanovi uzivaju. Njihov proizvod je stvorio fanove, ima kvalitetu, i donosit ce bogatstvo iducih pitaj boga kolko godina.

Svi se slazemo da je piratska igra blijeda kopija originala, ali privlaci nove kupce, koji kasnije postaju potrosaci kao mi koji radimo danas. Financiram Blizzard mjesecno godinama. Svakako dajem support developerima. A vi svi sa stavom stedite i kupite, pa valjda je vaznije da mladi jedu u skoli nego kupuju video igre, kakvi su to prioriteti? Sto ce on sa 12 godina odricat se izlaska ili ne znam cega, pa ja tad nisam pio po vani i iso na tulume.

Piratstvo je svojevrsna kontrola kvalitete, kako se najveci naslovi nisu brinuli za egzistenciju, FC, AC, GTA.. Druga stvar su mikrotransakcije, iako su igre F2P, ili P2W, preko cega i besplatni, kvalitetni naslovi zaradjuju masu para.

Ne mozete kupit igru, mozda za rockas ili bozic, ako vam se igra, skinite. Skinuo sam i ja prvi Far Cry, nije mi tad bio vrijedan, kupio sam trojku. Igrao na cracku WoW, platio ga i placam ga vec ne znam kolko. Bez varanja, neka prodju pakao piratizacije i uspiju, niko im nece stati na kraj. Pogledajte samo, CoD je bio popularan i iz razloga jer se crackan mogao igrat u mp i zato sto je bio dostupan omogucio je nama kao naciji da budemo medju najboljima na svijetu, u trenutku kada sam prestao igrat cetvorku, imao sam 6 org keyeva. A di je danas? Ali svi smo igrali crack! Kako je to moguce?

Placamo jedne od najskupljih telekomunikacijskih usluga u Europi, porez divlja, posla i kad se radi potplaceni su na vecini razina, i onda cemo, kako je vec neko naveo, moja frendica Pika iz Londona koja radi 2 tjedna mjesecno i  ima standard 5 puta veci od mog, placat sub za WoW isto kao i ja. Ko nam kriv kad zivimo u vukojebini, ko njima kriv sto nisu zastitili igre? Da im je u interesu momci, puno bi drugacije to izgledalo. Na kraju krajeva, sam Microsoft, bas vidim. Ubilo ih piratstvo, svaki drugi crackani win. Bolje njima crackani win nego Mac.

srz na wall of textu #potato

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #61 : 04. Veljača, 2016., 01:38 »
Ja vam kažem, da se ukine EULA smanjilo bi se piratstvo, ne bi se iskorijenilo NIKAD ( kao niti korupcija, kriminal i sl.) ali bi se smanjilo. Kad servisi poput Steam-a i društva dopuste igraču da sa proizvodom koji je kupio radi što hoće stvari bi se promijenile. Recimo da uvedu razmjenu igara među igračima ili im omoguće da prodaju igre koje više ne igraju i sl, ali ne, jer su pohlepni do bola i oni tu nemaju nikakav profit. Zbog toga ih treba ( s oproštenjem) j*bati do bez svijesti. Iako sam prestao s piraterijom odavno, maksimalno je podržavam.


Hajmo ukinuti sva pravila i uvesti anarhiju  :loludara:
Čovječe ti svuda u životu imaš EULA-u! Počevši od upisa u dječji vrtić, školu, posao, račun u banci, bilo kakva garanacija na bilo koji proizvod... Baš ga baljezgaš.
A Steam je dobro uskočio ne s razmjenom igara nego sa Steam library sharing opcijom.
Recimo ja dijelim library s 2 frenda i zajedno imamo cca 1450 igara. Još uz sve to ako netko kupuje nku dobru igru onda javi ovom drugom kako ne bi obojica kupili istu igru.
Znači imamo onda svi nove igre i ne kupuješ ti svaku AAA igru nego onu koju tvoj frend nema.
Sve se može kad se hoće i postoji volja.

e moj kralju očito ne shvaćaš šta hoću reći....ok ti i tvoja tri frenda dijelite jedan library.....i šta kad više nećete htjeti igrati npr. pes10...i htjeli bi ste prodati tu igricu...??....gledat ćeš nebu pod oblake....
"We don’t give a shit about a copyright law, we take it from the rich and give it to the poor,

It’s little bit illegal but that’s OK, let’s do it like they do on the Pirate Bay" -> VenomGam3s

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #62 : 04. Veljača, 2016., 07:16 »
Tko bi pametan uopće želio kupiti PES 2010 nakon što prođe ijedan godina, a kamo li 2,3 ili 5? Taj je doslovno lud jer više ne postoji niti online komponenta niti išta  :mrs:


Uz sve to ja VOLIM sve svoje igre i skupljam ih kolekcionarski. Kao što netko ima policu na kojoj se nalaze igre, glazbevi CDi ili DVDi tako ja imam svoju kolekciju digitalnih igara. I ponovno odigram stare igre kad god stignem tako da nikada niti jednu svoju igru ne bih prodao!  :hug
« Zadnja izmjena: 04. Veljača, 2016., 07:24 Hrv4tin4 »

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #63 : 04. Veljača, 2016., 07:35 »
Totalno se slažem s tobom ali ima lik mali point u vezi PES-ova NBA-ova itd tj igara koje izlaze na godišnjoj bazi

Mislio je na tebe ne na kupca bez obzira na kolekcionarstvo
Point je - Nebuš više nikad pokrenuo 2010 jer imaš PES 2015  :mrgreen:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #64 : 05. Veljača, 2016., 15:52 »
Ma pokrenem ja povremeno i FM 2011 iako imam i FM 2015. To me malo baci u prošlost i znam koje klince kupovati i itd.
Tako da za mene osobno ta tvrdnja ne stoji.... Uvijek sam igrao i volio zaigrati i starije PES (kojih nema na Steamu) poradi svog Master League tima i itd.
Ali vjerujem da sam jedan od rijetkih koji to rade.

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #65 : 06. Veljača, 2016., 17:14 »
Ma pokrenem ja povremeno i FM 2011 iako imam i FM 2015. To me malo baci u prošlost i znam koje klince kupovati i itd.
Tako da za mene osobno ta tvrdnja ne stoji.... Uvijek sam igrao i volio zaigrati i starije PES (kojih nema na Steamu) poradi svog Master League tima i itd.
Ali vjerujem da sam jedan od rijetkih koji to rade.

Ma sve to stoji ok, ali ti recimo kupuješ te igre i imaš kolekcionarski...ok tvoja volja...sigurno da i ostali tako rade ( odnosno svi, jer ne mogu ništa drugo), ali za mene osobno i vjerujem da ima još dosta ljudi, bi bila bolja opcija onu koju sam naveo...ima ljudi koji bi htjeli prodati neke od svojih igara ili ih možda mijenjati...a i za ovo što kažeš "Steam Family Sharing" ok nije to loša stvar...ali opet ti i ja dijelimo jedan Library i ti i ja hoćemo igrati...lupam BF4 MP zajedno....i tu već nastaje problem....
"We don’t give a shit about a copyright law, we take it from the rich and give it to the poor,

It’s little bit illegal but that’s OK, let’s do it like they do on the Pirate Bay" -> VenomGam3s

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #66 : 06. Veljača, 2016., 17:53 »
Zato ja dijelim library s ljudima koji imaju drukčije ukuse od mojih. Ja praktički ne igram i mrzim MP igre (osim PES i drugih sportskih) isto tako mrzim FPS igre.
Ali ih mogu igrati ako želim kod frienda iz njegovog librarya. Recimo jedan moj friend ima većinu racing igara, drugi platfomera, ja imam pak drugačiji tip igara kao što su avanture, igre s dobrom pričom, neke dobre AAA naslove.
I onda svatko nađe ono što ga zanima.


*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #67 : 07. Ožujak, 2016., 22:56 »
Evo da dignemo malo ovu temu.
Sudeću po svim događajima u svijetu piratstva u zadnjih par mjeseci,otkad je Denuvo v3 sistem zaštite postao aktivan,čini se da piratsvu lagano dolazi kraj.
Za sad nije izdan crack za većinu novih igara od Square Enix-a i EA.Iz piratske skupine 3DM kažu da je skoro nemoguće probiti taj sistem zaštite,čak su razmišljali
o tome da odustanu na godinu dana pa su opet nastavili,koliko sam shvatio čitajući njihove objave.Inače osobno o piratstvu imam podjeljen stav.
Većina današnjih igara ima brutalno previsoke cijene,ono doslovno za 5 sati surovog single-playera potrebno je izdvojiti 59,99€...
Kada se ljudi pitaju zašto je piratstvo najzastupljenije na PC-u odgvor je za mene vrlo jasan,ponajviše je problem optimizacija igara.
Npr. kada neko ima PS4 ili Xbox One ili koju već konzolu,kupi igru i zna da će ona raditi kako spada,ali na PC-u čim je igra zahtjevnija masa problema dolazi od
rušenja,do FPS dropova...Jednostavno ne razumijem zašto se više ne rade demo verzije igara kao prije 10-ak godina kada je skoro svaka igra imala demo verziju,
mislim nije da je to jedini uzrok piratstva,ali meni je glupo dati 60 eura za igru,za koju neznam hoće li je moj PC moću prožvakati kako spada i je li ta igra uopće onakva
kakvu je developri prikazuju.Ja cijenim svačiji trud i vrijeme,ali čini mi se da je većina novih naslova hrpa copy-paste smeća.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #68 : 08. Ožujak, 2016., 07:41 »
Opet se vraćaš na onu temu da igre koštaju 60€ što apsolutno nije točno! Većinu preordera napravim za 30-35€, a kamo li nakon pola godine od izlaska igre...
Većina igara (novih) košta oko 30€, a sve igre koje su starije od godine-dvije mogu se naći već po cijeni od 15€ i manje.


I meni niti jedna igra nije trajal samo 5h. Ako igraš igru onda guštaš u njoj i zato si ju i kupio da iskoristiš potencijal igre. Minimalno imam 15h na igrama koje koštaju "60€", odnosno na AAA naslovima, a nerjetko i više.
To ako ti ne znaš pronaći način i kupiti igru drugdje nego li na Steamu, onda imaš problem samo ti. Danas rijetko tko kupuje direktno na Steamu po takvim cijanama. Na Steamu se kupuje kada su akcije, a za sve ostalo tu su druge stranice.

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #69 : 10. Ožujak, 2016., 10:21 »
Mislim da pojavom raznih servisa za igre, piratstvo lagano pada u zaborav. Odkad imam Steam, PSN, Origin, itd... nisam skinio ni jednu piratsku igru.

Jednostavno mi je fora igrati na servisima jer između ostalog broji mi sate, trofeje i sve ostalo... da ne govorim o multi playeru...

*

tothwow

  • *
  • 32
  • Music & Gaming
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #70 : 12. Ožujak, 2016., 01:43 »
moje misljenje je da je svako slobodan raditi sto god zeli. ja osobno skinem piratsku verziju prvo da vidim da li ju moj pc moze pokrenuti, ako radi, maknem ju i kupujem preko steama ili fizicku kopiju :)
«MTG»TOTHcore

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #71 : 12. Ožujak, 2016., 09:10 »
Onda si jako malo igara igrao i kupio kada ih imaš samo 18, a od njih 18 je pola besplatnih i jeftinih igara...  :hiha:

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #72 : 12. Ožujak, 2016., 14:16 »
Ja sam lično igre koje na steamu trenutno vrede ukupno 250 evra, kupio pre par meseci za 30 evra, na raznim akcijama i preko raznih servisa, a nekolicinu i preko steama. Tako da piratizovanje igara ne opravdavam.
Jedan sajt (hcl.hr) da svima gospodari!

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #73 : 12. Ožujak, 2016., 14:17 »
moje misljenje je da je svako slobodan raditi sto god zeli. ja osobno skinem piratsku verziju prvo da vidim da li ju moj pc moze pokrenuti, ako radi, maknem ju i kupujem preko steama ili fizicku kopiju :)

hmm.. jel nije bolje isprobati demo igre (ako postoji) ili pročitati minimalnu konfu na netu?

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #74 : 13. Ožujak, 2016., 13:50 »
minimalne konfiguracije ne vrijede k***a. s dosta slabim kompjuterom nekad, a danas s osrednjim laptopom sam na sasvim ok postavkama vrtio igre koje nisam mogao ni sanjati po navedenim minimalnim konfiguracijama. s druge strane, neke koje sam trebao moći pokrenuti, nisu radile. pogotovo kad je riječ o neoptimiziranim igrama tipa ark (ajde, early access je) ili posljednji batman, koji je radio različito na svakom računalu, minimalna konfiguracija ne znači ništa i uvijek je uzimam s dozom skepse.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9