HCL.HR

Može li se ovako okončati rat oko piratstva?

  • 99 Odgovora
  • 44023 Hitova
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #90 : 25. Svibanj, 2016., 16:22 »
Pa imaš isto tu gdje sam ti poslao. Samo upisi još PS4.

Vidim da nisi ni pogledao taj katalog cim ovo pises
Pogledao sam katalog ja, stvar je u tome sto te PS4 igre sto prodaju su na drugim accountima. Prakticki kupujem account na kojem je igra, a to mi ne odgovara

*

Dmik

  • *
  • 18
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #91 : 25. Svibanj, 2016., 19:27 »
   Evo da se i ja uključim u raspravu. Zanimljivo mi je to što se stalno spominje da su igre u zemljama sa većim životnim standardom iste cene kao i kod nas, a hardver je u nekim slučajevima čak i skuplji nego u Nemačkoj na primer. To je tačno, ali postoje i veoma veliki popusti i lepi "paketi" igra koje možemo ugrabiti za oko 10 evra i pritom postati vlasnici nekoliko igara visokog budžeta (iliti AAA produkcije) koje su nekoliko godina stare.
   Smatram da barem 60 procenata ljudi koji ilegalno nabavljaju igre mogu nabaviti igru legalno, samo im igre nisu među prioritetima. Ovo govorim kao dete od 12 godina koje svaki mesec uštedi oko 5-10 evra i kupi neku igru (na velikom popustu naravno). Imam steam nalog vredan 400 evra, a igre na njemu kupujem od marta 2015.-te godine i uložio sam u svoj steam nalog oko 45-50 evra. Mada ja imam roditelje koji su moderni i oca koji ima pay-pal pa mi on preko pay-pala kupuje igre pa mu ja naknadno dam novac, živim u Srbiji i ovde ne postoji PaySafe card nažalost.
P.S. Ako se pitate šta radi dete kao ja na forumu, učlanio sam se primarno zbog heartstone i minecraft podforuma.
Čudan tip.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #92 : 25. Svibanj, 2016., 20:16 »
   Evo da se i ja uključim u raspravu. Zanimljivo mi je to što se stalno spominje da su igre u zemljama sa većim životnim standardom iste cene kao i kod nas, a hardver je u nekim slučajevima čak i skuplji nego u Nemačkoj na primer. To je tačno, ali postoje i veoma veliki popusti i lepi "paketi" igra koje možemo ugrabiti za oko 10 evra i pritom postati vlasnici nekoliko igara visokog budžeta (iliti AAA produkcije) koje su nekoliko godina stare.
   Smatram da barem 60 procenata ljudi koji ilegalno nabavljaju igre mogu nabaviti igru legalno, samo im igre nisu među prioritetima. Ovo govorim kao dete od 12 godina koje svaki mesec uštedi oko 5-10 evra i kupi neku igru (na velikom popustu naravno). Imam steam nalog vredan 400 evra, a igre na njemu kupujem od marta 2015.-te godine i uložio sam u svoj steam nalog oko 45-50 evra. Mada ja imam roditelje koji su moderni i oca koji ima pay-pal pa mi on preko pay-pala kupuje igre pa mu ja naknadno dam novac, živim u Srbiji i ovde ne postoji PaySafe card nažalost.
P.S. Ako se pitate šta radi dete kao ja na forumu, učlanio sam se primarno zbog heartstone i minecraft podforuma.


Lijepo je čuti kako i mlađi ne podržavaju piratstvo,u potpunosti se slažem sa tvojim mišljenjem.
Nekad nalete bundleovi i za siću novaca se dobiju igre vrijedne po 80-90 eura.Međutim svak želi nešto imati čim se izda,kao što npr. velika
većina ljudi ne bi kupila mobitel star 3-4 godine radi cijene,slična je stvar sa igrama i tu nastaje problem i zbog njega piratsvo i postoji.
Da su sve igre jeftine kao one stare par godine,vjerujem da bi ogromno pala stopa piratstva,ali što je tu je.Ja sam prvi koji za igru nikad
ne bi dao ogromne novce,jer mi je isto igrao ju sad ili za 6 mjeseci,u međuvremenu skupim par igara odigram i kad padne cijena kupim što sam želio.
To što je nekim ljudima teško odvojiti 60 kn za igru i podržati one koji je rade (pogotovo indie developere),a dati 26 kn za kutiju cigareta nije problem,to je priča za sebe.
Smatram da je veće zlo piratizirati indie igre od glavnih naslova,jer malim timovima svaki dolar znači,a igre daju većinom za jako niske cijene,često i po raznim rasporodajama i bundleovima.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #93 : 27. Svibanj, 2016., 13:01 »
I ja se ne slažem s piratstvom,uvijek je bolje imat igricu u steam library-u koju sam platio,ali uvijek dode neka igrica koja moze bit dobra ali bude neoptimizirana,neigriva, uglavno preloša pa se cude kako ljudi skidaju   :hiha: :bonk:

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #94 : 27. Svibanj, 2016., 15:51 »
Pa ako je loša optimizacija u originalu, onda je i piratska isto loša ^^

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #95 : 27. Svibanj, 2016., 17:16 »
Ma ima igara koje je sevap i dobro dijelo piratizirat. Na primjer Mass Effect serijal. Ne postoji nijedan serijal koliko toliko volim, ali iz principa ga nikad neću kupit. Čekao sam par godina da izađe verzija koja je trilogija da je kupim, i oni kad su izbacili "ultimate" edition došao je bez ijednog dlc-a a neki od njih su ključni za priču. E kad ste tolika govna da ih i dalje prodajete odvojeno a dao bog samo se mogu kupit na stranici bioware-a jebite se. Torrent mama

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #96 : 27. Svibanj, 2016., 17:31 »
Ja sam do prije godinu dana sve igre uzimao preko Pirates Baya.Onda sam se pridruzio HCL zajednici, poceo sam cjenit igre i odnosit se drugacije prema njima.Ima vec godinu dana da nisam skinuo nijednu igru, niti cu vise ikad skinut.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #97 : 27. Svibanj, 2016., 17:48 »
Rat oko piratstva :wildboy: Kao da je piratstvo alternativna opcija, a ne zločin. Jel vi ratujete oko prelaska na crveno isto?

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #98 : 27. Svibanj, 2016., 17:55 »
Čuj ovog zločin.

Daj ih usporedi sa ratnim profiterima lol

Kazneno dijelo zvuči bolje  :hiha:


Kupujem skoro svaku igru koju želim igrat jel al potpisujem Irisa za neke igre definitivno.  Nikad ti nebum dal 20, 30 eura pa ni 10 za igru od 5 sati. Pa nek mi pokucaju na vrata lol.

Za jedno 10 godina pošto ionak toliko zaostajemo
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj, 2016., 17:57 malimicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Može li se ovako okončati rat oko piratstva?
« Odgovori #99 : 27. Svibanj, 2016., 18:00 »
Meni je uvek lepše preći kupljenu igru, naročito kada mi izađe "Achievement Unlocked", ma milina... :clap: :clap: :clap:
Sutra će danas biti juče kao što je juče danas bilo sutra

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9