HCL.HR

Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14

  • 17 Odgovora
  • 7180 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Kao i svake godine, na HCL-u ćemo birati najbolje igre godine na izmaku. I kao i svake godine, bit će to nešto drugačije nego one prošle. O tome ćemo nekom drugom prilikom; za sada bi htio jednu temu onako za zagrijavanje. Temu u kojoj svatko izlaže najistaknutije od onoga što je igrao u 2014. - bez nekih strogih kriterija (kao u Dabra), čisto da vidimo u čemu su ljudi najviše guštali. Svjestan sam da postoji tema s ocjenama vas koji to držite, ali ne da mi se sad pojedinačno gledati kod svakoga. I u biti nije isto.

Ne moraju to čak biti ni igre koje su izašle ove godine - jednostavno ono što se ove godine igrali. Isto tako, ne morate se držati isključivo zadanih kategorija, možete osmisliti i neku svoju.Ove moje uzmite kao primjer.  Ne morate argumentirati izbore, ali bilo bi poželjno. Pa da vidimo:

Sve u svemu; TLDR, igra u kojoj sam najviše uživao ove godine:
Metal Gear Rising Revengeance - Guilty pleasure, valjda. Iako po meni nepošteno zapostavljena prošle godine. Nevjerojatno zadovoljavajuća mehanika komadanja. Nabrijanost. Boss bitke. Pretjeranost u svakom pogledu. Deset od Deset.

Igra uz koju sam proveo daleko najviše vremena:
Divinity: Original Sin - I to vrlo kvalitetno provedeno vrijeme, rekao bih. Bitke s paukovima pamtim kao jedne od najnapetijih strateških okršaja.
*Fallout: New Vegas - drugi put, preko stotinu sati. Iako još uvijek zakon igra, nakon nekog vremena čak i dojadilo.

Najsmješnija igra:
South Park: The Stick of Truth - Bez ikakve konkurencije.

Igra koju nisam dovršio, a imao sam namjeru:
Watch Dogs - Jednostavno me na pola izgubio. Ne mogu stavit prst na čemu točno, ali u moru stvari za radit i istražit, izgubio sam volju. Nije pomoglo ni to što je igra loše optimizirana.
*Alien: Isolation - Možda se bojim?

Nepotpuna igra [Early Access, epizodna] koju se veselim jednog dana igrati u punom izdanju
Dreamfall Chapters - Odlično je počela priča. Kao da pauze od sedam godina nije ni bilo.

Indie dragulj godine:
This War of Mine - Teško mi bilo za vrijeme igranja. A ne događa se to često.

Igra koju bih htio što prije zaboraviti:
Daylight - Nedaj bože.

Igra za koju još uvijek štedim pare:
Dragon Age Inquisition - SOON

Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #1 : 28. Studeni, 2014., 15:53 »
Moje su općenito malo starije, ali neka...

Najbolji povratak u prošlost:
Metroid Prime

Najbolji handheld:
The Legend of Zelda: Spirit Tracks

Najpomaknutija na japanski način:
Catherine

Najbolja za PS3 i najbolji co-op:
Demon's Souls

Druga najbolja za PS3:
Uncharted 2: Among Thieves

Najbolji HD remaster:
ICO & Shadow of the Colossus Classics HD

Najbolji download:
Brothers: A Tale of Two Sons

Najbolji genocid nad paklenim beštijama:
Diablo III

Najbolja iz 2014.:
Dark Souls II

Najbolja neodigrana:
Bayonetta 2

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #2 : 29. Studeni, 2014., 06:24 »
A kod mene su isto neke starije igre, hebat ga, ne zuri mi se sa igranjem...

3DS:
Attack of the friday  monsters: A tokyo tale

Vita:
Killzone: Mercenary

PC a ujedno i FPS:
Wolfenstein: the new order

PS4:
The last of us remastered

RPG?:
Diablo 3 ultimate evil edition

Indie:
Hotline Miami

Horor:
Outlast (nisam jos igrao Aliena :hiha2: )

Avantura?:
The walking dead season 2

A onako opcenito naj igra koju sam odigrao ove godine....hm tesko mi je izabrat izmedju Hotline Miami-a i Diabla 3, ali te dve su mi bile naj.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #3 : 29. Studeni, 2014., 16:40 »
RPG:
Tales of Xilia 2

Strategija:
Civilization: Beyond Earth

Avantura:
Dreamfall Chapters

Vizualna novela:
Hatoful Boyfriend

Indie:
Transistor

Najveći treš:
Hyperdimension Neptunia mk2

GOTY:
Tales of Xilia 2

Najočekivanije u 2015:
Persona 5 i Tales of Zestiria


Screw you guys, I`m going home!

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #4 : 29. Studeni, 2014., 17:11 »
Da i ja napišem kakav osvrt:

Remake godine:
The Last of Us Remastered - realno bio bi mi sigurno i igra godine, ali nekako ne želim davati tu titulu igri koja je još prošle godine bila dostupna. Inače savršen multiplayer, neponovljiva priča, jednostavno se nikad nisam osjećao da mogu toliko mariti za dva lika kao što je bilo za Joea i Ellie. Osim toga rula i DLC, ma sve je tako savršeno odrađeno. Meni jedna od rijetkih 10/10 igara, sigurno bi ih mogao na prste jedne ruke prebrojati.

Razočaranje godine:
Bound by Flame - odavno me neka igra nije ovako razočarala, najgore potrošenih par sati života.

Nisam (i vjerojatno neću) dovršiti:
Final Fantasy XIII - mislim da je ovo prvi dio main serijala (ako ne brojimo MMO dijelove) kojeg nisam dovršio do kraja, a vjerojatno i neću. Toliko malo me je povukla u svoj svijet, nije to loša igra, ali ničim spektakularna osim fine grafike. Dosadan sustav borbe, nezanimljiva glazba i najlošija postava likova tome aktivno doprinose.

Najbolji MMO:
Final Fantasy XIV: A Realm Reborn - sve što sam kao ljubitelj serijala želio dobio sam u ovom prekrasnom MMO naslovu. Definitivno vrijedan naziva Final Fantasy

Od ovogodišnjih naslova još želim zaigrati:
Valiant Hearts, Child of Light

GotY:
Transistor - jedina mana je njegova dužina trajanja, ostalo je <3 <3 <3

Čekam da zaigram:
Final Fantasy XV, Final Fantasy Type-0, Persona 5, Bloodborne, Metal Gear Solid 5: Phantom Pain, Guilty Gear Xrd, Uncharted 4... - valjda nisam nešto zaboravio :hiha:

Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #5 : 29. Studeni, 2014., 18:01 »
Znači, ne glasamo za igru iz 2014., već za ono što smo igrali 2014.? OK onda, pobacajmo to nekako:

najbolja handheld igra: Fate/EXTRA (PSP)

najbolja ''velika'' igra: neznam... ili Diablo 3 ili Lightning Returns

skoro-pa-najbolja igra: Resident Evil Rev.

onaj ne-mogu-da-vjerujem-kako-nastavak-saka: Zone of the Enders 2 HD

smeće godine: Ni no Kuni

najbolji soundtrack u igri: Final Fantasy XIII-2

najbolja čudna igra: Black Knight Sword

najbolja indie igra: Pier Solar

iznenađenje godine: Disgaea 4 (nisam vjerovao da će mi se igra svidjeti nakon što sam godinama izbjegavao serijal lol)

najbolji HD remaster: Tales of Symphonia HD

najbolja ne-mogu-je-igrati-jer-nemam-adekvatnu-konzolu igra: DriveClub



...a željno se očekuje... ma ništa, samo Tales of Zestiria, Type-0 i HD Resident jedinica. Ionako imam još dosta toga u kolekciji za igrati.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #6 : 30. Studeni, 2014., 19:42 »
Najbolja igra: Objektivno Hearthstone valjda, ali subjektivno mislim da trenutno igram tu najbolju igru - Hitman: Absolution.

Najgora igra: Hm, gledajući ocjene ispada da je najgora igra koju sam igrao Stanley Parable ali mislim da bi to bilo nefer jer igra uopće nije loša pa je najbolje reći da nisam igrao ništa loše.

Najdraža igra: Splinter Cell: Double Agent

Najbolja indie igra: This War of Mine

Najbolji horror: Dead Space

Najbolja sportska: PES 2015

Igra koja mi je oduzela najviše života: Warframe ubjedljivo (iako ga ne igram već par mjeseci).

Žao mi što nisam još prešao: The Witcher (ali trudit ću se da je pređem do Nove godine, ako ne cijelu onda barem veći dio).

Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #7 : 01. Prosinac, 2014., 19:01 »
1) igre uz koju sam proveo najviše vremena: GTA 5, CS:GO, Prison Architect
2) Najsmješnija igra: South park the stick of truth
3) Igre koje nisam dovršio: GTA 5 i Tropico 3 i 4
4) Nepotpuna igra [Early Access] koju se veselim jednog dana igrati u punom izdanju: Prison Architect i dayZ
5) igra godine: GTA 5
6) Igra koju bih htio što prije zaboraviti: LOL and DOTA 2
7) Igra za koju štedim pare: FIFA 15
8) Razočaranje godine: Assassins Creed Unity i Tropico 5


*

MatejHCL007

  • n00b
  • 1
Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #8 : 01. Prosinac, 2014., 19:20 »
NAJBOLJA STRELJAČINA:Call of duty advance warefare
NAJBOLJA SPORTSKA IGRE:Fifa 15
NAJBOLJA FIRST PERSON SHOOTER:Far cry 4
NAJBOLJA HORROR IGRA:Outlast
NAJBOLJA ACTION-ADVENTURE:Assasinss creed unity
NAJOČEKIVANIJA RACING GAME:The crew

Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #9 : 01. Prosinac, 2014., 19:58 »
Najbolji remake
The Last of Us Remastered - Jel potreban ikakav komentar? Igra je jednostavno savršenstvo, GOTY za mene.

Največe iznenađenje
Child of Light - Počeo sam ju igrati tek toliko da probam, a završio plačuči jer je gotovo

Razočarenje
Saints Row IV - Treči dio je bio odličan, al četvorka stvarno nije ličila na ništa

Najbolji indie
Outlast - jedan od rijetkih horora koje sam prešao do kraja, al ovaj je vrijedio svake sekunde utrošenog vremena. Jedva čekam nastavak pa da opet ne spavam 3 dana :clap:

Najbolja racing igra
Driveclub - puno sam se premišljao dali da je kupim il ne, no ipak nisam požalio. Predivna grafika, odlican gameplay, uživanje u multiplayeru sa frendovima i to je to.

Želim zaigrati
Knack - neznam zašto al igra me nekako privlači. Sve u svemu nekako me blago podsječa na Ratchet & Clank, možda je ugrabim za neku siću.

*

CROguys

  • *
  • 117
  • He is Keyser Sose!!!!
Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #10 : 01. Prosinac, 2014., 20:40 »
Nisam se nešto naigrao igara iz ove godine.
NOMINACIJE ZA ZLATNOG DABRA
Najveće razočarenje: The Sims 4
Najbolji debut:Watch Dogs ili Destiny
Najbolji horror:Alien Isolation
Najbolji RPG:Original Sin
Najgora igra:Amazing Spider-Man 2
Najgora vijest:Čekanje za Arkham Knight.Arkham Knight samo za next-gen.
Licencirana igra:South Park
Budućnost ove godine:Unreal Tournament
Najemotivnija igra:Walking Dead Season 2(samo sam ga htio staviti negdje)
Najbolja glasovna gluma:Troy Baker,Pagan Ming
To su samo igre podrijetlom iz ove godine.Ne bih htio jos pisati o ostalim igrama.
Najveće otkriće ove godine:Ne bih ga nazvao otkrićem.Tek sam se ove godine prijavio na HCl.Ovo je moj stoti odgovor,pa sam pomislio da spomenem.



« Zadnja izmjena: 01. Prosinac, 2014., 21:12 CROguys »
GTA,Slender,Mgs 3-4,Walking Dead,Halo,Arkham...

Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #11 : 01. Prosinac, 2014., 20:55 »
Najbolja igra: Shadow of Mordor - stvarno su se ljudi iz Monolitha potrudili oko svega u igri; grafika je predivna, priča zanimljiva, a gameplay je fantastičan (gameplayu još ide u dobit to što je mješavina Assassin's Creeda i Batmana!)
Najgora igra: Call of Duty Advanced Warfare - Mislim stvarno... Isto sranje svake godine.. Moram priznat, za COD igricu grafika je oćarajuća, ali gameplay i prica je ista ko svaki ostali COD!:geek:
Najdraža igra: Far Cry 4 - za ovu sam se igricu zapalio jos od prvog gameplaya na E3-u! Jedna od najljepših igrica ikad! :clap: Sad kad je izašla nemogu se odvojit od nje! Graciozna je haha!:hihi:
Iznenađenje godine: Styx: Master of Shadows - jedna od rijetkih igrica uz koju sam proveo toliko vremena ove godine! Zabavna je i predivna! Probajte ju! :ave:
Najbolji indie: Bear with Me - probao sam igricu na ovogodišnjem Infogamer sajmu i moram priznati da je odlična. Na ovakve hrvatske bisere trebamo obračat pažnju i njima pružat podršku <3!
Želim zaigrati: Battlefield 4 - iako je igrica izašla 2013., nisam ju još zaigrao, a stvarno, stvarno želim! Igrica ima jednu od najljepših prizora ikad! Moram to zaigrat i jedva čekam da ju probam, pogotovo multiplayer! :chair:
Jedva čekam: Game of Thornes - jedva čekam!!!! Od ljudi koji su napravili The Wolf Among Us, dolazi i igrica Game of Thrones! Gledao seriju, uživao, sad idem i igrat igricu!
Najbolji horror: Alien: Isolation - nemogu. Spavat. Dalje se ni netreba govorit.:ave:
Najbolja Xbox 360 igrica: Assassin's Creed: Rouge - iako nije potpuna igrica, jedna je od najboljih ove godine! Grafika, priča, sve što treba!
Najbolja PS3 igrica: Watch Dogs - neznam zašto, no meni se igrica najviše iskazala na PS3-u. Grafika bolja od Xbox-a 360, a multiplayer zabavan da zabavniji  ne može bit! :D
Najbolja PS4 igrica: Killzone: Shadow Fall - igrica koja je prva pokazala mogućnost PS4-a! Svaka čast!
Najbolja Xbox One igrica: Sunset Overdrive - zabavna i osvježavajuća! To je dosta za početak! :mrgreen:
Klaypexking roka

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #12 : 01. Prosinac, 2014., 22:02 »
Ove godine nisam igrao previše novih igara, ali imam ih nekoliko za izdvojiti.

Insurgency - unatoč nekim glupim promjenama koje su napravili, svakako jedan od boljih MP naslova.

Wargame: Red Dragon - i dalje jedan od najboljih RTS naslova makar brodovi u početku i nisu bili toliko interesantni zbog balansa.

Divinity: Original Sin - prezabavna borba i mogućnost rješavanja questova na više načina je veliki plus.

Legends of Grimrock 2 - ne sjećam se da sam ikada prije igrao dungeon crawling iz prvog lica, a zbog ove igre me žanr definitivno zainteresirao

Lords of Xulima - poprilično zabavan RPG

This War of Mine i Valiant Hearts - dva odlična platformera s ratnom tematikom

*

karlokarlec

  • *
  • 61
  • pa kriza je,nema se para za osobni tekst
Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #13 : 01. Prosinac, 2014., 22:23 »
evo moje,ne treba se svatko slagati
Najviše vremena provedeno: fifa 13 koji sam nabavio u travnju ove godine,oko 200 sati kaže mr.origin
Europa Universalis IV,oko 300 sati kaže steam


Najveće razočaranje: The Amazing Spiderman 2,svidio mi se film kad sam išao gledati u kino,igra ogromno razočaranje

Grafički najljepša (po meni): Alien:Isolation

Najoriginalnija: nisam prvi koji je kaže,This war of mine i možda čak Goat Simulator

Najsmješnija: South Park the stick of truth,Goat Simulator i nešto malo ali dovoljno za listu FootLOL

Najkvalitetnije vrijeme s igrom: Game Dev Tycoon,PES 2015

Najgora igra: Disciples II,znao ili ne znao za nju meni je grafika proljev,gameplay proljev (moram do doktora zbog tog silnog proljeva vidim) i sve je nekako neuredno i komplicirano,ali iz 2007 ili 2008 čini mi se
Assassins Creed Unity (ak ne računamo ove šale od patcheva prilično grozna)


Najbolja strategija: Europa Universalis IV

Najbolja prelaženje/prelaženja igre:
Game Dev Tycoon (nedavno sam uspjeo sve završiti bez da sam bankrotirao napokon)
Battlefield 1942,prešo ga već tko zna koji put ali i dalje dobar iako se ne računa baš kao kampanja




« Zadnja izmjena: 01. Prosinac, 2014., 22:25 KarloKarlec »

Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #14 : 07. Prosinac, 2014., 22:41 »
Najbolji remake/take-two:GTA V,ista je priča ali,mora se priznati da izgleda fantastično :winknkiss:
Najbolja PS4 igra:Far Cry 4,mapa je prevelika,ima toliko puno stvari,igra u kojoj se treba uživati
Najbolja Xbox One igra:Sunset Overdrive
Najbolja horor igra:Alien Isolation,nebi bilo iznenađenje da to bude igra godine,svakako očekujem nastavak igre :D
Razočaranje godine:Amazing Spider-Man 2
Btw,igrao sam sva 3 dijela Uncharted-a i definitivno očekujem 4 dio igre :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9