HCL.HR

Natjecanje recenzija - Općenita rasprava

  • 287 Odgovora
  • 94469 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #15 : 16. Lipanj, 2017., 06:54 »
Capslockali ti tako naslove na nadgrobnom spomeniku čovječe! Šalim se malo, uglavnom da ne pišemo sve velkim slovima naslove ikakvih tema!?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #16 : 16. Lipanj, 2017., 07:49 »
...potvrdu igranja recenzirane igre (screenshot libraryja na Steamu, GOG-u, uPlayu, Originu....


Ovaj dio mi se jako sviđa. Samo originalne igre koje posjeduješ možeš recenzirati. I naravno vidi se (barem na Steamu, GOGu i na Uplayu u nekim novijim igrama) koliko si vremena proveo u samoj igri.
Tako da nije relevantna recenzija nekoga tko je proveo 3h u recimo Witcher 3 igri, kada to nije ni prašina na površini.
Isto tako uvijet za recenziju bi trebao biti dovršena igra, a ne započeta ili došao sam do XY dijela.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #17 : 16. Lipanj, 2017., 07:51 »
Ja bi se samo štel ubacit da dodam da ću ako uspijete ovo izrealizirat drage volje ponudit neki Steam key ili nešto kao nagradu.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #18 : 16. Lipanj, 2017., 08:04 »
Slazem se sa ovim da bi trebalo objavit screenshot od librearya i dokazat da imamo orginal igru i da smo proveli dovoljno sati u njoj.

Uglavnom odlicna ideja, trebalo bi dogovorit nekakve minimume i pokrenit sve.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #19 : 16. Lipanj, 2017., 08:16 »
Da, takvi servisi bi nam super poslužili. Evo moj prijedlog pravila:


1. Igra mora biti igrana i završena u tom mjesecu.
Dakle ne može se recenzirati igra koju si igrao prije mjesec dana ili prošle godine, nego izabereš igru koju ćeš recenzirati i igrati zbog natjecanja.
2. Igra mora biti original na tvom acc (Steam, Origin, Uplay, Galaxy, PSN, Xlive) ili fizička kopija igre. I to mora biti potkrijepljeno dokazom (slika librarya, diska igre), na servisima je vidiljivo i kada je igrana igra i koliko sati.
3. Poželjno bi bilo priložiti i video gameplay iz igre da ljudi okvirno vide i kako izgleda igra i kakve su njene mehanike. Kažem ne bi bilo obvezno, ali svakako dobrodošlo i bio bi još jedan plus.
4. Recenzija mora sadržavati tekst od xy znakova, xy slika iz same igre + gore navedeni dokazi koji se ne ubrajaju u traženu količinu slika iz same igre. Ti dokazi bi bili prezentirani van sam recenzije (u istom postu, ali recimo na dnu posta nakon završetka recenzije).
5. Korisnik može biti diskvalificiran ukoliko se utvrdi prepisivanje recenzije iz drugih izvora, kopiranje screenshotova s interneta, nedovoljno provedenih sati unutar same igre.
6. Recenzija se najkasnije može predati zadnjeg dana u mjesecu (npr. 30.06.) do 23:59h sve što je izvan toga neće ući u natjecanje.
7. Zabranjeno je ponavljanje recenzija (ukoliko prošli mjesec recenzija nije prošla da ju se samo kopira u novi mjesec)




Predlažem i da se stvori manji tim (2,3 ljudi) koji bi bili voljni pratiti recenzije i reagirati ukoliko neka recenzija nije po pravilima. Dakle ako je netko nešto kopirao, prepisao, itd da ga se odmah diskvalificira.


Pa hajmo složiti konkretno pravila i dogovoriti se tko ima volje i želje za pratiti recenzije i reagirati ukoliko bude problema.
Što se tiče glasanja možemo imati anketu kao i do sada gdje se rezultati prikažu tek po isteku te ankete.
Uz to da bi anketa trajala dulje od 3 dana (možda 7 ili 10 dana) uz mogućnost glasanja za 3 korisnika ili 2.
Ukoliko bude (a vjerujem da će biti) više dobrih recenzija.



EDIT: A najbolju mjesečnu recenziju bi mogli objaviti i na portalu kao neki oblik nagrade i promoviranja foruma. Stvoriti neku novu podkategoriju poput vijesti, specijali, community recenzije
« Zadnja izmjena: 16. Lipanj, 2017., 08:20 Hrv4tin4 »

Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #20 : 16. Lipanj, 2017., 08:39 »
Citat:
1. Igra mora biti igrana i završena u tom mjesecu.
Dakle ne može se recenzirati igra koju si igrao prije mjesec dana ili prošle godine, nego izabereš igru koju ćeš recenzirati i igrati zbog natjecanja.

Zakaj ? To znaci da moras kupiti igru da bi ju recenzirao, a prosli tjedan si ju zavrsio npr. ?
Never hate your enemies it affects your judgement

The Godfather

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #21 : 16. Lipanj, 2017., 08:47 »
Slažem se.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #22 : 16. Lipanj, 2017., 08:49 »
To znači da moraš imati kupljenu igru da bi ju recenzirao.
Kako možeš nešto objektivno ocijeniti ako nisi potrošio ni lipe? Možda igra vrijedi više nego li što si ju platio jer je brutalna, a možda vrijedi puno manje nego li koliko si ju platio.
Isto tako to nije bio samo moj prijedlog.
I ako si čitao pravila ili bilo kakav opis HCLa - tu se promiče kultura igranja, podržavanja developera.
Ukoliko netko nema originalnu igru ni ne pomažemo oko nje - znači kultura kupovanja igara.
Možeš posuditi od nekoga acc pa odigrat igru.


I na kraju krajeva nitko nije rekao da moraš igrati XY igru taj mjesec pa ju recenzirati. igraš ono što već posjeduješ i što si kupio. A danas igre možeš doslovno naći i za 1€, a hitove poput Far Cry 3 nabaviš i za manje od 5€.
Prema tome ne vidim nikakav problem.
Druga je stvar da je netko rekao ovaj mjesec recenziramo Mass Effect: Andromeda pa ju ti kupi ako želiš sudjelovati...


Možeš recimo započet igru igrati u ovom mjesecu (pogotovo za ogromne igre kao što su RPG-ovi), ali igra mora biti završena u tom mjesecu kada si napisao recenziju za istu.

*

IvanHR

  • **
  • 225
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #23 : 16. Lipanj, 2017., 10:23 »
A najbolju mjesečnu recenziju bi mogli objaviti i na portalu kao neki oblik nagrade i promoviranja foruma. Stvoriti neku novu podkategoriju poput vijesti, specijali, community recenzije
Nije loše,ima potencijala da pobjednik završi na portalu. :)
Victory loves preparation

Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #24 : 16. Lipanj, 2017., 13:52 »
1. Igra mora biti igrana i završena u tom mjesecu.
Dakle ne može se recenzirati igra koju si igrao prije mjesec dana ili prošle godine, nego izabereš igru koju ćeš recenzirati i igrati zbog natjecanja.
2. Igra mora biti original na tvom acc (Steam, Origin, Uplay, Galaxy, PSN, Xlive) ili fizička kopija igre. I to mora biti potkrijepljeno dokazom (slika librarya, diska igre), na servisima je vidiljivo i kada je igrana igra i koliko sati.
3. Poželjno bi bilo priložiti i video gameplay iz igre da ljudi okvirno vide i kako izgleda igra i kakve su njene mehanike. Kažem ne bi bilo obvezno, ali svakako dobrodošlo i bio bi još jedan plus.
4. Recenzija mora sadržavati tekst od xy znakova, xy slika iz same igre + gore navedeni dokazi koji se ne ubrajaju u traženu količinu slika iz same igre. Ti dokazi bi bili prezentirani van sam recenzije (u istom postu, ali recimo na dnu posta nakon završetka recenzije).
5. Korisnik može biti diskvalificiran ukoliko se utvrdi prepisivanje recenzije iz drugih izvora, kopiranje screenshotova s interneta, nedovoljno provedenih sati unutar same igre.
6. Recenzija se najkasnije može predati zadnjeg dana u mjesecu (npr. 30.06.) do 23:59h sve što je izvan toga neće ući u natjecanje.
7. Zabranjeno je ponavljanje recenzija (ukoliko prošli mjesec recenzija nije prošla da ju se samo kopira u novi mjesec)

Predlažem i da se stvori manji tim (2,3 ljudi) koji bi bili voljni pratiti recenzije i reagirati ukoliko neka recenzija nije po pravilima. Dakle ako je netko nešto kopirao, prepisao, itd da ga se odmah diskvalificira.

Ova pravila su po meni dobra. Za broj riječi se može odrediti kao što sam i prije rekao oko 500 riječi minimum, a broj slika određuje sam autor recenzije. Nisam baš siguran samo treba li se držati pravila da moraš recenzirati igru koju si završio taj mjesec čisto zato što za to ne postoji stvarno nikakva metoda provjere. Ali da, uglavnom, ova pravila mi se čine kao jako dobar temelj.

Dao sam si slobode i preformulirao malo tvoja pravila:
1. Igra mora biti igrana i završena u tom mjesecu.
Dakle ne može se recenzirati igra koju si igrao prije mjesec dana ili prošle godine, nego izabereš igru koju ćeš recenzirati i igrati zbog natjecanja.
2. Igra mora biti original na tvom acc (Steam, Origin, Uplay, Galaxy, PSN, Xlive) ili fizička kopija igre. I to mora biti potkrijepljeno dokazom (slika librarya, diska igre), na servisima je vidiljivo i kada je igrana igra i koliko sati. Ti dokazi bi bili prezentirani van sam recenzije (u istom postu, ali na dnu posta nakon završetka recenzije).
3. Poželjno bi bilo priložiti i video gameplay iz igre da ljudi okvirno vide i kako izgleda igra i kakve su njene mehanike.
4. Recenzija mora sadržavati tekst od minimalno 500 znakova.
5. Korisnik može biti diskvalificiran ukoliko se utvrdi prepisivanje recenzije iz drugih izvora, kopiranje screenshotova s interneta, nedovoljno provedenih sati unutar same igre.
6. Recenzija se najkasnije može predati zadnjeg dana u mjesecu (npr. 30.06.) do 23:59h sve što je izvan toga neće ući u natjecanje.
7. Zabranjeno je ponavljanje recenzija (ukoliko prošli mjesec recenzija nije prošla da ju se samo kopira u novi mjesec)
« Zadnja izmjena: 16. Lipanj, 2017., 13:55 Susjed »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #25 : 16. Lipanj, 2017., 14:03 »
Meni je ovo super.
Ja sam svakako za moderiranje i popratiti ću ovo natjecanje. Vidjet ćemo za uvijete što kako i kada.
Ti kao začetnik ideje bi trebao nabaciti prvu recenziju.
Moj prijedlog je da krenemo od 01.07. s natjecanjem, a do tada sve razradimo detaljno.


Još jednom što se tiče recenzija.
Nije bitno je li igra stara i nitko ne traži od Vas recenziju određene igre ili određenog žanra. Čak štoviše poželjno je možda oživjeti neki stariji naslov kroz svoju recenziju.
HCL na portalu ionako recenzira nove igre pa nema potrebe (u slučaju pobjede), a ni smisla objaviti 2 recenzije o istoj igri.
Tako da jedino igre koje su original i u Vašem vlasništvu dolaze do izražaja.
Na kraju pobjeđuje kreativnost - treba i iz manje indie igre ili starije igre izvući najbolji sjaj i pokazati sve njene vrline i mane. Zato bi ovo natjecanje i bilo raznoliko i ujedno će ljudima biti super što će vidjeti i čuti o nekoj igri koja ih je možda zanimala.
Vjerujem da će puno ljudi u ovim natjecanjima naći i neku igru koju će sami zaigrati.

Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #26 : 16. Lipanj, 2017., 14:06 »
Ne bi volio da mi je Hrvatina šef, čini se jako strog...

Ali pravedan  :faca:
Podržavam totalno ideju, samo kaj ja neke igre prelazim po 2-3 mjeseca. Ništa, ciljat ću male platformere  :mrgreen:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #27 : 16. Lipanj, 2017., 15:07 »
Ma odlicno.

Svak od nas ima igara koje su mu odlicne i koje je davno odigrao. Sada cu s gustom odigrat neku staru igru, recenzirati je, objavit u natjecanje i bit u nadi da ce se nekom svidjet recenzija i da ce zaigrat tu igru i mozda se i njemu dopadne. Pa ovo je odlicna stvar za cjeli HCL community jer cemo svi citat o nekim naslovim za koje ili nismo culi ili ih nikad nebi odigrali, a necija recenzija ce nas natjerat da je odigramo. Ma odlicna stvar i ja sam za.. Evo i ja cu financirat nagradu za 3. natjecanje po redu, obecavam key za neki dobar naslov. Eto, samo da ja ne pobjedim tada, haha..

Od 1.7 je najbolje startat, a sa svim pravilima se slazem i ne pada mi nista sta bi mogao nadodat. Ako jos neko ima nekakvo pravilo neka se javi, pa da vidimo jel valja ili ne valja.


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #28 : 16. Lipanj, 2017., 15:19 »
Da, od 1.7.


Uz to da bi recenzije trebale imati neku glavu i rep, a ne da neko napiše 15.000 znakova.
Kako postoji minimalan broj od 500 tako bi trebalo ograničiti i maksimalan broj.
Tu se povećavaju kriteriji za kvalitetnu recenziju i da ljudi ne bi počeli pisati o svemu i svačemu.


Isto tako prijedlog još nekih pravila:



1. Igra mora biti igrana i završena u tom mjesecu.
Dakle ne može se recenzirati igra koju si igrao prije mjesec dana ili prošle godine, nego izabereš igru koju ćeš recenzirati i igrati zbog natjecanja.
2. Igra mora biti original na tvom acc (Steam, Origin, Uplay, Galaxy, PSN, Xlive) ili fizička kopija igre. I to mora biti potkrijepljeno dokazom (slika librarya, diska igre), na servisima je vidiljivo i kada je igrana igra i koliko sati. Ti dokazi bi bili prezentirani van sam recenzije (u istom postu, ali na dnu posta nakon završetka recenzije).
3. Poželjno bi bilo priložiti i video gameplay iz igre da ljudi okvirno vide i kako izgleda igra i kakve su njene mehanike.
4. Recenzija mora sadržavati tekst od minimalno 500 znakova.
5. Korisnik može biti diskvalificiran ukoliko se utvrdi prepisivanje recenzije iz drugih izvora, kopiranje screenshotova s interneta, nedovoljno provedenih sati unutar same igre.
6. Recenzija se najkasnije može predati zadnjeg dana u mjesecu (npr. 30.06.) do 23:59h sve što je izvan toga neće ući u natjecanje.
7. Zabranjeno je ponavljanje recenzija (ukoliko prošli mjesec recenzija nije prošla da ju se samo kopira u novi mjesec)


8. Maksimaln broj znakova u recenziji XY
9. Recenzija mora sadržavati barem 5 (maksimalno 9) vlastitih screenshotova iz igre. (nek jedan otpadne na sliku koja predstavlja igru, znači to su još 4 do potrebitih 5)
10. Recenzija mora sadržavati slijedeće podatke:


Naziv igre
Platforma na kojoj je igra igrana + sve platforme na kojima je igra dostupna
Kada je igra igrana
Broj provedenih sati u igri


Sama recenzija


Dokaz o vlasništvu igre (Screnshot svog librarya, diska ili čega već)






Još neke stvari doradimo i to je to.
Otvorim temu, postavimo pravila i otključamo temu 01.07. i nadopunimo pravila po potrebi.


Naravno ovo nije redosljed pravila kako će ići jer je sve zbrda s dola pa ću ih posložiti da imaju nekakav smisao - glavu i rep.


Nadodajte, oduzmite još što je potrebno pa da krenemo i u realizaciju.


Je li netko voljan napisati primjer neke recenzije? Znači ne pravu recenziju nego posložiti samo da imamo formu odmah u prvom postu ispod pravila.
Forma koja sadrži gore navedene uvijete?



Naziv igre
Platforma na kojoj je igra igrana + sve platforme na kojima je igra dostupna
Kada je igra igrana
Broj provedenih sati u igri

Sama recenzija

Dokaz o vlasništvu igre (Screnshot svog librarya, diska ili čega već)

Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #29 : 16. Lipanj, 2017., 15:24 »
Mogu ja primjer recenzije napisati ovaj vikend tj. u nedjelju bi otprilike objavio, bas sam nedavno klasike s PS1 igrao pa bi mogao složiti nešto

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9