HCL.HR

Online kupovina igara - upiti i savjeti

  • 270 Odgovora
  • 225609 Hitova
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #105 : 15. Veljača, 2015., 21:10 »
Pozdrav evo gledam da kupim Heroes of the storm.Moze mi netko reci ako kupim Key preko G2A dobivam bonuse(Mount,Gold,3Chempiona)?!

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #106 : 11. Travanj, 2015., 10:56 »
DEL
« Zadnja izmjena: 11. Travanj, 2015., 15:57 Cholee3 »

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #107 : 27. Lipanj, 2015., 21:06 »
Evo kao sto naslov kaze,bas se nemogu snaci , pa da pitam vas koji ste tamo uzimali igrice.Ja znaci hocu da si uzmem jednu igru od njih,tj. dobijes kod i s tim kodom otkljucam na stimu igru.E sad,ispod ima kao nešto kao da ljudi prodaju , jeftinije je.Dal' je pametno od njih uzimat? I dal je potrebna ona g2a zaštita? Netko to je kupovao od njih,i tko je upucen neka mi malo pojasni , LP! :)

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #108 : 28. Lipanj, 2015., 08:29 »
OK. Znači pričaš o G2A stranici.
G2A shield ionako ne funkcionira. Najbitnije ti je, kad kupuješ igru, gledati regiju! Mora biti GLOBAL ili EU! Nikako druge regije!
Pogledaš je li igra gift ili key (kod keya je nacrtanm ključa, a kod gifta poklon). Osobno više preferiram key, jer je steam uveo lijepe restrikcije za giftove pa iako taj gift dolazi iz npr. GBR on ga je možda uzeo iz Brazila, pa ti opet igra neće raditi.
Do sada nisam nikada imao problema s njima. Radio sam i preordere i normalno kupovao i giftove i keyeve.
VAT stavi outside EU i biti će 0% poreza, koji je ionako čista muljaža i naravno ne ide tvojoj državi.

I to je to. Ako si dobio key onda ga normalno dodaš na Steamu, a ako si dobio gift onda pripazi jer ekipa koja šalje gift automastki se dodaje na tvoju friend listu. Ja ih sve odmah brišem, jer nikad ne znaš. Dogodilo se i gluposti kada dodaš nepoznate ljude na Steamu (gubljenje svih stvari iz inventorya i itd...)

*

IaMarmageddoN

  • **
  • 209
  • i7 Core 5820; 16 GB DDR4; SLi GTX 970 Gigabyte
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #109 : 11. Srpanj, 2015., 20:32 »
Imam pitanje za vas iskusne kupovatelje igara sa raznih servisa.
Primjer na Battlefront igri:
http://www.allkeyshop.com/blog/buy-star-wars-battlefront-cd-key-compare-prices/ 
je neka stranica što sam je slučajno našao koja ima sve cijene određenih igara, igara koje su već
na policama i koje će to tek postati.  Naravno, ja bi htio kupiti igre čim jeftinije je moguće ali
pošto nisam nikada kupovao preko servisa koji su u ovom linku navedeni (na primjeru
Battlefronta) ne znam koliko bi vjere mogao imati u nešto ovakvoga. Zanima me, da li je
netko već pokušao nabavljati igre na ovaj način, znači da se kupi key za Origin od pojedine
igre jer sad sam npr. vidio da bi me kupnja dvije igre ovako došlo 80$ a inače ovako sama
igra pojedinačno dođe 60$.
Ima netko da je kupovao igre ovako?

Ima li netko sa iskustvom u ovim stvarima? Ne bih se baš htio opeći sa tih 400 kn kad bih probao jednu igru kupiti.[/left]
« Zadnja izmjena: 11. Srpanj, 2015., 20:34 IaMarmageddoN »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #110 : 11. Srpanj, 2015., 20:49 »
Znači postoji legalno i sivo tržište. 99% stranica koje ti allkeyshop prikazuje su siva zona.
Siva zona znači da postoji mogućnost ukradenih kreditnih kartica s kojom netko kupi igru za puni iznos i tebi proda za recimo pola, no kada vlasnik prijavi krađu kartice automatski sve transakcije koje su bile (npr. kupljena igra s tom ukradenom karticom) biva opozvana i key je registriran kao iskorišten ili faud.
Te postoji mogućnost kako ćeš moći aktivirati igru, ali će ti se kasnije poništiti. Najnoviji primjer ti je bio Far Cry 4 koji je bio deaktiviran ljudima koji su kupovali s g2a, kinguin, ali čak i s Origina...
Na kraju se Ubi smilovao i vratio igru ljudima koji su je već počeli igrati, ali oni koji su igru samo aktivirali i nisu je krenuli igrati su ostali bez igre, ali i love...

No recimo ja redovno znam uzimati igre iz sive zone jer su često puta duplo jeftinije i do sada nikada nisam imao problema.
Tu sam radio i preordere za Watc Dogs, Dying Light, Mortal Komat X, Batman Arkham Knight i itd. Uglavnom nikada nisam imao problema i sve je uvijek bilo super.
Samo moraš paziti na regije! Gledaš ili GLOBAL ili EU. Nikako druge keyeve uz sve to gledaj kada kupuješ od drugih korisnika je li gift ili CD-Key!
Ja osobno preferiram CD -Key, jer po novom su giftovi poprilično ograničeni.

Uz sve to siva zona, pogotovo ljudi od kojih kupuješ na marketplaceu redovno kupuju na akcijama i popustima, na humblebundleu, bundlestarsu i itd...
Znači realno te igre možeš dobiti i jeftinije nego li se tamo prodaju, ali samo ako pratiš akcije! Što znači da si mogao prići i jeftinije.
Uz sve to postoji meni genijalna ovlaštena online prodavaonica zvana greenmangaming koja ima svoj VIP room i gdje su ogromni popusti na odabrane igre, uz sve to imaju na svojoj početnoj stranici popuste od 20-25% na SVE igre, pa čak i na one koje želiš preorederat!

Postoji kao suprotnost allkeyshopu lista igara po ovlaštenim prodavaonicama cheapsark!
Tamo su igre svrstane po popustima i prodavaonicama, u svakom slučaju imaš filter pa se igraj s njime.


Ukratko:
Pre orderi se ponekada više isplate uzeti iz sive zone, dok za ostatak igara valja pratiti akcije i budle stranice jer ćeš proći jeftinije nego li u sivoj zoni.
Nadam se da nisam predug i da si dobio željeni odgovor.

*

IaMarmageddoN

  • **
  • 209
  • i7 Core 5820; 16 GB DDR4; SLi GTX 970 Gigabyte
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #111 : 11. Srpanj, 2015., 21:23 »
Volim takva detaljna objašnjenja. Sada definitivno znam više nego sam znao.
Hvala lijepa :clap:

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #112 : 07. Rujan, 2015., 19:05 »
Kupio bi neke igre preko amazona(USA) pa me zanima koliku cu platiti postarinu,hoce li biti problema preko carine i koliko treba da paket stigne?

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #113 : 07. Rujan, 2015., 20:31 »
Šta nije stvar u tome da kad kupuješ preko $35 je besplatna poštarina.I zašto bi pobogu kupovao preko Amazona kad imaš mnoštvo stranicu za kupnju kao G2A,Kinguin,Instant Gaming,naravno u ove stranice ulažeš svoj rizik pri kupovini.
Od malo sigurnijih zona kupovine imaš GreenManGaming svaki tjedan imaju nove popuste,prati malo popuste pa si možda uhvatiš neku željenu igru :thumbs:
I fulo si podforum majstore :chair: ovo si trebo u Gaming kulturu. :piva:

Konfa:
AMD FX 8350 4.0ghz 16MB Cache
MSI R7 370 Gaming 4GB
Gigabyte Ultra Durable Motherboard 970A-DS3P
Power Supply CoolerMaster RS-600W-ACAB-M4
Kingston SSD 240GB
HDD Toshiba 500GB
Cooler za CPU Katana 4
DVD Čitač Asus
Kučište MS Dragon
3D Mark Score: http://www.3dmark.com/3dm/8570946

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #114 : 07. Rujan, 2015., 20:57 »
Ja sam prošle godine kupio igricu za PS3 preko Amazon USA. Mislim da je preko 35$ besplatna poštarina, a ispod 35$ je poštarina 10$. Nikakvih problema sa carinom neće biti, barem u mom slučaju, a čeka se oko 10 radnih dana, par dana više uglavnom.

Ako su igrice za PC, onda definitivno poslušaj eagle222, a ako su za konzole onda bih ti preporučio unutar EU, najbolje UK.

Ako tražiš igrice za PS3, XBox 360 imaš veliki izbor preowned ( polovnih ) igara i to na stranici game.co.uk. One budu jako povoljne, sve su ispravne i mislim da čak stranica daje određenu garanciju na njih. Naravno možeš kupiti i novu igricu.

Ostale stranice u UK sa kojih sam kupovao su zavvi.co.uk i The game collection. Posebno preporučujem ovaj posljednji, jer kada staviš da ti šalje u Hrvatsku, naplati ti igricu bez poreza tako da sam ja MGS V PP kupio za 360 kn ( £34 ).

Unutar EU ili u ovome slučaju UK->RH, trajanje dostave traje 3-5 radnih dana u idealnim uvjetima, ali unutar 10 radnih dana sigurno ćeš dobiti igricu.

Poštarina je uobičajeno od £2-£5.
DeusNikola

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #115 : 07. Rujan, 2015., 21:27 »
Ove cijene koje su na the game collectionu,jesu to sa PDV ili bez njega?

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #116 : 07. Rujan, 2015., 21:35 »
Ako si se registrirao i unio svoju adresu onda ti prikaže sve igrice bez PDV-a. Ako nisi, onda stavišigricu u košaricu i kada uneseš državu, on će ti prikazati cijenu bez PDV-a.

Uglavnom na TGC rijetko koj igrica prelazi £35

Na TGC poštarina je £2.
DeusNikola

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #117 : 08. Rujan, 2015., 16:00 »
Zasto sluze Rewar pointsi na TGC?

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #118 : 08. Rujan, 2015., 16:11 »
Nije mi problem odgovoriti, ali dovoljno bi bilo da si proveo 10 minuta na stranici i shvatio bi kolike su cijene igrica i čemu služe rewards pointsi.

Uglavnom 100 bodova je £0.25. Oni ti služe kao popust. Pri registraciji dobiješ 100 bodova, kod svake igrice vidiš koliko svaka igrica nosi bodova, mislim da je cijena igrice x 10 = iznos bodova koje dobiješ ( računa se cijena za UK, znači ona sa porezom ), ja sam za MGS V PP dobio 370 bodova.

Obrati pažnju ako plaćaš putem paypala da ti je paypal potvrđen i da ti je kartica potvrđena, imaš na njihovim stranicama kako to potvrditi, vrlo je jednostavno. Ako nisi potvrdio karticu, onda će ti TGC odbiti transakciju, meni su bili jednom odbili pa sam platio direktno karticom.
DeusNikola

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #119 : 08. Rujan, 2015., 17:09 »
Engleski mi nije bas jaca strana pa zato sve moram pitat,ja sve placam odmah s karticom pa valjda nece biti problema, jel mi mozes ako nije problem vidit zasto se PES 15(ps3) nemoze kupiti,a cijena je navedena?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9