HCL.HR

Prelazite li igre više puta?

  • 104 Odgovora
  • 104023 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Prelazite li igre više puta?
« : 10. Travanj, 2016., 14:45 »
Moguće da smo imali ovakvu temu, ali ne mogu ju pronaći. Pa idemo s novom:

prelazite li igre više puta, i ako da - koliko često?

Zanima me baš jer se današnje igre dosta često rade da imaju taj replay value, ali ja ga rijetko kad doživim jer skačem s jedne igre na drugu čim je odrecenziram. A čak i onda kad imam neku želju za ponavljanjem, kao nedavno sa Life is Strange, usred drugog prelaska osjetim "zamor" materijalom i odustanem. Nekad recimo imam želju za ponovim prelaskom, kao npr. Dragon Age Inquisition, ali kad se sjetim koliko bih vremena trebao izdvojiti na to - odustanem. Treći put imam želju za ponavljanjem neke starije igre, no onda me pri igranju počnu smetati neke stvari koje su kasnije igre rješile, a za koje znam jer igram dosta novih stvari.

Na kraju najviše ponavljam epizodne igre - ali ne zato što želim nego zato što čekajući zadnju epizodu zaboravim što se dogodilo pa onda moram sve isponova.

Imate li vi "problema" s tim ponovnim prelaženjima ili uživate u njima?

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #1 : 10. Travanj, 2016., 14:52 »
Tesko da neku igru mogu prelazit ponovno, zadnje sto sam presao je Max Payne 1 i Mirrors Edge, to su igre koje su mi uvjek zabavne radi odlicnog gameplaya i mogu ih odigrat ponovno.To jest ako i zaigram neku igru po drugi put to je vecinom jer ima dobar gameplay, a pricu vec znam napamet i zamorno mi je opet pratit pa je vecinom preskacem.Postoje igre koje mogu igrat cjeli zivot, poput GTA i nikad mi nece dosadit, 90% ostalih naslova odigram i ako dobijem zelju za ponovnim igranje jednostavno tesko da se natjeram.Svakodnevno izlazi miljun odlicnih naslova i  ako cu odigrat neku igru ponovno umjesto neceg novog, ta igra mora imati neku sentimentalnu vrjednost, al to je bas rjetko kada.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #2 : 10. Travanj, 2016., 14:54 »
Igre koje mi se svide budu pređene više od jednom.
Nekim igrama se stalno vraćam. Neke odigram 2-3 puta.
Nikada ne prelazim da bih dobio 100% nego zato jer se stvarno zaželim neke određene igre. Pogotovo ako je nestašica love pa si ne mogu neku igru priuštiti ili ako nema meni zanimljivih igara.
Često se vraćam MGS serijalu, Alan Wakeu, GTA serijalu, Final Fantasy serijalu, Witcher serijalu, čak iz nostalgičnosti starijim Football manager igrama (2007,2011 i itd)...
Ima toga dosta ali se ne mogu svega sjetiti.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #3 : 10. Travanj, 2016., 15:06 »
Nemam vremena ni da pređem sve igre koje bih imao volju a kamoli da ponovo prelazim neku igru. Ionako uvijek igram temeljito (većinom je to maksimalna težina, sve questove odrađujem i zavirujem u svaki kutak mape) tako da i nema nekog većeg razloga za ponovnim igranjem.

Ima ih naravno dosta koje me sentimentalno privlače da ih ponovo odigram (npr. SC: Chaos Theory) ali znam da bi mi to samo pokvarilo utisak jer sve ih je vrijeme više-manje dobro načelo i onda je bolje da ih ne diram i jednostavno pamtim onakvim kakve su me prvobitno oduševile.

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #4 : 10. Travanj, 2016., 15:06 »
Ove obicna AAA igre bas i ne sa manjim izuzecima tipa Dishonored i Dark Souls II. No zato Nintendove igre sam znao proci po vise od 3 puta jer su jako zabavne!
Pokemone sam znao prelaziti dok sam bio manji po cak 4-5 puta jer baterija na igri znala biti cesto u kvaru ili bise resetirao save. No u prosjeku Nintendove igre najvise krecem isponova!

Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #5 : 10. Travanj, 2016., 15:15 »
Nemam vremena ni da pređem sve igre koje bih imao volju a kamoli da ponovo prelazim neku igru. Ionako uvijek igram temeljito (većinom je to maksimalna težina, sve questove odrađujem i zavirujem u svaki kutak mape) tako da i nema nekog većeg razloga za ponovnim igranjem.

Ima ih naravno dosta koje me sentimentalno privlače da ih ponovo odigram (npr. SC: Chaos Theory) ali znam da bi mi to samo pokvarilo utisak jer sve ih je vrijeme više-manje dobro načelo i onda je bolje da ih ne diram i jednostavno pamtim onakvim kakve su me prvobitno oduševile.

Potpuno se slažem sa svime... Iako jesam znao prelaziti neke igre po nekoliko puta na PS2 ili PS3, ali sada jednostavno nemam vremena ili odmah prelazim na maksimalnoj težini i sve istražim pa nemam volju ponovno odigravat.   :piva:

Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #6 : 10. Travanj, 2016., 15:50 »
Svega nekoliko igara mi je imalo replay value, ako ne računam Bethesdine TES igre u kojima pravim sejvove u određenim račvanjima (npr. kad se pridružim nekom guildu/frakciji te ne mogu odrađivati misije za neku drugu). Mahom sam najviše igrao Relic-ove Dawn of War igre, pogotovo drugi dio i njegove ekspanzije, ni sam ne znam koliko puta. Načini na koje možete nadograđivati odrede i dodjeljivati im raznorazne uloge (bez obzira na njihove nativne uloge) su mnogobrojni. Taj serijal je meni otprilike što je jednom mom prijatelju Mass Effect - lično nisam bio nešto duboko u tom serijalu da ga prelazim nebrojeno puta (mada jesam višestruko, osim trice, nju sam samo jednom), ali ovaj je sigurno hiljadu i kusur sati ostavio u svakom nastavku pojedinačno.

Druga stvar je što sam achievement whore, pa prelazim više puta jer moram. Ako igra ima odmah otključan najteži mod, onda super. A ako se to otključava nakon prvog prelaska onda se mora više puta. Baš sam nedavno prešao Arkham Origins po treći put, jer za razliku od ostalih Arkham igara ova nakon new game+ otključava I Am The Night perma-death mod. Neke igre iz ne baš tako novijeg datuma možda obrnem još jednom kad kupim ili original, ili neki novi hardver pa hoću da vidim šta je i kakvo je na višoj rezoluciji/podešavanjima/broju frejmova, što u to neko vrijeme nisam mogao priuštiti.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #7 : 10. Travanj, 2016., 19:13 »
U 99% slučajeva dobru igru igram ponovo. A vrhunske igre i više puta.

*

neo

  • *
  • 55
Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #8 : 10. Travanj, 2016., 20:20 »
Neke igre volim igrati uvek i nikad ne dosade kao npr Skyrim, Frozen Throne...

Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #9 : 10. Travanj, 2016., 20:46 »
Zavisi od igre,najcesce 2 puta odigram i to je to.Al dosta detaljno igram drugi prelaz pa stvarno nema smisla ponovo se igri vracat jer sve sam istrazio,side questove odradio il sta vec.Neke predjem samo jednom ako su duze pa znam da me ceka brdo sati igranja a neman ni volje ni vremena ponovo utuc u neku igru sta ja znam 100 sati.

*

ChicaneMilos

  • *
  • 52
  • Pffff,nothing special.
Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #10 : 10. Travanj, 2016., 20:59 »
Pa,ne... Ne znam,za mene tu nema uživancije,jedino ako je baš nešto dobro... (nema baš igra koje bi udovoljile toliko meni)... Mada većinom igram one igre koje nemaju priču.  :bonk:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #11 : 10. Travanj, 2016., 21:15 »
U 99% slučajeva dobru igru igram ponovo. A vrhunske igre i više puta.
Obzirom da ti je gotovo svaka igra dobra (kao i meni valjda) postavlja se pitanje odakle ti toliko vremena jebo ti sebe?  :slini:

P.S. Gdje je nestao :mrgreen:, ne mogu funkcionisat na forumu bez njega  :wildboy:

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #12 : 10. Travanj, 2016., 21:28 »
Da, često se vraćam na neke igre da bih ih opet jašio...

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #13 : 10. Travanj, 2016., 21:41 »
U 99% slučajeva dobru igru igram ponovo. A vrhunske igre i više puta.
Obzirom da ti je gotovo svaka igra dobra (kao i meni valjda) postavlja se pitanje odakle ti toliko vremena jebo ti sebe?  :slini:

P.S. Gdje je nestao :mrgreen:, ne mogu funkcionisat na forumu bez njega  :wildboy:

Fakat je nestao.  :(

Odg: Prelazite li igre više puta?
« Odgovori #14 : 10. Travanj, 2016., 22:19 »
Osoba sam koja ne moze preci istu igru 2 puta, ali ovaj Watch Dogs mi je toliko sjeo da to nije normalno, prelazim vec drugi put, a inace mrzim Ubisoft igre. Igra nije toliko plitka poput Far Cry 3,4, takodje ima odraslu pricu.

Skyrim uvijek pokusavam ponovo da igram, medjutim nema sanse, sve sam vidio sto se moglo vidjeti. Kada sam klinac bio mogao sam prelaziti iste igre stalno, pa se hvalis koliko si puta presao neku igru u drustvu. Medjutim, danas to ne mogu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9