HCL.HR

Preporuka oko izrade igre

  • 8 Odgovora
  • 5126 Hitova
*

dev_tarik

  • n00b
  • 2
Preporuka oko izrade igre
« : 04. Svibanj, 2018., 00:21 »
Ovako prije svega pozdrav.Moji prijatelji i ja duže vrijeme se bavimo programiranjem.I odlučili smo da napravimo igru,a sada je problem kojeg će žanra biti... Ne možemo se odlučiti pa,ako kome nije problem da nam pomogne oko odluke... Hvala unaprijed.

Odg: Preporuka oko izrade igre
« Odgovori #1 : 04. Svibanj, 2018., 07:02 »
-

« Zadnja izmjena: 30. Kolovoz, 2020., 06:33 Bert_Raccoon »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Preporuka oko izrade igre
« Odgovori #2 : 04. Svibanj, 2018., 09:56 »
Side-Scrolling 2D platformer. I to nešto jednostavno skroz za početak, možda mrvicu kompleksnije od Flappy Birda :) Čisto da savladate rad u timu, raspored zaduženja, spajanje kreativnih ideja i dizajnerskih vizija s programerskom stranom i takve stvari. I onda to izbacite pa pratite malo kako ide... vidjet ćete da je marketing iznimno važan, što je i lekcija sama po sebi.

Pa ćete za sljedeću igru biti pametniji i iskusniji. To je poanta, jel.

*

dev_tarik

  • n00b
  • 2
Odg: Preporuka oko izrade igre
« Odgovori #3 : 04. Svibanj, 2018., 10:39 »
Hvala Igore....

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Preporuka oko izrade igre
« Odgovori #4 : 04. Svibanj, 2018., 16:16 »
Definitivno sa slažem sa Igorom- jednostavna platforma je i dalje po meni osnova svih video igara.
Za neki početak, valjda je najbolje i početi sa početkom... što bi rekao Alan Ford.   :mrgreen:

E sada, kao šef kreativnog odjela u jednoj USA kompaniji koja radi video igre- ono što vam mogu reći iz prve ruke, jeste da je za početak razvijete tzv. "rough concept", iz kojeg ćete kasnije graditi sve ostalo.
Također, storyboard koji će da prati radnju i priču igre je pod obavezno.

Dalje, nastojte na početku- sve svesti na minimum, da bude što jednostavnije i lakše.
Kasnije ćete ionako morati dodavati neke sitnice koje svaka igra ima, tako da nikako nije dobar start ako se odmah krene sa komplikacijama.

Ako vam potreba koji savjet sveze ovoga, slobodno javite.
Sretno!  :thumbs:


*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Preporuka oko izrade igre
« Odgovori #5 : 11. Svibanj, 2018., 08:34 »
Flapy Bird recimo u Unreal Enginu 4 napraviš za par sati :) Mislim da čak ima i video tutorijala za navedeno iz koje odmah savladaš osnove Engina itd.

Ja sam krenuo sve i svašta raditi i uvijek odustanem dok izgubim hrpetine sati.

Radio sam simulaciju vožnje kamiona sa teretom po "opasnim" cestama za android, test nivo sam dizajniro, čak i razne situacije tipa reagiranje kamenja, ograda itd na udar kamion - i tu sam stao. Sad treba animacije kamiona napraviti pogotovo sa dobrim ovjesom i ostalim stvarima, a to je meni veliki izazov, sasvim posebna priča. Eno projekt stoji doma, čeka bolje dane.

Pa sam krenuo neku horor avanturu za PC raditi, isto napravio nekoliko kuća, ovo ono, sustav interakcije sa vratima, prozorima, svijetlima itd - cilj je bio napraviti neku prezentaciju za Indigogo za manju kampanju. Isto stoji doma.

Bilo je još par pokušaja, zadnje što radim je 3d labirint sa izmjenjivim zidovima i neprijateljem kojeg treba izbjegavati - to ću sigurno završiti kad tad.
AI je napravljen, vrti se između 25-40 fps-a na A7 samsungu što je danas sredina od tih mobitela i izgleda odlično. Sad sam u fazi izrade što jednostavnijeg kretanja po labirintu, sljedeće je dorada igre u smislu sadržaja i poslje samo štancam nivoe i lansiranje na google play.

Inače bih guzce dao da se mogu baviti u gaming industriji - a pazite nisam neki gamer, imam period kad znam igrati danima, tjednima neku igru po par sat, a večinom ništa. Prosjek u zadnjih par mjeseci je 5h mjesečno :D No pratim svakodnevno industriju.
« Zadnja izmjena: 11. Svibanj, 2018., 08:38 Tomina »

*

kimatahi

  • *
  • 24
  • Hardcore
Odg: Preporuka oko izrade igre
« Odgovori #6 : 04. Lipanj, 2018., 17:40 »
Neku puzzle igru sa zanimljivim mehanikama .. Ali doslovno kako je gore rečeno najava za igru tjst predstavljanje igre za određenu publiku zajedno sa marketingom će vam odraditi pola posla . Sretno 😁
May the Force be with you

Odg: Preporuka oko izrade igre
« Odgovori #7 : 10. Lipanj, 2018., 15:27 »
Imam ti ja jednu zanimljivu ideju al neznam koliko imate znanja u izgradnji igre al za ovo vam nebi trebalo puno bar tako mislim.Uglavom znas za onu igru kopiju od half life-a black mesa e pa tako isto napravis kopiju (nije doslovno kopija) od Aladdin igre (1994) posto je stara igra u 2d je tako da msm da bi mogli to napravit a siguran sam da kad bi to dobro napravili (trebalo bi vam vremena) mogli bi slobodno stavit na steam i isto tako na kickstarter ja bi vam prvi doniro :D igra mog djetinstva ijako sam 2001 hahaha

*

Coplek

  • n00b
  • 2
Odg: Preporuka oko izrade igre
« Odgovori #8 : 13. Prosinac, 2022., 13:30 »
Strategija definitivno nesto kao manor lords

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9