HCL.HR

Smrt RTS igara?

  • 46 Odgovora
  • 13372 Hitova
*

Sylenth

  • *
  • 28
  • Nemesis
Smrt RTS igara?
« : 16. Siječanj, 2015., 02:20 »
Bok ekipo :)
Htio sam pitati što se dešava sa RTS igrama? Od LOTR: Battle For Middle Earth nisam zaigrao kvalitetnu RTS igru :wildboy: Općenito, na godinu dođe svega par RTS igara koje su većinom neki hibridi, a ne klasične RTS igre. Gdje su one old skul sa građenjem baze i klasičnim stilom igranja? Imate li vi što za preporučiti i hoće li ikada RTS žanr uskrsnuti?

Eto, nadam se da će kao i point and click avanture i strategije oživjeti... jednom. ;)
“I believe… whatever doesn’t kill you simply makes you…stranger.”

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #1 : 16. Siječanj, 2015., 10:20 »
Baš RTS? StarCraft 2 ti nije sjeo? Imaš i R.U.S.E. od ne baš tako novijih. Company of Heroes isto ima građenje baze. Prošle godine je izašao i Meridian: New World, nije pokupio baš sjajne ocjene, ali bi moglo biti ono što tražiš.

Nego, ovaj mjesec ti izlaze Grey Goo i Ethernium, a kasnije još i Act of Aggresion pa ćeš imati toga za igranje.

*

Sylenth

  • *
  • 28
  • Nemesis
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #2 : 16. Siječanj, 2015., 20:53 »
Ej :)
Pa da, više klasični RTS, sporije radnje, nešto kao C&C-evi. Nisam probao Starcraft 2, ali mi se čini nešto bržim. BUdem pogledao ove strategije koje si preporučio svakako :) Hvala ti! Jel netko zna što je sa C&C serijalom? Da li se išta novo planira? I planiram nabaviti Anno 2070 pa me zanimaju vaša iskustva... Znam da nije baš RTS, ali... Čini mi se zakon :)

Pozz
“I believe… whatever doesn’t kill you simply makes you…stranger.”

*

d1cme

  • *
  • 134
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #3 : 17. Siječanj, 2015., 10:29 »
Wargame: Red Dragon :) makar ni tu nema građenja baze, ali tu dođe R.U.S.E, prethodnik wargamea

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #4 : 17. Siječanj, 2015., 12:05 »
Company of Heroes 2 Ardennes Assault, (sovjetska i US kampanja) i Warhammer 40,000: Dawn of War II + Chaos Rising + Retribution su fantastične igre Kao i prvi Company of Heroes



Obadvije igre su rađene na odličnom engineu sa destrukcijom okoliša; raznest kuću u kojoj su nacisti sa tenkom...neprocjenjivo

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #5 : 17. Siječanj, 2015., 12:13 »
Definitivno Red Dragon iako je to RTT, ali javiš se d1cmeu i otkrit ćeš jedan od najzabavnijih multiplayer strategija. Kad smo kod toga, mogao bi vam se opet pridružiti koji puta.

Anno 2070 ne znam koliko će ti se svidjeti jer je borba u drugome planu i samo se na vodi odvija, ali management dio je prezabavan kao u svakom naslovu iz serijala.

Nije li Dawn of War 2 isto RTT?

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #6 : 17. Siječanj, 2015., 13:57 »
Anno sa Wii-a je meni fenomenalan, isto obzavam RTS i Anno nije bas klasicni RTS ali je opako dobr ai zanimljiva igra. Dakle, nije rat u prvom planu nego upravljanje nasljem/gradom/otokom. Neznam kakva je razlika izmedju PC i Wii verzije, ali pretpostavljam da je ova konzolaska dosta pojednostavljena, a Wii je inace savrsen za ovakve igre zbog kontrola koje najvise nalikuju misu.
Stracraft 2 mi je isto odlican, a ja u nedostatku novih rado odigram po 15 put nesto iz C&C serijala :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #7 : 17. Siječanj, 2015., 15:55 »
Vrijedi sve odigrati što potpisuje Relic Entertainment. Noviji naslovi više su im orijentirani na samu bojišnicu, a manje na micro menadžment baze (ponajviše DoW 2), no to je iz moje perspektive samo veliki plus.
Ako tko nije, svakako preporučujem nešto starije naslove Massive Entertainmenta - Ground Control serijal i World in Conflict. Sve fantastične strategije.
I naravno, apsolutni kralj base buildinga i masivnih bitaka- Supreme Commander. Skala da ti se procesor smrzne.
The greatest teacher, failure is.

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #8 : 17. Siječanj, 2015., 16:28 »
Ja mislim da ni RTS ni strategije nisu umrli samo ih je ranije bilo više.... Po meni ih je bilo više zato što nije bilo toliko ušminkane grafike koja čini srž nekih igara, a strategijama i RTS-ovima nije potrebna toliko ušminkana grafika.
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #9 : 17. Siječanj, 2015., 16:31 »
Da, Relic ubija sa svojim RTS igrama...



Destrukcija i interakcija sa terenom je fantastična i jako utječe na gameplay...

http://youtu.be/if4WoWxYi00

Band of Brothers + The Pacific + Company of Heroes + Company of Heroes 2 Ardennes Assault i uživljavanje u drugi svjetski rat može početi...

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #10 : 17. Siječanj, 2015., 22:28 »


Za tjedan dana dolazi Grey Goo
RTS iz ruku bivših Westwood djelatnika u novom studiju...

http://youtu.be/4KRWuhZNtrY

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #11 : 17. Siječanj, 2015., 23:54 »
Meh, ja i dalje čekam nove Generale... :kava:

Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #12 : 18. Siječanj, 2015., 05:54 »
I ja očekujem nove generale.
Ali obećavajuće izgleda ovaj Grey Goo
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #13 : 18. Siječanj, 2015., 10:09 »
(Klikni za pregled slike.)

Za tjedan dana dolazi Grey Goo
RTS iz ruku bivših Westwood djelatnika u novom studiju...

http://youtu.be/4KRWuhZNtrY

Westwood ekipa!! Novi RTS!! Nisam imao pojma, jedva cekam :ave::ave:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Smrt RTS igara?
« Odgovori #14 : 18. Siječanj, 2015., 12:27 »
Vidim da spominjete nove generale, jesu oni uopće u izradi? Znam da su radili onaj f2p generale ali su odustali od toga.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9