HCL.HR

Vaše snimke iz igara i YouTube/Twitch kanali

  • 1758 Odgovora
  • 615752 Hitova
*

driveshaft

  • *
  • 65
  • Drunk'n'Play reviews alkoholičar
    • Drunk'n'Play REVIEWS

Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #646 : 03. Ožujak, 2015., 17:30 »
Episode 3: Revenge of the Drunks

Koga zanima ozbiljan video i planira ga gledati ponovo za 10 godina, neka preskoči ovo. Ostali - jedan klik u prosjeku traje 0.037 sekundi, ne štedite :piva:

Blacklight: Retribution - Drunken review Ep. 03 [Hrvatski gameplay/komentar]
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #647 : 03. Ožujak, 2015., 20:57 »

S druge strane, Hrvatska (ili šire, Balkan) je premalo područje da bi se probio od nule. Ne kažem da je nemoguće, ali baziraš se na mali uzorak ljudi i video je praktički negledljiv za bilo koga izvan Balkana. Kad snimiš video na engleskom, razumije ga cijeli svijet. ako se video svidi 10% ljudi s Balkana nisi postigao apsolutno ništa, a ako se svidi 10% ljudi iz cijeloga svijeta, to već može biti pristojna brojka. Naravno, govorim o onima koji ga gledaju, ne svima.

Po meni treba snimati stvari na engleskom jer se tako možeš i bolje promovirati, ciljana publika je veća i imaš veću fleksibilnost s klipom kad je jednom objavljen. Naravno da je tu konkurencija nemjerljivo veća i vjerojatno će omjer (pogledi, lajkovi etc.) biti veći između najgledanijeg stranog kanala i tebe, ali ćeš sigurno imati više pregleda i subskrajbera nego na hrvatskom. Osim ako ti nije do toga nego snimaš čisto radi sebe, ali ne znam koliko to ima smisla.
Ako počinješ od nule na našim prostorima sad ti najviše treba sreća (mada uvek treba), a pod sreća mislim da te nekim čudom primeti neko od "većih" jutjubera, time mislim sa pozamašnim brojem sabskrajbera i fanova na fejsbuku, pa da ti taj da reklamu (zato što si mu se eto svideo) i tako će te veliki broj ljudi primetiti, jer u suprotnom će sve ići jako sporo...

Na početku, kao što je negde gore napisano najbitnije je odrediti ciljanu publiku i ako ti engleski ide super, onda ne treba razmišljati na kome jeziku ćeš snimati.

Malo sam se raspisao u spojleru o mom iskustvu sa jutjubom, ako neko želi da snima PES ili fifu može da iskoristi nešto iz ovoga.

Ja sam davno otvorio kanal i snimao sam PES golove, pravio kompilacije golova, pokazivali ih jedni drugima na domaćim forumima, pravili takmičenja i td. i onda jedan dan kad je izašao PES 2010 rešio da napravim tutorijal za finte iz zezanja, napravio part 1 i part 2.
Okačio predveče na yt i sutradan, malo posle podneva kad sam pogledao klipove samo što se nisam šlogirao. Klipovi su imali preko 50 000 pregleda zajedno, do uveče preko 100 000. Sajt www.pesfan.com ih je objavio kao vest na portalu, a onda i drugi PES sajtovi i šta ti ja znam koji još. Tako da su me posle ovi sa pesfan kontaktirali i zamolili da pravim i dalje slične klipove, što od tad radim svake godine odmah nakon izlaska nove verzije igre. Tek od 1. septembra 2013 sam počeo zvanično da "zarađujem" kad sam postao partner, do tad sam dobijao što od ovih sajtova, čak lično i od Konamija majice, igre, vaučere od 50-100$ koje sam koristio na www.zavvi.com, a da ništa od toga nisam sam tražio već su mi se sami nudili. Nažalost te klipove za PES 2010 sam 2011 godine slučajno izbrisao, kao i sve klipove na kanalu, pa sam ih reaploudovao, dogurali su oba skoro do 1 000 000 pregleda, čak mi je jedan lik platio oko 300 dolara pre toga, sve zajedno da na njih stavim njegovu muziku preko audioswap.

Da se pohvalim da je 2011. godine moj video i ja bili pomenuti na oficijalnom Ronaldovom twitter nalogu, kada je on bio zaštitno lice za PES 2012.
Taman kad sam rešio tj. kada sam shvatio da mogu da zarađujem pare (do tad mi to nije bilo u mislima ni pod razno) od jutjuba Konami rešio da ne izbacuje Demo za PC (čim izađe demo na osnovu njega snimim video za finte), a ja igram i snimam na PCu, imam i PS3 ali nemam karticu za snimanje, tako da od tad uvek kasnim po 2 meseca sa klipovima, a tajming je ovde presudan i tako gubim i po par 100 000 pregleda, bitno je napraviti klip u pravo vreme da bi bio gledan, viralan i da bi ostao na prvoj search stranici jutjuba. Plus što mene uvek kad izbacim klip reklamiraju ti sajtovi, što preko portala, tako i preko twittera i td.
Prošle godine sam napravio prvi put video tutorijal i za Fifu 15, niko mi te klipove nije reklamirao, da kažemo od 0 je bilo, a dogurali su sami do lepog broja pregleda (a krenulo je baš veoma veoma sporo). Ono što sam uočio je da gledaoci tih klipova su geografski sasvim drugi u odnosu na PES, ovi što gledaju PES navjiše ih ima iz Indonezije (imaju jaku PES zajednicu), a dok su fifini gledaoci pretežno iz Amerike - LINK, a što je NAJBITNIJE mnogo je veća zarada od njih, nego od kosookih, skuplje su reklame. Tako da sam ove godine dosta stvari analizirao, šta treba snimati, sta je sad popularno/gledano, npr, dosta su fifa vs pes klipovi i slično, pa ću kad izađu igre pored standardnih tutorijala za fifu i PES krenuti i to, pa da vidim u kom će i to pravcu ići, a ja toliko malo truda ulažem, svega dan ili dva za klip, već imam šablon, znači svega da kažem nedelju dana za celu godinu, a opet nešto zaradim, šta bi tek bilo kad bi se više angažovao. Onaj ko može još to da komentariše na engleksom, njemu je to još mnogo veći plus.
Sad uzimam i PS4 tako da neću kasniti, pa da vidim kako će i to da prođe. Moj najgledaniji klip ima preko 2500000, a da sam tek kad je bio na 2 000 000 postao partner, koliko bi samo para uzeo za sve te preglede, ali jbg, tad nisam znao, nisam tako razmišljao, meni bilo samo bitno da vidim koliko će mi novi vdeo biti gledan na kraju te PES godine i da li ću preći 500 000 ili 1000000 pregleda.
Možda sam vas malo smorio, ali morao sam negde ovo da napišem i to prvi put.


A evo ga jedan od mojih novijih klipova, za koji mislim da mi je i najbolji.
www.youtube.com/watch?v=l5F6zHf9rLk&index=1

P.S.
Ovaj Spoiler ne funkcioniše kako sam mislio, da skratii post :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 03. Ožujak, 2015., 21:03 maremas »

Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #648 : 03. Ožujak, 2015., 21:19 »
Znam o čemu pričaš maremas, ja sam tako prije 2 godine odlučio snimati Minecraft tutorial na hrvatsko, bio sam prvi na balkanu koji se sjetio toga.
Krenuo sam snimati i prije onog SerbianGamesBL, i  stekao sam puno "slave" na raznim Minecraft serverima, nudili mi servere na korištenje, tražili još videa iako sam snimao kao preplašeni klinac, to je bilo nešto novo i neviđeno i ljudi su htjeli još. Poslije sam bio blesav i uzimao pauze od par mjeseci i sve je propalo, više nisam bio najgledaniji, drugi su krenuli isto što i ja ali su aktivno nastavili i stekli puno više nego ja.

Treba pronaći na balkanu nešto što još nije viđeno i nastaviti aktivno snimati tako, pregledi će doći. Vjerujte mi, poznam jako puno engleskih Youtubera koji se jednostavno ne mogu probiti. Probao sam ja i na engleskom snimati, kad izbaciš isti dan tutorial bude pregleda skoro u svakoj sekundi 20 pregleda, ali samo dok je aktualno i onda stane. Iz iskustva kažem da nikad nećete osjećati zadovoljstvo kao kad pričate jezikom kojeg koristite cijeli svoj život, neke šale i fore jednostavno ne možete reći na stranom jeziku.

Imam malu stranicu na fejsu, 800 lajkova, YT od 3500, ali ako netko aktivno snima i kvalitetno ja ću ga reklamirati, pa makar 5 osoba pogledalo, bolje išta nego ništa.
Jako je bitno reklamirati se na forumima, ali da se probijete morate nešto aktualno i prvi snimiti, recimo GTA5 videi od HCL-a su se grabili kao mutavi što se i vidi po pregledima, da su izbacili videe par mjeseci nakon izlaska ne bi imalo isti utjecaj. Timing je sve kad se želite probiti, kad steknete barem nekoliko tisuća subova onda možete bilo šta snimati jer će vas oni preporučiti svojim frendovima ako im se sviđate.

Eto pokoji savjet od mene. :loludara:
"Keep that hair short, Clem."

Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #649 : 03. Ožujak, 2015., 21:42 »
Drugar ima YT kanal, snimao sve i svašta od igara (do tad imao oko 3k sabskrajbera) i kad je izašao GTA V krenuo njega da snima, za mesec dana mu se kanal usijao, što od pregleda, što od sabskrajbera tako da je batalio ostale igre i od tad samo izbacuje GTA V. Krenuo je komentariše na engleskom, ubacio i fejskem i dogurao je do 80k sabskrajbera. Za godinu ipo dana nabio preko 20m pregleda. Znači i tajming i sreća :geek:
« Zadnja izmjena: 03. Ožujak, 2015., 21:45 maremas »


*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #651 : 04. Ožujak, 2015., 01:13 »
Episode 3: Revenge of the Drunks

Koga zanima ozbiljan video i planira ga gledati ponovo za 10 godina, neka preskoči ovo. Ostali - jedan klik u prosjeku traje 0.037 sekundi, ne štedite :piva:

Blacklight: Retribution - Drunken review Ep. 03 [Hrvatski gameplay/komentar]

Odlični ste. :)

*

driveshaft

  • *
  • 65
  • Drunk'n'Play reviews alkoholičar
    • Drunk'n'Play REVIEWS
Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #652 : 04. Ožujak, 2015., 01:22 »
Episode 3: Revenge of the Drunks

Koga zanima ozbiljan video i planira ga gledati ponovo za 10 godina, neka preskoči ovo. Ostali - jedan klik u prosjeku traje 0.037 sekundi, ne štedite :piva:

Blacklight: Retribution - Drunken review Ep. 03 [Hrvatski gameplay/komentar]

Odlični ste. :)

Hvala druže, dobivamo malo komplimenata pa nam je svaki poseban :clap:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #653 : 04. Ožujak, 2015., 01:28 »
You all everybody... :hihi: :hihi:

Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #654 : 04. Ožujak, 2015., 10:39 »
Bok ljudi! Kao što smo obećali, dijelimo dvije sjajne igre praktički za niš! Radi se o Battlefield 4 i Hitman: Absolution, a više možete saznati na linku. Ako već imate igre ili vas ne privlače....a, kliknite svejedno i pogledajte video, možda vam bude duhovit :D

Živjeli!  :piva:

Drunken GIVEAWAY - poklanjamo Battlefield 4 i Hitman Absolution
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

*

driveshaft

  • *
  • 65
  • Drunk'n'Play reviews alkoholičar
    • Drunk'n'Play REVIEWS
Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #655 : 04. Ožujak, 2015., 11:58 »
Sumnjamo da će se puno ljudi uključiti u giveaway pa imate velike šanse da dobijete :)

Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #656 : 04. Ožujak, 2015., 14:26 »
Evo jedne zanimljive sad vec stare igre. Može nabavit sad u promo izdanju sa sitne nofce pa je to cini zanimljivom za PS4 igrače.

http://youtu.be/-zPRJlHAGZc.
Ljudi se rađaju s neznanjem, ne s glupošću. Glupi postaju školovanjem.

Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #657 : 04. Ožujak, 2015., 22:36 »
Ako znate kanale od punoljetnih osoba sa balkana a da ne snimaju Minecraft, molio bih linkove. :)
"Keep that hair short, Clem."

Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #658 : 04. Ožujak, 2015., 22:47 »
Onaj Niksa Zizu ili tako nesto ti laprda i snima uglavnom o bodybuilding u. Ponekad ima i filozofske razgovore o crnoj rupi, tamnoj tvari, ovisi kako ga lupi.  Uglavnom svi ostale su orjentirani na djecu i rudarenje.
Ljudi se rađaju s neznanjem, ne s glupošću. Glupi postaju školovanjem.

*

zvucnjak

  • *
  • 130
  • Carpe per diem
Odg: Vaši videi iz igara (YouTube kanali)
« Odgovori #659 : 04. Ožujak, 2015., 22:54 »
Evo i jedan "ozbiljan" video od mene :ementaler:

http://youtu.be/XmY8ybIFd28

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9