HCL.HR

Zasto developeri ne slusaju community?

  • 77 Odgovora
  • 19364 Hitova
*

Tesla12

  • *
  • 97
  • You'll Never Walk Alone
    • Gamers Space
Zasto developeri ne slusaju community?
« : 08. Siječanj, 2011., 04:46 »
Evo sad nesto razmisljam, zasto developeri ne slusaju community?

Konkretno zapao mi za oko novi SW:The force unleashed 2. Ljudi nisu lepo prihvatili ni 1. deo oni izbacili 2., zasto nisu lepo poslusali ljude i izbacili novi Batlefront ili Republic command koji je odlicno prosao kod ljudi?

Sad sam o tome razmisljao, al siguran sam da ima jos primera da developeri samo teraju po svome... Zanima me sta vi mislite zasto to ?



Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #1 : 08. Siječanj, 2011., 10:51 »
jer je, unatoč lošim ocjenama, zaradia pare?

pa su onda izdali još jednog da opet zarade pare.  :clap:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #2 : 08. Siječanj, 2011., 11:42 »
Sve se oko para vrti. :wildboy: :(
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #3 : 08. Siječanj, 2011., 15:00 »
Čuj, nije sve do developera. Izdavači isto traže neke stvari od developera u igrama, prvenstveno stvari koje donose novac.

Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #4 : 08. Siječanj, 2011., 16:34 »
Danas se radi ono na čemu se kupe pare.

Recimo, netko čita recenziju "Crysis!" i u recenzij navode "ova igra ima super grafiku". Naravno izdavač će odmah poručiti developerima da bez super grafike neizbacuju igru jer onda nema zarade (tkz. reklamiranja - naša igra ima super grafiku).

Isto je i sa drugim segmentima. Danas se sve prefeira konzolama, zbog čega postoji sindrom zvan konzolits. Sve se prefeira na konzolama, jer su pirati u puno manjem broju nego na PC-u i zarada je naravno onda puno veća. Danas se samo gleda zarada. Šteta, ali takvo je vrjeme i neće se promjeniti. Zaključak iz toga je da današnej igre, kao i one u budućnosti nikad neće biti jednako dobre kao možda prije 10-ak godina. Pogledajte kakve danas igre izlaze. Na konzolama su OK (GT5, Heavy Rain, Uncharted, Red Dead Redemption, Alan Wake smatram izuzetno kvalitetnim igrama) ali PC platforma sve više i više tone i bojim se da neće više ni izlaziti kvalitetnij naslovi.

Danas za PC izlaze portovi sa konzola, iste grafike kao i na xboxu ali samo se 2x lošije izvodi, sa tonom bugova, sa sjebanim kontrolama, MP bez dedicated servera i hrpom problema sa "server disconected" i sl.

Ali djelom smo i mi igrači krivi. Jer nismo u stanju podržati developere. 99,9% nas je odigrali "GRAND. THIEFT.AUTO 4. - SKIDROW" a ne pošteno kupilo igru i podržalo developere da i PC platforma živi.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #5 : 08. Siječanj, 2011., 16:45 »
jel samo mene užasno iritiraju rečenice poput "danas je sve o novcu. šteta." ono  :tired: nego o čemu jebote? što je najače,  nije da 99 posto istih drka na isti taj crysis i GTA4. derp.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #6 : 08. Siječanj, 2011., 16:49 »
jel samo mene užasno iritiraju rečenice poput "danas je sve o novcu. šteta." ono  :tired: nego o čemu jebote?
Artisticki integritet :hiha:

Naravno da za PC izlazi puno govana kad nitko nista ne kupuje :wildboy: Sve se oko para vrti, nitko ne izdaje igre za nas smrdljive pirate :approve

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #7 : 08. Siječanj, 2011., 16:50 »
Super je što u POČETKU nije bilo o nofcu. S time da je većini početak 2005 valjda. Ne znam.



Al, dobro je imo da developeri ne slušaju community. Jednostavno zato jer su ti isti komjunitiji prečesto nemaštovita manjina koja se smatraju bitnim i misle da imaju pravo utjecati na razvoj igre iz nekog razloga.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #8 : 08. Siječanj, 2011., 17:14 »
Da ti developeri ne stavljaju cijenu od 400 kn za PC ili za PS3 500 kn, ljudi bi kupovali igre.
A uglavnom pirati kupe igru ako ne mogu igrat online piratske.
Ili ako im se igra svidi(piratima).
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #9 : 08. Siječanj, 2011., 17:19 »
jel samo mene užasno iritiraju rečenice poput "danas je sve o novcu. šteta." ono  :tired: nego o čemu jebote? što je najače,  nije da 99 posto istih drka na isti taj crysis i GTA4. derp.

+1 na drugi dio posta. Prvi dio mislim da nekako pogrešno shvaćaš :wildboy: Ljudi koji to govore ne misle da danas jest sve u novcu, nego misle da korporacije misle da je sve u novcu. Korporacijama i ljudima bez duše, retajima i sl jest, nekom broju nas nije.

Ne znam, ne pratim GAMING SCENU već...., 2-3 godine :wildboy: ali koliko vidim po forumima, nema igara koje su postale KULTNE čim su izašle takoreć. Mislim, ima, nezz, Heavy Rain i možda bi još nekoliko znao nabrojati.. ali mahom su sve ZABAVNE!1 LUDILO11 igre s malo kvalitetne priče, zanimljivih likova nečeg što te tjera na razmišljanje, obogaćuje te ili ne znam :( Rado bih da me ispravite ako sam u krivu, jel.
Mislim, sad može uletiti smigl vikati DURRRR ako ti je do priče, uzmi si knjigu!1 ali uzevši u obzir da igrice igraju djeca, baš se pitam što će dijete rađe uzesti; knjigu ili igricu. Ugl, da ne pilam dalje s ovim, idemo dalje!1.
Hoću reći, ima li igara tipa Suikoden 2 na novim konzolama ? Final Fantasy ( u pravom smislu FINAL FANTAZIJA, ne neko mmorpg pucačko govno. ) Silent Hill ? MGS ? Igara s ONIM NEČIM ukratko :(
Ono, kad sve to pogledam, previše je gaming postao BIZNIS, ne jedna od formi izražavanja koju su momci programeri nekoć provodili. I nije to samo BUU STARIŠ, DO TOGA JE!1 nego NEZZ, neko činjenično stanje da je gaming.. plitak i mlak. I dosadan. Eto ;(
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #10 : 08. Siječanj, 2011., 17:22 »
@pajko

To sto su na balkanu cijene malo visoke je drugi problem.

Vani su redovito puno manje, a par mjeseci nakon izlaska znaju i duplo pasti.

Opcenito zadnjih godinu-dve (i otkad sam kupio PS3 nedavno), sve mi se vise i vise mjenja mentalitet o tim stvarima. Ono, 4-5 igara godisnje za nekih 150 eura max., nije to tako lose.

Ali +1 na depresiju isto :wildboy:

Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #11 : 08. Siječanj, 2011., 17:28 »
Da ti developeri ne stavljaju cijenu od 400 kn za PC ili za PS3 500 kn, ljudi bi kupovali igre.
A uglavnom pirati kupe igru ako ne mogu igrat online piratske.
Ili ako im se igra svidi(piratima).
Koja igra košta 400kn (u startu?

LOL nemoj samo reći da igre nabavljaš u jebenom algoritmu. Jej. Nije ni čudo da ti tamo uzmu toliko love.

Pored Steama, game.co.uk, g2play.net, i sl. servisa ti ideš u algoritam :chair:
« Zadnja izmjena: 08. Siječanj, 2011., 17:29 Overdeath »

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #12 : 08. Siječanj, 2011., 17:30 »
CoD: Black Ops  :tired:
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #13 : 08. Siječanj, 2011., 17:31 »
Da ti developeri ne stavljaju cijenu od 400 kn za PC ili za PS3 500 kn, ljudi bi kupovali igre.
A uglavnom pirati kupe igru ako ne mogu igrat online piratske.
Ili ako im se igra svidi(piratima).
Koja igra košta 400kn (u startu?

LOL nemoj samo reći da igre nabavljaš u jebenom algoritmu. Jej. Nije ni čudo da ti tamo uzmu toliko love.

Pored Steama, game.co.uk, g2play.net, i sl. servisa ti ideš u algoritam :chair:

P.S. Ko kaže da sam uopće kupio Black Ops. Nisam ga ni odigro. :approve
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Zasto developeri ne slusaju community?
« Odgovori #14 : 08. Siječanj, 2011., 17:33 »
Sa svim troškovima i dostavama, COD Black Ops na game.co.uk košta ni više ni manje 353kn.

Dobro možda sam se i ja malo zaletio, al to je i dalje manje od 400kn :thumbs:

Download verzija dođe oko 300kn. To je već nešto malo jeftinije.:)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9