HCL.HR

5.1 Sound

  • 5 Odgovora
  • 2511 Hitova
5.1 Sound
« : 17. Listopad, 2018., 12:46 »
Pozdrav,

Ukratko, nedavno sam uzeo Genius SW-G5.1 zvučnike, znači 5 zvučnika (1 centralni, lijevi i desni zadnji te lijevi i desni prednji) + subwoofer. Spojeni su na ASUS Prime B350 Plus matičnu ploču.
Probao sam čuda i nikako da namjestim da mi rade svi zvučnici (ili se čuje samo centralni, ili samo lijeva strana, ili samo vanjski...i tako dalje)
Po specifikacijama matične tu je Realtek® ALC887 8-Channel High Definition Audio CODEC tako da ima podršku za 7.1+2 audio channel tako da tu nije problem nego sam ja očito retardiran pa ne znam naštimat to. Gledao sam po netu i nikako da nađem riješenje pa ak neko zna kako, šta, bio bi mu zahvalan.

Lp

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: 5.1 Sound
« Odgovori #1 : 17. Listopad, 2018., 13:29 »
Pa kako si uopće spojio setup?!? Optički kabel, 3,5' kabel?!?


Isto tako ne radi ti sve na 5.1 za to trebaš codec i naravno ono što slušaš/gledaš treba biti kodirano za 5.1 zvuk.
Koliko vidim tvoja MBO i ne podržava 5.1. To što codec podržava i chip na njemu ne znači ništa kada nemaš dobre "izlaze" iliti priključke.


Dakle optički izlaz - nema
Za 3,5' kabel i spoj na 5.1 zvuk ih trebaš imati 3 komada. Jedan za 2 prednja, jedan za centralni i woofer i jeda za zadnja 2 zvučnika.
Ti imaš samo 2 izlaza - prema tome - otpada ta solucija.


Isto tako Genius je onako, šrotasta marka i čak na njihovim stranicama i specifikacijama ne postoji podataka niti koje utore ima niti ikakav manual...

Odg: 5.1 Sound
« Odgovori #2 : 17. Listopad, 2018., 20:10 »
3 Izlaza s matične (subwoofer, prednji i zadnji) idu u subwoofer i iz njega za svaki zvučnik ide kabal.

Kad probam testirat na kontrolnoj ploči, na testu sve prolazi kao da radi kako spada ali kad god nešta pustim ne rade svi, čak i serije i/ili filmove koje sam tražio isključivo sa 5.1 soundom ne reproducira zvuk na svim zvučnicima

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: 5.1 Sound
« Odgovori #3 : 17. Listopad, 2018., 20:19 »
Ne, ti imaš 2 izlaza s matične i jedan ulaz. Onaj crveni/rozi je ulaz za mikrofon, a ne izlaz za zvučnike. Dakle imaš 2 izlaza i 1 ulaz.


Moraš vidjeti koji dekoder uopće koristi taj tvoj 5.1 sustav. Možeš ti nešto pustiti, ali ako zvučnici to ne mogu reproducirati zbog toga što je to npr. Dolby Suround, a ti imaš samo DTS onda je tu problem...





Odg: 5.1 Sound
« Odgovori #4 : 17. Listopad, 2018., 20:34 »
Daj fotkaj te izlaze da vidimo šta imaš

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: 5.1 Sound
« Odgovori #5 : 18. Listopad, 2018., 05:48 »
Daj fotkaj te izlaze da vidimo šta imaš


Baš to, na stranicama od zvučnika nemaš ništa... A za MBO odmah vidiš da je iza 2+1 odnosno mikrofon + 2 izlaza za zvučnike...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9