HCL.HR

Artefakti na monitoru

  • 7 Odgovora
  • 17506 Hitova
Artefakti na monitoru
« : 19. Lipanj, 2017., 15:24 »
Nisam znao gdje da stavim pa sam evo ovdje.
Nekada dok igram igre duže vrijeme mi se dogode "artefakti" i zamrzne se . Onda moram restartirati računalo i onda bude sve normalno i nakon nekoliko dana (ovisi koliko igram)  opet se to pojavi na nekoj igri.Zanima me da li mogu softverski rijesiti problem da nemoram nositi u poslovnicu.Imam instalirane najnovije drivere
RX 460
8 gb ram
fx 6300 six-core procesor
 Slika kako to izgleda: http://imageshack.com/a/img923/9238/0wtSIU.jpg

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Artefakti na monitoru
« Odgovori #1 : 19. Lipanj, 2017., 15:29 »
Nema tu poslovnice. Krepana grafa. Pod opterećenjem se jednostavno skrši kada ju dovoljno jako i dugo opteretiš.


Možeš to provjeriti tako da skineš MSI Kombustor. Ako se skrši na testovim = nosi u dućan ako je pod garancijom - dobiti ćeš novu s novom garancijom, jer se garancija NE nastavlja, nego dobivaš novu grafa i novu garanciju od datuma kada ju preuzmeš.

Odg: Artefakti na monitoru
« Odgovori #2 : 01. Srpanj, 2017., 18:44 »
Prije neki tjedan sam vec pisao o ovoj temi.Imao sam artefakte na monitoru barem mislim.igram igru i odjednom budu kockice preko cijelog ekrana(stavit cu sliku)  i moram ga prisilno ugasit.Odvedem ga u poslovnicu,poslali su graficku RX 460 na servis.dodje natrag testirali vga tak pise i kao nema toga kvara pa  me zanima  sta da radim vec me zivciraju.kada ga upalim opet normalno i nakon nekog vremena opet. 
evo slike http://imageshack.com/a/img924/9707/gKVUDp.jpg
Testiro sam ju na furmarku i sve dobro
« Zadnja izmjena: 01. Srpanj, 2017., 18:50 jura321 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Artefakti na monitoru
« Odgovori #3 : 01. Srpanj, 2017., 20:36 »
Jbga trebalo bi biti do grafe... A o kojem shopu se radi? Trebao si i njima te slike poslati, možda stress testovi ne mogu rekreirati tu situaciju

Probaj više drivera, te provjeri i temperature za svaki slučaj. AKo imaš priliku ubodi je i u neki drugi pc

Odg: Artefakti na monitoru
« Odgovori #4 : 02. Srpanj, 2017., 19:02 »
Prije neki tjedan sam vec pisao o ovoj temi.Imao sam artefakte na monitoru barem mislim.igram igru i odjednom budu kockice preko cijelog ekrana(stavit cu sliku)  i moram ga prisilno ugasit.Odvedem ga u poslovnicu,poslali su graficku RX 460 na servis.dodje natrag testirali vga tak pise i kao nema toga kvara pa  me zanima  sta da radim vec me zivciraju.kada ga upalim opet normalno i nakon nekog vremena opet. 
evo slike http://imageshack.com/a/img924/9707/gKVUDp.jpg
Testiro sam ju na furmarku i sve dobro

To je samo u igricama isti problem sam imao sa rx 480. Fino na list papira a4 napises im i opises im problem gdje se javlja kako se javlja itd i posaljes.

Odg: Artefakti na monitoru
« Odgovori #5 : 03. Srpanj, 2017., 17:26 »
Jos cu im na mail dodatno napisat nazvo sam ih danas kazu moze biti i do rama pa ce poslat kurira do mene i odnijest cu im cijeli komp,pa valjd ce rijesit nesto jer ja neznam.Meni se to desava svakih nekoliko dana.A sto se igra tice uopce ne koce fps i vise nego dobar u jacim igrama.

Odg: Artefakti na monitoru
« Odgovori #6 : 15. Srpanj, 2017., 22:55 »
tek toliko da vam javim da je bio problem u windows 10 update-u neznam tocno sto pa eto da znate da nemora odmah biti grafa.

Odg: Artefakti na monitoru
« Odgovori #7 : 16. Srpanj, 2017., 19:29 »
Hvala na odgovoru, u mom slucaju je bila graficka

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9