HCL.HR

Assemblio.hr - slaganje novog računala u par klikova

  • 8 Odgovora
  • 3067 Hitova
Assemblio.hr - slaganje novog računala u par klikova
« : 11. Ožujak, 2014., 10:27 »
Bok ekipa!
 
Ako vam je dosadilo svakom prijatelju i njegovoj babi slagati PC-eve za 4000kn, kako bi vas potapšali po leđima i rekli "bravo"? Bi li bilo super imati neki site koji drži svježe podatke svih novih komponenti i njihovih cijena, na kojem možete jednim klikom složiti PC za te "moderne krvopije"?
 
Kolege i ja smo zadnjih mjeseci radili na websiteu koji služi upravo tome. Prošli tjedan smo ga izbacili, i puno bi mi značilo ako ga malo pogledate:
 
assemblio.hr
 
Radi se o web aplikaciji koja za vas automatski slaže PC konfiguracije. Sve što morate uraditi je unijeti koliko novca imate, reći za što koristite računalo i kliknuti "Složi". Naš algoritam će onda pogledati koje komponente najbolje odgovaraju vama i složiti vam konfiguraciju koju onda možete podijeliti preko linka ili isprintati i otići u dućan s listom. :)
 
Osim što slaže PC-eve, cilj site-a je pomoći ljudima koji nemaju predznanja u sastavljanju svojih računala, za što smo napravili tutorial sekciju, gdje možete vidjeti sve moje video tutoriale za sastavljanje i održavanje svojeg novog računala.

Pa eto, ako kome pomogne super! :mrgreen:

PS: Aplikacija u pozadini ima bazu podataka osvježavanu hardverom dobavljivim kod lokalnih maloprodajnika te algoritam koji odabire najoptimalnije komponente za vaše potrebe.

PPS: :piva:

PPPS: Lajkajte nas na Faceu ako želite pratiti updejte koje dodajemo...

Evo i screenshot.

 
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2014., 15:41 apavlinovic »
Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Assemblio.hr - slaganje novog računala u par klikova
« Odgovori #1 : 11. Ožujak, 2014., 10:34 »
izvrsna ideja i izvedba =D>


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Assemblio.hr - slaganje novog računala u par klikova
« Odgovori #2 : 11. Ožujak, 2014., 11:05 »
Opa, meni ovo izgleda odlično :ementaler:

Odg: Assemblio.hr - slaganje novog računala u par klikova
« Odgovori #3 : 11. Ožujak, 2014., 11:13 »
Hvala, trudimo se svaki dan sređivati algoritam i poboljšavati sve skupa :)
Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Assemblio.hr - slaganje novog računala u par klikova
« Odgovori #4 : 11. Ožujak, 2014., 12:06 »
Svala čast momci, zaista odlično urađeno!  :ave:
=D>=D>

Inače, ne bi bilo zgoreg da u nekoj budućnosti napravite sličnu stvar sa Smartphone-ima. Siguran sam da velika većina ljudi kupuje već po inerciji valjda, mobitele koji vise po reklamama i mamae poglede...  A da se nitko od njih ne zapita, šta u stvari zaista trebaju.  :solidus:
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2014., 12:52 Metalni »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Assemblio.hr - slaganje novog računala u par klikova
« Odgovori #5 : 11. Ožujak, 2014., 14:36 »
i što bi ti navodio kao varijable za odabir? :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Assemblio.hr - slaganje novog računala u par klikova
« Odgovori #6 : 11. Ožujak, 2014., 14:39 »
Trajanje baterije, fizička tipkovnica, OS, dobra kamera, mali ekran, ogromni ekran... varijacija je trilijun, netko želi mob do 2.000 kuna s dobrom kamerom

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Assemblio.hr - slaganje novog računala u par klikova
« Odgovori #7 : 11. Ožujak, 2014., 14:47 »
mobitele koji se ističu u tim kategorijama nema u HR, recimo Motorole zadnje, a i GSMArena ima hrpu takvih filtera... iz mog iskustva "pomaganja" malo što od toga na kraju i prevagne odluku jer se na kraju svede na neki generalni appeal pogotovo kod žena ili ekipa >neće< kineza.

varijacija nije trilijun nažalost, u tome i je problem, pogotovo za niži budžet, ko i za laptope. ubaci u priču zaluđenost s pretplatama i posebnim ponudama i još si više ograničen zbog "bodova". Malo tko kupuje slobodne uređaje sad svejedno...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Assemblio.hr - slaganje novog računala u par klikova
« Odgovori #8 : 11. Ožujak, 2014., 15:27 »
Ovo sa slaganjem konfiguracija je vrhunski, odličan posao su momci napravili

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9