HCL.HR

BSOD (laptop)

  • 8 Odgovora
  • 2332 Hitova
*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
BSOD (laptop)
« : 07. Srpanj, 2014., 14:24 »
Neznam jeli postam ovo u pravu temu jer neznam do čega je točno problem.

Dakle sestra mi je otputovala i ostavila njezin laptop.Skinuo sam Steam, skinija Garry's mod i igra, a css se skida u pozadini.Kad sam se skinija sa laptopa i da svojoj sestri pojavija se plavi ekran (BSOD).Laptop se sam restartira i ona je normalno nastavila bit na laptopu.
Danas sam išao probat css i kad sam prominija rezoluciju opet mi se zaplavija ekran.
Probao sam pokrenit samo Steam ali i on mi daje plavi ekran.

Updejta sam grafičku, skenira sa Malwarebytes u safe modu laptop, neke stvari prominija po postavkama, probao updejtat Windowse (što mi ne radi)  i ništa ne pomaže.

Laptop je Toshiba Satelite L855 a konfiguracija sljedeća:

procesor - Intel Core i3 2370M 2.4 GHz
grafička - AMD Radeon 7600M
RAM - 6 GB DDR3

Evo i slika koja pokazuje temperaturu komponenata: http://prntscr.com/4094m5 (išao sam samo na internet)

Jeli problem hardverski ili softwerski i treba li kupiti onu hladilicu na koju se stavlja laptop?


« Zadnja izmjena: 07. Srpanj, 2014., 14:26 OneHungryGamer »

Odg: BSOD (laptop)
« Odgovori #1 : 07. Srpanj, 2014., 19:31 »
stavi sliku BSODa da vidimo kaj pise

*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
Odg: BSOD (laptop)
« Odgovori #2 : 07. Srpanj, 2014., 21:51 »
Nisam uspio snimiti ali sam primjetija da se temperatura procesora diže polako sve više dok ne dođe do nekih 85 C (max temp) i onda blue screen...

Hoće li pomoć vraćanje laptopa kakav je bija prije nekoliko dana?

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: BSOD (laptop)
« Odgovori #3 : 07. Srpanj, 2014., 22:18 »
Probaj kupiti ventilatore za laptop. Takvih problema nisam imao, ali radi sigurnosti sam ja sebi nabavio to da mi se ne pregrijava. Čak i da ti to ne popravi problem nije na odmet imati ventilatore.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: BSOD (laptop)
« Odgovori #4 : 07. Srpanj, 2014., 23:05 »
Evo ti ofišl BSOD procedura

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/resolving-stop-blue-screen-errors-in-windows-7

Što se tiče temperatura - dal je taj laptop ikad očišćen i promjenjena termalana pasta? Pretpostavljam da je star preko 2 god. - ako do sada nije to obavljeno - vrijeme je...

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: BSOD (laptop)
« Odgovori #5 : 08. Srpanj, 2014., 00:17 »
ne bacaj pare na ventilatore i stalke, pregrijavanje rješiš samo i isključivo vađenjem prašine i promjenom termalne paste


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
Odg: BSOD (laptop)
« Odgovori #6 : 08. Srpanj, 2014., 09:34 »
Koliko znam (i 100% sam siguran) nikad nije laptop čišćen od prašine ili stavljana termalna pasta... I da, laptop je star negdje 2 godine.

Probat ću vratit laptop u stanje prije nekoliko dana,a ako i to ne pomogne hoću li ga nosit u servis negdje da promine pastu i očiste ga?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: BSOD (laptop)
« Odgovori #7 : 08. Srpanj, 2014., 13:04 »
Možeš i u servis ako nebi sam to radio (manual, youtube guide i sl.). Možda i je najbolje da ne diraš ipak je sestrin :hiha:

*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
Odg: BSOD (laptop)
« Odgovori #8 : 10. Srpanj, 2014., 00:05 »
Neću ja ništa dirat, ubila bi me kad bi nešto pošlo krivo...

I vidim sada da se BSOD događa samo kada se igra neka igra na laptopu, možda samo treba ventilatore kupit :solidus: .

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9