HCL.HR

Cannot display this video mode

  • 12 Odgovora
  • 3691 Hitova
Cannot display this video mode
« : 21. Srpanj, 2015., 09:23 »
Znaci imam monitor kojemu je max rezolucija 1920x1080. Instalirao sam Metro Last Light i pokrenuo i odjednom mi se samo taj crni ekran pojavio s tom porukom. Igru mi ocito pokrece automatski s rezolucijom vecom od mog monitora. Imao sam i prije takvih problema no to se moze rijesiti ako odem pod nvidia geforce program i tamo mogu podesiti postavke igre prije nego uopce udem u nju. No eto sad je doslo do problema da kad pokrenem komp dolazi mi do te poruke a uopce nisam u igri? Pokusao sam u safe mode, tamo sam postavio rezoluciju na najmanje kako bi mogao ponovo namjestit na normalnu rezoluciju ali kad restartam kompjuter i stisnem launch windows normally dolazi mi opet taj crni monitor s tom porukom. Trazio sam po internetu al nisam nista nasao tako da molim sve vas za pomoc. Valjda sam donekle dobro objasnio haha :D
Hvala unaprijed...

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Cannot display this video mode
« Odgovori #1 : 21. Srpanj, 2015., 09:33 »
Ne igra ti samo rezolucija tu... i refresh rate je jako bitan. Ako si okinuo neki čudan Hz mod, pojedini monitori će ti bacit takvu ili sličnu poruku.

Pogledaj si refresh rate monitora (gotovo sigurno je 60Hz) pa probaj stavit u nvidia opcijama da forsa 60Hz u igri ili jednostavno uključi V-Sync.

Čisto da provjeriš, možeš probat startat igru u window modeu. Ako tako radi - onda je vjerojatno refresh rate (ako si rezoluciju provjerio već prije)

Odg: Cannot display this video mode
« Odgovori #2 : 21. Srpanj, 2015., 09:40 »
Cekaj kako da promijenim bilo sta kad mogu uci samo u safe modu a onda ne mogu otvoriti nista?

*

Joe Car

  • n00b
  • 4
Odg: Cannot display this video mode
« Odgovori #3 : 21. Srpanj, 2015., 09:43 »
Probaj deinstalirat drivere iz safe modea i instalirat ih ponovo ako uspiješ ući u normal mode.

Odg: Cannot display this video mode
« Odgovori #4 : 21. Srpanj, 2015., 09:55 »
Probaj desni click > compatibility > run in xx x xx (niska rezolucija) - pa kad udje promjeniti po zelji, kasnije ugasiti compatibility mode.

Takoder, ako ima config.ini file u program filesima, ili video.cfg - tu se rucno moze kucati koju rezoluciju da okreće. :kava:
The blood of youth is bubbling back..

Odg: Cannot display this video mode
« Odgovori #5 : 21. Srpanj, 2015., 10:07 »
Kakvu god rezoluciju stavim u safe modu opet mi izbacuje poruku da ne moze prikazati tu rezoluciju kad ulazim u normalni mod -.-

Odg: Cannot display this video mode
« Odgovori #6 : 21. Srpanj, 2015., 10:55 »
Za pocetak deinstaliraj/pocisti stare drivere i instaliraj nove ovisno o tome koji gpu/windowse imas pa onda pokusaj podesiti rezoluciju. DDU.

Odg: Cannot display this video mode
« Odgovori #7 : 21. Srpanj, 2015., 11:17 »
Evo uspio sam pokrenuti u normal modu, ocistio sam drivere. Hvala mrmuscolo.
Jos samo da pitam, kako da namjestim nazad rezoluciju na 1920x1080 a kad idem na change display resolution najvisa mi je 1600x1200?

Odg: Cannot display this video mode
« Odgovori #8 : 21. Srpanj, 2015., 11:39 »
Heh, evo restartao komp i opet ista poruka.... -.-
Hoce li pomoci ako se napravi backup i sve izbrise s njega?

*

Joe Car

  • n00b
  • 4
Odg: Cannot display this video mode
« Odgovori #9 : 21. Srpanj, 2015., 11:42 »
Heh, evo restartao komp i opet ista poruka.... -.-
Hoce li pomoci ako se napravi backup i sve izbrise s njega?

Jesi probao system restore iz safe modea?

Odg: Cannot display this video mode
« Odgovori #10 : 21. Srpanj, 2015., 11:59 »
Ako si ju stavio na 1600x1200 opet udji u safe mode i stavi ju na nesto tipa 1280x720 sto ti monitor moze podnijeti, pa ako ti uspjesno udje u windowse instaliraj nove drivere.

Odg: Cannot display this video mode
« Odgovori #11 : 21. Srpanj, 2015., 12:05 »
Nista isto sranje -.-
ODUSTAJEM.
Hoce backup pomoci i ako se sve vrati na ajmo rec tvornicke postavke?

Odg: Cannot display this video mode
« Odgovori #12 : 21. Srpanj, 2015., 12:53 »
Nemoj jos ici na backup ... spoji drugi monitor ako si u mogucnosti ili provjeri jos jednom konektore na svome (naponski kabel iskljuci, ukljuci) i spoji monitor na drugi ulaz od graficke.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9